sobota, 17 marca 2018 r.

Puławy

Nie ma zgody na wybrukowanie wąwozu w Kazimierzu. Starosta powiedział "nie"

Dodano: 30 czerwca 2017, 06:51

(fot. Łukasz Dudkowski)

Starosta puławski nie zgodził się na wybrukowanie najsłynniejszego kazimierskiego wąwozu. O chodnikach i oświetleniu w Korzeniowym Dole nie ma więc na razie mowy

Starosta musi wydać pozwolenie na taką inwestycję. Decyzja z 27 kwietnia jest odmowna, 19 czerwca podtrzymał ją wojewoda. Inwestycja nie może być więc realizowana. Nawet gdyby kazimierscy radni podjęli uchwałę w tej sprawie to może być ona tylko intencyjna – tłumaczy Zbigniew Kiełb, radny powiatowy z Puław, który zaangażował się w obronę wąwozu. – Zgłasza się do mnie coraz więcej osób, którzy pochodzą z tych stron a teraz mieszkają w innych częściach kraju. Są oburzeni tym pomysłem. Cała Polska jest w szoku, a przecież przyjeżdżają do nas też turyści z zagranicy. Jak to wpływa na nasz wizerunek?

O kontrowersyjnym pomyśle wybrukowania wąwozu Korzeniowy Dół pisaliśmy już kilkakrotnie. Władze miasteczka planują tu m. in. ułożenie kamieni polnych i zamontowanie oświetlenia. Nie spodobało się to wielu mieszkańcom i turystom. Po naszym tekście powstała petycja do burmistrza. Poparło ją ponad tysiąc osób z całej Polski.

Jak tłumaczy burmistrz Kazimierza Dolnego Andrzej Piusula, prośbę o taką inwestycję już cztery lata temu przesłali do niego mieszkańcy ulicy, przy której położony jest wąwóz. Przypomina, że podpisało się pod nią kilkadziesiąt osób. Mieli oni prosić o „rozsądne zagospodarowanie” wąwozu, „łącznie z rozważeniem jego utwardzenia”.

– W tej chwili każdy może tam robić, co chce. Wchodzą wycieczki, wjeżdżają meleksy, bryczki. Duża liczba turystów powoduje niszczenie struktury tkanki wąwozu.

My chcemy chronić wąwóz i tylko taki cel nam przyświeca – tłumaczył nam burmistrz Pisula.
Prof. dr hab. Marian Harasimiuk z Zakładu Polityki Przestrzennej i Planowania UMCS nie pozostawił na tym pomyśle suchej nitki. – Nie jest to dobre działanie dla tego miasteczka i świadczy o niewiedzy władz. Zniszczone zostanie to, co jest elementem zachwytu i zainteresowania. To jest skandaliczna historia – stwierdził były rektor UMCS.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Gość
(28) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (12 lipca 2017 o 21:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Polak potrafi! Pomysłowy Dobromir!!!
Rozwiń
Gość
Gość (2 lipca 2017 o 00:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Taczka!
Rozwiń
Gość
Gość (1 lipca 2017 o 09:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
undefined napisał:
Panie Harasimiuk za 5 lat nie zostanie z wąwozu nic ciekawe co wtedy Pan powie
 Głupie pytanie: ile lat wąwóz sobie liczy ?
Rozwiń
Gość
Gość (1 lipca 2017 o 08:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
nie nagłośnione decyzje
Rozwiń
Gość
Gość (1 lipca 2017 o 08:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie wierze w to co czytam.W to co pan Pisula wymyślił i foruje za wszelką cenę. Wg mnie brak elementarnego wyczucia WARTOŚCI. Brak słuchania, otwartości na specjalistów którzy przecież podsuwają mu inne, niedestrukcyjne ROZWIĄZANIA. Boje się pomyśleć jakie są jego inne, mniej spektakularne i medialne i przez to nagłośnione decyzje.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (28)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!