piątek, 23 lutego 2018 r.

Puławy

Nowy ordynator na zdrowe położnictwo

  Edytuj ten wpis
Dodano: 18 lutego 2007, 19:20

Za ordynarne traktowanie pacjentek oddziału położnictwa straci posadę ordynator Roman Łyszcz - wynika z naszych ustaleń.

Jego obowiązki przejmą fachowcy spoza Puław. Podwładni zarzucili także swojemu szefowi fałszowanie dokumentacji medycznej. Sprawą zajmuje się prokuratura.

O konflikcie na puławskim oddziale położnictwa pisaliśmy ponad tydzień temu. Sześciu z dziewięciu tamtejszych lekarzy złożyło skargę na ordynatora. Zarzucają mu m.in. wulgarne odzywanie się do pacjentek. Według nich, z ust ordynatora padały dość często zwroty w stylu: "Rozkładać tak nogi będzie pani swojemu chłopu w stodole”. Ponadto lekarze twierdzą, że namawia on pacjentki, żeby nie leczyły się u innych lekarzy, tylko u niego, odmawia wykonywania operacji osobom, którymi zajmują się jego asystenci. W piśmie skierowanym m.in. do dyrekcji szpitala pada też oskarżenie o fałszowanie dokumentacji medycznej. Sprawą zajmuje się już prokuratura.
Ordynator Roman Łyszcz nie zgadza się z żadnym z zarzutów. Twierdzi, że lekarze, którzy wystąpili przeciwko niemu, chcą powrotu do praktyk, które ukrócił. I wymienia np. wychodzenie do prywatnych gabinetów w godzinach dyżurów szpitalnych.
Kierownictwo szpitala podjęło kroki, nie czekając na ustalenia prokuratury. W miniony piątek dyrektor szpitala i starosta puławski spotkali się z prof. Janem Oleszczukiem, wojewódzkim konsultantem ginekologii i położnictwa. Jego efektem będą zmiany na oddziale ginekologiczno-położniczym. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że Romana Łyszcza zastąpią dwie osoby spoza Puław.
Starosta puławski Sławomir Kamiński potwierdza, że konflikt zostanie zażegnany. - Stanie się to w ciągu najbliższych 10 dni - zapowiada.
Ale na zmianach kadrowych ma się nie skończyć. Zdaniem uczestników piątkowego spotkania, trzeba coś zrobić, by poprawić fatalną opinię położnictwa. - Moim pomysłem jest utworzenie w miejsce oddziału szpitalnego kliniki położnictwa Akademii Medycznej - zdradza prof. Jan Oleszczuk.
- Tworzenie nowych jednostek to bardzo poważna sprawa. Nic jeszcze o tym nie słyszałem, dlatego nie mam w tej chwili zdania na ten temat - odpowiada prof. Andrzej Książek, rektor Akademii Medycznej.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!