niedziela, 18 lutego 2018 r.

Puławy

Wybudują nowe mieszkania w Puławach. Także w centrum miasta

Dodano: 20 sierpnia 2017, 07:56

Tak ma wyglądać nowy blok przy ul. Sieroszewskiego w Puławach od firmy Jablon Investment. Jego budowa może ruszyć jeszcze w tym roku
Tak ma wyglądać nowy blok przy ul. Sieroszewskiego w Puławach od firmy Jablon Investment. Jego budowa może ruszyć jeszcze w tym roku (fot. Materiały inwestora)

Ulice Sosnowa, Prusa, Kościuszki, Sieroszewskiego - to tutaj deweloperzy chcą stawiać nowe budynki wielorodzinne. Zapotrzebowanie na mieszkania w Puławach nie ustaje, a firmy, które przed laty nabyły grunty, dzisiaj skrupulatnie je zabudowują.

W tym roku rozpoczęła się budowa kameralnego apartamentowca przy ul. Kościuszki 21. Dwupiętrowy budynek z 14 mieszkaniami ma zostać oddany do użytku w drugiej połowie przyszłego roku. Za inwestycję odpowiada lubelski Żagiel Dom, który kończy właśnie swoje „Apartamenty Kopernika” pomiędzy ul. Spacerową i Sosnową.

Budowa kolejnego, bliźniaczego bloku, jak zapowiada prezes Żagla, Tomasz Krochmalski, rozpocznie się w przyszłym roku. A to jeszcze koniec.

– W planach mamy już kolejny budynek, tym razem w centrum Puław – zapowiada deweloper. Gdzie - to jeszcze tajemnica.

Nie próżnują także puławscy przedsiębiorcy tworzący firmy KMJ oraz Jablon Investment. Pierwsza z nich buduje właśnie dwa bloki przy ul. Prusa i przymierza się do kolejnego. Druga jest na ostatniej prostej przed rozpoczęciem budowy apartamentowca przy ul. Sieroszewskiego. Obiekt będzie miał 4 piętra, podziemny parking i windę.

– Zależało mi na jakości i mogę powiedzieć, że biuro projektowe naprawdę się postarało. To będzie bardzo ładny budynek – mówi Tomasz Jabłonka, inwestor, który zakłada, że blok zostanie ukończony w połowie 2019 roku.

Inni na razie wybiegać w przyszłość nie chcą. Spółdzielnia „Zawiślanka” skupia się na kończeniu rozpoczętych już inwestycji w pobliżu ul. Kwiatowej. Pierwszy z budynków ma być gotowy pod koniec tego roku, kolejny - za dwa lata.

W tej samej części miasta nowe apartamentowce stawia także Bud-Inwest. Ten w tym tygodniu zakończył budowę trzech z nich przy ul. Uroczej i Wrzosowej. W marcu przyszłego roku firma ma zamiar oddać kolejne trzy przy Kwiatowej i Miodowej, a pod koniec przyszłego roku jeszcze jeden, również przy ul. Kwiatowej.

W rolę dewelopera wkrótce może wcielić się także miasto Puławy, które przekształca właśnie działkę przy ul. Słowackiego, by móc postawić na niej nowy blok. Chodzi o budynek z mieszkaniami dotowanymi z rządowego programu „Mieszkanie+”. Kiedy zacznie się jego budowa, na razie nie wiadomo, ale jeśli urzędnicy uporają się z formalnościami, w grę wchodziłby nawet przyszły rok.

Pozostali gracze na mieszkaniowym rynku w Puławach na razie nie odkrywają kart. TBV, czyli właściciel osiedla „Atrium” na os. Niwa, na razie nie ma planów nowych inwestycji tego typu w mieście. Do budowy kolejnych bloków nie spieszy się także Puławska Spółdzielnia Mieszkaniowa.

Sami deweloperzy przyznają, że tempo rozwoju budownictwa mieszkaniowego zależy od posiadanych już zasobów, przede wszystkim działek.

– Ci, którzy przed laty nabyli grunty, dzisiaj je zabudują. Od tamtego czasu ceny poszły w górę i chętnych na to, by kupować nowe, niezabudowane tereny, jest znacznie mniej – tłumaczy przedsiębiorca, który prosił o anonimowość.

Cezary Kruk
Cezary Kruk
Użytkownik niezarejestrowany
(20) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Cezary Kruk
Cezary Kruk (25 grudnia 2017 o 17:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
W 2006 roku towarzysz Jerzy Lenartowicz z PZPR oraz Jego żona Małgorzata Górska Lenartowicz od Prezydenta Miasta Puławach Janusza Grobla dostali mieszkanie kwaterunkowe M-4 wartości 200.000 zlotych za darmo! Uważam, że mieszkania kwaterunkowe powinny być dla sierot, powodzian i pogorzelców. Małgorzata Górska Lenartowicz była w tym czasie Dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 10 i zarabiała 6.000 zlotych. Jerzy Lenartowicz z PZPR pracował na 2 etatach i zarabiał 3.000 zlotych. W tym czasie małżeństwo Lenartowicz kupiło działkę budowlaną w Wojszynie i postawiło willę. Dlaczego wiec Prezydenta Miasta Puławy Janusz Grobel dał im mieszkanie wartości 200.000 zlotych za darmo? Proszę aby na to publicznie zadane pytanie odpowiedź dał Prezydent Miasta Puławy Janusz Grobl! Cezary Kruk, cezarykruk2@wp.pl, telefon 518-482-726 
Rozwiń
Cezary Kruk
Cezary Kruk (25 grudnia 2017 o 17:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Członkowie PZPR mieli kiedyś mieszkania za darmo jako zasłużeni działacze PZPR. Jednym z nich był towarzysz Jerzy Lenartowicz z PZPR. Od PZPR dostał 2 mieszkania bez kolejki i bez wkładu własnego. Po 1989 roku miało się to zmienić. Nic podobnego. Ludzie bogaci, na etatach, ekspansywni i roszczeniowi nadal dostawali od Miasto Puławy mieszkania za darmo. Towarzysz Jerzy Lenartowicz z PZPR ponownie dostał od Prezydenta Miasta Puławach Janusza Grobla 2 mieszkania bez kolejki i bez wkładu własnego. Cezary Kruk, cezarykruk2@wp.pl, telefon 518-484-726
Rozwiń
Gość
Gość (25 grudnia 2017 o 12:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
budowa domów warszawa to usługi, z których warto skorzystać. dzięki nim można w prosty sposób rozpocząć i zrealizować budowę własnego wymarzonego domu. ***roslandomdesign.pl
Rozwiń
Gość
Gość (24 sierpnia 2017 o 09:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kto kupi te mieszkania?! Po pierwsze Puławy wymierają, po 2. normalnie myślący człek woli kupić działeczkę i postawić dom pod miastem.
Rozwiń
Gość
Gość (21 sierpnia 2017 o 17:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
DLA TYCH KTORZY NARZEKAJA. To po co glosujecie na grobla jak tak zle jest. Poza tym czego wy chcecie tu na wschodzie to lubelszczyzna jest a nie mazowsze. Czy tereny zachodnie.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (20)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!