Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

13 lutego 2009 r.
18:33
Edytuj ten wpis

Pani doktor nas zlekceważyła

0 10 A A

Mój kuzyn każdego dnia gaśnie w oczach - Jolanta Nakonecka z trudem powstrzymuje emocje. - Być może byłoby inaczej, gdyby lekarka pogotowia nie odmówiła zabrania go do szpitala.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Jolanta Nakonecka z Polesia pod Puławami jest najbliższą krewną mieszkającego po sąsiedzku kuzyna. Starszy mężczyzna pod koniec ub. roku przeszedł udar. Po kilku tygodniach wrócił do domu. Ale na początku lutego jego stan się pogorszył.

- Mówił niewyraźnie, miał mętny wzrok. Objawy wskazywały na ponowny udar - opowiada pani Jolanta.

Kobieta wezwała pogotowie. Lekarka zmierzyła pacjentowi ciśnienie, osłuchała i dała leki. - Ale powiedziała, że to nie udar. Powiedziała, żebym zamówiła prywatną wizytę neurologa i odjechała - mówi krewna pacjenta.

Kobieta zamówiła więc popołudniową wizytę w prywatnej przychodni. Z trudem przewiozła chorego do Puław. - Neurolog stwierdziła, że objawy mogą mieć związek z pogodą - mówi pani Jolanta.

Na szczęście, lekarka wypisała skierowanie do szpitalnej izby przyjęć. Tam chory dostał leki i kroplówkę. - Po dwóch godzinach oczekiwania na neurologa, zdecydowano, że zostanie w szpitalu. A następnego dnia usłyszałam diagnozę: drugi udar - mówi kobieta.

Pacjent od kilkunastu dni leży na neurologii. - Traci świadomość, chociaż wcześniej nie było aż tak źle - mówi kobieta. - Może gdyby lekarka wcześniej zauważyła, co się dzieje, byłoby z nim lepiej.

Pani Jolanta złożyła oficjalną skargę. - Lekarka miała prawo nie rozpoznać kolejnego udaru. Zwłaszcza że później nie rozpoznała go także jednoznacznie lekarz neurolog w prywatnej przychodni. Dzień wcześniej, przed zdarzeniem, była u pacjenta także lekarka rodzinna i również niczego nowego nie stwierdziła - mówi Waldemar Gardias, zastępca dyrektora puławskiego szpitala.

Ale zdaniem dyrektora, to nie usprawiedliwia lekarki pogotowia. - To niedopuszczalne, że odesłała pacjenta na wizytę prywatną. Albo trzeba było go zabrać do szpitala na obserwację, albo dać skierowanie do poradni. Dlatego zostaną wobec niej wyciągnięte konsekwencje służbowe - zapowiada Gardias.

Jednocześnie dyrektor wątpi, że 12 godzin opóźnienia w przyjęciu na oddział - w przypadku akurat tego pacjenta - miało większe znaczenie. - Co innego, gdyby nie przyjmował wcześniej leków. Ale on je brał. Czyli właściwie cały czas był leczony, nawet w domu - dodaje zastępca dyrektora.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
kokos / 18 lutego 2009 o 06:25
Niektóre lekarki z Puław to są chamice. Ja kiedyś przyszedłem do lekarza to sie zaczęła nabijać, że udaję. A miałem naprawdę gorączkę i złe samopoczucie, że do pracy nie mógłbym iść. Stwierdziła, że udaję.... nie wiem, może jak bym rypnął na ziemię, piana z pyska i drgawki, to może by ją przekonało....

...na lekarzy idą ostatnio cwaniaki, które tylko myślą o łatwym zysku w prywatnych interesach. Gdzie jest doktor Ewa? .... eeee.... to tylko na filmie...
Avatar
edziu / 15 lutego 2009 o 23:10
sal(on)owa napisał:
No,misiaczku.Chyba któś cię zna,bo się zarazuniosłeś,że to opsano ciebie.Ciesz się,że jeszcze nie podano adresu twojej przychodni.
A tak wogóle,misiaczku,doszkalasz się?Ucz się,a nie zajmuj się bzdetami w internecie,bo szkoda czasu.


sal(on)owa - A sama zajmujesz się bzdetami w internecie i nie szkoda Ci czasu?? Po co takie bzdury wypisywać..
Avatar
naria / 15 lutego 2009 o 14:02
Tak zlekcewazono mnie kiedy po operacji tarczycy dusilam sie i odeslano do domu sugerujac ze to histeria .W kilka godzin potem wezwana karetka z zagrozeniem zycia zabrala mnie do innego szpitala w ostatniej chwili ratujac przed uduszeniem PO 10 dniach opanowano opuchniecie strun glosowych jednak uszkodzenie jest na tyle powazne ze nie odzyskalam sprawnosci mowienia do dzis mimo roznych zabiegow naprawczych Tak zlekcewazono mnie potem kiedy niedoczynnosc doszla do 40 utml Wmawiano podobnie zaburzenia typu psycho wystepujace przy niedoczynnosci kiedy nie bylam w stanie tolerowac uderzeniowej dawki leku na niedoczynnosc..Szukanie endokrynologa ,ktory zaradzi zajelo mi pol roku i drugie pol roku na wyciagniecie z piekla niedoczynnsci przy dosc powaznej wadzie serca I powiadam sa lekarze ,ktorzy swj prace traktuja jak zobowiazuje ich przysiega HIPOKRATESA~!Pomagac nie szkodzic ! Jezeli nie wymieniam tych lekarzy i ich miejsca pracy czyli szpitali to tylko dlatego by innych pacjentow nie wpedzac w spirale strachu .Ale dajmy po lapach rzekomym slawom medycyny w Lublinie ktorzy sa tak pewni siebie i swoich zdolnosci ze lekcewazeniem ludzkich dramatow przykrywaja swoje partactwo. W malych przychodniach w szpitalach skromie pracujacy lekarze bywaja sprawni fachowc Nie uzywaja wielkich slow otoczki sprawnego PR-u ale robia naprawde piekna prace dla czlowieka.
Tak zlekcewazono mnie kiedy po operacji tarczycy dusilam sie i odeslano do domu sugerujac ze to histeria .W kilka godzin potem wezwana karetka z zagrozeniem zycia zabrala mnie do innego szpitala w ostatniej chwili ratujac przed uduszeniem PO 10 dniach opanowano opuchniecie strun glosowych jednak uszkodzenie jest na tyle powazne ze nie odzyskalam sprawnosci mowienia do dzis mimo roznych zabiegow naprawczych Tak zlekcewazono mnie potem kiedy niedoczynnosc doszla do 40 ... rozwiń
Avatar
sal(on)owa / 14 lutego 2009 o 21:05
misiek napisał:
To ty podaj swoje dane psi peni..sie .Może tobie ktoś da klapsa.Co to za ścierwa wypisują swoje wsiowe chłopo robotnicze mądrości.

No,misiaczku.Chyba któś cię zna,bo się zarazuniosłeś,że to opsano ciebie.Ciesz się,że jeszcze nie podano adresu twojej przychodni.
A tak wogóle,misiaczku,doszkalasz się?Ucz się,a nie zajmuj się bzdetami w internecie,bo szkoda czasu.
Avatar
Marek / 14 lutego 2009 o 15:50
misiek napisał:
To ty podaj swoje dane psi peni..sie .Może tobie ktoś da klapsa.Co to za ścierwa wypisują swoje wsiowe chłopo robotnicze mądrości.

A CO MISKU SRASZ PO GACIACH BO PEWNIE SAM JESTES JEDNYM Z KONIOWAŁOW I LEK CIE OBLECIAL LUB TWOI STARZY NIMI SA!!! BOHATER ZA KLAWIATURA JESTES!!!!???? CIEKAWE JAK BY TWOJA MATKE, ZONE LUB DZIECKO TAK POTRAKTOWANO CZY BYLBYS TAKI MADRY TO JUZ NIE PIERWSZY PRZYPADEK OLEWKI Z ICH STRONY !!! KOPERTY WIDZA PRYWATNE WIZYTY WIDZA!!!! WYSTRZ..LAC ICH W PIZD...U WIEC SIE KOLES NIE MADRZYJ

A CO MISKU SRASZ PO GACIACH BO PEWNIE SAM JESTES JEDNYM Z KONIOWAŁOW I LEK CIE OBLECIAL LUB TWOI STARZY NIMI SA!!! BOHATER ZA KLAWIATURA JESTES!!!!???? CIEKAWE JAK BY TWOJA MATKE, ZONE LUB DZIECKO TAK POTRAKTOWANO CZY BYLBYS TAKI MADRY TO JUZ NIE PIERWSZY PRZYPADEK OLEWKI Z ICH STRONY !!! KOPERTY WIDZA PRYWATNE WIZYTY WIDZA!!!! WYSTRZ..LAC ICH W PIZD...U WIEC SIE KOLES NIE MADRZYJ rozwiń
Avatar
Gość / 14 lutego 2009 o 09:58
Misiek ,tak ostro piszesz jak i ludzi nazywasz chyba yntylygent jezdeś?
Avatar
Gość / 14 lutego 2009 o 09:41
Już chyba czas przerwać tą nić zła,i dyletanctwa.
Avatar
misiek / 14 lutego 2009 o 09:39
To ty podaj swoje dane psi peni..sie .Może tobie ktoś da klapsa.Co to za ścierwa wypisują swoje wsiowe chłopo robotnicze mądrości.
Avatar
koniował / 14 lutego 2009 o 08:04
No to co to za lekarz,skoro nie rozpoznaje choroby?A koperty rozpoznaje?Wie co to pavulon?
Czego uczą na tej akademii medycznej (bo wowczasjeszczenie na uniwersytecie).Czy po wprowadzeniu statusu uniwersyteckiego,znajdzie się chociaż kilku lekarzy z umiarkowanymi wiadomościami i umiejętnościami?
Wielu lekarzy w Polsce posiada wiedzę taką jak mają na zachodzie sanitariusze.
Avatar
podajcie jej dane / 14 lutego 2009 o 02:06
podajcie jej dane ludzie z checia wymierza jej sprawiedliwosc dosc samowolki tych koniowałów czas sie wziasc za nich PODAC JEJ DANE
Avatar
kokos / 18 lutego 2009 o 06:25
Niektóre lekarki z Puław to są chamice. Ja kiedyś przyszedłem do lekarza to sie zaczęła nabijać, że udaję. A miałem naprawdę gorączkę i złe samopoczucie, że do pracy nie mógłbym iść. Stwierdziła, że udaję.... nie wiem, może jak bym rypnął na ziemię, piana z pyska i drgawki, to może by ją przekonało....

...na lekarzy idą ostatnio cwaniaki, które tylko myślą o łatwym zysku w prywatnych interesach. Gdzie jest doktor Ewa? .... eeee.... to tylko na filmie...
Avatar
edziu / 15 lutego 2009 o 23:10
sal(on)owa napisał:
No,misiaczku.Chyba któś cię zna,bo się zarazuniosłeś,że to opsano ciebie.Ciesz się,że jeszcze nie podano adresu twojej przychodni.
A tak wogóle,misiaczku,doszkalasz się?Ucz się,a nie zajmuj się bzdetami w internecie,bo szkoda czasu.


sal(on)owa - A sama zajmujesz się bzdetami w internecie i nie szkoda Ci czasu?? Po co takie bzdury wypisywać..
Avatar
naria / 15 lutego 2009 o 14:02
Tak zlekcewazono mnie kiedy po operacji tarczycy dusilam sie i odeslano do domu sugerujac ze to histeria .W kilka godzin potem wezwana karetka z zagrozeniem zycia zabrala mnie do innego szpitala w ostatniej chwili ratujac przed uduszeniem PO 10 dniach opanowano opuchniecie strun glosowych jednak uszkodzenie jest na tyle powazne ze nie odzyskalam sprawnosci mowienia do dzis mimo roznych zabiegow naprawczych Tak zlekcewazono mnie potem kiedy niedoczynnosc doszla do 40 utml Wmawiano podobnie zaburzenia typu psycho wystepujace przy niedoczynnosci kiedy nie bylam w stanie tolerowac uderzeniowej dawki leku na niedoczynnosc..Szukanie endokrynologa ,ktory zaradzi zajelo mi pol roku i drugie pol roku na wyciagniecie z piekla niedoczynnsci przy dosc powaznej wadzie serca I powiadam sa lekarze ,ktorzy swj prace traktuja jak zobowiazuje ich przysiega HIPOKRATESA~!Pomagac nie szkodzic ! Jezeli nie wymieniam tych lekarzy i ich miejsca pracy czyli szpitali to tylko dlatego by innych pacjentow nie wpedzac w spirale strachu .Ale dajmy po lapach rzekomym slawom medycyny w Lublinie ktorzy sa tak pewni siebie i swoich zdolnosci ze lekcewazeniem ludzkich dramatow przykrywaja swoje partactwo. W malych przychodniach w szpitalach skromie pracujacy lekarze bywaja sprawni fachowc Nie uzywaja wielkich slow otoczki sprawnego PR-u ale robia naprawde piekna prace dla czlowieka.
Tak zlekcewazono mnie kiedy po operacji tarczycy dusilam sie i odeslano do domu sugerujac ze to histeria .W kilka godzin potem wezwana karetka z zagrozeniem zycia zabrala mnie do innego szpitala w ostatniej chwili ratujac przed uduszeniem PO 10 dniach opanowano opuchniecie strun glosowych jednak uszkodzenie jest na tyle powazne ze nie odzyskalam sprawnosci mowienia do dzis mimo roznych zabiegow naprawczych Tak zlekcewazono mnie potem kiedy niedoczynnosc doszla do 40 ... rozwiń
Avatar
sal(on)owa / 14 lutego 2009 o 21:05
misiek napisał:
To ty podaj swoje dane psi peni..sie .Może tobie ktoś da klapsa.Co to za ścierwa wypisują swoje wsiowe chłopo robotnicze mądrości.

No,misiaczku.Chyba któś cię zna,bo się zarazuniosłeś,że to opsano ciebie.Ciesz się,że jeszcze nie podano adresu twojej przychodni.
A tak wogóle,misiaczku,doszkalasz się?Ucz się,a nie zajmuj się bzdetami w internecie,bo szkoda czasu.
Avatar
Marek / 14 lutego 2009 o 15:50
misiek napisał:
To ty podaj swoje dane psi peni..sie .Może tobie ktoś da klapsa.Co to za ścierwa wypisują swoje wsiowe chłopo robotnicze mądrości.

A CO MISKU SRASZ PO GACIACH BO PEWNIE SAM JESTES JEDNYM Z KONIOWAŁOW I LEK CIE OBLECIAL LUB TWOI STARZY NIMI SA!!! BOHATER ZA KLAWIATURA JESTES!!!!???? CIEKAWE JAK BY TWOJA MATKE, ZONE LUB DZIECKO TAK POTRAKTOWANO CZY BYLBYS TAKI MADRY TO JUZ NIE PIERWSZY PRZYPADEK OLEWKI Z ICH STRONY !!! KOPERTY WIDZA PRYWATNE WIZYTY WIDZA!!!! WYSTRZ..LAC ICH W PIZD...U WIEC SIE KOLES NIE MADRZYJ

A CO MISKU SRASZ PO GACIACH BO PEWNIE SAM JESTES JEDNYM Z KONIOWAŁOW I LEK CIE OBLECIAL LUB TWOI STARZY NIMI SA!!! BOHATER ZA KLAWIATURA JESTES!!!!???? CIEKAWE JAK BY TWOJA MATKE, ZONE LUB DZIECKO TAK POTRAKTOWANO CZY BYLBYS TAKI MADRY TO JUZ NIE PIERWSZY PRZYPADEK OLEWKI Z ICH STRONY !!! KOPERTY WIDZA PRYWATNE WIZYTY WIDZA!!!! WYSTRZ..LAC ICH W PIZD...U WIEC SIE KOLES NIE MADRZYJ rozwiń
Avatar
Gość / 14 lutego 2009 o 09:58
Misiek ,tak ostro piszesz jak i ludzi nazywasz chyba yntylygent jezdeś?
Avatar
Gość / 14 lutego 2009 o 09:41
Już chyba czas przerwać tą nić zła,i dyletanctwa.
Avatar
misiek / 14 lutego 2009 o 09:39
To ty podaj swoje dane psi peni..sie .Może tobie ktoś da klapsa.Co to za ścierwa wypisują swoje wsiowe chłopo robotnicze mądrości.
Avatar
koniował / 14 lutego 2009 o 08:04
No to co to za lekarz,skoro nie rozpoznaje choroby?A koperty rozpoznaje?Wie co to pavulon?
Czego uczą na tej akademii medycznej (bo wowczasjeszczenie na uniwersytecie).Czy po wprowadzeniu statusu uniwersyteckiego,znajdzie się chociaż kilku lekarzy z umiarkowanymi wiadomościami i umiejętnościami?
Wielu lekarzy w Polsce posiada wiedzę taką jak mają na zachodzie sanitariusze.
Avatar
podajcie jej dane / 14 lutego 2009 o 02:06
podajcie jej dane ludzie z checia wymierza jej sprawiedliwosc dosc samowolki tych koniowałów czas sie wziasc za nich PODAC JEJ DANE

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zakończyli juwenalia na komisariacie. "Myśleliśmy, że atakują nas kibole. A to policja"
Alarm 24

Zakończyli juwenalia na komisariacie. "Myśleliśmy, że atakują nas kibole. A to policja" 1 0

Trzy osoby zakończyły juwenalia w komisariacie. Kolejna poddała się obdukcji lekarza sądowego. Studenci dęblińskie „Szkoły Orląt” oskarżają policję o bezpodstawną i zbyt brutalną interwencję. Policja twierdzi, ze młodzi byli pijani i agresywni.

Nie kupuj, wynajmij. O zaletach korzystania z wypożyczalni samochodowych

Nie kupuj, wynajmij. O zaletach korzystania z wypożyczalni samochodowych 0 0

Chcesz przetestować elektryczny pojazd, zanim w niego zainwestujesz kupę ciężko zarobionych pieniędzy? Potrzebujesz nowej floty transportowej dla swojej firmy spedycyjnej? Chcesz wybrać się na wakacyjną przejażdżkę, lecz nie posiadasz własnego auta? Zapraszamy do poczytania niniejszego tekstu, za pośrednictwem którego dowiesz się, jak cenna jest w dzisiejszych czasach atrakcyjna oferta godnej polecenia wypożyczalni samochodowej.

Wernisaż wystawy fotografii Tadeusza Rolke w CSK
26 maja 2018, 12:00

Wernisaż wystawy fotografii Tadeusza Rolke w CSK 2 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 12 w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) odbędzie się spotkanie z fotografem Tadeuszem Rolke połączone z wernisażem wystawy prac artysty.

Antylopa biegała pod Michowem? Pijany kierowca z Tanzanii trochę przesadził
galeria
film

Antylopa biegała pod Michowem? Pijany kierowca z Tanzanii trochę przesadził 32 5

Prawie 2 promile alkoholu miał zatrzymany pijany kierowca. Pochodzący z Tanzanii 34-latek, próbował uciekać przed policjantami po tym, jak rozbił pożyczone BMW.

"Zdarzają się nawet długotrwałe przyjaźnie". Ile zarobi opiekunka osób starszych w Niemczech?

"Zdarzają się nawet długotrwałe przyjaźnie". Ile zarobi opiekunka osób starszych w Niemczech? 0 1

Rozmowa z Maciejem Łastowieckim, właścicielem firmy iOPIEKA, która oferuje legalne zatrudnienie dla opiekunów i opiekunek osób starszych głównie na terenie Niemiec.

Chcą pobić rekord Guinnessa. W czytaniu

Chcą pobić rekord Guinnessa. W czytaniu 1 0

Chełmska Biblioteka Publiczna chce się zgłosić do bicia rekordu Guinnessa w ilości osób czytających jeden po drugim. Dotychczasowy rekord to 3071 czytelników.

Zadyma na meczu Lech Poznań - Legia Warszawa. Pseudokibice wtargnęli na boisko [wideo]
film

Zadyma na meczu Lech Poznań - Legia Warszawa. Pseudokibice wtargnęli na boisko [wideo] 2 0

Do zadymy doszło w drugiej połowie meczu Lecha Poznań z Legią Warszawa w 37., ostatniej kolejce Lotto Ekstraklasy.

Ile powinni zarabiać posłowie? Wyniki sondażu mogą zaskakiwać
film

Ile powinni zarabiać posłowie? Wyniki sondażu mogą zaskakiwać 0 6

Posłowie powinni zarabiać nie więcej niż 5 tys. zł brutto, czyli około 3550 zł "na rękę" - uważa prawie połowa ankietowanych w sondażu zamówionym przez portal Gazeta.pl

Padwa Zamość – Orzeł Przeworsk 36:29. Strzelecki popis rozgrywającego

Padwa Zamość – Orzeł Przeworsk 36:29. Strzelecki popis rozgrywającego 1 0

II LIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH W ostatnim spotkaniu sezonu Padwa Zamość pokonała przed swoimi kibicami Orła Przeworsk 36:29. Aż 13 bramek zdobył na pożegnanie z fanami Tomasz Fugiel

Sławomir i Zenek Martyniuk na Feliniadzie 2018. Muzyczne szaleństwo i tłumy fanów pod sceną
Zdjęcia
galeria

Sławomir i Zenek Martyniuk na Feliniadzie 2018. Muzyczne szaleństwo i tłumy fanów pod sceną 32 4

Niedziela na Feliniadzie 2018 należała do zespołów disco polo. Gwiazdą wieczoru byli Sławomir oraz Akcent z Zenkiem Martyniukiem. Przed nimi wystąpiły zespoły PowerBoy i Defis.

Puławy: Nowe pracownie dla szkół