niedziela, 18 lutego 2018 r.

Puławy

Personalne przymiarki w Domu Chemika

Dodano: 28 czerwca 2016, 09:51
Autor: rs

Dom Chemika w Puławach (fot. Paweł Buczkowski / archiwum)
Dom Chemika w Puławach (fot. Paweł Buczkowski / archiwum)

Kilka znanych w Puławach nazwisk od kilku tygodni łączonych jest z funkcją wicedyrektora Domu Chemika. O obsadzeniu wakatu na tym stanowisku zrobiło się głośno, ale nikt do takich planów na razie się nie przyznaje.

Puławscy radni przyznają, że słyszeli o planie powiększenia kadry zarządzającej Domem Chemika o stanowiska zastępcy dyrektora zwanego także dyrektorem administracyjnym. Sprzeciw wobec domniemanemu zamierzeniu miejskich władz wyraził już m.in. radny Paweł Maj, a krytyczne uwagi wobec niepotwierdzonych na razie informacji wygłaszają także radni Prawa i Sprawiedliwości. Samorządowcy zamierzają zadać kilka pytań o tę sprawę podczas najbliższej sesji.

Jak udało nam się ustalić, źródłem przecieku lub zwyczajnej plotki prawdopodobnie nie byli pracownicy Puławskiego Ośrodka Kultury. Pełniąca obowiązki jego dyrektora, Kamila Salwowska-Duk stwierdziła, że co prawda w statucie ośrodka przewidziane jest stanowiska dyrektora administracyjnego, to ona sama nie ma zamiaru działać w kierunku jego obsadzenia.

– Ja takiej decyzji z pewnością nie mam zamiaru podejmować. Poza tym nie da się tego zrobić bez ogłaszania regularnego konkursu. Zapewniam, że tego rodzaju decyzje muszą być podejmowane w oparciu o możliwości finansowe – mówi.

Z prośbą o potwierdzenie lub zaprzeczenie tezom dotyczącym rozrostu kierowniczych stanowisk w Domu Chemika zwróciliśmy się do Urzędu Miasta. Jak poinformowała nas kierownik Wydziału Komunikacji Społecznej, Magdalena Woźniakowska, „Urząd Miasta nic nie wie o zamierzeniu zatrudnienia osoby na stanowisku wicedyrektora POK”.

Tymczasem w Domu Chemika już za kilka tygodni odbędzie się zmiana warty. Tymczasową dyrektor Kamilę Salwowską-Duk zastąpi Zbigniew Śliwiński. Czy nowy zarządzający ośrodkiem będzie potrzebował zastępcy i zwróci się do władz miasta o obsadzenie wolnego stanowiska, przekonamy się już niebawem.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(9) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (1 lipca 2016 o 09:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
PiS ma chrapkę na nowe stołki TKM pewnie tak jak w Puławskim Parku Naukowo-Technologicznym powołają radę nadzorczą (trzy osoby) no i rzecz jasna PREZESA ;-)... resztę czyli dyrektor i personel zostanie bez zmian... i
Rozwiń
Gość
Gość (28 czerwca 2016 o 22:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Artykuł na podstawie tego, że ktoś coś słyszał? No spoko.
Rozwiń
Gość
Gość (28 czerwca 2016 o 16:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Będzie wicedyrektor bo musi być podział koryta: Śliwiński od Grobla, to musi być i ktoś od pisiorów. Ludzie, to taka prosta polityka dojnej ojczyzny.
Rozwiń
Gość
Gość (28 czerwca 2016 o 11:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ile jeszcze predziów, dyrektorków, vice, kierowników i innego tałatajstwa, towarzyszy i fajansu zatrudni pan Grobel, za pieniądze mieszkańców Puław?
Rozwiń
uneyed
uneyed (28 czerwca 2016 o 11:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Zawsze Rada może zmniejszyć budżet :)
Juz to widze. Pis ma wiekszosc i jest w kolaicji z Groblem i do tej pory spelnia jego wszystkie zachcianki. Niech Rada napisze czy w czasie trwania kadencji zmiejszyłą chociaż raz budzet? Czy zrobila  choc coś raz nie pomysli koalicjanta Grobla?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (9)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!