Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

10 grudnia 2014 r.
14:45
Edytuj ten wpis

Nowy system zabezpieczeń w szkole. Uczniowie wejdą tylko z kartą

15 7 A A

Nowy system zabezpieczeń w I LO im. ks. Adama Jerzego Czartoryskiego już działa. Uczniowie dostali plastikowe karty, którymi już otwierają drzwi szkoły, a wkrótce będą też płacić.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Wygląda jak karta bankomatowa. Ma chip, unikatowy numer i na razie będzie służyć przede wszystkim jako klucz do budynku. Bez niej uczeń nie będzie mógł ani wejść, ani wyjść ze szkoły. Każde drzwi wyjściowe placówki przy alei Partyzantów zostały wyposażone w czytniki kart oraz specjalne blokady. Obcy do środka mogą dostać się na dwa sposoby: mogą zostać wprowadzeni przez osobę posiadającą kartę lub użyć domofonu, a każda ich wizyta zostanie odnotowana przez pracownika szkoły. Taka kontrola ma przede wszystkim poprawić bezpieczeństwo uczniów. - Nie wiadomo było kto wchodził, kto wychodził. Przychodziły osoby z zewnątrz, zdarzały się kradzieże - przyznaje Rafał Cieśla, wicedyrektor szkoły.
Ale nie tylko bezpieczeństwo jest ważne. System kart został przygotowany i sfinansowany przez PKO BP. Każda z nich ma swój osobny, bezpłatny rachunek bankowy i będzie służyć także jako środek płatniczy. Początkowo uczniowie będą mogli płacić nią np. w szkolnej stołówce, używać jako karty bibliotecznej, a w przyszłości być może również jako karty miejskiej, czyli elektronicznego biletu MZK. Puławskie liceum znalazło się wśród pięciu szkół w całym kraju, które weszło we współpracę z PKO BP i rozpoczęło testowanie systemu. Prawie dwa lata temu z podobną usługą w naszym kraju wystartował BZ WBK, należący do hiszpańskiej grupy Santander. Z ich kart korzysta już ponad sto tysięcy uczniów. Teraz do walki o najmłodszych klientów włączył się największy polski bank. Czy ich oferta przebije hiszpańską konkurencję i przekona do siebie szkoły? Biorąc pod uwagę zamiłowanie młodzieży do nowinek technicznych, wygodę oraz szerokie możliwości zastosowania kart, szansa powtórzenia tego sukcesu jest duża.

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
RS / 10 grudnia 2014 o 20:16

Wyjscie na karte jakiś absurd a jak się to ma do przepisów o ewakuacji.

Avatar
123 / 10 grudnia 2014 o 18:57

O jakie bezpieczeństwo? Tu chodzi o przypisanie  młodych do konkretnego banku, opowiadanie o nowinkach technologicznych, to bajka. Bank dał ofertę, dyrekcja się zgodziła, profity? wiadomo, że były,,,,,,,,,,,,

Avatar
absolwent / 10 grudnia 2014 o 17:57

A kiedy w tej szkole było niebezpiecznie???? Ja chodziłem, rodzeństwo  (na przestrzeni kilkunastu lat) i nic złego się nie wydarzyło. Ktoś na tym zapewne zarobił ( dyrektorka????)

Avatar
s1 / 10 grudnia 2014 o 17:18

Kolejny krok wtajemniczeni wiedzą o co chodzi... Następne będzie czipowanie ludzi :) bezpieczeństwo = inwigilacja => Kontrola nad ludzkością => bądź nie posłuszny, sprzeciw się systemowi zostaniesz odłączony... niesamowite jest to że wszystko zostało zapowiedziane już wcześniej....

Pozdrawiam ludzi myślących

Rozumiem, że już dawno wyrzuciłeś telefon komórkowy, właśnie odłączasz się od internetu (to akurat b.dobry pomysł) i pociąłeś dowód osobisty, meldunku też nie posiadasz. Przecież ONI mogą cię znaleźć!!!

Pozdrawiam ludzi myślących.

Rozumiem, że już dawno wyrzuciłeś telefon komórkowy, właśnie odłączasz się od internetu (to akurat b.dobry pomysł) i pociąłeś dowód osobisty, meldunku też nie posiadasz. Przecież ONI mogą cię znaleźć!!!

Pozdrawiam ludzi myślących.

rozwiń
Avatar
s1 / 10 grudnia 2014 o 17:18

Kolejny krok wtajemniczeni wiedzą o co chodzi... Następne będzie czipowanie ludzi :) bezpieczeństwo = inwigilacja => Kontrola nad ludzkością => bądź nie posłuszny, sprzeciw się systemowi zostaniesz odłączony... niesamowite jest to że wszystko zostało zapowiedziane już wcześniej....

Pozdrawiam ludzi myślących

Rozumiem, że już dawno wyrzuciłeś telefon komórkowy, właśnie odłączasz się od internetu (to akurat b.dobry pomysł) i pociąłeś dowód osobisty, meldunku też nie posiadasz. Przecież ONI mogą cię znaleźć!!!

Pozdrawiam ludzi myślących.

Rozumiem, że już dawno wyrzuciłeś telefon komórkowy, właśnie odłączasz się od internetu (to akurat b.dobry pomysł) i pociąłeś dowód osobisty, meldunku też nie posiadasz. Przecież ONI mogą cię znaleźć!!!

Pozdrawiam ludzi myślących.

rozwiń
Avatar
rodzic / 10 grudnia 2014 o 16:17

Świetny pomysł - bezpieczeństwo uczniów najważniejsze.

Avatar
KontrolaUmysluPoziomF / 10 grudnia 2014 o 15:17

Kolejny krok wtajemniczeni wiedzą o co chodzi... Następne będzie czipowanie ludzi :) bezpieczeństwo = inwigilacja => Kontrola nad ludzkością => bądź nie posłuszny, sprzeciw się systemowi zostaniesz odłączony... niesamowite jest to że wszystko zostało zapowiedziane już wcześniej....

Pozdrawiam ludzi myślących

Avatar
RS / 10 grudnia 2014 o 20:16

Wyjscie na karte jakiś absurd a jak się to ma do przepisów o ewakuacji.

Avatar
123 / 10 grudnia 2014 o 18:57

O jakie bezpieczeństwo? Tu chodzi o przypisanie  młodych do konkretnego banku, opowiadanie o nowinkach technologicznych, to bajka. Bank dał ofertę, dyrekcja się zgodziła, profity? wiadomo, że były,,,,,,,,,,,,

Avatar
absolwent / 10 grudnia 2014 o 17:57

A kiedy w tej szkole było niebezpiecznie???? Ja chodziłem, rodzeństwo  (na przestrzeni kilkunastu lat) i nic złego się nie wydarzyło. Ktoś na tym zapewne zarobił ( dyrektorka????)

Avatar
s1 / 10 grudnia 2014 o 17:18

Kolejny krok wtajemniczeni wiedzą o co chodzi... Następne będzie czipowanie ludzi :) bezpieczeństwo = inwigilacja => Kontrola nad ludzkością => bądź nie posłuszny, sprzeciw się systemowi zostaniesz odłączony... niesamowite jest to że wszystko zostało zapowiedziane już wcześniej....

Pozdrawiam ludzi myślących

Rozumiem, że już dawno wyrzuciłeś telefon komórkowy, właśnie odłączasz się od internetu (to akurat b.dobry pomysł) i pociąłeś dowód osobisty, meldunku też nie posiadasz. Przecież ONI mogą cię znaleźć!!!

Pozdrawiam ludzi myślących.

Rozumiem, że już dawno wyrzuciłeś telefon komórkowy, właśnie odłączasz się od internetu (to akurat b.dobry pomysł) i pociąłeś dowód osobisty, meldunku też nie posiadasz. Przecież ONI mogą cię znaleźć!!!

Pozdrawiam ludzi myślących.

rozwiń
Avatar
s1 / 10 grudnia 2014 o 17:18

Kolejny krok wtajemniczeni wiedzą o co chodzi... Następne będzie czipowanie ludzi :) bezpieczeństwo = inwigilacja => Kontrola nad ludzkością => bądź nie posłuszny, sprzeciw się systemowi zostaniesz odłączony... niesamowite jest to że wszystko zostało zapowiedziane już wcześniej....

Pozdrawiam ludzi myślących

Rozumiem, że już dawno wyrzuciłeś telefon komórkowy, właśnie odłączasz się od internetu (to akurat b.dobry pomysł) i pociąłeś dowód osobisty, meldunku też nie posiadasz. Przecież ONI mogą cię znaleźć!!!

Pozdrawiam ludzi myślących.

Rozumiem, że już dawno wyrzuciłeś telefon komórkowy, właśnie odłączasz się od internetu (to akurat b.dobry pomysł) i pociąłeś dowód osobisty, meldunku też nie posiadasz. Przecież ONI mogą cię znaleźć!!!

Pozdrawiam ludzi myślących.

rozwiń
Avatar
rodzic / 10 grudnia 2014 o 16:17

Świetny pomysł - bezpieczeństwo uczniów najważniejsze.

Avatar
KontrolaUmysluPoziomF / 10 grudnia 2014 o 15:17

Kolejny krok wtajemniczeni wiedzą o co chodzi... Następne będzie czipowanie ludzi :) bezpieczeństwo = inwigilacja => Kontrola nad ludzkością => bądź nie posłuszny, sprzeciw się systemowi zostaniesz odłączony... niesamowite jest to że wszystko zostało zapowiedziane już wcześniej....

Pozdrawiam ludzi myślących

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Park Ludowy w Lublinie do przebudowy. Dołożyć pieniędzy czy odłożyć plany? [sonda]
galeria

Park Ludowy w Lublinie do przebudowy. Dołożyć pieniędzy czy odłożyć plany? [sonda] 0 3

Na maj przełożona została decyzja w sprawie odnowy parku Ludowego, której koszt przekracza kwotę zarezerwowaną w kasie miasta. Prezydent najpierw poprosił radnych o dodatkowe pieniądze, potem się z tego wycofał. Dał sobie miesiąc na przekonanie radnych do większego wydatku, któremu przeciwna jest opozycja

Pewnie jeszcze tu nie byliście. Nowe lokale w Lublinie
galeria

Pewnie jeszcze tu nie byliście. Nowe lokale w Lublinie 0 0

Prawdziwa kumulacja nowych adresów kulinarnych. Dwie marki działają już w innych miastach, dwa to lokale autorskie. W jednym zjesz jak w Wietnamie, w innym jak w Anglii, w kolejnym jak we Francji. Następny poratuje cię o świcie

Wisła Puławy znowu chce wygrać w Pruszkowie

Wisła Puławy znowu chce wygrać w Pruszkowie 3 0

Tym razem będzie nietypowo. Wisła dwa najbliższe spotkania rozegra w: piątek i wtorek. Dzisiaj zmierzy się w Pruszkowie z tamtejszym Zniczem (godz. 19). 1 maja odrobi za to zaległości na wyjeździe, przeciwko ostatniej w tabeli Gwardi Koszalin (godz. 16)

Urzędniczy absurd. Państwowy las podzielił pole sióstr z Krzewicy

Urzędniczy absurd. Państwowy las podzielił pole sióstr z Krzewicy 8 5

Siostry Wanda i Alina Saczuk z Krzewicy (gm. Międzyrzec Podlaski) od blisko 20 lat starają się o zwrot działki, która leży pośrodku ich pola. Problem w tym, że w urzędniczych papierach jest to las należący do Skarbu Państwa.

Chełm: Święto batalionu, będzie defilada
27 kwietnia 2018, 9:00
galeria

Chełm: Święto batalionu, będzie defilada 4 0

Dzisiaj od godz. 10 bramy koszar 1 Kołobrzeskiego Batalionu Zmechanizowanego będą otwarte. To okazja aby wziąć udział w dorocznym święcie tej jednostki, obejrzeć defiladę, musztrę paradną i pokaz walki wręcz.

Eco Bieg w Lublinie: Pobiegać ekologicznie
1 maja 2018, 9:00

Eco Bieg w Lublinie: Pobiegać ekologicznie 0 0

Dzieci mogą pobiec na dystansie 200 lub 500 metrów. Dorośli mają do wyboru 1,8 km lub 5 km. Jest też specjalny dystans dla par (lub duetów) – 1 km. We wtorek, 1 maja, Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce zaprasza na Eco Bieg

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie (27-29.04)
27 kwietnia 2018, 9:00

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie (27-29.04) 1 0

Co Gdzie Kiedy. Na tę chwilę miłośnicy filmowego uniwersum Marvela - serii filmów na podstawie popularnych komiksów bohaterskich - czekali bardzo długo. Od piątku na ekranach kin będzie można oglądać Avengers: Wojna bez granic, w którym siły połączą ulubieni superbohaterowie - Iron Man, Thor, Kapitan Ameryka i inni. Wśród kinowych nowości będzie także komedia z Arnoldem Schwarzeneggerem Dorwać Gunthera. Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

Speed Car Motor broni dziś pozycji lidera. Trudny przeciwnik przyjeżdża do Lublina
galeria

Speed Car Motor broni dziś pozycji lidera. Trudny przeciwnik przyjeżdża do Lublina 13 0

NICE 1. LIGA ŻUŻLOWA Dzisiaj o godzinie 17:45 Speed Car Motor Lublin podejmie ROW. Liderująca w tabeli ekipa trenera Dariusza Śledzia jest wciąż niepokonana

Lubelskie: Pomysły na majówkę 2018. Ptaki, żółwie i mokradła

Lubelskie: Pomysły na majówkę 2018. Ptaki, żółwie i mokradła 2 1

Poleski Park Narodowy 1 i 2 maja przy wejściach na wszystkie ścieżki przyrodnicze oraz w Ośrodku Dydaktyczno-Muzealnym w Załuczu Starym na gości będą czekali parkowi przewodnicy

Kolejna rozprawa Krzysztofa Żuka 21 maja. Tym razem w innej sprawie

Kolejna rozprawa Krzysztofa Żuka 21 maja. Tym razem w innej sprawie 2 18

Ustalony jest termin rozprawy, na której prezydent Lublina ma się tłumaczyć z wynajęcia dla Urzędu Miasta biur w budynku mającym dopiero powstać. Sprawa ciągnie się latami, choć prezydent już raz został uniewinniony, a raz umorzono wobec niego postępowanie

26-latek wbił matce nóż w serce. Kobieta zeznała, że zranił ją przypadkowo

26-latek wbił matce nóż w serce. Kobieta zeznała, że zranił ją przypadkowo 25 6

26-latek z okolic Puław chciał zabić własną matkę – ustalili śledczy. Wbił jej w serce kuchenny nóż. Pomimo tego, w późniejszym śledztwie kobieta próbowała chronić syna

Planujesz kredyt gotówkowy? Sprawdź co musisz wiedzieć

Planujesz kredyt gotówkowy? Sprawdź co musisz wiedzieć 0 0

Przedstawiamy 5 kluczowych wskazówek związanych z kredytami gotówkowymi. Przydadzą się, jeżeli planujesz pozyskanie pieniędzy właśnie w ten sposób. Zachęcamy do świadomego i odpowiedzialnego podejmowania decyzji o podpisaniu umowy kredytowej – nawet na niewielką kwotę.

Zestaw do zadań specjalnych

Zestaw do zadań specjalnych 0 1

Lubisz mieć wszystko pod kontrolą i być przygotowany na nieprzewidziane sytuacje? Masz w domu piankę na oparzenia, zestaw plastrów na odciski, przenośną łyżkę do obuwia i chusteczki wybielające do prania albo inne przydatne przedmioty? Dbasz o pełne wyposażenie kuchni w postaci zestawu akcesoriów, garnuszków, miseczek i kubeczków? Starasz się zadbać o najmniejsze detale i cenisz sobie praktyczne rozwiązania ułatwiające życie codzienne? Lubisz znać się na wielu rzeczach i nade wszystko cenisz sobie życiowe rozgarnięcie? Jeśli na większość pytań odpowiedziałeś twierdząco, z pewnością starasz się również zadbać o wyposażenie swojego domowego warsztatu.