sobota, 24 lutego 2018 r.

Puławy

Nowa galeria handlowa powstanie w Puławach. Będzie miała podziemny parking

Dodano: 2 grudnia 2017, 10:02

(fot. Radosław Szczęch)

Właściciel Centrum Handlowego YETI kupił działkę między ul. Centralną i Piłsudskiego i ma zamiar postawić na nim nową galerię handlową. Jak potwierdzają puławscy urzędnicy, budynek będzie wyposażony m.in. w podziemny parking

Plan budowy nowej galerii handlowej powstał, gdy jeden z prywatnych przedsiębiorców pozyskał działki przy Centrum Handlowym YETI. Na pustym placu pomiędzy ul. Piłsudskiego i Centralną, przed ogromną ścianą zasłoniętą obecnie reklamami marek odzieżowych, w przyszłości stanie zupełnie nowy obiekt. To może być urbanistyczna dominanta, która zamknie pierzeję obu puławskich arterii.

Do niedawna teren, o który chodzi, należał do kilku właścicieli, więc o jego sensownej, kompleksowej zabudowie nie było mowy. Istniejący plan zagospodarowania przewidywał w tym miejscu przede wszystkim funkcje usługowe. Teraz, o ile pozwoli na to rada miasta, zostaną one rozszerzone o handel i to w wymiarze ponad 2 tys. metrów kwadratowych.

Kierownik Wydziału Planowania Przestrzennego Paweł Oroń tłumaczy, że tego rodzaju zapisy w studium, ze względu na gabaryty nowego budynku, są konieczne. – Będzie to obiekt dwu lub trzykondygnacyjny, który stanie nie działce o powierzchni 3 tys. metrów kwadratowych, więc ograniczenie funkcji handlowej do 2 tysięcy byłoby niewystarczające. Pamiętajmy o tym, że na tę powierzchnię składać się mogą dziesiątki różnych sklepów – mówił urzędnik.

Puławscy radni w większości do planów inwestora podchodzą ze zrozumieniem i nadzieją. – Ja liczę na to, że w końcu zasłonięta zostanie ta „ściana płaczu” która wita wjeżdżających do Puław – mówił radny Stefan Śliwczyński (PiS). – Dzięki tej inwestycji powstaną nowe miejsca pracy – zauważył Piotr Sadurski (PO). Zofia Bojarska (PiS) z kolei przyznała, że liczy na to, że będzie to ładny obiekt. Samorządowcy zwrócili uwagę również na jego skomunikowanie. Radnym zależy na tym, że by dojazd do budynku był wygodny i bezpieczny.

Do koncepcji budowy kolejnej galerii handlowej nie jest przekonana przewodnicząca komisji gospodarki, Halina Jarząbek (PiS). – Mieszkańcy są przeciw budowie tego rodzaju obiektów. W tym miejscu taki budynek może powodować problemy z przepływem powietrza – mówiła radna, która nie podparła swoich tez żadnymi argumentami. Była jedynym samorządowcem w komisji, który tak krytycznie przyjął informację o planach związanych z powstaniem nowego centrum handlowego.

Na razie nie wiadomo, jak będzie wyglądać centrum handlowe. Paweł Oroń poinformował, że pod budynkiem znajdzie się parking podziemny, a wjazd do niego pozostanie prawdopodobnie w tym samym miejscu, czyli od ul. Centralnej.

Czytaj więcej o: galeria handlowa Puławy
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Gość
(12) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (3 grudnia 2017 o 10:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Skwerów w Puławach jeden na drugim, uczelnia fakt powinna być gdzieś w centrum, ale akurat ta działka moim zdaniem nie jest najlepsza na ten cel. A pani z wydziału gospodarki ma chyba też problemy z przepływem... Parking powinien tam powstać nawet dwupoziomowy, a cały budynek powinien mieć wysokość DH Powiśle, żeby się to jakoś kleiło wizualnie do kupy.
Rozwiń
Gość
Gość (3 grudnia 2017 o 02:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Bardzo dobrze, że w koncu coś tam zacznie się dziać. Aż się prosi o półokrągły bydynekwtamtym miejscu, bo w tej chwili mamy dziki parking w środku miasta. Właściciel Yeti chyba od początku licżył na tę dziłakę, bo dom towarowy wygląda na niedokończony (ogromna ściana przesłonieta bannerem). Nawet nie ma normalnej toalety. To raczej będzie rozbudowa istniejącego budynku a nie budowa nowego.
Rozwiń
Gość
Gość (2 grudnia 2017 o 16:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
undefined napisał:
Galeria Handlowa" -śmichu warta.
  Odp/\@&?dolta się od radnego Śmicha.
Rozwiń
Gość
Gość (2 grudnia 2017 o 15:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czy miasto nie ma kasy na odkupienie tej działki i zrobienia tam skweru? Tylko betonowanie wam w łbach.
Rozwiń
Gość
Gość (2 grudnia 2017 o 14:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
''Do koncepcji budowy kolejnej galerii handlowej nie jest przekonana przewodnicząca komisji gospodarki, Halina Jarząbek (PiS). – Mieszkańcy są przeciw budowie tego rodzaju obiektów. W tym miejscu taki budynek może powodować problemy z przepływem powietrza – mówiła radna, która nie podparła swoich tez żadnymi argumentami.'' NORMALKA ŻE PRZEWODNICZĄCA KOMISJI GOSPODARKI NIE MA ARGUMENTÓW. NIE WYMAGAJMY TAKICH RZECZY OD NIEJ!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (12)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!