wtorek, 20 lutego 2018 r.

Puławy

Piosenki patriotyczne i niepokorne. Konkurs w Puławach

Dodano: 25 stycznia 2016, 21:06
Autor: pab

Początkowo uczestnicy mieli śpiewać piosenki Jacka Kaczmarskiego. Ostatecznie konkurs nie doszedł do skutku. Tym razem organizatorzy zmienili nieco formułę, choć nadal postać słynnego barda „Solidarności” jest w nim istotna.

Konkurs Poezji Śpiewanej Pamięci Jacka Kaczmarskiego odbędzie się 4-5 kwietnia w Puławach.

W rywalizacji mogą wziąć udział zarówno soliści jak i zespoły w dwóch kategoriach wiekowych: młodzieży szkolnej oraz dorosłych. Każdy uczestnik będzie musiał zaprezentować dwa utwory „mieszczące się w zakresie pojęcia poezji śpiewanej, pieśni niepokornej, o tematyce patriotycznej i/lub społeczno-politycznej”. Zgłoszenia należy przesyłać do 23 marca przez formularz elektroniczny dostępny na stronie Domu Chemika.

Dla zwycięzców konkursu przewidziano nagrody w wysokości 1000 zł, 500 zł i 300 zł oraz nagroda specjalna w wysokości 500 zł. Koncert laureatów odbędzie się 16 kwietnia w sali widowiskowej Domu Chemika.

Organizatorami konkursu są POK „Dom Chemika”, Stowarzyszenie Solidarni Ziemi Puławskiej i Region Środkowowschodni NSZZ „Solidarność” Oddział Puławy.

Czytaj więcej o:
kuba
Gość
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

kuba
kuba (26 stycznia 2016 o 08:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

A prezes Jacek Kurski przyjedzie?

Cudowne przypadki z życia Kaczyńskich-Kalksteinów …

1) Pierwszy cudowny przypadek w życiu Jarosława to zawrotna kariera jego ojca Rajmunda. Tuż po wojnie żołnierzy AK, rozstrzeliwano, osadzano w więzieniach, sadzano na nogach od stołka, torturowano, w najlepszym razie wykluczano z życia społecznego. Tymczasem Rajmund Kaczyński, żołnierz AK, tuż po wojnie, dostaje od stalinowskiej władzy wypasiony apartament na Żoliborzu, jak na tamte czasy rzecz poza zasięgiem zwykłego obywatela, nawet szarego członka PZPR.
2) Cud drugi, żołnierz AK, mąż sanitariuszki AK, dostaje posadę wykładowcy na Politechnice Warszawskiej i oboje żyją sobie z jednej pensji jak pączki w maśle. W tym czasie gdy w Polsce rządzi Bierut, a właściwie Stalin rządzi Bierutem, posada dla Akowca na uczelni brzmi jak ponury żart, jednak rzecz miała miejsce.
3) Cud trzeci, rodzą się bliźniaki i jako dzieci akowskiego małżeństwa, na początku lat 60, kiedy większość dzieci akowców opłakuje swoich rodziców, albo czeka na ich powrót z więzienia, nasze orły zabawiają się w reżimowej TV.

4) Cud czwarty. Jarosław Kaczyński jako jedyny działacz opozycji kręgu doradców Lecha Wałęsy, nie zostaje internowany.

5) Cud piąty, Jarosław Kaczyński odmawia (tak twierdzi) podpisania lojalki i jako jedyny opozycjonista odmawiający władzy PRL zostaje zwolniony do domu, co więcej nikt go nie nęka, w okresie 1982-1989.
6) Cud szósty, Jarosław Kaczyński jako jedyny opozycjonista ma sfałszowaną teczkę i jako jedyny opozycjonista domagający się powszechnej lustracji, ujawnia swoja teczkę dopiero po naciskach prasy.
7) Cud siódmy to cud zagadka. Jaki jest związek między ofiarowanym Rajmundowi Kaczyńskiemu przez PRL apartamentem na Żoliborzu, pracą w czasach stalinowskich na Politechnice Warszawskiej, karierą filmową bliźniaków i brakiem internowania Jarosława Kaczyńskiego w stanie wojennym?

Kto wie? Czym aż tak bardzo mógł zaimponować władzy ludowej żołnierz AK Rajmund Kaczyński, że władza otoczyła jego samego, jego żonę z AK i dzieci szczególna troską. Opowieściami o wykańczaniu bolszewików?
Kto wie, czym mógł zaimponować oficerowi SB Jarosław Kaczyński, że ten po odmowie podpisania lojalki wypuścił go wolno i nigdy już nie nękał? Kogo chcesz postawić pod murem i rozstrzelać ?? Twojego nieskazitelnego guru ?? zwiń

Rozwiń
Gość
Gość (25 stycznia 2016 o 22:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A prezes Jacek Kurski przyjedzie?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!