Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

20 grudnia 2017 r.
18:45

Omal nie pozbawili policjanta wzroku. Usłyszeli wyroki za brutalną napaść

24 15 A A
(fot. Policja / Archiwum)

Więzienie i 45 tys. zł zadośćuczynienia. To kary dla dwóch mężczyzn oskarżonych o brutalną napaść na policjanta. Kamil Z. i Jakub J. omal nie pozbawili mundurowego wzroku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Sprawę rozstrzygnął właśnie Sąd Rejonowy w Puławach. Na ławie oskarżonych zasiadali dwaj mieszkańcy tego miasta – 28-letni Kamil Z. oraz 24-letni Jakub J. Pierwszy z nich to bezrobotny z podstawowym wykształceniem. Drugi studiuje leśnictwo.

Obaj mają na koncie konflikty z prawem. Starszy był karany za przywłaszczenie i przestępstwa narkotykowe. Młodszy odsiadywał wyroki za zniszczenie mienia oraz naruszenie nietykalności cielesnej i znieważenie policjanta.

Teraz obaj mężczyźni zostali skazani za pobicie Piotra Z. – mundurowego z Puław. Doszło do tego nocy z 18 na 19 czerwca tego roku, na stacji benzynowej w Górze Puławskiej. Napastnicy i ich ofiara znali się z widzenia. Młodzi ludzie zaatakowali Piotra Z. właśnie dlatego, że jest policjantem. Feralnej nocy funkcjonariusz z dwojgiem znajomych wracał z imprezy. Zatrzymali się na stacji paliw. Po chwili przyjechali tam również Jakub J. i Kamil Z. Pierwszy z nich zaczął obrażać policjanta i uderzył go w twarz.

Z akt sprawy wynika, że kiedy Piotr Z. się przewrócił, napastnik bił go i kopał po całym ciele. Po chwili przyłączył się do niego Kamil Z. Znajomi policjanta próbowali interweniować, ale i oni dostali kilka ciosów. W pewnej chwili Jakub J. sięgnął po klucz do kół i ruszył z nim w kierunku policjanta. Uciekł jednak, kiedy usłyszał, że pracownicy stacji wezwali policję.

Ranny Piotr Z. trafił do szpitala. Miał połamane kości twarzy. Lekarze stwierdzili, że niewiele brakowało, by stracił wzrok.

Napastnikom groziło nawet do 10 lat więzienia. Sąd wymierzył im jednak znacznie łagodniejsze kary. Kamil Z. został skazany na półtora roku więzienia. Z kolei Jakub J. ma spędzić za kratami rok i 10 miesięcy. Obaj mają zapłacić policjantowi po 22,5 tys. zł zadośćuczynienia. Do tego należy doliczyć po ok. 2 tys. zł na rzecz znajomych mundurowego. Wyrok nie jest prawomocny.

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 15 stycznia 2018 o 18:20
no to muszę Cię poinformować, że potoczyło się inaczej, bo otrzymałem awans a następnie skierowanie na kurs żeby w lipcu na święto Policji otrzymać kolejny awansik ;) b
Avatar
Gość / 2 stycznia 2018 o 12:48
za to że dał sie obić to powinien wyleciec ze służby
Avatar
Gość / 23 grudnia 2017 o 09:01
To czemu się od razu nie przyznali, na co oni liczyli.... Bo jak chcieli pokazać charakter i zasady to im nie wyszło. Buahahah
Avatar
Gość / 21 grudnia 2017 o 08:00
Dziennik Wschodni juz się boi tego że rodzina nie dopuści hehe. Ciekawe jaka rodzina?
Avatar
Gość / 21 grudnia 2017 o 07:52
Dałbym im 20 lat a za zabojstwo dozywocie (albo po cichu uspil) żeby to nie kosztowało podatników. Ewentualnie ich rodziny powinny płacić za ich pobyt po 3 tysie. Skoro ludzie maja chore dziecibi nie maja środków na leczenie, to dlaczego takie scierwa pasożytują
Avatar
gość / 21 grudnia 2017 o 07:40
A co z Omalem ?
Avatar
Gość / 21 grudnia 2017 o 07:16
Niezły dorobek 24 i 28 lat i masa przestępstw na koncie...... zapowiadają się prawi i uczciwi obywatele....
Avatar
Gość / 21 grudnia 2017 o 03:21
Ale.farmazony piszecie.Za takie informacje wyssane z palca powinien ktoś się waszej gazetce dobrać do tyłkow!!!Pismaki zacznijcie już sprostowanie pisac bo wątpię żeby rodzina oskarżonych wam to odpuscila!!!Takie oczernianie i dodawanie glupot żeby to tylko w tym szmatlawcu można znaleźć.
Avatar
toto / 21 grudnia 2017 o 01:09
komu????????
Avatar
Gość / 20 grudnia 2017 o 22:13
Ten wyrok nie jest wysoki, ale dlaczego jak ktoś kogoś zabije w wypadku do dostaje tylko zawiasy? Czy wtedy strata jest mniejsza. Albo gdy przekroczymy 100 w terenie zabudowanym automatycznie tracimy prawo jazdy, natomiast sprawca wypadku śmiertelnego dostaje wyrok w zawieszeniu i nie zabiera mu się prawka. Podaje na przykładzie z rodziny , kierowca ciężarówki wyjeżdżał ze stacji paliw, natomiast mój szwagier poruszał się rowerem drogą z pierszeństwem. Szwagier zmarł, a kierowca ciężarówki dostał 2 lata w zawieszeniu. Prawa jazdy także nie stracił. Nie rozumiem takiego prawa.
Ten wyrok nie jest wysoki, ale dlaczego jak ktoś kogoś zabije w wypadku do dostaje tylko zawiasy? Czy wtedy strata jest mniejsza. Albo gdy przekroczymy 100 w terenie zabudowanym automatycznie tracimy prawo jazdy, natomiast sprawca wypadku śmiertelnego dostaje wyrok w zawieszeniu i nie zabiera mu się prawka. Podaje na przykładzie z rodziny , kierowca ciężarówki wyjeżdżał ze stacji paliw, natomiast mój szwagier poruszał się rowerem drogą z pierszeństwem. Szwagier zmarł, a kierowca ciężarówki dostał 2 lata w zawieszeniu. Prawa jazdy także... rozwiń
Avatar
Gość / 15 stycznia 2018 o 18:20
no to muszę Cię poinformować, że potoczyło się inaczej, bo otrzymałem awans a następnie skierowanie na kurs żeby w lipcu na święto Policji otrzymać kolejny awansik ;) b
Avatar
Gość / 2 stycznia 2018 o 12:48
za to że dał sie obić to powinien wyleciec ze służby
Avatar
Gość / 23 grudnia 2017 o 09:01
To czemu się od razu nie przyznali, na co oni liczyli.... Bo jak chcieli pokazać charakter i zasady to im nie wyszło. Buahahah
Avatar
Gość / 21 grudnia 2017 o 08:00
Dziennik Wschodni juz się boi tego że rodzina nie dopuści hehe. Ciekawe jaka rodzina?
Avatar
Gość / 21 grudnia 2017 o 07:52
Dałbym im 20 lat a za zabojstwo dozywocie (albo po cichu uspil) żeby to nie kosztowało podatników. Ewentualnie ich rodziny powinny płacić za ich pobyt po 3 tysie. Skoro ludzie maja chore dziecibi nie maja środków na leczenie, to dlaczego takie scierwa pasożytują
Avatar
gość / 21 grudnia 2017 o 07:40
A co z Omalem ?
Avatar
Gość / 21 grudnia 2017 o 07:16
Niezły dorobek 24 i 28 lat i masa przestępstw na koncie...... zapowiadają się prawi i uczciwi obywatele....
Avatar
Gość / 21 grudnia 2017 o 03:21
Ale.farmazony piszecie.Za takie informacje wyssane z palca powinien ktoś się waszej gazetce dobrać do tyłkow!!!Pismaki zacznijcie już sprostowanie pisac bo wątpię żeby rodzina oskarżonych wam to odpuscila!!!Takie oczernianie i dodawanie glupot żeby to tylko w tym szmatlawcu można znaleźć.
Avatar
toto / 21 grudnia 2017 o 01:09
komu????????
Avatar
Gość / 20 grudnia 2017 o 22:13
Ten wyrok nie jest wysoki, ale dlaczego jak ktoś kogoś zabije w wypadku do dostaje tylko zawiasy? Czy wtedy strata jest mniejsza. Albo gdy przekroczymy 100 w terenie zabudowanym automatycznie tracimy prawo jazdy, natomiast sprawca wypadku śmiertelnego dostaje wyrok w zawieszeniu i nie zabiera mu się prawka. Podaje na przykładzie z rodziny , kierowca ciężarówki wyjeżdżał ze stacji paliw, natomiast mój szwagier poruszał się rowerem drogą z pierszeństwem. Szwagier zmarł, a kierowca ciężarówki dostał 2 lata w zawieszeniu. Prawa jazdy także nie stracił. Nie rozumiem takiego prawa.
Ten wyrok nie jest wysoki, ale dlaczego jak ktoś kogoś zabije w wypadku do dostaje tylko zawiasy? Czy wtedy strata jest mniejsza. Albo gdy przekroczymy 100 w terenie zabudowanym automatycznie tracimy prawo jazdy, natomiast sprawca wypadku śmiertelnego dostaje wyrok w zawieszeniu i nie zabiera mu się prawka. Podaje na przykładzie z rodziny , kierowca ciężarówki wyjeżdżał ze stacji paliw, natomiast mój szwagier poruszał się rowerem drogą z pierszeństwem. Szwagier zmarł, a kierowca ciężarówki dostał 2 lata w zawieszeniu. Prawa jazdy także... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Złota Setka 2017. Nagrodziliśmy najlepsze firmy z Lubelszczyzny [zdjęcia]
Uroczysta gala
galeria

Złota Setka 2017. Nagrodziliśmy najlepsze firmy z Lubelszczyzny [zdjęcia] 0 0

To już 22. edycja Rankingu Najlepszych Firm Lubelszczyzny „Złota Setka 2017”. W czwartek wieczorem podczas uroczystej gali w Dworze Anna w Jakubowicach Konińskich nagrodziliśmy zwycięskie firmy. Był czas na gratulacje i okolicznościowe toasty.

Komitet Krzysztofa Żuka. Kto pójdzie do wyborów z prezydentem?

Komitet Krzysztofa Żuka. Kto pójdzie do wyborów z prezydentem? 0 5

Rozmowy w sprawie zawiązania komitetu, którego twarzą byłby urzędujący prezydent Lublina, trwały od kilku miesięcy. W czwartek w obecności dziennikarzy przedstawiciele poszczególnych ugrupowań podpisali porozumienie programowe

Sprawa prof. Starosławskiej wraca do prokuratury. Tak zdecydował sąd

Sprawa prof. Starosławskiej wraca do prokuratury. Tak zdecydował sąd 0 2

W czwartek sąd rejonowy uchylił postanowienie prokuratury o umorzeniu śledztwa dotyczącego prof. Elżbiety Starosławskiej, byłej dyrektor Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej. Rozstrzygnięcie jest prawomocne.

Puławy: Szukają miejsca pod nowe targowisko

Puławy: Szukają miejsca pod nowe targowisko 0 3

Puławscy urzędnicy prowadzą rozmowy z właścicielami działek, na których jeszcze w tym roku może powstać nowe miejskie targowisko. Opcje są dwie: tymczasowy, tańszy obiekt na cudzej ziemi lub pozyskanie gruntu i budowa tego docelowego z pełnym wyposażeniem.

Koncert Filipa Lato na Bronowicach
22 czerwca 2018, 18:00

Koncert Filipa Lato na Bronowicach 0 0

Co Gdzie Kiedy. Gwiazda Voice of Poland, Filip Lato, wystąpi 22 czerwca o godz. 18 w Dzielnicowym Domu Kultury Bronowice (ul. Olchowa 8).

Motocyklista uderzył w tył Forda. Jest w szpitalu

Motocyklista uderzył w tył Forda. Jest w szpitalu 0 2

52-letni motocyklista trafił do szpitala po wypadku w Maryninie (pow. chełmski).

Burze nadciągają nad Lubelskie. Ministerstwo ostrzega

Burze nadciągają nad Lubelskie. Ministerstwo ostrzega 0 1

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji ostrzega przed frontem burzowym, który ma dojść m.in. nad woj. lubelskie.

Prezenty dla nauczycieli na zakończenie roku szkolnego. Niektóre pomysły zaskakują

Prezenty dla nauczycieli na zakończenie roku szkolnego. Niektóre pomysły zaskakują 0 7

Kwiatki, bombonierki i pióra to klasyka. Obdarowywanie pedagogów z okazji zakończenia roku szkolnego, wzbudza jednak coraz większe kontrowersje. Zwłaszcza, że pomysły rodziców na prezenty dla nauczycieli są niekiedy bardzo zaskakujące

Nietypowy prezent dla Żuka na 61. urodziny. "Kółka będą, gdy będzie skatepark"

Nietypowy prezent dla Żuka na 61. urodziny. "Kółka będą, gdy będzie skatepark" 0 5

Deskorolkę bez kółek przynieśli prezydentowi na jego 61. urodziny młodzi ludzie upominający się o budowę skateparku na terenach zielonych przy Rusałce.

Koncert Piotra Selima w Whisky Cafe
22 czerwca 2018, 20:00

Koncert Piotra Selima w Whisky Cafe 0 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 22 czerwca o godz. 20 w Whisky Cafe (ul. Rybna 4/2) wystąpi kompozytor i wokalista Piotr Selim.

Górnik Łęczna ruszył z treningami, jest nowy trener

Górnik Łęczna ruszył z treningami, jest nowy trener 0 5

Piłkarze Górnika Łęczna w czwartek wrócili do treningów. Zajęcia poprowadził Rafał Wójcik, który ma być nowym trenerem zespołu. Znamy też terminarz sezonu 2018/2019. Zielono-czarni już za miesiąc rozpoczną rozgrywki od wyjazdowego spotkania z Gryfem Wejherowo (21 lipca)

"Chemia z Niemiec" produkowana w Polsce. 21 osób odpowie w tej sprawie

"Chemia z Niemiec" produkowana w Polsce. 21 osób odpowie w tej sprawie 0 4

„Markowa chemia z Niemiec” była produkowana w Polsce i sprzedawana pod szyldem znanych z reklam produktów – uznała prokuratura. W sprawie dotyczącej sprzedawania podróbek niczego nieświadomym klientom odpowiada 21 osób.

Wybory samorządowe w Chełmie. Kandydat PiS obiecuje, pozostali milczą

Wybory samorządowe w Chełmie. Kandydat PiS obiecuje, pozostali milczą 0 10

Jakuba Banaszka, kandydata Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Chełma, promowali już wicemarszałek Beata Mazurek, senator Józef Zając jako szef lokalnych struktur Porozumienia oraz Jarosław Gowin. Sam kandydat coraz zwołuje konferencje prasowe. Jego rywale na razie milczą.

Plenerowe rozpoczęcie wakacji nad Zalewem Zemborzyckim
22 czerwca 2018, 18:00

Plenerowe rozpoczęcie wakacji nad Zalewem Zemborzyckim 0 0

Co Gdzie Kiedy. 22 czerwca o godz. 18 nad Zalewem Zemborzyckim odbędzie się Wielkie Plenerowe Rozpoczęcie Wakacji. Na uczestników imprezy czeka moc atrakcji.

Kolejne ostrzeżenie pogodowe dla woj. lubelskiego. Tym razem dotyczy rzek

Kolejne ostrzeżenie pogodowe dla woj. lubelskiego. Tym razem dotyczy rzek 3 3

Tak jak już pisaliśmy, po południu, wieczorem i w nocy z czwartku na piątek można się spodziewać burz z ulewnym deszczem i gradem w woj. lubelskim.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!