niedziela, 18 lutego 2018 r.

Puławy

Nowa hala nie nadaje się do użytku

  Edytuj ten wpis
Dodano: 20 stycznia 2009, 10:45

Nie ma jednej z wind, podjazdu dla niepełnosprawnych przy wejściu od strony ul. Kołłątaja, budowlańcy nadal nie zrealizowali zaleceń strażaków.

Dlatego nadzór budowlany zabrania użytkowania nowej hali targowej. I na dodatek wlepia urzędnikom blisko 40 tys. złotych kary.

W ubiegłym tygodniu inspektorzy nadzoru budowlanego kilkukrotnie odwiedzili nową halę targową przy ul. Piaskowej. Ich odwiedziny miały być formalnością, bo spółka miejska Targowiska Puławskie, która zbudowała halę, liczyła na jak najszybsze otwarcie jej dla klientów.

Inspektorzy od razu wiedzieli, że hala nie spełnia wszystkich wymogów zapisanych w planie zagospodarowania przestrzennego. Na dachu zabrakło planowanego trawnika. Przedstawiciele inwestora musieli go zaplanować na dachu, bo na ziemi zabrakło na niego już miejsca. Jednak na dachu też go nie posiali, a wytłumaczyli się niesprzyjającą porą roku. Jednak nadzór zapowiadał, że wyda częściowo zezwolenie do użytkowania, jeśli oprócz trawnika, wszystko z halą będzie w porządku.

Ale to co inspektorzy zobaczyli w środku, a raczej czego nie zobaczyli, przeszło ich najśmielsze oczekiwania. - Obiekt nie ma zbudowanej pochylni dla osób niepełnosprawnych przy wejściu od strony ul. Kołłątaja. W środku nie ma też jednej z wind. Tymczasem oba te elementy znalazły się w projekcie.

Do tej pory nie zrealizowano też zaleceń strażaków związanych z działaniem systemu przeciwpożarowego - informuje Elżbieta Dudzińska, powiatowy inspektor nadzoru budowlanego w Puławach.

Strażacy zasugerowali, żeby obiekt został połączony systemem monitoringu z centrum alarmowym w Straży Pożarnej. - Poza tym powinien zostać zainstalowany system automatycznego otwierania drzwi w przypadku zadymienia wewnątrz budynku - mówi Krzysztof Morawski, zastępca komendanta Straży Pożarnej w Puławach.

W związku z tym inspekcja budowlana wdrożyła postępowanie naprawcze. Inwestor będzie musiał dostarczyć dokumentację zamienną. Ale to nie wszystko, bo za odstępstwa od projektu nadzór nałożył na Targowiska Puławskie karę w wysokości blisko 40 tys. zł.

Prezes spółki Targowiska Puławskie jest ostrożny w ocenie decyzji nadzoru budowlanego: - Nie mam jeszcze zdania w tej kwestii, bo najpierw muszę się zapoznać z dokumentami - mówi Wojciech Liszka.

Wiceprezydent Puław twierdzi z kolei, że problem nie jest duży, a dotyczy sporu między nadzorem, a inwestorem. Grzegorz Nakonieczny unika na razie odpowiedzi na pytanie o winnych zaistniałej sytuacji. - Nie chcę w tej sprawie zbyt pochopnie czegoś komentować, chcę sobie wyważyć opinię na ten temat - ucina Nakonieczny, który dodaje że projekty hali zostały zatwierdzone już dawno temu, kiedy on sam w urzędzie jeszcze nie pracował.

Nie wiadomo ile teraz może potrwać oczekiwanie na uzyskanie zgody na użytkowanie hali. Ale może to być nawet kilka tygodni. Tymczasem sami handlowcy o problemach z oddaniem hali do użytku dowiedzieli się dopiero od nas. - Pan Liszka za każdym razem mówi, że wszystko jest w porządku - powiedziała nam wczoraj jedna z handlarek.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Gość
Gość
alter_m
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (21 stycznia 2009 o 20:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A kto zapłaci karę za te błędy?Wielki pan prezes targowisk,czy my podatnicy?Zwolnic prezesa!
Rozwiń
Gość
Gość (20 stycznia 2009 o 17:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jak UM mógł zezwolic na wydanie takich pieniedzy na taki kartoniak.Ktos powinien w UM dostac błbie.6 mln pln psu w dupę poszło.Rozliczyc nie ma kto tego towarzystwa.
Rozwiń
alter_m
alter_m (20 stycznia 2009 o 14:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kierownik budowy to się tam chociaż pokazał? Jak można nie zbudować czegoś co jest uwzględnione w planach? Ciekawe czy za niewybudowane elementy konstrukcji, które były uwzględnione w planach, ktoś wziął pieniążki....?
Rozwiń
klientka
klientka (20 stycznia 2009 o 14:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Do tej pory wszyscy kupcy krytykujący działalność spółki Targowiska Puławskie byli be! I co się okazuje? Mają rację! Tylko kto teraz na czas poprawiania usterek da zatrudnienie tym którzy zostali wyrzuceni z manhattanu? Może pora zmienić zarząd targowisk w Puławach? Może pora zakończyć kolesiostwo we władzach miejskich?
Rozwiń
qnick
qnick (20 stycznia 2009 o 14:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Prezes twierdzi, że wszystko jest dobrze i gitara, urząd miasta umywa ręce i też gitara, a wy ludzie róbta co chceta jak powiedział Owsiak ale tylko płaćcie podatki zusy i inne opłaty bo przecież prowadzicie Firmy i macie na to a że handlować nie możecie to nie ich wina. A może Pan Prezes Targowisk Puławskich zarząda już od Was czynszu bo przeciez od stycznia mieliście handlować i macie podpisane już umowy. Dobrze (a może szkoda) że w Polsce nie można kupić giwery w sklepie tak łatwo bo ile mniej deb***I byłoby w Naszym Kraju. A taki prezesik sobie kaskę pobera co miesiąc i tak naprawdę ma Was głęboko w d...... a czy halę otworzą w styczniu czy we wrześniu no cóż on ma to gdzieś.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!