niedziela, 18 lutego 2018 r.

Puławy

Nowa sieć szpitali. Dzięki zmianom w tym szpitalu mają być podwyżki dla pracowników

Dodano: 23 września 2017, 12:15

Dyrektor szpitala w Puławach Piotr Rybak
Dyrektor szpitala w Puławach Piotr Rybak (fot. Radosław Szczęch)

Wkrótce zacznie działać utworzona przez resort zdrowia sieć szpitali, której ważnym ogniwem będzie SPZOZ w Puławach. Zdaniem dyrektora Piotra Rybaka, placówkę czeka stabilizacja finansowa i wyższy kontrakt umożliwiający m.in. uruchomienie podwyżek dla personelu medycznego i poprawę jakości usług.

Sieć zacznie działać z początkiem października. W naszym województwie zakwalifikowało się do niej 37 szpitali, ale tylko pięć otrzymało najwyższy stopień referencyjności. Wśród nich znalazł się puławski SP ZOZ, który w środę odwiedziły władze powiatu oraz lubelskiego oddziału NFZ. W ramach kampanii informacyjnej dotyczącej reformy, na korytarzu rozstawiono stoisko z ulotkami, gdzie oddelegowani pracownicy odpowiadali na pytania zainteresowanych tym tematem mieszkańców. Na pytania dziennikarzy odpowiadał dyrektor lubelskiego NFZ, Karol Tarkowski.

– W nowej koncepcji chodzi o to, żeby szpital zajmował się pacjentem w sposób bardziej kompleksowy. Do tej pory pacjent opuszczający szpital sam musiał umawiać do lekarza na konsultacje. Teraz zapewni mu je sam szpital. Chodzi także o pewność finansowania, która powinna ułatwić starostwu podejmowanie decyzji inwestycyjnych – tłumaczył.

Zadowolenia ze zmian nie krył także starosta Witold Popiołek. – Cieszymy się, że nasz szpital został doceniony. To zasługa znakomitych specjalistów, lekarzy, pielęgniarek oraz wielu podmiotów, zakładów pracy i samorządów, które wspierają jego rozwój – mówił starosta, który przyznał, że placówka wymaga jeszcze wielu nakładów. – Dużym sukcesem jest to, że teraz ten kontrakt przez kolejne 4 lata nie będzie malał – podkreślił.

W tegorocznym trzecim kwartale Puławy otrzymają około 1,2 mln złotych więcej, niż w takim samym okresie roku 2015. Te pieniądze, jak poinformował dyrektor szpitala, Piotr Rybak, w części będą przeznaczone na podwyżki dla personelu.

– Od lipca obowiązuje ustawa o minimalnym wynagrodzeniu dla pracowników ochrony zdrowia, więc te dodatkowe pieniądze przeznaczymy także na podwyżki dla personelu części medycznej. W pierwszym etapie będą one wynosić 10 procent, a od lipca 2018 roku kolejne 20 procent – mówił dyrektor, który wyjaśnił, że pracownicy otrzymają wyrównanie swojego wynagrodzenia za ostatnie trzy miesiące.

Szczegóły dotyczące podwyżek zostaną wypracowane w trakcie rozmów ze związkami zawodowymi.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(13) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (27 września 2017 o 18:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A dlaczego pogotowie w głośnym serialu W rytmie serca nie jeździ z Kazimierza do puławskiego szpitala? Boją się o pacjentów?
Rozwiń
Gość
Gość (25 września 2017 o 23:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
o jest i autor programu naprawczego szpitala Karol Tarkowski.
Rozwiń
Gość
Gość (24 września 2017 o 20:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Panie dyrektorze to jak teraz ukształtuje się panu wskaźnik udziału wynagrodzeń w przychodach? Ma pan już książkowe 60%?
Rozwiń
Gość
Gość (24 września 2017 o 17:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pan dyrektor i starosta Popiołęk zapomnieli, że powinni rozliczyć się z przyjętego programu naprawczego. Dlaczego dyrektor go nie wdrożył, chociaż zobowiązała go do tego rada powiatu?
Rozwiń
Gość
Gość (24 września 2017 o 12:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A dlaczego dyrektor nie chwali się, że na ortopedii nie ma już fachowców od bioder i kolan? Może dlatego, że zatrudnił na ordynatora swojego kolegę, ale kiepskiego lekarza.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (13)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!