piątek, 23 lutego 2018 r.

Puławy

Odwołany wójt honorowym obywatelem Janowca?

  Edytuj ten wpis
Dodano: 22 czerwca 2014, 13:50

Tadeusz Kocoń, odwołany we wrześniowym referendum były wójt Janowca ma być honorowym obywatelem miasteczka - chce przewodniczący Rady Gminy .

Wniosek w tej sprawie trafił już do Urzędu Gminy. Został już pozytywnie zaopiniowany przez kapitułę decydującą o tym, kto zasługuje na tytuł honorowego obywatela Janowca.

- Jestem radnym od 2002 roku i wiem, w jakiej sytuacji finansowej była gmina, zanim wójtem został Tadeusz Kocoń. Miała same długi, nie było pieniędzy m.in. na transport dzieci do szkoły, na drogi, prom o mały włos dostałby się w prywatne ręce - mówi Ambryszewski, przewodniczący Rady Gminy. - Wójt Kocoń wyprowadził Janowiec z finansowych kłopotów. Dlatego uważam, że w pełni zasługuje, żeby być jego honorowym obywatelem.

W skład kapituły opiniującej kandydatów wchodzi Ambryszewski, trzech przewodniczących komisji gminnych - Waldemar Fijoł, Stanisław Karpeta i Stanisława Kęczkowska oraz Jan Gędek, p.o. wójta. Na zebraniu w sprawie nadania tytułu byłemu wójtowi, nie pojawił się p.o. wójta i przewodnicząca komisji rewizyjnej. Wniosek został jednak zaopiniowany pozytywnie większością głosów i radni będą zajmować się nim podczas sesji.

- Dla mnie to jest farsa, dlatego nie uczestniczyłem w spotkaniu. W kontekście tego, że ponad 1300 mieszkańców głosowało przeciwko byłemu wójtowi w referendum, taka sytuacja w ogóle nie powinna mieć miejsca - podkreśla Jan Gędek, p.o. wójta gminy Janowiec. - Wniosku nie ma na razie w porządku obrad najbliższej sesji, która odbędzie się 30 czerwca. Niewykluczone jednak, że porządek obrad się zmieni.

Przypomnijmy, że mieszkańcy zarzucali wójtowi Koconiowi konfliktowanie lokalnej społeczności, brak zaangażowania w życie gminy, brak wizji jej rozwoju, tworzenie złego wizerunku samorządu i negatywną promocję. Oliwy do ognia dolała również polityka kadrowa wójta. W referendum, które odbyło się we wrześniu ubiegłego roku, za odwołaniem wójta głosowało 1310 osób, przeciwko było zaledwie 57.
Była to kolejna próba odwołania Tadeusza Koconia ze stanowiska. Poprzednia, w 2004 roku była nieudana z powodu zbyt niskiej frekwencji.
  Edytuj ten wpis
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!