Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

19 grudnia 2014 r.
15:45
Edytuj ten wpis

Niebezpieczne odpady w Puławach? Urząd czeka na opinie mieszkańców

Autor: Zdjęcie autora dd
15 8 A A

W puławskiej strefie ekonomicznej firma z Warszawy chce otworzyć zakład przetwarzania odpadów. Miasto zgromadziło już materiały niezbędne do wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach inwestycji.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
EkoEuropa Energy to firma zajmująca się zbieraniem, transportem oraz utylizacją niebezpiecznych odpadów, w tym również medycznych odpadów zakaźnych. Do nowoczesnego zakładu EkoEuropy w Puławach sprowadzane byłyby odpady z całego regionu.

Przedsiębiorstwo obecnie stara się o pozytywną decyzję środowiskową w sprawie swojego puławskiego projektu. Wśród zebranej przez Urząd Miasta dokumentacji znajduje się postanowienie Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego w Puławach oraz Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, jednak na decyzję o oddziaływaniu inwestycji na przyrodę będzie trzeba jeszcze poczekać.

- Na razie zebraliśmy jedynie niezbędną dokumentację. Teraz do 2 stycznia każdy mieszkaniec Puław może zgłaszać swoje wnioski i zastrzeżenia, które będą brane pod uwagę przy podjęciu decyzji - mówi Sylwia Żądełek, kierownik Wydziału Ochrony Środowiska.

Cała dokumentacja dostępna jest do wglądu w Urzędzie Miasta.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Karolina / 14 marca 2015 o 20:54

Przypadkiem trafiłam na filmik jak nasz Prezydent mówi o spalarni. Oczywiście nie chcą dopuścić do jej powstania. Mamy obowiązujące normy środowiskowe, w których musimy się mieścić więc na pewno Puławy nie zostaną zatrute. Są instalacje wspomagające, etc. Dobrze, że jednak w Puławach są ludzie, którzy zdają sobie sprawę z tego, ze spalarnia nie zniszczy miasta, a przyniesie mnóstwo korzyści! 

Avatar
Pablos / 22 grudnia 2014 o 14:19

Śwetnie. Są azoty a teraz wybudują nam zakład przetwarzania odpadów NIEBEZPIECZNYCH !!! CZY ABY PRZYPADKIEM NIE ZA DUŻO ??????? !!!!!!! Bez przesady panie i panowie na stołkach.

Akurat Azoty mocno stawiają na ekologię, w dzisiejszych realiach gospodarczych nie ma po prostu innej opcji. Więc podobnie musi być z tym zakładem przetwarzania odpadów, który notabene powstanie na terenie Azotów, ale nie będzie ich częścią ani też nie będzie raczej pod nie podlegał - warto o tym pamiętać.

Akurat Azoty mocno stawiają na ekologię, w dzisiejszych realiach gospodarczych nie ma po prostu innej opcji. Więc podobnie musi być z tym zakładem przetwarzania odpadów, który notabene powstanie na terenie Azotów, ale nie będzie ich częścią ani też nie będzie raczej pod nie podlegał - warto o tym pamiętać.

rozwiń
Avatar
lechu / 22 grudnia 2014 o 11:36

skoro nie masz nic przeciwko, to skąd mowa o truciu :) naprawdę nie trzeba być wielkim znawcą żeby wiedzieć, że każda tego typu firma (nie tylko nasze azoty puławskie) ma narzucone normy emisji przez unię europejską. i co więcej, jest to na bieżąco kontrolowane także nie ma opcji na jakieś problemy związane z oddziaływaniem na środowisko czy okolicę

Avatar
Ania76 / 21 grudnia 2014 o 08:44

Aniu76 ... puknij sie w glówke lepiej i pomyśl.

Nie mam nic przeciwko azotów, ale ludzie nie przesadzajmy. Czy miejsca pracy są argumentem aby truć się z każdej strony ?Zróbmy bakutil jeszcze i spalarnie zwłok jak wam nie przeszkadza. Jasne że jest potrzeba aby taki zakład powstał ale czy w Pułąwach??

Myślę ze są inne lepsze miejsca. Panowie zastnówcie się, naprawdę myślenie nie boli.

Avatar
nico / 20 grudnia 2014 o 10:34

Aniu76, gdyby nie azoty to byś nad wisłą kozy lub krowy pasła

Avatar
PUŁAWIAK / 20 grudnia 2014 o 10:14

Aniu76 ... puknij sie w glówke lepiej i pomyśl.

Avatar
puławy / 20 grudnia 2014 o 09:08
Gdyby nie azoty to by Puławy dawno znikły z mapy a tak są miejsca pracy dla ludzi.
Avatar
Ania76 / 19 grudnia 2014 o 23:03

Śwetnie. Są azoty a teraz wybudują nam zakład przetwarzania odpadów NIEBEZPIECZNYCH !!! CZY ABY PRZYPADKIEM NIE ZA DUŻO ??????? !!!!!!! Bez przesady panie i panowie na stołkach.

Avatar
Karolina / 14 marca 2015 o 20:54

Przypadkiem trafiłam na filmik jak nasz Prezydent mówi o spalarni. Oczywiście nie chcą dopuścić do jej powstania. Mamy obowiązujące normy środowiskowe, w których musimy się mieścić więc na pewno Puławy nie zostaną zatrute. Są instalacje wspomagające, etc. Dobrze, że jednak w Puławach są ludzie, którzy zdają sobie sprawę z tego, ze spalarnia nie zniszczy miasta, a przyniesie mnóstwo korzyści! 

Avatar
Pablos / 22 grudnia 2014 o 14:19

Śwetnie. Są azoty a teraz wybudują nam zakład przetwarzania odpadów NIEBEZPIECZNYCH !!! CZY ABY PRZYPADKIEM NIE ZA DUŻO ??????? !!!!!!! Bez przesady panie i panowie na stołkach.

Akurat Azoty mocno stawiają na ekologię, w dzisiejszych realiach gospodarczych nie ma po prostu innej opcji. Więc podobnie musi być z tym zakładem przetwarzania odpadów, który notabene powstanie na terenie Azotów, ale nie będzie ich częścią ani też nie będzie raczej pod nie podlegał - warto o tym pamiętać.

Akurat Azoty mocno stawiają na ekologię, w dzisiejszych realiach gospodarczych nie ma po prostu innej opcji. Więc podobnie musi być z tym zakładem przetwarzania odpadów, który notabene powstanie na terenie Azotów, ale nie będzie ich częścią ani też nie będzie raczej pod nie podlegał - warto o tym pamiętać.

rozwiń
Avatar
lechu / 22 grudnia 2014 o 11:36

skoro nie masz nic przeciwko, to skąd mowa o truciu :) naprawdę nie trzeba być wielkim znawcą żeby wiedzieć, że każda tego typu firma (nie tylko nasze azoty puławskie) ma narzucone normy emisji przez unię europejską. i co więcej, jest to na bieżąco kontrolowane także nie ma opcji na jakieś problemy związane z oddziaływaniem na środowisko czy okolicę

Avatar
Ania76 / 21 grudnia 2014 o 08:44

Aniu76 ... puknij sie w glówke lepiej i pomyśl.

Nie mam nic przeciwko azotów, ale ludzie nie przesadzajmy. Czy miejsca pracy są argumentem aby truć się z każdej strony ?Zróbmy bakutil jeszcze i spalarnie zwłok jak wam nie przeszkadza. Jasne że jest potrzeba aby taki zakład powstał ale czy w Pułąwach??

Myślę ze są inne lepsze miejsca. Panowie zastnówcie się, naprawdę myślenie nie boli.

Avatar
nico / 20 grudnia 2014 o 10:34

Aniu76, gdyby nie azoty to byś nad wisłą kozy lub krowy pasła

Avatar
PUŁAWIAK / 20 grudnia 2014 o 10:14

Aniu76 ... puknij sie w glówke lepiej i pomyśl.

Avatar
puławy / 20 grudnia 2014 o 09:08
Gdyby nie azoty to by Puławy dawno znikły z mapy a tak są miejsca pracy dla ludzi.
Avatar
Ania76 / 19 grudnia 2014 o 23:03

Śwetnie. Są azoty a teraz wybudują nam zakład przetwarzania odpadów NIEBEZPIECZNYCH !!! CZY ABY PRZYPADKIEM NIE ZA DUŻO ??????? !!!!!!! Bez przesady panie i panowie na stołkach.

Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

70 lat "Kaniorowców"! Jubileusz ZPiT Lublin
23 czerwca 2018, 18:00

70 lat "Kaniorowców"! Jubileusz ZPiT Lublin 0 0

Co Gdzie Kiedy. Zespołu Pieśni i Tańca LUBLIN im. Wandy Kaniorowej zaprasza na piękny Koncert Galowy z okazji Jubileuszu 70-lecia istnienia formacji. Ponad 700 artystów wystąpi 23 czerwca o godz. 18 w hali Targów Lublin (ul. Dworcowa 11).

Co pokaże Robert Lambert na zawodach w Wielkiej Brytani?

Co pokaże Robert Lambert na zawodach w Wielkiej Brytani? 0 0

Rodzynek w stawce cyklu Tauron SEC 2018 z Wielkiej Brytanii – człowiek, który konsekwentnie przebija się nie tylko do czołówki w swoim kraju, ale także coraz śmielej przedstawia się żużlowej publiczności na arenie międzynarodowej

Lublin: Powiększą klasy w popularnej prywatnej szkole. Rodzice zdziwieni
edukacja

Lublin: Powiększą klasy w popularnej prywatnej szkole. Rodzice zdziwieni 0 0

Klasy Prywatnej Szkoły Podstawowej Paderewski mają być bardziej liczne. Rodzice są oburzeni - podkreślają, że statut szkoły nie pozwala na przyjmowanie większej liczby dzieci. W odpowiedzi słyszą, że sytuacja jest wyjątkowa, a zmiany wymusza reforma oświaty

Z Nowego Jorku do Puław. Prezent dla Muzeum Czartoryskich

Z Nowego Jorku do Puław. Prezent dla Muzeum Czartoryskich 0 0

Pochodzący z 1764 roku osobisty modlitewnik królewny Marii Leszczyńskiej, żony króla Francji Ludwika XV, w poniedziałek trafił do Muzeum Czartoryskich w Puławach. To podarunek od nowojorskiej Fundacji Rodzinnej Blochów.

Słoneczny Wrotków. W sobotę otwarcie, planują odnowę basenów

Słoneczny Wrotków. W sobotę otwarcie, planują odnowę basenów 0 2

W sobotę otwarty ma być ośrodek Słoneczny Wrotków nad Zalewem Zemborzyckim. Ceny będą takie same jak w zeszłym sezonie. Kolejna dobra wiadomość jest taka, że zarządcy ośrodka w końcu udało się znaleźć firmę, która tuż po sezonie zabierze się za wymianę wszystkich znajdujących się tutaj basenów

Usterki na nowym placu Litewskim. Z niektórymi elementami problemy są od nowości

Usterki na nowym placu Litewskim. Z niektórymi elementami problemy są od nowości 0 9

Prawie 2 mln zł zapłaci miasto za utrzymanie wodotrysków na pl. Litewskim. Na taką kwotę opiewa umowa z firmą, która będzie się opiekować fontannami oraz oświetleniem placu. Samo oświetlenie wymaga napraw, bo nie wszystkie elementy iluminacji działają tak jak powinny. Kiedy usunięte będą usterki?

Wybory 2018. Radnych zarabiających wielkie pieniądze w spółkach zabraknie na listach wyborczych?

Wybory 2018. Radnych zarabiających wielkie pieniądze w spółkach zabraknie na listach wyborczych? 1 5

Radnych, którzy znaleźli lukratywne posady w spółkach Skarbu Państwa, może zabraknąć na listach Prawa i Sprawiedliwości w jesiennych wyborach do sejmików województw. – To nieoficjalny, ale rozważany scenariusz – słyszymy od polityków PiS. W przypadku Lubelskiego zakaz walki o reelekcję może objąć trzech radnych