piątek, 23 marca 2018 r.

Puławy

Niebezpieczne odpady w Puławach? Urząd czeka na opinie mieszkańców

  Edytuj ten wpis
Dodano: 19 grudnia 2014, 15:45
Autor: dd

W puławskiej strefie ekonomicznej firma z Warszawy chce otworzyć zakład przetwarzania odpadów. Miasto zgromadziło już materiały niezbędne do wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach inwestycji.

EkoEuropa Energy to firma zajmująca się zbieraniem, transportem oraz utylizacją niebezpiecznych odpadów, w tym również medycznych odpadów zakaźnych. Do nowoczesnego zakładu EkoEuropy w Puławach sprowadzane byłyby odpady z całego regionu.

Przedsiębiorstwo obecnie stara się o pozytywną decyzję środowiskową w sprawie swojego puławskiego projektu. Wśród zebranej przez Urząd Miasta dokumentacji znajduje się postanowienie Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego w Puławach oraz Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, jednak na decyzję o oddziaływaniu inwestycji na przyrodę będzie trzeba jeszcze poczekać.

- Na razie zebraliśmy jedynie niezbędną dokumentację. Teraz do 2 stycznia każdy mieszkaniec Puław może zgłaszać swoje wnioski i zastrzeżenia, które będą brane pod uwagę przy podjęciu decyzji - mówi Sylwia Żądełek, kierownik Wydziału Ochrony Środowiska.

Cała dokumentacja dostępna jest do wglądu w Urzędzie Miasta.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: biznes śmieci Puławy
Karolina
Pablos
lechu
(8) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Karolina
Karolina (14 marca 2015 o 20:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Przypadkiem trafiłam na filmik jak nasz Prezydent mówi o spalarni. Oczywiście nie chcą dopuścić do jej powstania. Mamy obowiązujące normy środowiskowe, w których musimy się mieścić więc na pewno Puławy nie zostaną zatrute. Są instalacje wspomagające, etc. Dobrze, że jednak w Puławach są ludzie, którzy zdają sobie sprawę z tego, ze spalarnia nie zniszczy miasta, a przyniesie mnóstwo korzyści! 

Rozwiń
Pablos
Pablos (22 grudnia 2014 o 14:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Śwetnie. Są azoty a teraz wybudują nam zakład przetwarzania odpadów NIEBEZPIECZNYCH !!! CZY ABY PRZYPADKIEM NIE ZA DUŻO ??????? !!!!!!! Bez przesady panie i panowie na stołkach.

Akurat Azoty mocno stawiają na ekologię, w dzisiejszych realiach gospodarczych nie ma po prostu innej opcji. Więc podobnie musi być z tym zakładem przetwarzania odpadów, który notabene powstanie na terenie Azotów, ale nie będzie ich częścią ani też nie będzie raczej pod nie podlegał - warto o tym pamiętać.

Rozwiń
lechu
lechu (22 grudnia 2014 o 11:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

skoro nie masz nic przeciwko, to skąd mowa o truciu :) naprawdę nie trzeba być wielkim znawcą żeby wiedzieć, że każda tego typu firma (nie tylko nasze azoty puławskie) ma narzucone normy emisji przez unię europejską. i co więcej, jest to na bieżąco kontrolowane także nie ma opcji na jakieś problemy związane z oddziaływaniem na środowisko czy okolicę

Rozwiń
Ania76
Ania76 (21 grudnia 2014 o 08:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Aniu76 ... puknij sie w glówke lepiej i pomyśl.

Nie mam nic przeciwko azotów, ale ludzie nie przesadzajmy. Czy miejsca pracy są argumentem aby truć się z każdej strony ?Zróbmy bakutil jeszcze i spalarnie zwłok jak wam nie przeszkadza. Jasne że jest potrzeba aby taki zakład powstał ale czy w Pułąwach??

Myślę ze są inne lepsze miejsca. Panowie zastnówcie się, naprawdę myślenie nie boli.

Rozwiń
nico
nico (20 grudnia 2014 o 10:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Aniu76, gdyby nie azoty to byś nad wisłą kozy lub krowy pasła

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (8)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!