niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Puławy

Oszczędzaj wodę i nie wyrzucaj jedzenia. Puławy ruszają z kampanią


Miasto rozpoczyna ekologiczną kampanię, która ma zachęcić mieszkańców do zachowań przyjaznych dla środowiska. Wyemitowany został już pierwszy z pięciu spotów filmowych, który mówi o zaletach segregacji odpadów. Kolejne będą poświęcone m.in. oszczędzaniu i korzystaniu z transportu miejskiego.

„Gmina Miasto Puławy dla ekologii” to nazwa programu, na którego realizację Ratusz pozyskał z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w ubiegłym roku 76 tys. złotych. Środki przeznaczono m.in. na różne formy promocji zachowań ekologicznych, których częścią są nakręcone przez puławską firmę Moovio materiały wideo. Spoty, za które miasto zapłaciło w sumie 14 tys. złotych niosą przesłanie, że zachowania przyjazne dla środowiska, są jednocześnie uzasadnione ekonomicznie i mogą przynieść korzyści.

– Na przykład segregacja śmieci, do której zachęcamy w pierwszym spocie to około 600 złotych rocznie, jakie oszczędzamy z uwagi na różnicę w wysokości opłat za wywóz odpadów – tłumaczy Magdalena Wicha z Wydziału Ochrony Środowiska w Urzędzie Miasta Puławy, koordynator kampanii z hasłem „Bądź eco-logiczny, bądź eko-nomiczny”.

Spotów będzie pięć. Kolejne będą dotyczyć: oszczędzania wody, energii elektrycznej, sprzątania po psach i wybierania przyjaznych dla środowiska środków transportu. Nowe materiały będą emitowane co kilka dni. Znaleźć będzie je można na kanałach należących do Urzędu Miasta, czyli na portalu pulawy.eu oraz poprzez profil „Puławoaktywni” na Facebooku i YouTube.

– Chcemy w ten sposób zachęcić mieszkańców naszego miasto do pro-ekologicznych zachowań. Przygotowaliśmy także specjalny poradnik, w którym podpowiadamy jak być „eko”. Przekierowanie do niego można znaleźć na naszej stronie internetowej – dodaje Magdalena Wicha.

Poradnik zachęca np. do korzystania z prysznica (zamiast kąpieli w wannie), zadbania o uszczelki w kranach, mycia zębów przy zakręconym kranie oraz zbierania deszczówki. Dowiemy się z niego także o zaletach żarówek LED, wyłączania nieużywanych urządzeń z prądu, wybierania roweru na dojazdy do pracy, czy korzystania ze szklanych butelek. Skorzystanie ze wszystkich porad, może według szacunkowych obliczeń przynieść nawet kilka tysięcy złotych oszczędności w ciągu roku.

WIDEO

Czytaj więcej o: ekologia Puławy
eko
krawiec
Użytkownik niezarejestrowany
(25) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

eko
eko (26 października 2016 o 00:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
użytkownik niezarejestrowany napisał:
pan eko że tak powiem wisi i powiewa; sam chwali się tu swoimi podatkami, jak powiedział a niech powie b; do węszenia jest pan zbyszek a mi daleko od niego; a na koniec poczucie humoru u niektórych na poziomie 0
po smętnej gadce wnoszę, że nie jedno już ci tylko wisi... i poczytaj kto tu pierwszy wy***ył z podatkami...
Rozwiń
krawiec
krawiec (25 października 2016 o 17:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wodę zużywam na umycie rak w pracy i za pół roku zużycie 0,5 m3 płacę 72 zł.Czy ktoś na głowę upadł,żeby na tyle wycenić pół metra wody?
Rozwiń
Gość
Gość (25 października 2016 o 16:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
pan eko że tak powiem wisi i powiewa; sam chwali się tu swoimi podatkami, jak powiedział a niech powie b; do węszenia jest pan Zbyszek a mi daleko od niego; a na koniec poczucie humoru u niektórych na poziomie 0
Rozwiń
eko
eko (25 października 2016 o 15:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
pan eko rozumiem jakiś lokalny biznesmen i lobbysta układzików władzy, takim właśnie mówimy stanowcze nie; a może pokarzesz pan zeznania podatkowe to się przekonamy
Pan eko to ci chyba jakąś szpilkę wbił, która tak szczypie, że aż snujesz (błędne) domysły kim jest. Zamiłowanie do kontroli códzych portfeli to sposób na własną nieudolnośc czy hobby poboczne od pieniactwa i węszenia w okół wyimaginowanych nieprawidłowości?
Rozwiń
Gość
Gość (25 października 2016 o 13:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
pan eko rozumiem jakiś lokalny biznesmen i lobbysta układzików władzy, takim właśnie mówimy stanowcze nie; a może pokarzesz pan zeznania podatkowe to się przekonamy
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (25)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!