środa, 21 marca 2018 r.

Puławy

Ostro bronią Armii Ludowej

  Edytuj ten wpis
Dodano: 21 września 2007, 17:20

Nie chcemy żadnych zmian, zostawcie nas w spokoju - apelowało podczas konsultacji społecznych kilkudziesięciu mieszkańców ulicy Armii Ludowej

Jej nazwę chcą zmienić radni PiS, którzy uważają, że jest niegodna i honoruje Konsultacje społeczne podczas obrad komisji promocji rady miasta były wynikiem pomysłu radnych PiS odnośnie zmiany nazwy ulicy Armii Ludowej. O inicjatywie pisaliśmy już w kwietniu, kiedy radni ogłosili, że przygotują projekt uchwały w tej sprawie. Wskazali też nowego patrona, którym ma zostać Marian Bernaciak ps. "Orlik”, legendarny dowódca oddziału partyzanckiego Armii Krajowej, który walczył w okolicach Puław.
W uzasadnieniu przygotowanym przez radnego Ignacego Czeżyka (PiS) czytamy, że "główne zadania, które przyświecały działalności AL to całkowita likwidacja lokalnych patriotycznych elit Polaków. Armia Ludowa wykonywała to zadanie i dlatego była organizacją przestępczą”.
To nie przekonało jednak mieszkańców ulicy do zgody na zmianę jej nazwy. - Dlaczego chcecie nam cos narzucać? Zmieniaj pan sobie swoją ulicę - odzywały się głosy z sali podczas wystąpienia Ignacego Czeżyka.
- Ta nazwa kompromituje wolną Polskę - kontynuował radny, który zarzucił przybyłym na spotkanie, że nie zapoznali się z historią Armii Ludowej. Na sali pojawiały się bowiem głosy broniące żołnierzy AL. Jednak mieszkańcy najbardziej akcentowali sprawy finansowe związane ze zmianą nazwy.
- Ja na tej ulicy mam także zarejestrowaną firmę. Oprócz zmiany prywatnych dokumentów, musiałabym płacić też za zmianę treści reklam w książkach ogłoszeniowych. W sumie 8 tys. zł. Kto mi to zwróci? - pytała jedna z kobiet.
Radni obiecali, że kosztami wymiany dowodów osobistych, które wydaje urząd miasta, mieszkańcy nie będą obciążeni. To samo chcieli zaproponować w stosunku do dowodów rejestracyjnych i praw jazdy.
- Powinniśmy wnioskować do rady powiatu, żeby nie obarczała kosztami za wymianę tych dokumentów - mówił radny Andrzej Mitruczuk (LPR).
Jednak głosami radnych PO, Wspólnoty Samorządowej i Porozumienia Samorządowego Prawicy Puławskiej większość radnych z komisji promocji przychyliła się do próśb większości mieszkańców i zaopiniowała negatywnie projekt uchwały w sprawie zmiany nazwy ulicy. Ostateczną decyzję podejmą wszyscy radni na najbliższej sesji 27 września.


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
obserwator
jasonvs
(Anonimowy)
(8) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

obserwator
obserwator (14 kwietnia 2011 o 15:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Brawo mieszkańcy nie poddajcie się dyktatowi różnych oszołomów.
Rozwiń
jasonvs
jasonvs (14 kwietnia 2011 o 05:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
R&A Secretary Peter Dawson, wanting not to [url=http://www.globlesports.com/Titleist-AP1-Irons-329]titleist ap1 irons review[/url] repeat last years disaster at the home of golf, listened to the players and ordered the team of greenstaff, headed by Eddie Adams, to rake every bunker around the course to give the players a chance of extrication once in trouble.

"We had some comments and we like to think we listened to them," said Dawson.

Dawson has asked his green-staff to rake the bunkers in such a way that the ball, if running into the bunker, will not hide under the lip, but will roll out into the [url=http://www.globlesports.com/Titleist-AP1-Irons-329]Titleist AP1 Irons[/url] middle of the trap and provide a shot out, be it backwards, forwards or even sideways.

Even Faldo who avoided each bunker like [url=http://www.globlesports.com/Titleist-AP1-Irons-329]titleist ap1 irons for sale[/url] the plague in 1990 was shocked to see such a change in the shape of the traps.

"Unbelievable. It is a wall. They are absolutely incredible. Even playing out backwards is a hell of a good shot if you get a lip your way both ways,"

And the great Jack Nicklaus admitted that the [url=http://www.globlesports.com/]Discount Golf[/url] deep sheer faced traps were ever so punishing. However, according to Dr Alistair MacKenzie, former consultant to the St Andrews links, his philosophy was that no bunker was an unfair hazard.All at http://www.globlesports.com/ 20110414
Rozwiń
(Anonimowy)
(Anonimowy) (24 września 2007 o 08:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
???
Rozwiń
(Anonimowy)
(Anonimowy) (24 września 2007 o 08:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
....
Rozwiń
Łukasz
Łukasz (24 września 2007 o 08:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie wiedziałem, że wypowiedzi tutaj są cenzurowane i w szybkim tempie wycinane. Więc powtarzam mniej więcej to co wcześniej zamieszczałem.Trudno uwierzyć, że radni PO (czasmi mieniący się prawicą), w prawicowych Puławach, podobnie jak radni tego stworka zwanego Porozumienie Prawicy Samorządowej (czy jakoś tak) są utwalaczami symboli zniewolenia i starego systemu. Nie dziwię się komunistom z SLD, że tego bronią. Zdjęcie każdego radnego z tzw. prawicy, który zagłosuje za utrzymaniem ulicy Armii Ludowej należy powiesić na każdym słupie w mieście.To co się dzieje w mieście Puławy i to co się dzieje w starostwie powiatowym w Puławach to niebo a ziemia. Starosta z PIS odsłania pomnik ku czci bohaterom a w tym samym czasie radni miejscy utwalają władzę ludową. To ludzie z różnych bajek.Przy okazji pytam się moderatora, co w mojej opinii jest takiego, że ją wycina spod artykułu?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (8)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!