piątek, 23 marca 2018 r.

Puławy

Obraził byłego burmistrza Kazimierza Dolnego, zapłaci grzywnę

  Edytuj ten wpis
Dodano: 20 stycznia 2015, 20:30
Autor: kp

Sąd Okręgowy w Lublinie utrzymał w mocy wyrok w sprawie byłego radnego Janusza Kowalskiego, który miał znieważyć byłego burmistrza Grzegorza Dunię.

Kowalski odwołał się od wyroku puławskiego sądu, który skazał go na grzywnę za znieważenie burmistrza Kazimierza Dolnego. Miał powiedzieć, że "Słowo burmistrza znaczy mniej niż słowo k…wy spod latarni”. Sąd zdecydował, że radny ma zapłacić 2 tys. zł grzywny i pokryć koszty sądowe.

- Wyrok został utrzymany w zakresie kary grzywny i podania go do publicznej wiadomości. Zmniejszyły się tylko koszty na rzecz skarbu państwa z 290 do 200 zł - poinformował Artur Ozimek, rzecznik Sądu Okręgowego w Lublinie.

- Stało się jak się stało. Przyjmuję to z pokorą - skomentował Kowalski.

Chodzi o zdarzenie, do którego doszło podczas obrad komisji budżetowej Rady Miasta Kazimierza Dolnego w sierpniu 2011 r. Radny nie zgodził się z wyrokiem puławskiego sądu i tłumaczył, że obrażenie burmistrza nie było jego intencją. - Sąd nie zbadał kontekstu mojej wypowiedzi i zignorował, że działałem w interesie publicznym. To jest w tej sprawie kluczowe - mówił nam w sierpniu radny Kowalski. - Porównanie, którego użyłem, miało wstrząsnąć radnymi, którzy nie reagowali na kłamstwa burmistrza w sprawie związanej z inwestycją drogową za 2,5 mln zł. Gminie groziło cofnięcie dotacji unijnej.

Kowalski dodał, że dla gminy była to bardzo poważna sprawa, dlatego użył mocnych słów. - Chciałem w ten sposób podkreślić, że człowiek, który pełni takie stanowisko, nie powinien kłamać. W tym kontekście słowa ludzi, którzy powszechnie uważani są za osoby na niższym poziomie społecznym, są bardziej wartościowe. Takie określenia nie powinny padać w dyskursie publicznym, ale nie miałem wyjścia - przekonuje.

Grzegorz Dunia nie chciał wówczas komentować sprawy.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: Kazimierz Dolny Grzegorz Dunia
Miro
Gość
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Miro
Miro (21 stycznia 2015 o 15:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Ci co z nim pracowali mieli go dosyć, jego i jego hipokryzji. W niedzielę do kościoła, a potem do Natali :lol: :lol: :lol:

Rozwiń
Gość
Gość (21 stycznia 2015 o 15:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Dobrze mu. Ten facet obraża wszystkich wokół, jest wulgarny i bezczelny. Zawsze myślał, że jest bezkarny i wreszcie mu przytarli nosa, którego wsadza ludziom nawet pod pierzynę. Ma się za stróża porządku moralnego, a to co wyprawiał sam nawet na posterunku w Kazimierzu, to się w głowie nie mieści. ale wreszcie trafiła kosa na kamień.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!