piątek, 23 marca 2018 r.

Puławy

Pani sędzia, działka koło Nałęczowa i tajemniczy testament. "Intryga doprowadziła nas do ruiny"

Dodano: 28 lutego 2018, 22:00

Sprawę testamentu rozstrzyga Sąd Okręgowy w Lublinie
Sprawę testamentu rozstrzyga Sąd Okręgowy w Lublinie

Sędzia z Lublina namawiała do spisania fikcyjnego testamentu i kłamstw przed sądem – wynika z zeznań składanych w procesie dotyczącym przejęcia działki w okolicach Nałęczowa. Rodzina Zarębów planowała tam budowę pensjonatu. Ich plany storpedowali jednak sąsiedzi

– Poszłam do sędzi Ż. i mówię, że nie będę dalej kłamała. Powiedziała mi: – Tylko się nie przyznawaj, bo będzie tragedia – oświadczyła w sądzie Elżbieta W. To ona miała na prośbę sędzi Ż. spreparować testament, który później doprowadził rodzinę Zarębów do ruiny.

O sprawie piszemy od kilku lat. Krystyna Zaręba i jej syn Zbigniew w 2009 r. kupili niewielką działkę w Maszkach w okolicy Nałęczowa. Chcieli tam uruchomić pensjonat. Nigdy nie zrealizowali tych planów. Zostali z długami. Jak twierdzą, wszystko przez intrygę przygotowaną przez rodzinę Ż. z Lublina. Sędzia i jej mąż także mieli w Maszkach nieruchomość.

Teren, na którym planowano pensjonat, graniczy z działką należącą do zmarłej w 1991 r. starszej kobiety. Kiedy w Maszkach pojawili się Zarębowie, na jaw wyszedł testament, który starsza pani miała podyktować na łożu śmierci. Przekazała w nim swoją działkę sąsiadce – Jadwidze S. Ta z kolei doprowadziła w sądzie do przesunięcia granic odziedziczonej nieruchomości w stronę działki Zarębów. To zablokowało budowę pensjonatu.

Testament spisany 10 lat po śmierci?

Krystyna Zaręba przekonuje, że to sędzia Ż. i jej mąż namówili Jadwigę S. do przejęcia ziemi po staruszce. Potem chcieli odkupić nieruchomość. – Tak się umówiliśmy. Słowo coś znaczy – przyznała Jadwiga S.

W rezultacie sprawa trafiła do sądu, który od lat usiłuje rozstrzygnąć, czy rzeczywiście doszło do fałszerstwa. Jeden z biegłych opiniujących w sprawie ocenił, że testament spisano ok. 10 lat po śmierci staruszki. We wtorek potwierdziła to w sądzie Elżbieta W.

– Napisałam ten testament u siebie w domu. Sąsiadka, sędzia Ż., mnie o to poprosiła. Miała kartkę z gotową treścią i mi dyktowała. Powiedziała, że nic mnie złego za to nie czeka – przekonywała Elżbieta W. – Powiedziała, że to przysługa. Potem w sądzie Ż. kazała mi potwierdzić to, co napisałam. Świadomie skłamałam przed sądem.

W rezultacie działka po staruszce formalnie przeszła w ręce Jadwigi S. A powinna trafić do Skarbu Państwa.

– Później Krystyna Zaręba uświadomiła mi, co zrobiłam. Pan Ż. nie zgadzał się na jej inwestycję. Protestował – przyznała Elżbieta W. – Jak się zorientowałam, co zrobiłam, to świat mi się zawalił. Wcześniej cały czas kłamałam, ale uważałam, że mam nad sobą parasol prawnika.

Sprawę testamentu rozstrzyga Sąd Okręgowy w Lublinie. Dopiero po zakończeniu tego postępowania Zarębowie będą mogli starać się w sądzie o przywrócenie pierwotnych granic swojej działki.

Małżonkowie Ż. nie zdecydowali się na rozmowę z Dziennikiem o oskarżeniach, jakie wysuwa pod ich adresem Elżbieta W. Czekają na wyrok sądu.

Czytaj więcej o: sąd prawo
Zuzia
gorsiejszy sort
W. Szejkspir
(27) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Zuzia
Zuzia (5 marca 2018 o 07:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Śmierdzi na odległość!A skarb Państwa  dlaczego nie upomina się o swoją własność? 
Rozwiń
gorsiejszy sort
gorsiejszy sort (2 marca 2018 o 22:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
jakby były jowy to byś polityków wybierał, a tak nie ty decydujesz tylko kasta decydentów partyjnych
Rozwiń
W. Szejkspir
W. Szejkspir (1 marca 2018 o 20:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
undefined napisał:
SĘDZIA MA TYLKO PROWADZIĆ SPRAWĘ SĄDOWĄ.FEROWANIEM WYROKU MA SIĘ ZAJĄĆ ŁAWA PRZYSIĘGŁYCH W SKŁADZIE 10 OSÓB Z RÓŻNYCH ŚRODOWISK SPOŁECZNYCH.WTEDY BĘDZIE DOPIERO SPRAWIEDLIWOŚĆ.
Bzdury, bzdury, bzdrury. W.H. Szejkspir
Rozwiń
Gość
Gość (1 marca 2018 o 18:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A gdzie KOD? dlaczego nie manifestują w obronie prawa i sprawiedliwosci?
Rozwiń
Gość
Gość (1 marca 2018 o 12:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
może prokuratura przyjrzy się blizej termu umorzeniu z powodu przedawnienia. Oczywiście prokuratura z innego regionu. A za jakie to przestępstwo bylo umorzenie? Bo może wystarczy zmienić kwalifikację na coś poważniejszego??
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (27)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!