niedziela, 25 lutego 2018 r.

Puławy

Odcinek S12 w woj. lubelskim gotowy w 82 procentach. Świeże zdjęcia z budowy

Dodano: 11 listopada 2017, 10:41

Zaawansowanie prac na budowie drugiego etapu ekspresowej obwodnicy Puław pod koniec października zbliżyło się do 82 procent. Inwestycja pochłonęła w tym czasie ponad 167 mln złotych.

Wykonawca robót opublikował raport o stanie budowy nowego fragmentu S12 łączącego Puławy z Lublinem i Warszawą. Wynika z niego, że tempo prac w październiku nieznacznie spadło w stosunku do września. Różnica pomiędzy planem, a rzeczywistym wykonaniem, utrzymuje się. Według założeń przyjętych jeszcze przed rozpoczęciem robót, zaawansowanie na koniec października miało przekraczać 93 procent. W rzeczywistości jest o ponad 11 procent niższe. Wolniej wydawane są także pieniądze za poszczególne zadania. Do tej pory wydano ponad 167 mln zł, to o blisko 50 mln złotych mniej, niż zakładano na tym etapie.

Według opublikowanych w tym tygodniu danych, zdecydowaną większość prawie 12-kilometrowego odcinka pokrywa asfalt, a w jednej trzeciej jest to już jego ostatnia, ścieralna warstwa. Ponadto zamontowano 20 procent barier, szybko przybywa również humusowanych i obsianych trawą skarp. Sporo trudności sprawiają za to intensywne opady, które przy nieukończonym systemie odwodnienia drogi, powodują uszkodzenia formowanych poboczy.

Na węźle Puławy-Wschód, po usunięciu sygnalizacji (wahadła), ruch odbywa się płynnie. Większe problemy kierowcom sprawia obecnie zjazd z obwodnicy przed nowym mostem. Odcinek do ronda w ul. Dęblińskiej szybko się korkuje. Nie pomaga sygnalizacja przy Leroy-Merlin i Tesco, która nie jest dostosowana do wzmożonego ruchu, jaki pojawił się w tym miejscu po zamknięciu al. 1000-lecia Państwa Polskiego.

Czytaj więcej o: drogi GDDKiA obwodnica puław Puławy
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(8) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (13 listopada 2017 o 07:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A nie możeta tej sygnalizacji przy Leroy wyłączyć na razie w cholerę? Prosta sprawa a nie ma mocarza by to zrobić.
Rozwiń
Gość
Gość (11 listopada 2017 o 15:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dziecko drogie, po to chodzi się do szkoły, by się czegoś nauczyć. No, ale najpierw trzeba ją wybudować. To samo dotyczy tras szybkiego ruchu. A jest czego się uczyć, co widać po ukraińskich kierowcach na trasie Rzeszów-Kraków. Jak zbliżam się do tych szaleńców to powieka zaczyna mi drgać. Cóż takiego robią? Włączają migacz i od razu pakują się na szybszy pas. Zero orientacji w terenie i kompletne odmóżdżenie. Wielu też powinno się nauczyć wjazdu na trasy szybkiego ruchu. To nie kierujący pojazdem na autostradzie ma na was uważać, lecz ten który się włącza. A wjeżdżać powinien z prędkością minimum 80km/h, by inni za nim nie hamowali.
Rozwiń
Gość
Gość (11 listopada 2017 o 13:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wpiszcie w googlu: obwodnica Puław sky - potem trzeba przejść na przedostatnią stronę tego wątku 266
Rozwiń
Gość
Gość (11 listopada 2017 o 11:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
tam większe zdjęcia z opisami ******skyscrapercity.com/showthread.php?t=230798&page=276
Rozwiń
Gość
Gość (11 listopada 2017 o 11:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pogoda nie pomaga w tym roku.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (8)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!