wtorek, 20 marca 2018 r.

Puławy

Nowa droga w Puławach. Będzie łatwiejszy dojazd do PPN-T

  Edytuj ten wpis
Dodano: 14 kwietnia 2015, 10:45

Urząd zlecił wykonanie projektu nowej ulicy, która w przyszłości ułatwi dojazd do Puławskiego Parku Naukowo-Technologicznego. W planach oprócz kilometrowego łącznika jest także nowy most na Kurówce.

Obecnie dojazd to PPN-T nie należy do przyjemności. Po zjechaniu z obwodnicy kierowcy muszą jeździć naokoło mijając osiedle 1000-lecia, przecinając kilka skrzyżowań i ostatecznie przejeżdżając przez wąski i niezbyt równy odcinek ulicy Mościckiego, przy której mieści się park. To jednak ma się zmienić.

Władze Puław korzystając ze środków w ramach Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego projektują nową ulicę, dzięki której za kilka lat do PPN-T będzie można dojechać szybciej. Nowy odcinek ma mieć prawie kilometr długości i łączyć ulicę 1000-lecia Państwa Polskiego z ul. Mościckiego. Droga doprowadzi do parku z przeciwnej strony, co znacznie skróci odległość. Jej wytyczenie nie jest jednak zadaniem łatwym, a sama budowa na pewno nie będzie tania.

– Projektujemy całkiem nową ulicę, jezdnie, chodniki, kanał technologiczny, oświetlenie. Zadanie jest trudne, bo musimy przekroczyć kanał wodny biegnący do Zakładów Azotowych, co wiąże się z budową obiektu mostowego. Mamy także pewne kolizje z siecią wysokich napięć – mówi Krzysztof Szczepański, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich.

Władzom miasta zależy na tym, żeby powstający w Puławach projekt nowej trasy został uwzględniony i wpisany do dokumentacji dla obwodnicy miasta. Wykonawca odcinka prowadzącego od węzła Kurów-Zachód do nowego mostu działa w systemie "Zaprojektuj i Zbuduj”. Obecnie trwa ta pierwsza faza, czyli stworzenie dokumentacji projektowej, w której zawarty jest m.in. zjazd w kierunku Zakładów Azotowych. Teraz chodzi o to, by w jego pobliżu uwzględnić kolejny, prowadzący do PPN-T.

Nie wiadomo jeszcze kiedy rozpocznie się budowa nowej trasy. Wersja optymistyczna zakłada, że mogłaby ona powstawać równolegle z obwodnicą. Pesymistyczna oznacza, że wystartuje później, albo (jeżeli nie uda się pozyskać środków) nigdy, a powstający obecnie projekt straci ważność.
  Edytuj ten wpis
zbulwersowany
taurusek
x
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

zbulwersowany
zbulwersowany (15 kwietnia 2015 o 14:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Przecież już na jedna drogę zostały wydane ciężkie pieniądze. Takich chodników, ścieżek rowerowych, trawniczków i oświetlenia to nawet w centrum brak. Dzisiaj ćwiczą tam chłopcy na motorach. Tylko taki z tego pożytek. Piszę tu o ok. kilometrowym odcinku drogi z Wólki Profeckiej  do…no właśnie w krzaki.

Rozwiń
taurusek
taurusek (14 kwietnia 2015 o 21:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

"Kartografowie" Kuriera też są "cudowni"

na skyscrapercity : [S12] Obwodnica Puław

jest zaznaczona

Rozwiń
x
x (14 kwietnia 2015 o 13:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Po co ta mapa, skoro nie ma na niej przebiegu projektowanej drogi?

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!