niedziela, 18 lutego 2018 r.

Puławy

Nowe życie molocha. Kto kupi byłe sanatorium w Nałęczowie?

  Edytuj ten wpis
Dodano: 14 sierpnia 2014, 12:00

Nigdy nie dokończony gmach sanatorium MSW może zmienić właściciela. Obiekt wkrótce ma trafić do Wojskowej Agencji Mieszkaniowej, a ta planuje jego sprzedaż.

Drogę do takiego rozwiązania otwiera wydana w tym tygodniu decyzja Starostwa Powiatowego w Puławach w sprawie podziału działek sanatorium. Jedna, niewielka narożna działka trafi do byłego właściciela. Musiało się tak stać, bo przed laty stracił działkę na której miało powstać sanatorium. Tak jednak nie będzie, więc teraz miał prawo ją odzyskać. - Zgłosiły się trzy takie osoby, ale tylko jedna spełniała wymagania. Kiedy decyzja się uprawomocni, odzyska działkę, a pozostały teren przekażemy do Wojskowej Agencji Mieszkaniowej - zapowiada Witold Popiołek, starosta puławski.

Przekazanie obiektu do WAM nakazał starostwu wojewoda lubelski. Kilka lat temu powiat dwukrotnie próbował sprzedać dawne sanatorium. Żaden z przetargów nie zakończył się jednak sukcesem. Potem był jeszcze pomysł na utworzenie w tym miejscu międzynarodowej uczelni polsko-ukraińskiej. Te plany również jednak się nie powiodły. Jakie plany ma WAM? Maciej Czeńczyk z oddziału agencji w Lublinie poinformował nas, że po ewentualnym przejęciu nieruchomości do swojego zasobu, planowane jest przeznaczenie jej do sprzedaży.

Jak powiedział nam rzecznik wojewody lubelskiego Marcin Bielesz, w zamian za sanatorium w Nałęczowie WAM przekaże Komendzie Wojewódzkiej Policji w Lublinie tereny przy Drodze Męczenników Majdanka w Lublinie.

Z przekazania sanatorium do Wojskowej Agencji Mieszkaniowej nie ucieszą się władze Nałęczowa. - Postawiliśmy wojewodzie sprawę jasno: że chcemy aby przekazał obiekt do miasta. Wiedzielibyśmy jak mądrze go zagospodarować - przekonuje Artur Rumiński, zastępca burmistrza Nałęczowa.

Rumiński zaznacza, że gmina bardzo dużo straciła przez wiele lat nieużytkowania obiektu. Chodzi m.in. o podatki od nieruchomości. I dodaje, że pomysłem miasta na to miejsce byłyby inwestycje związane z turystyką: - Mamy podmioty, które byłyby zainteresowane rozwojem tego miejsca - zaznacza samorządowiec.

Budowa obiektu zaczęła się w 1984 r. lecz nigdy nie została ukończona. Miało tu powstać sanatorium Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Obiekt ma 7 pięter, a powierzchnia całej działki na której się znajduje to ok. 3,5 ha.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: Nałęczów
Gość
Czytam ze zrozumieniem
sla.woz
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (14 sierpnia 2014 o 20:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Dlaczego w Nałęczowie ma powstać Rumuńskie sanatorium MSW?

To niesprawiedliwe!

NO TO CZYTAJ ZE ZROZUMIENIM :)

Rozwiń
Czytam ze zrozumieniem
Czytam ze zrozumieniem (14 sierpnia 2014 o 17:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Dlaczego w Nałęczowie ma powstać Rumuńskie sanatorium MSW?

To niesprawiedliwe!

Rozwiń
sla.woz
sla.woz (14 sierpnia 2014 o 16:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

...rozsądnie było oddać to za symboliczną złotówkę już dawno temu. Na pewno znalazłby się ktoś przedsiębiorczy i umiejący wycisnąć z obiektu duże pieniądze. Nałęczów pozyskałby nowe środki z podatków. Natomiast takie "oszczędzanie" i "dbanie o interes społeczny" kończy się, jak zwykle niczym. Malkontenci utyskiwaliby, a politycy rzucali gromy na decydentów. Po jakimś czasie sprawa stałaby się "niebyłą" a miasto korzystało.....U nas jednak myślenie nie zawsze jest mocną stroną decydujących, bo zawsze zastanawiają się, co powiedzą na ich, nawet najsłuszniejszy ruch, oponenci. Nie mam smykałki do interesów, ale wierzę, że ktoś zaradniejszy by się znalazł ..

Rozwiń
Antyżuk
Antyżuk (14 sierpnia 2014 o 13:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Tan Ruminski jest nie z tej ziemi i nie rozumie najprostszych praw. cyt. ,,Rumiński zaznacza, że gmina bardzo dużo straciła przez wiele lat nieużytkowania obiektu. Chodzi m.in. o podatki od nieruchomości''

Stracić można coś co się miało, a tak można jedynie nie osiągnąć jakiegoś wyimaginowanego zysku. To taka drobna różnica... A pomysł na zagospodarowanie, to pewnie na urząd dla znajomych królika ??

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!