wtorek, 23 stycznia 2018 r.

Puławy

Puławy: Osiedle czeka na dojazd, rondo na patrona

Dodano: 29 listopada 2015, 08:19

Rondo przy ul. Ceglanej jest już gotowe. Zgodnie z przepisami, nie musi mieć żadnej dodatkowej nazwy, ale rada miasta ma prawo podjąć uchwałę o jej przyznaniu (fot. Radosław Szczęch)
Rondo przy ul. Ceglanej jest już gotowe. Zgodnie z przepisami, nie musi mieć żadnej dodatkowej nazwy, ale rada miasta ma prawo podjąć uchwałę o jej przyznaniu (fot. Radosław Szczęch)

Ulica Ceglana już niebawem zostanie oddana do użytku, ale mieszkańcy pobliskiego osiedla Słoneczne Piaski na połączenie z nią będą musieli jeszcze poczekać. Nadal nie wiadomo także, kto będzie patronem nowego ronda.

Z ul. Ceglanej, nowego odcinka ul. Zabłockiego i ronda pomiędzy nimi część kierowców już korzysta. Inwestycja jest już po odbiorach technicznych i czeka jedynie na pozwolenie na użytkowanie od nadzoru budowlanego. Gdy puławski PINB je wyda, znikną znaki zakazu wjazdu dla pojazdów spoza budowy i ruch będzie mógł odbywać się już legalnie. Nowa trasa biegnie tuż przy osiedlu Słoneczne Piaski, ale jego mieszkańcy w najbliższym czasie nie mają co liczyć na utwardzone połączenie z nią.

– Mamy dojazd od ul. Sosnowej, a budowy nowego od ul. Ceglanej nie mieliśmy w planach i nie mamy. Czekamy jedynie na ruch po stronie miasta, które zapowiadało powstanie nowych ulic, m.in. majora Bernaciaka – mówi Witold Woliński, dyrektor lubelskiego oddziału firmy Mak-Dom.
Deweloper skupia się na razie na planach budowy kolejnego osiedla w sąsiedztwie obecnego. – Mamy już pozwolenie na budowę, prace w najlepszym układzie rozpoczniemy w przyszłym roku – zapowiada Woliński.

Budowa nowych ulic na osiedlu Piaski to na razie pieśń przyszłości. Takiej inwestycji nie ma w projekcie budżetu na przyszły rok, nawet w formie przygotowania dokumentacji. Wjazd przy osiedlu został jednak w ciągu ul. Ceglanej zaprojektowany, więc w przyszłości być może doczeka się połączenia. Kiedy – tego jeszcze nie wiadomo.

Na razie nie wiemy też, czy nowe rondo zbudowane pomiędzy ul. Ceglaną i Zabłockiego doczeka się patrona. Posiadają ich wszystkie pozostałe skrzyżowania tego typu w Puławach. Najczęściej noszą imiona nadawane w duchu patriotycznym, jak rondo Żołnierzy Wyklętych, prymasa Stefana Wyszyńskiego, czy Tajnej Organizacji Nauczycielskiej. Decyzję o tym, czy nowe rondo także otrzyma swojego patrona podejmą radni. Mieszkańcy swoje propozycje mogą zgłaszać do biura rady miasta.

Czytaj więcej o: Ulica Ceglana w Puławach
Gość
Gość
Gość
(8) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (30 listopada 2015 o 07:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wiadomo, że nasi radni podejmą jakże ważną uchwałę o nadaniu nazwy pomimo że zgodnie z przepisami nie musi mieć żadnej dodatkowej nazwy... Nadawanie nazw to konieczność patriotyczna. Może i pomnik w kółku (z samolotem)?
Rozwiń
Gość
Gość (29 listopada 2015 o 20:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A ja proponuję nazwać rondo imieniem wieloletniego (z 50 letnim stażem? Prezydenta Puław pana Janusza Grobla. Oby żył nam wiecznie.
Rozwiń
Gość
Gość (29 listopada 2015 o 17:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Miś Coralgol na patrona :)
Rozwiń
Puławszczyk
Puławszczyk (29 listopada 2015 o 17:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Koniecznie im. Jana Pawła 2

Ja proponuję Zbigniewa Kiełba.

Rozwiń
Gość
Gość (29 listopada 2015 o 13:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Koniecznie im. Jana Pawła 2
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (8)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!