wtorek, 20 marca 2018 r.

Puławy

Niskie zainteresowanie budżetem obywatelskim w Puławach

Dodano: 27 września 2016, 20:28
Autor: rs

Niewiele ponad 4 procent – tyle wyniosła frekwencja w zakończonym ostatniej niedzieli głosowaniu internetowym na projekty budżetu obywatelskiego w Puławach. Kolejna część głosowania rusza w czwartek. Jutro początek głosowania tradycyjnego.

Dokładnie 1678 osób spośród ponad 40 tysięcy uprawnionych postanowiło skorzystać w tym roku z możliwości zagłosowania przez internet na wybrane projekty obywatelskie. Frekwencja podana przez organizatorów, czyli puławski ratusz, wyniosła 4,1 procent. Najwięcej głosów (705) oddali mieszkańcy rejonu pierwszego (os. Niwa i os. Włostowice), na kolejnych miejscach znalazły się rejony: czwarty (443 głosy), trzeci (296 głosów) i drugi (234 głosy).

Te osoby, które nie zdążyły oddać swojego głosu elektronicznie, będą mogły zrobić to metodą tradycyjną. Głosowanie „papierowe” rozpocznie się w czwartek, a zakończy w sobotę, 1 października. Urna, do której będzie można wrzucać wypełnione karty do głosowania będzie czekała na mieszkańców na parterze Urzędu Miasta.

Niestety, jak wynika z obserwacji uczestników tegorocznych spotkań z mieszkańcami miasta, poświęconych sprawom budżetu obywatelskiego, zainteresowanie tą zabawą jest dość mizerne. Doszło nawet do tego, że na spotkania poświęcone budżetowi obywatelskiemu nie przychodzili nawet autorzy projektów. Plusem jest natomiast to, że w tym roku po raz pierwszy, w związku z nowymi zabezpieczeniami, do procedury i wyników głosowania nie powinno być uwag. Po raz pierwszy też pełna pula, 2 mln złotych, zostanie przeznaczona na zadania niezwiązane ze służbą zdrowia i wyposażeniem placówek oświatowych.

Niwa i Włostowice osobno?

W dyskusjach dotyczących budżetu obywatelskiego coraz głośniej słychać propozycję podzielenia największego rejonu miasta na dwie osobne części. Mieszkańcy rejonu pierwszego, w którym obecnie znajduje się zarówno os. Niwa, jak i os. Włostowice, uważają, że osobno mieliby większe szanse na realizację obywatelskich inwestycji. Obecnie te dwa osiedla muszą ze sobą rywalizować, na czym tracą zarówno jedni, jak i drudzy. Argumentem podnoszonym przez mieszkańców jest także odrębność tych dwóch obszarów, których potrzeby nie nakładają się na siebie. Jeśli idea budżetu zostanie zachowana, być może władze Puław zdecydują się na wprowadzenie tej poprawki, czyli dodanie dodatkowego, piątego rejonu.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(11) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (5 października 2016 o 13:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
a prezes opecu zawija papierki za prawie 18 000 zł / miesiąc. i tak od lat. zródło: ***bip.pulawy.pl/upload/pliki//1ryszard_jablonski.pdf a reszta czł. zarządu / rady i tu i w innych spółkach miejskich? jaki budżet ? o czym mowa ?
Rozwiń
Gość
Gość (29 września 2016 o 07:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A co myśleliście, że ludzie poleca podawać swoje PESELE po tym jak nastraszyliście w mediach naród o kradzieży danych osobowych?
Rozwiń
Gość
Gość (28 września 2016 o 17:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wniosków tyle poskladano i nie ma kto glosowac? Biedny urząd tyle pracy wklada.Takimi rekordami złożonych wnioskow się chwalili a tu klapa. Ciekawe kto to poskladal skoro nawet na spotkania się nie pofatygowali.
Rozwiń
Gość
Gość (28 września 2016 o 10:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zamiast tych śmiesznych budźetów, opłaty za wodę obniżyć i pensje prezesów spółek państwowych. W Polsce mamy najdroźszą wodę, spośród wszystkich krajów Europy. Mydlą nam oczy takimi budżetami, tu jakieś ławki postawią, tam jakiś plac, takie rzeczy powinni robić jako swój obowiązek, bez rozgłosu, bo samorządowcy winni pracować, by nam obywatelom tego miasta żyło się lepiej. A nie szukają poklasku, by przetrwać do kolejnych wyborów.
Rozwiń
Gość
Gość (28 września 2016 o 10:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
chciałam zagłosować drogą internetową, ale nie mogłam. Wyskakiwały jakieś błędy. W ogóle nie mogłam oddać głosu na propozycje w swoim regionie. Odhaczyć mogłam jedynie te ogólnomiejskie.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (11)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!