Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

22 kwietnia 2015 r.
13:00
Edytuj ten wpis

Pielęgniarki protestowały w Puławach: "Nasz zawód umiera"

Autor: Zdjęcie autora rs
1 24 A A

W Puławach zakończyła się już pikieta zorganizowana przez miejscowy związek zawodowy pielęgniarek i położnych. W tym cichym proteście przeciwko złej sytuacji w służbie zdrowia wzięło udział kilkadziesiąt kobiet, pracowników puławskiego SP ZOZ.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
"Pielęgniarki i położne cenione w Europie - złem koniecznym w kraju", czy "Zawód pielęgniarki umiera" to tylko niektóre z haseł widniejących na transparentach podczas zorganizowanej w środę pikiety.

Demonstrującym nie chodziło tylko o wyższe płace, ale o długofalowe skutki braku działań ze strony rządzących, czy prowadzących szpitale samorządów. Działań, które powinny zahamować niebezpieczny i stały odpływ nowych kadr za granicę oraz starzenie się całej grupy zawodowej. W puławskim szpitalu średni wiek pielęgniarki to już ponad 48, a położnej 45 lat.

– Nikt z decydentów nie widzi tego palącego problemu w ochronie zdrowia. Młode kadry wyjeżdżają za granicę, gdzie są cenione i otrzymują przyzwoite pieniądze. Te, które nie mogą wyjechać, za chwilę będą odchodzić na emeryturę. Zostaje dziura pokoleniowa, której nie ma kto wypełnić – Lidia Twardowska, przewodnicząca związku zawodowego przy SP ZOZ, jedna z organizatorek pikiety.
Ale problemów jest więcej. Pielęgniarki z roku na rok otrzymują coraz więcej zadań administracyjnych, co odciąga je od łóżek pacjentów.

– Jesteśmy obłożone papierologią, co ogranicza czas, który możemy poświęcić pacjentom. Nasz zawód został bardzo zdegradowany przez kolejny już rząd. Tak dalej być nie może i dlatego zaczęłyśmy protestować – mówi Jolanta Talarek, pielęgniarka z 33-letnim stażem.

Morale wśród pielęgniarek i położnych nie poprawia świadomości ogromnych dysproporcji finansowych pomiędzy nimi, a lekarzami. Powtarzają jednak, że w ich proteście nie chodzi o to, by komukolwiek zabierać pieniądze. Chcą jedynie, by rządzący docenili ich pracę, a poprawiając wynagrodzenia, zahamowali emigrację. Na razie braków kadrowych nie widać, bo znalezienie kilku młodych pielęgniarek rocznie nie stanowi problemu. Ten pojawi się za kilka lat, kiedy z pracy w tym samym czasie odchodzić będą dziesiątki doświadczonych pracownic.

– Musimy zachęcać młode osoby do wybierania tego zawodu. To jest zawód zaufania publicznego, który cieszy się społeczną sympatią i szacunkiem. Na co dzień spotykamy się ze słowami wdzięczności od pacjentów, którzy są zadowoleni z naszej opieki – mówi Hanna Kamola, naczelna pielęgniarka w puławskim SP ZOZ.

Starzenie się kadr i związane z nią problemy mogą nadejść w najgorszym momencie. Społeczność miasta również jest coraz starsza, a więc pacjentów w podeszłym wieku, którzy wymagają opieki z roku na rok przybywa. Pielęgniarki za kilka lat będą więc jeszcze bardziej potrzebne, niż dzisiaj. Ich brak może oznaczać groźbę zamykania oddziałów, a nawet całych szpitali.

Komentarze 24

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ipn / 23 kwietnia 2015 o 17:16

akurat za komunistów każdy miał pracę w miarę nieźle opłacaną i takich dysproporcji w zarobkach jak obecnie nie było.Było sporo przywilejów.Tanie wczasy,kolonie .

A komoruki-WSI, Bolek, wybiórcza,i ta cała inna agentura to nie komuchy,cała ta NOCNA ZMIANA i jej aktorzy ? nie żydokomuna, no weżno się opowiedz człowieku,przetrzyj oczy.

Avatar
teraz nie ma nic / 23 kwietnia 2015 o 16:49

W tym dzikim kraju to tylko handel,przemyt i oszustwo,dymać aż do bólu,tak nas komuniści nauczyli albo wyjazd !!

akurat za komunistów każdy miał pracę w miarę nieźle opłacaną i takich dysproporcji w zarobkach jak obecnie nie było.Było sporo przywilejów.Tanie wczasy,kolonie .

Avatar
slaby argument / 23 kwietnia 2015 o 16:36

Podobno płaci sie za odpowiedzialnośc, czy wiecie jak odpowiedzialna jest moja praca??? Jak się pomylę to Ciebie może nie być na świecie! Czy dla Ciebie zdrowie nie jest najważniejsze? Dlaczego więc jest przyzwolenie abyśmy zarabiały niemal minimum socjalne!!!! moja pensja w gabinecie zabiegowym to 1800 zł netto! Czy na tyle Polacy cenią swoje pielęgniarki????? Wkrótce zostaną w szpitalach tylko panie sprzątające bo zawsze znajdzie się ktoś kto będzie chciał dorobić. CZy o to chodzi w polityce RZĄDU????

Każdy zawód niesie ryzyko utraty życia.Maszynista się zagapi ,przejedzie na czerwonym świetle ,kierowca i o wypadek nietrudno a ludzie mogą zginąć i giną.

Każdy zawód niesie ryzyko utraty życia.Maszynista się zagapi ,przejedzie na czerwonym świetle ,kierowca i o wypadek nietrudno a ludzie mogą zginąć i giną.

rozwiń
Avatar
Jola / 23 kwietnia 2015 o 14:11

Ja wyjeżdżam Niemcom tyłki myć.Łatwiej znieść złe traktowanie od obcego niż rodaka. A ponadto Niemiec mi więcej zapłaci.Wybór jest prosty.

Nie musisz tam tego nago robić , czy w topless ?  szwaby rózne zboczenia mają.

Avatar
Olga / 23 kwietnia 2015 o 11:48

Ja wyjeżdżam Niemcom tyłki myć.Łatwiej znieść złe traktowanie od obcego niż rodaka. A ponadto Niemiec mi więcej zapłaci.Wybór jest prosty.

Avatar
Zbigniew / 23 kwietnia 2015 o 11:06

Problem jest w systemie procedur medycznych. NFZ poza czynnosciami lekarza nie widzi udziału pozostałych zawodów medycznych.Tak więc pielegniarka, technicy, laboranci, magistrowie są to zawody paramedyczne. Takie rozwiązanie marginalizuje pozostałe zawody. Lekarze zdają sobie sprawę ze swojej "wartości"( gdyby nie ich pieczątka-nie ma świadczenia!) Tak więc kwestia wynagrodzeń nie zostanie rozwiązana dopóki nie zostaną wprowadzone procedury wszystkich zawodów biorących udział w procesie leczenia. Lekarze czują sią okradani przez personel pomocniczy(administracja, personel paramedyczny), zaś reszta niedoceniona i marginalizowana.Inaczej wyglada to w placówkach niepublicznych, które zdają sobie sprawę z wagi pożądanej kultury organizacji, na która składa się również kwestia odpowiedniego poziomu motywowania. W obecnych czasach to ludzie są gwarantem sukcesu organizacji. Kto tego nie zrozumie niestety będzie skazany na porażkę.        

Problem jest w systemie procedur medycznych. NFZ poza czynnosciami lekarza nie widzi udziału pozostałych zawodów medycznych.Tak więc pielegniarka, technicy, laboranci, magistrowie są to zawody paramedyczne. Takie rozwiązanie marginalizuje pozostałe zawody. Lekarze zdają sobie sprawę ze swojej "wartości"( gdyby nie ich pieczątka-nie ma świadczenia!) Tak więc kwestia wynagrodzeń nie zostanie rozwiązana dopóki nie zostaną wprowadzone procedury wszystkich zawodów biorących udział w procesie leczenia. Lekarze czują sią okradani przez personel ... rozwiń

Avatar
olo / 23 kwietnia 2015 o 07:11

każda praca winna być godnie opłacana, a w tym naszym złodziejskim kraju to żyje ten co umie kraść. Z niewolnika nie ma pracownika. Tez wykonuję swoją pracę z wielkim obrzydzeniem, robię bo muszę, jeżeli są jakieś niedociągnięcia wykonane przez innych to kiedyś poprawiałam, teraz pier***ę, po co mam się wysilać, za taką jałmużnę jaką też dostaję. Także brawo rządzący, macie niewolników, brawo wałęsa, o to ci chodziło  aby zniszczyć kraj, a z tego co wiem to w postulatach było inaaczej

W tym dzikim kraju to tylko handel,przemyt i oszustwo,dymać aż do bólu,tak nas komuniści nauczyli albo wyjazd !!

W tym dzikim kraju to tylko handel,przemyt i oszustwo,dymać aż do bólu,tak nas komuniści nauczyli albo wyjazd !!

rozwiń
Avatar
Gość / 22 kwietnia 2015 o 19:56

każda praca winna być godnie opłacana, a w tym naszym złodziejskim kraju to żyje ten co umie kraść. Z niewolnika nie ma pracownika. Tez wykonuję swoją pracę z wielkim obrzydzeniem, robię bo muszę, jeżeli są jakieś niedociągnięcia wykonane przez innych to kiedyś poprawiałam, teraz pierdolę, po co mam się wysilać, za taką jałmużnę jaką też dostaję. Także brawo rządzący, macie niewolników, brawo wałęsa, o to ci chodziło  aby zniszczyć kraj, a z tego co wiem to w postulatach było inaaczej

Avatar
jedna / 22 kwietnia 2015 o 19:09

Do pracy a nie rozrabiać, obsługiwać chory zgodnie z kanonem katolickim i tak dobrze zarabiacie za Waszą pracę.

Białorusinka zrobi ci zastrzyk z klapoczkiem! To dopiero będzie frajda! Po za tym Ona będzie miała Ciebie i Twoje zdrowie w du***!

Avatar
ja / 22 kwietnia 2015 o 19:07

Patrząc na płace, to jest praca z powołania!!
A serio... jeśli dasz talony na czynsz, prąd, gaz, jedzenie, ubranie, książki czy dokształcanie i jeszcze drobne kieszonkowe na coś tam jeszcze, to OK, będzie można mówić o powołaniu. Niestety, pielęgniarka jak każdy inny człowiek musi to sama opłacić. Nie rżnij głupa i nie udawaj, że o tym nie wiesz.

Jakie powołanie?????? Czasy zakonnic już się skończyły! Powołaniem nie nakarmię rodziny!

Jakie powołanie?????? Czasy zakonnic już się skończyły! Powołaniem nie nakarmię rodziny!

rozwiń
Avatar
ipn / 23 kwietnia 2015 o 17:16

akurat za komunistów każdy miał pracę w miarę nieźle opłacaną i takich dysproporcji w zarobkach jak obecnie nie było.Było sporo przywilejów.Tanie wczasy,kolonie .

A komoruki-WSI, Bolek, wybiórcza,i ta cała inna agentura to nie komuchy,cała ta NOCNA ZMIANA i jej aktorzy ? nie żydokomuna, no weżno się opowiedz człowieku,przetrzyj oczy.

Avatar
teraz nie ma nic / 23 kwietnia 2015 o 16:49

W tym dzikim kraju to tylko handel,przemyt i oszustwo,dymać aż do bólu,tak nas komuniści nauczyli albo wyjazd !!

akurat za komunistów każdy miał pracę w miarę nieźle opłacaną i takich dysproporcji w zarobkach jak obecnie nie było.Było sporo przywilejów.Tanie wczasy,kolonie .

Avatar
slaby argument / 23 kwietnia 2015 o 16:36

Podobno płaci sie za odpowiedzialnośc, czy wiecie jak odpowiedzialna jest moja praca??? Jak się pomylę to Ciebie może nie być na świecie! Czy dla Ciebie zdrowie nie jest najważniejsze? Dlaczego więc jest przyzwolenie abyśmy zarabiały niemal minimum socjalne!!!! moja pensja w gabinecie zabiegowym to 1800 zł netto! Czy na tyle Polacy cenią swoje pielęgniarki????? Wkrótce zostaną w szpitalach tylko panie sprzątające bo zawsze znajdzie się ktoś kto będzie chciał dorobić. CZy o to chodzi w polityce RZĄDU????

Każdy zawód niesie ryzyko utraty życia.Maszynista się zagapi ,przejedzie na czerwonym świetle ,kierowca i o wypadek nietrudno a ludzie mogą zginąć i giną.

Każdy zawód niesie ryzyko utraty życia.Maszynista się zagapi ,przejedzie na czerwonym świetle ,kierowca i o wypadek nietrudno a ludzie mogą zginąć i giną.

rozwiń
Avatar
Jola / 23 kwietnia 2015 o 14:11

Ja wyjeżdżam Niemcom tyłki myć.Łatwiej znieść złe traktowanie od obcego niż rodaka. A ponadto Niemiec mi więcej zapłaci.Wybór jest prosty.

Nie musisz tam tego nago robić , czy w topless ?  szwaby rózne zboczenia mają.

Avatar
Olga / 23 kwietnia 2015 o 11:48

Ja wyjeżdżam Niemcom tyłki myć.Łatwiej znieść złe traktowanie od obcego niż rodaka. A ponadto Niemiec mi więcej zapłaci.Wybór jest prosty.

Avatar
Zbigniew / 23 kwietnia 2015 o 11:06

Problem jest w systemie procedur medycznych. NFZ poza czynnosciami lekarza nie widzi udziału pozostałych zawodów medycznych.Tak więc pielegniarka, technicy, laboranci, magistrowie są to zawody paramedyczne. Takie rozwiązanie marginalizuje pozostałe zawody. Lekarze zdają sobie sprawę ze swojej "wartości"( gdyby nie ich pieczątka-nie ma świadczenia!) Tak więc kwestia wynagrodzeń nie zostanie rozwiązana dopóki nie zostaną wprowadzone procedury wszystkich zawodów biorących udział w procesie leczenia. Lekarze czują sią okradani przez personel pomocniczy(administracja, personel paramedyczny), zaś reszta niedoceniona i marginalizowana.Inaczej wyglada to w placówkach niepublicznych, które zdają sobie sprawę z wagi pożądanej kultury organizacji, na która składa się również kwestia odpowiedniego poziomu motywowania. W obecnych czasach to ludzie są gwarantem sukcesu organizacji. Kto tego nie zrozumie niestety będzie skazany na porażkę.        

Problem jest w systemie procedur medycznych. NFZ poza czynnosciami lekarza nie widzi udziału pozostałych zawodów medycznych.Tak więc pielegniarka, technicy, laboranci, magistrowie są to zawody paramedyczne. Takie rozwiązanie marginalizuje pozostałe zawody. Lekarze zdają sobie sprawę ze swojej "wartości"( gdyby nie ich pieczątka-nie ma świadczenia!) Tak więc kwestia wynagrodzeń nie zostanie rozwiązana dopóki nie zostaną wprowadzone procedury wszystkich zawodów biorących udział w procesie leczenia. Lekarze czują sią okradani przez personel ... rozwiń

Avatar
olo / 23 kwietnia 2015 o 07:11

każda praca winna być godnie opłacana, a w tym naszym złodziejskim kraju to żyje ten co umie kraść. Z niewolnika nie ma pracownika. Tez wykonuję swoją pracę z wielkim obrzydzeniem, robię bo muszę, jeżeli są jakieś niedociągnięcia wykonane przez innych to kiedyś poprawiałam, teraz pier***ę, po co mam się wysilać, za taką jałmużnę jaką też dostaję. Także brawo rządzący, macie niewolników, brawo wałęsa, o to ci chodziło  aby zniszczyć kraj, a z tego co wiem to w postulatach było inaaczej

W tym dzikim kraju to tylko handel,przemyt i oszustwo,dymać aż do bólu,tak nas komuniści nauczyli albo wyjazd !!

W tym dzikim kraju to tylko handel,przemyt i oszustwo,dymać aż do bólu,tak nas komuniści nauczyli albo wyjazd !!

rozwiń
Avatar
Gość / 22 kwietnia 2015 o 19:56

każda praca winna być godnie opłacana, a w tym naszym złodziejskim kraju to żyje ten co umie kraść. Z niewolnika nie ma pracownika. Tez wykonuję swoją pracę z wielkim obrzydzeniem, robię bo muszę, jeżeli są jakieś niedociągnięcia wykonane przez innych to kiedyś poprawiałam, teraz pierdolę, po co mam się wysilać, za taką jałmużnę jaką też dostaję. Także brawo rządzący, macie niewolników, brawo wałęsa, o to ci chodziło  aby zniszczyć kraj, a z tego co wiem to w postulatach było inaaczej

Avatar
jedna / 22 kwietnia 2015 o 19:09

Do pracy a nie rozrabiać, obsługiwać chory zgodnie z kanonem katolickim i tak dobrze zarabiacie za Waszą pracę.

Białorusinka zrobi ci zastrzyk z klapoczkiem! To dopiero będzie frajda! Po za tym Ona będzie miała Ciebie i Twoje zdrowie w du***!

Avatar
ja / 22 kwietnia 2015 o 19:07

Patrząc na płace, to jest praca z powołania!!
A serio... jeśli dasz talony na czynsz, prąd, gaz, jedzenie, ubranie, książki czy dokształcanie i jeszcze drobne kieszonkowe na coś tam jeszcze, to OK, będzie można mówić o powołaniu. Niestety, pielęgniarka jak każdy inny człowiek musi to sama opłacić. Nie rżnij głupa i nie udawaj, że o tym nie wiesz.

Jakie powołanie?????? Czasy zakonnic już się skończyły! Powołaniem nie nakarmię rodziny!

Jakie powołanie?????? Czasy zakonnic już się skończyły! Powołaniem nie nakarmię rodziny!

rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 24

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce od soboty w Lublinie

Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce od soboty w Lublinie 0 0

W ten weekend Lublin będzie gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski. Uroczyste otwarcie zaplanowano na sobotę, o godz. 17.30. Zawody oczywiście odbędą się na nowym stadionie przy Al. Piłsudskiego 22

Dlaczego trzeba wstawać rano? Krótka opinia pana Mirona

Dlaczego trzeba wstawać rano? Krótka opinia pana Mirona 0 0

Bez tytułu, bez nadmiaru strof. Ale z cennymi uwagami stołecznego poety. Akurat coś na sobotni poranek

Finał Ligi Mistrzów. Gdzie oglądać? Transmisja w TV i Internecie

Finał Ligi Mistrzów. Gdzie oglądać? Transmisja w TV i Internecie 1 0

W sobotę najważniejszy mecz klubowego sezonu. Punktualnie o 20.45 na stadionie w Kijowie w meczu finałowym zagrają Real Madryt i Liverpool

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama"
galeria

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama" 5 2

Rozmową z Natalią Voytsel z Fundacji „Gdy Liczy się Czas”, która już po raz trzeci zorganizowała charytatywną akcję „Piękna Mama” w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie. Akcja, w której uczestniczą stylistki, fryzjerki i masażysta jest adresowana do matek dzieci z oddziału Onkologii, Hematologii i Transplantologii.

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą"

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą" 0 1

Hubert Kołodziejski z Rokitna (pow. bialski) znalazł się w gronie najbardziej obiecujących projektantów mody w Polsce według magazynu K–MAG.

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim
26 maja 2018, 11:00

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim 1 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 11 na terenie Mariny nad Zalewem Zemborzyckim rozpocznie się akcja W rytmie natury. Na uczestników czeka moc atrakcji.

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo] 14 4

Kilkaset par zatańczyło w piątek poloneza na placu Chopina w Puławach. Na koniec mieszkańcy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze
film

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze 182 20

– Totalne fiasko – tak pielęgniarki ze szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie oceniają dzisiejsze rozmowy z dyrekcją w sprawie podwyżek wynagrodzeń. Kilkadziesiąt pielęgniarek nadal jest na L4. Na poniedziałek zaplanowano kolejną turę rozmów.

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych?

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych? 2 0

Kolejna gigantyczna kumulacja w loterii Eurojackpot. Już dziś 25.05.2018 r. do wygrania jest aż 385 mln zł. Sprawdź wyniki losowania i zwycięskie liczby. Czy ktoś zgarnie główną wygraną?

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie 0 3

Nie ma tu recepty, ale każdy kto nie może zasnąć, łatwo zidentyfikuje się z podmiotem lirycznym

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia 14 21

Puławscy radni upoważnili prezydenta do zadłużenia miasta i rozstrzygnięcia ostatniego przetargu na budowę nowej hali widowiskowo-sportowej. Łączne wydatki związane z budową pierwszego etapu obiektu (bez basenu) władze szacują na ok. 90 mln złotych.

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych
26 maja 2018, 10:00

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych 0 0

Z bezpłatnych badań prowadzonych przez studentów z organizacji Młodych Medyków przy Uniwersytecie Medycznym w Lublinie będzie można skorzystać już w sobotę, 26 maja w Tarasach Zamkowych.

Kolejne wzmocnienie Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS

Kolejne wzmocnienie Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS 0 0

Brianna Joelle Kiesel i Magdalena Szajtauer wzmocniły Pszczółkę Polski Cukier AZS UMCS Lublin. Dorota Mistygacz podpisała nowy kontrakt

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia]
galeria

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia] 0 1

Ponad 300 awansów na wyższe stopnie służbowe przyznał Nadbużański Oddział Straży Granicznej. Okazją były piątkowe wojewódzkie uroczystości 27. rocznicy utworzenia Straży Granicznej, które odbyły się w Białej Podlaskiej.

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy
galeria
film

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy 23 0

Od soboty będzie można rezerwować bezpłatne wejściówki na Noc Kultury (2/3 czerwca). Obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”, a rezerwacja jest możliwa tylko przez internet. Chodzi oczywiście tylko o wydarzenia, na które wpuszczana może być ograniczona liczba widzów. Jakie to imprezy i jak zdobyć wejściówkę?

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!