środa, 24 stycznia 2018 r.

Puławy

Nowy prezes spółdzielni przyśpieszy ocieplanie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 28 stycznia 2009, 12:26

Mariusz Cytryński, nowy prezes Spółdzielni Mieszkaniowej "Powiśle”. w ciągu dwóch lat zamierza rozpocząć termomodernizację 20 bloków. Żeby podołać inwestycji, spółdzielnia zaciągnie 8-milionowy kredyt.

Wszystko zadecydowało się podczas ubiegłotygodniowego posiedzenia rady nadzorczej SM "Powiśle". Członkowie rady wybrali na prezesa Mariusza Cytryńskiego, dotychczas pracującego społecznie jako członek zarządu.

Cytryński startował w nierozstrzygniętym konkursie na prezesa spółdzielni. Rada nadzorcza wybrała wówczas na prezesa Janusza Wawerskiego, ale szybko wycofała się z tej decyzji. Zdaniem rady, Wawerskiemu zabrakło wymaganego w konkursie doświadczenia zawodowego.

Jedną z pierwszych decyzji nowego prezesa będzie podpisanie umowy kredytowej z bankiem na termomodernizację nieocieplonych jeszcze bloków należących do spółdzielni.

Rada nadzorcza miała do wyboru dwie formy zabezpieczenia kredytu. Albo ustanawiając hipoteki na lokalach użytkowych spółdzielni, albo podpisując weksle.

- Forma weksli jest bezpieczniejsza, bo hipoteka związałaby nam ręce w przypadku innych inwestycji - tłumaczy Mariusz Cytryński.

Dlatego rada zdecydowała się, że 8-milionowy kredyt na docieplenie 20 bloków zostanie zabezpieczony właśnie wekslami. Pieniądze z kredytu będą uruchamiane stopniowo wraz z rozpoczynaniem docieplania kolejnych bloków.

Ale cała termomodernizacja ma zostać znacznie przyśpieszona w stosunku do poprzednich planów spółdzielni. - Chodzi o to, żeby wykorzystać możliwości wyższej premii termomodernizacyjnej - mówi Sławomir Seredyn, członek rady nadzorczej SM "Powiśle".

Ostatnio zmieniły się przepisy i gdyby spółdzielnia rozpoczęła docieplanie pozostałych bloków później, do budżetu "Powiśla" wróciłoby mniej pieniędzy, które zwraca Bank Gospodarstwa Krajowego.

Przypomnijmy, że konflikt w SM "Powiśle" dotyczył m.in. tego w jakim tempie będą ocieplane poszczególne bloki. Część mieszkańców wieżowców chciała przyśpieszenia prac w ich blokach.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
~xyz~
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

~xyz~
~xyz~ (30 stycznia 2009 o 06:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jeszcze mu mało
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!