poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.

Puławy

Noworoczne plany Janowca. Na co zostaną przeznaczone pieniądze?

Dodano: 26 grudnia 2017, 19:35
Autor: rs

(fot. Radosław Szczęch)

W przyszłym roku gmina Janowiec na inwestycje ma zamiar przeznaczyć ponad 2 mln złotych. Pojawią się m.in. nowe drogi i wiaty przystankowe, a uliczne latarnie otrzymają lampy LED. Łączne wydatki budżetu przekroczą 15 mln złotych.

Zgodnie z projektem budżetu, na inwestycje w 2018 roku gmina przeznaczy ponad 2 mln zł, z czego około 400 tys. zł będą stanowiły unijne dotacje. Najwięcej, bo 1,3 mln to kwota zabezpieczona na rzecz poprawy infrastruktury drogowej. W nowym roku remontów doczekają się odcinki lokalnych dróg w Brzeźcach i Janowicach. W Trzciankach, Wojszynie, Oblasach i Nasiłowie powstaną nowe drogi, a w Janowcu przy ul. Radomskiej i Spółdzielczej przebudowane zostaną chodniki. Większość z tych przedsięwzięć powstanie w ramach budżetu sołeckiego.

W nowym roku gmina zadba również o transport publiczny. Dzięki międzygminnemu projektowi Janowiec otrzyma dofinansowanie do remontu dwóch zatok autobusowych, zakupu pięciu nowych wiat, modernizacji pętli i montażu elektronicznej tablicy informacyjnej na Rynku. Łącznie na ten cel trafi 400 tys. złotych. Dotacje pomogą również w przebudowie szkoły w Brzeźcach na świetlicę wiejską (80 tys. zł)  oraz w przebudowie schodów terenowych na pętli turystycznej w Janowcu (160 tys. zł).

Lokalne władze zamierzają sfinansować także modernizację ujęć wody w Nasiłowie, Brzeźcach i Janowcu, a także przeprowadzić remonty sieci wodociągowej. Na ten cel zabezpieczono w sumie 108 tys. złotych.

Gmina zainwestuje również w wymianę oświetlenia ulicznego. Część latarni otrzyma nowe, energooszczędne lampy w technologii LED. Wymiana pochłonie ponad 40 tys. zł. Przyszłoroczne przedsięwzięcia w sumie będą kosztowały ok. 2 mln złotych. Łączne wydatki przekroczyć 15 mln, a planowane wpływy mają być o milion złotych niższe.

Czytaj więcej o: budżet inwestycje Janowiec
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (28 grudnia 2017 o 14:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
co to za inwestycje za pieniądze z funduszy sołeckich.
Rozwiń
Gość
Gość (28 grudnia 2017 o 07:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Bardzo ładnie, Bardzo dobrze, dostatecznie.
Rozwiń
Gość
Gość (26 grudnia 2017 o 23:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
LEDy ostatnio na topie - podobno ponad ćwierć miliona zł, zapłacą za świąteczną iluminację miasta podatnicy z Puław - to dziesięć razy więcej niż mieszkańcy Lublina...
Rozwiń
Gość
Gość (26 grudnia 2017 o 20:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Brześce, nie Brzeźce - redaktorze popraw błąd
Rozwiń
Gość
Gość (26 grudnia 2017 o 19:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Żadne "Brzeźce" tylko Brześce. Jak już o czymś pisać to poprawnie...
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!