piątek, 19 stycznia 2018 r.

Puławy

Nie wymienisz, nie pojedziesz

  Edytuj ten wpis
Dodano: 15 czerwca 2006, 19:02

Jeszcze tylko dwa tygodnie pozostały na złożenie wniosku o wymianę prawa jazdy. Po 30 czerwca papierowe prawa jazdy tracą ważność. Po upływie tego terminu - kto nie będzie miał nowego plastikowego dokumentu - może spodziewać się surowych konsekwencji i mandatu.

- W tej chwili na wymianę prawa jazdy czeka się dwa, trzy tygodnie - mówi Halina Sych, kierownik Wydziału Komunikacji UM w Puławach. Na razie nie ma kolejek i wszystko idzie bardzo sprawnie. Wiemy jednak z doświadczenia, że większość zainteresowanych odkłada to na ostatnią chwilę. Szacujemy, że w samych Puławach do wymiany pozostało jeszcze około 10 tysięcy praw jazd.
Do wniosku trzeba dołączyć zdjęcie (lewy profil) o wymiarach 3,5 na 4,5 cm, ksero starego prawa jazdy i dowód osobisty do wglądu. Wymiana prawa jazdy kosztuje 71 zł. Do tego trzeba dokupić znaczek skarbowy za 5 zł i po 50 groszy do każdego załącznika.
- Kierowca, który nie wymieni starego prawa jazdy we wskazanym terminie, nie straci posiadanych uprawnień do kierowania pojazdami. Ale nie będzie mógł posługiwać się nim, ponieważ traci ono ważność i - do momentu wydania nowego dokumentu - nie będzie mógł prowadzić pojazdu na podstawie starego prawa jazdy - wyjaśnia komisarz Mariusz Woźniak, szef puławskiej drogówki. Spóźnialskim grożą kary. - Jeśli po 30 czerwca zatrzymamy kogoś ze starym dokumentem, ukarzemy mandatem w wysokości 50 zł i zatrzymamy prawo jazdy. Kierowca otrzyma pokwitowanie, które będzie ważne tylko siedem dni, po upływie tego terminu kierowca nie ma prawa prowadzić samochodu - podkreśla komisarz Woźniak. - Nie ma co liczyć na ulgi ze strony policjantów. Kierowcy mieli osiem lat na wymianę dokumentów.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!