Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

17 maja 2016 r.
14:17

Pielęgniarki i lekarze wyjdą na ulice. Będą protestować przeciwko zwolnieniom

0 38 A A
Rok temu pielęgniarki z puławskiego szpitala pikietowały w nadziei na podwyżki płac. W tym tygodniu walczą o swoje miejsca pracy
Rok temu pielęgniarki z puławskiego szpitala pikietowały w nadziei na podwyżki płac. W tym tygodniu walczą o swoje miejsca pracy

Pracownicy szpitala, związkowcy oraz inni mieszkańcy powiatu puławskiego w środę pojawią się przed budynkiem Starostwa Powiatowego. Będą protestować przeciwko zwolnieniom w SP ZOZ i likwidacji pracowni patomorfologii.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Pikieta to inicjatywa NSZZ Solidarność oraz innych organizacji związkowych, które głęboko nie zgadzają się z przyjętym przez zarząd i radę powiatu programem naprawczym puławskiego SP ZOZ. Dokument ten zakłada reorganizację oddziałów i znaczną redukcję etatów. Pracę w tym roku ma stracić jeszcze 140 osób, w tym około 60 pielęgniarek i położnych. Wcześniej dyrektor Piotr Rybak odchudził pogotowie ratunkowe oraz szpitalną administrację. Do likwidacji przeznaczona została też patomorfologia.

– Mamy jedną z najlepszych patomorfologii w województwie. To jest nasza perełka, o którą powinniśmy dbać. Liczymy na to, że nasza pikieta przemówi do radnych, że się jeszcze opamiętają – mówi Iwona Kęsik, przewodnicząca organizacji związkowej. Kęsik liczy na to, że w środę przed starostwem pojawią się tłumy. – Mam nadzieję, że otrzymamy wsparcie od mieszkańców – dodaje.

– Szpital w Puławach jest jedynym szpitalem w rejonie (poza ośrodkami w Lublinie), który posiada taką pracownię. Inne mniejsze szpitale nie mają możliwości, warunków ani specjalistów do prowadzenia takich badań. Są zmuszone do korzystania z usług pracowni prywatnych – argumentują pracownicy szpitala.

Innego zdania jest dyrektor Piotr Rybak. – Dzisiaj wszyscy korzystają z usług firm specjalistycznych, gdzie usługi są tańsze niż utrzymywanie własnej pracowni. Dzięki temu zaoszczędzimy około 30 proc. kosztów – tłumaczy dyrektor. I zapewnia, że część 11-osobowej załogi utrzyma swoje miejsca pracy. – Nie wszyscy zostaną zwolnieni – obiecuje.

Pikieta rozpocznie się o godz. 13:30, na pół godziny przed rozpoczęciem sesji rady powiatu puławskiego. Jednym z jej punktów będzie rozpatrzenie skargi na dyrektora szpitala, a także przekazanie pomocy finansowej dla SP ZOZ.

Czytaj więcej o:

Komentarze 38

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 18 maja 2016 o 22:21
po co tyle pisania pikiet itp. tam tylko zwolnienia pomogą bo być może jest personelu za dużo. nikt szpitala nie zamknie ale też nie powstrzyma dyrektora od redukowania stanowisk.
Avatar
Gość / 18 maja 2016 o 15:38
Panie Q w powiecie rządzi PiS z PSL, zapamiętaj sobie. I to oni ponoszą winę za sytuację szpitala. Jesteś jak mi się wydaje typowym pisowskim trollem, albo alfabetu nie znasz
Avatar
azociak / 18 maja 2016 o 15:21
Rozwalić ten szpital i leczyc sie w Lbn. 
Avatar
Q / 18 maja 2016 o 13:52
[To winni PO-PSL!!!Do chlewu!!! ] Nie do chlewu, ale są winni.
Avatar
Q / 18 maja 2016 o 13:48
[Przecież radę powiatu to PIS(prawie cały)-miała być dobra zmiana...] Rada powiatu jest ustalona przez PO i PSL. PIS zmienia jedynie tam, gdzie ma do tego prawo.
Avatar
Q / 18 maja 2016 o 13:40
[na 500 zł za darmo dla orzmnażających się jest a już na zatrudnienie personelu pomagająym chorym pieniędzy nie ma, ludzie, co te pieprzone pisowce z nami robia ] Nie za darmo i nie dla zwierząt. Ciebie suka na moście nie wysrała. Ich również nie.
Avatar
Q / 18 maja 2016 o 13:34
[Pielęgniarki OK ,ale lekarze - to im się we łbach wywraca !!!!] Tobie nie miało się co przewrócić, bo jesteś imbecylodebilem.
Avatar
Q / 18 maja 2016 o 13:30
Przewidują zwolnienia, które z pewnością nastąpią. Walczą z pasem, który zwykle wygrywa. W przeciwieństwie do ciebie nie są jednak dupkami. Wejdź w położenie zagrożonych utratą pracy.
Avatar
O / 18 maja 2016 o 09:39
Zrób drugie dziecko. Dostaniesz 500+ i dochód rozłoży się na 4 osoby. Może i kredyt dostaniesz.
Avatar
Gość / 18 maja 2016 o 08:53
To jest Polska, kraina mlekiem i miodem płynąca!!!! Zarabiam zbyt dużo żeby dostać 500+ na dziecko, zarabiam zbyt mało żeby dostać kredyt 150 tys zł na zakup mieszkania, a muszę płacić co miesiąc za wynajem mieszkania 1 tys zł. I jak tu wychować kolejne pokolenia Polaków?
Avatar
Gość / 18 maja 2016 o 22:21
po co tyle pisania pikiet itp. tam tylko zwolnienia pomogą bo być może jest personelu za dużo. nikt szpitala nie zamknie ale też nie powstrzyma dyrektora od redukowania stanowisk.
Avatar
Gość / 18 maja 2016 o 15:38
Panie Q w powiecie rządzi PiS z PSL, zapamiętaj sobie. I to oni ponoszą winę za sytuację szpitala. Jesteś jak mi się wydaje typowym pisowskim trollem, albo alfabetu nie znasz
Avatar
azociak / 18 maja 2016 o 15:21
Rozwalić ten szpital i leczyc sie w Lbn. 
Avatar
Q / 18 maja 2016 o 13:52
[To winni PO-PSL!!!Do chlewu!!! ] Nie do chlewu, ale są winni.
Avatar
Q / 18 maja 2016 o 13:48
[Przecież radę powiatu to PIS(prawie cały)-miała być dobra zmiana...] Rada powiatu jest ustalona przez PO i PSL. PIS zmienia jedynie tam, gdzie ma do tego prawo.
Avatar
Q / 18 maja 2016 o 13:40
[na 500 zł za darmo dla orzmnażających się jest a już na zatrudnienie personelu pomagająym chorym pieniędzy nie ma, ludzie, co te pieprzone pisowce z nami robia ] Nie za darmo i nie dla zwierząt. Ciebie suka na moście nie wysrała. Ich również nie.
Avatar
Q / 18 maja 2016 o 13:34
[Pielęgniarki OK ,ale lekarze - to im się we łbach wywraca !!!!] Tobie nie miało się co przewrócić, bo jesteś imbecylodebilem.
Avatar
Q / 18 maja 2016 o 13:30
Przewidują zwolnienia, które z pewnością nastąpią. Walczą z pasem, który zwykle wygrywa. W przeciwieństwie do ciebie nie są jednak dupkami. Wejdź w położenie zagrożonych utratą pracy.
Avatar
O / 18 maja 2016 o 09:39
Zrób drugie dziecko. Dostaniesz 500+ i dochód rozłoży się na 4 osoby. Może i kredyt dostaniesz.
Avatar
Gość / 18 maja 2016 o 08:53
To jest Polska, kraina mlekiem i miodem płynąca!!!! Zarabiam zbyt dużo żeby dostać 500+ na dziecko, zarabiam zbyt mało żeby dostać kredyt 150 tys zł na zakup mieszkania, a muszę płacić co miesiąc za wynajem mieszkania 1 tys zł. I jak tu wychować kolejne pokolenia Polaków?
Zobacz wszystkie komentarze 38

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem"

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem" 3 12

To jest igranie z panem Bogiem. To komentarz jednego z kraśnickich radnych odnośnie odległości, w jakiej mają być usytuowane punkty sprzedaży i podawania alkoholu od kościołów. W Kraśniku odległość ta musi być co najmniej 20-metrowa. Dyskusja w temacie sprzedaży alkoholu w mieście i ewentualnego nocnego ograniczenia tej sprzedaży była burzliwa. Ostatecznie żadne decyzje nie zapadły. 

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent 85 44

Nowa droga na przedłużeniu ul. Bohaterów Monte Cassino otrzyma imię Tadeusza Mazowieckiego. W Lublinie będzie też skwer Władysława Bartoszewskiego

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie
galeria

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie 0 1

Był 9 września 1939 r., gdy na Lublin posypały się niemieckie bomby, jedna z nich wpadła do Ratusza i nie wybuchła. Ratuszowy woźny wyniósł ją z budynku i zmarł z wysiłku przed schodami. Jego imię nosi od wczoraj uliczka stykająca się z deptakiem. Tabliczkę z nazwą odsłaniała wzruszona rodzina

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję
galeria
film

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję 367 25

Jest zgoda na pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich obok Centrum Kultury. Na jego budowę zgodziła się dziś Rada Miasta. Nie pozwoliła jednak, by wykonać go według wizji radnej PiS, Małgorzaty Suchanowskiej. Większość rady zdecydowała, że projekt będzie wybrany w konkursie. Nalegali na to radni Wspólnego Lublina

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach
galeria

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach 17 15

Od 36 do 53 tys. złotych miesięcznie – tyle średnio zarabiali w państwowych spółkach trzej radni wojewódzcy PiS. Chodzi o Andrzeja Pruszkowskiego, Jana Franię i Grzegorza Muszyńskiego. Tak wynika z ich oświadczeń majątkowych za 2017 rok.

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta
wiersze między newsami

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta 0 1

Lektura obowiązkowa dla feministek. W końcu ktoś wyliczył, jakie obowiązki mają gospodynie domowe i określił miejsce poezji w ich życiu

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami
film

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami 215 46

W piątek ma dojść do decydujących rozmów w szpitalu przy alei Kraśnickiej w Lublinie. W czwartek już 130 pielęgniarek było na L4.

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami 7 17

- Polsko-ukraińskich relacji po prostu nie ma - w taki sposób przewodniczący PO podsumował relacje Polski z Ukrainą.

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia)
galeria

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia) 2 1

Otwarte jest już nowe centrum rehabilitacyjno-fizjoterapeutyczne "Werandki" w Nałęczowie. - To pierwszy tak nowoczesny ośrodek po wschodniej stronie Wisły. Wychodzimy na przeciw potrzebom pacjentów z całej Polski - tłumaczy jego dyrekcja. Będą tam mogli skorzystać z czterech "stref": kardiologii, ortopedii, treningu i diagnostyki.

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym
26 maja 2018, 16:00

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym 1 0

Co Gdzie Kiedy. Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki (ul. Lubelska 12) zaprasza na kolejną odsłonę Soboty Literackiej. 26 maja o godz. 16 odbędzie się spotkanie poświęcone Balladzie o pewnej panience Szczepana Twardocha.

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie 3 0

Gmina Biała Podlaska musi powtarzać przetargi na roboty drogowe. Wszystko dlatego, że wykonawcy swoją pracę wyceniają coraz drożej.

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie 0 17

Śledztwo w sprawie niegospodarności w stadninie koni w Janowie Podlaskim jest sztucznie przedłużane. Prokuratura powinna się zająć osobami, które obecnie tam rządzą, a dawny prezes Marek Trela powinien wrócić do pracy – przekonuje posłanka PO Joanna Mucha

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego
galeria

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego 0 2

We wtorek i środę odbyły się Juwenalia Państwowej Szkoły Wyższej im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS 0 4

Brianna Joelle Kiesel zasiliła szeregi Pszczółki Polski AZS UMCS Lublin. 24-letnia Amerykanka ma na swoim koncie występy w najlepszej lidze świata, WNBA. Ostatnio reprezentowała szwedzkie Umea Udominate

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł 0 16

Nie będzie w Lublinie ograniczeń nocnej sprzedaży alkoholu. Ich wprowadzenia chcieli radni PiS, ale większość Rady Miasta była temu przeciwna. W czwartek uchwalony został za to zakaz sprzedaży trunków m.in. obok szkół i kościołów. Radni ustalili też maksymalną liczbę zezwoleń dla sklepów i lokali gastronomicznych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!