piątek, 18 sierpnia 2017 r.

Puławy

Personalne przymiarki w Domu Chemika

Dodano: 28 czerwca 2016, 09:51
Autor: rs

Dom Chemika w Puławach (fot. Paweł Buczkowski / archiwum)
Dom Chemika w Puławach (fot. Paweł Buczkowski / archiwum)

Kilka znanych w Puławach nazwisk od kilku tygodni łączonych jest z funkcją wicedyrektora Domu Chemika. O obsadzeniu wakatu na tym stanowisku zrobiło się głośno, ale nikt do takich planów na razie się nie przyznaje.

Puławscy radni przyznają, że słyszeli o planie powiększenia kadry zarządzającej Domem Chemika o stanowiska zastępcy dyrektora zwanego także dyrektorem administracyjnym. Sprzeciw wobec domniemanemu zamierzeniu miejskich władz wyraził już m.in. radny Paweł Maj, a krytyczne uwagi wobec niepotwierdzonych na razie informacji wygłaszają także radni Prawa i Sprawiedliwości. Samorządowcy zamierzają zadać kilka pytań o tę sprawę podczas najbliższej sesji.

Jak udało nam się ustalić, źródłem przecieku lub zwyczajnej plotki prawdopodobnie nie byli pracownicy Puławskiego Ośrodka Kultury. Pełniąca obowiązki jego dyrektora, Kamila Salwowska-Duk stwierdziła, że co prawda w statucie ośrodka przewidziane jest stanowiska dyrektora administracyjnego, to ona sama nie ma zamiaru działać w kierunku jego obsadzenia.

– Ja takiej decyzji z pewnością nie mam zamiaru podejmować. Poza tym nie da się tego zrobić bez ogłaszania regularnego konkursu. Zapewniam, że tego rodzaju decyzje muszą być podejmowane w oparciu o możliwości finansowe – mówi.

Z prośbą o potwierdzenie lub zaprzeczenie tezom dotyczącym rozrostu kierowniczych stanowisk w Domu Chemika zwróciliśmy się do Urzędu Miasta. Jak poinformowała nas kierownik Wydziału Komunikacji Społecznej, Magdalena Woźniakowska, „Urząd Miasta nic nie wie o zamierzeniu zatrudnienia osoby na stanowisku wicedyrektora POK”.

Tymczasem w Domu Chemika już za kilka tygodni odbędzie się zmiana warty. Tymczasową dyrektor Kamilę Salwowską-Duk zastąpi Zbigniew Śliwiński. Czy nowy zarządzający ośrodkiem będzie potrzebował zastępcy i zwróci się do władz miasta o obsadzenie wolnego stanowiska, przekonamy się już niebawem.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(9) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (1 lipca 2016 o 09:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
PiS ma chrapkę na nowe stołki TKM pewnie tak jak w Puławskim Parku Naukowo-Technologicznym powołają radę nadzorczą (trzy osoby) no i rzecz jasna PREZESA ;-)... resztę czyli dyrektor i personel zostanie bez zmian... i
Rozwiń
Gość
Gość (28 czerwca 2016 o 22:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Artykuł na podstawie tego, że ktoś coś słyszał? No spoko.
Rozwiń
Gość
Gość (28 czerwca 2016 o 16:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Będzie wicedyrektor bo musi być podział koryta: Śliwiński od Grobla, to musi być i ktoś od pisiorów. Ludzie, to taka prosta polityka dojnej ojczyzny.
Rozwiń
Gość
Gość (28 czerwca 2016 o 11:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ile jeszcze predziów, dyrektorków, vice, kierowników i innego tałatajstwa, towarzyszy i fajansu zatrudni pan Grobel, za pieniądze mieszkańców Puław?
Rozwiń
uneyed
uneyed (28 czerwca 2016 o 11:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Zawsze Rada może zmniejszyć budżet :)
Juz to widze. Pis ma wiekszosc i jest w kolaicji z Groblem i do tej pory spelnia jego wszystkie zachcianki. Niech Rada napisze czy w czasie trwania kadencji zmiejszyłą chociaż raz budzet? Czy zrobila  choc coś raz nie pomysli koalicjanta Grobla?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (9)

Pozostałe informacje

18-20 sierpnia
komentarze (0)0
polubienia (1)1
17-08-2017

18-20 sierpnia

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!