Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

12 grudnia 2015 r.
19:52

PKS Puławy pozbywa się autobusów

Autor: Zdjęcie autora rs
0 12 A A

Kto przejmie flotę pojazdów puławskiego przewoźnika, będzie musiał zatrudnić także jego załogę. Takie warunki postawił nowy prezes PKS, który zgodnie z zapowiedziami rozpoczął likwidację upadającego przedsiębiorstwa.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Na nowych właścicieli czeka 9 autobusów i 5 ciągników siodłowych. Firma, która zechce je pozyskać będzie musiała podpisać umowę na cesję leasingu oraz spełnić kilka warunków. Najważniejszym z nich jest zatrudnienie pracowników likwidowanej spółki, jak również obsługa dotychczasowych kursów. To sprawia, że ilość chętnych na przejęcie pojazdów o pojemności od 18 do 51 miejsc może być ograniczona.

Z drugiej strony jest to czytelny sygnał mówiący o tym, że likwidator puławskiego PKS-u stara się zabezpieczyć część załogi przed utratą pracy. Czas na składanie ofert mija w połowie grudnia. PKS pozbywa się także prawie nowych ciągników siodłowych. Pięć takich pojazdów marki DAF w Puławach pojawiło się pod koniec ubiegłego roku. Miały one służyć do poszerzenia usług transportowych oferowanych przez tonącą w długach firmę.

Zamiast tego wzbogacą flotę innej firmy, o ile znajdzie się na nie chętny.

Czytaj więcej o:

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
so / 2 stycznia 2016 o 18:57

Ja jestem ciekawy co się stało z pozostałym pojazdami PKS Puławy na przestrzeni ostatnich lat rozumiem ,że kilka autobusów takich jak na zdjęciu rdzewieje w zajezdni PKS (tej w której jest serwis) ale co z resztą ? przecież tego powinno być mniej więcej dwa trzy razy tyle ?

Autobusy nienadające się do przewozów regularnie szły do kasacji.
Avatar
Gość / 15 grudnia 2015 o 23:10
Kiedyś PKS "EM można się było szybko przebić do Lublina a teraz w Sobotę jeden kurs pośpieszny jaja sobie robicie ?
Avatar
Gość / 15 grudnia 2015 o 23:09
Ja jestem ciekawy co się stało z pozostałym pojazdami PKS Puławy na przestrzeni ostatnich lat rozumiem ,że kilka autobusów takich jak na zdjęciu rdzewieje w zajezdni PKS (tej w której jest serwis) ale co z resztą ? przecież tego powinno być mniej więcej dwa trzy razy tyle ?
Avatar
adcf / 15 grudnia 2015 o 09:35

A ja kiedyś czekam na autobus na dworcu pks, a ten nie przyjeżdża. To poszedłem zapytać czy w ogóle przyjedzie. Facet w dyżurce mówi:

- a jest na rozkładzie, że ma być ten autobus?

- tak - odpowiadam, więc facet poszedł sprawdzić i mówi:

- faktycznie jest.. To go nie będzie.

I jak oni chcą istnieć na rynku??

Avatar
Anon / 14 grudnia 2015 o 10:06

Kierowcy sami zgotowali sobie taki los .Zero kultury i poszanowania klienta przez kierowców, którym teraz tak źle Miałem wielokrotnie (nie)przyjemność korzystać z usług PKS Puławy. Często kierowcy palili papierosy w czasie jazdy. Np.: jeden z przypadków to kierowca palił papierosy w czasie jazdy w autobusie relacji Lublin - Puławy (jechałem z Nałęczowa do Puław - było to dnia 08.04.2009 godz. 19.13 z Nałęczowa). Drugi przypadek to kierowca, w busie PKS-u na trasie Lublin - Puławy (było to dnia 06.07.2012 r.) to nawet pokazał mi środkowy palec, tak się odgrażał, bo śmiałem mu zwrócić uwagę dlaczego pali papierosy w czasie jazdy. Od tej pory nie jeżdżę PKS-em Puławy. Dziękuję za taką ofertę. Zapłaciłem za bilet i co dostałem w zamian. Wysiadłem cały roztrzęsiony i zdenerwowany. Nigdy więcej!

Widzę że forum dorobiło się pierwszej pasty. Brawo!

Widzę że forum dorobiło się pierwszej pasty. Brawo!

rozwiń
Avatar
Gość / 13 grudnia 2015 o 16:44
W artykule jest mowa o 9 sprzedawanych autobusach. Nie są to stare Autosany H9-21 (takie jak te ze zdjęcia), lecz wzięte ostatnio w leasing kilkuletnie pojazdy. Są to: Mercedesy Sprintery (roczniki 2007, 2012 i 2013), Setra S315 GT (rocznik 1997), Mercedes Tourino (rocznik 2004), Omnibus Trading Sundancer (rocznik 2003) oraz MAN Lion's Coach (rocznik 2005).
Avatar
Gość / 13 grudnia 2015 o 12:59
Faktycznie złomy, ale dość duży przedsiębiorca z Michowa ma jeszcze gorsze samochody i wozi nimi uczniów, bo pcha się na każdy przetarg na dowóz uczniów. I jego samochody to dopiero dużo do życzenia pozostawiają. Jeździ takim busem bordowym, który wygląda jak do przewozu bydła i jest OK.
Avatar
aron / 13 grudnia 2015 o 07:56

W PPKS Kraśnik też palili faje w autobusie a potem dziwne że bankructwo 

Avatar
Gość / 13 grudnia 2015 o 00:25
Kierowcy sami zgotowali sobie taki los .Zero kultury i poszanowania klienta przez kierowców, którym teraz tak źle Miałem wielokrotnie (nie)przyjemność korzystać z usług PKS Puławy. Często kierowcy palili papierosy w czasie jazdy. Np.: jeden z przypadków to kierowca palił papierosy w czasie jazdy w autobusie relacji Lublin - Puławy (jechałem z Nałęczowa do Puław - było to dnia 08.04.2009 godz. 19.13 z Nałęczowa). Drugi przypadek to kierowca, w busie PKS-u na trasie Lublin - Puławy (było to dnia 06.07.2012 r.) to nawet pokazał mi środkowy palec, tak się odgrażał, bo śmiałem mu zwrócić uwagę dlaczego pali papierosy w czasie jazdy. Od tej pory nie jeżdżę PKS-em Puławy. Dziękuję za taką ofertę. Zapłaciłem za bilet i co dostałem w zamian. Wysiadłem cały roztrzęsiony i zdenerwowany. Nigdy więcej!
Kierowcy sami zgotowali sobie taki los .Zero kultury i poszanowania klienta przez kierowców, którym teraz tak źle Miałem wielokrotnie (nie)przyjemność korzystać z usług PKS Puławy. Często kierowcy palili papierosy w czasie jazdy. Np.: jeden z przypadków to kierowca palił papierosy w czasie jazdy w autobusie relacji Lublin - Puławy (jechałem z Nałęczowa do Puław - było to dnia 08.04.2009 godz. 19.13 z Nałęczowa). Drugi przypadek to kierowca, w busie PKS-u na trasie Lublin - Puławy (było to dnia 06.07.2012 r.) to nawet pokazał mi środkowy pale... rozwiń
Avatar
Gość / 12 grudnia 2015 o 22:07
Przecież ten złom nadaje się raczej do utylizacji niż na sprzedaż
Avatar
so / 2 stycznia 2016 o 18:57

Ja jestem ciekawy co się stało z pozostałym pojazdami PKS Puławy na przestrzeni ostatnich lat rozumiem ,że kilka autobusów takich jak na zdjęciu rdzewieje w zajezdni PKS (tej w której jest serwis) ale co z resztą ? przecież tego powinno być mniej więcej dwa trzy razy tyle ?

Autobusy nienadające się do przewozów regularnie szły do kasacji.
Avatar
Gość / 15 grudnia 2015 o 23:10
Kiedyś PKS "EM można się było szybko przebić do Lublina a teraz w Sobotę jeden kurs pośpieszny jaja sobie robicie ?
Avatar
Gość / 15 grudnia 2015 o 23:09
Ja jestem ciekawy co się stało z pozostałym pojazdami PKS Puławy na przestrzeni ostatnich lat rozumiem ,że kilka autobusów takich jak na zdjęciu rdzewieje w zajezdni PKS (tej w której jest serwis) ale co z resztą ? przecież tego powinno być mniej więcej dwa trzy razy tyle ?
Avatar
adcf / 15 grudnia 2015 o 09:35

A ja kiedyś czekam na autobus na dworcu pks, a ten nie przyjeżdża. To poszedłem zapytać czy w ogóle przyjedzie. Facet w dyżurce mówi:

- a jest na rozkładzie, że ma być ten autobus?

- tak - odpowiadam, więc facet poszedł sprawdzić i mówi:

- faktycznie jest.. To go nie będzie.

I jak oni chcą istnieć na rynku??

Avatar
Anon / 14 grudnia 2015 o 10:06

Kierowcy sami zgotowali sobie taki los .Zero kultury i poszanowania klienta przez kierowców, którym teraz tak źle Miałem wielokrotnie (nie)przyjemność korzystać z usług PKS Puławy. Często kierowcy palili papierosy w czasie jazdy. Np.: jeden z przypadków to kierowca palił papierosy w czasie jazdy w autobusie relacji Lublin - Puławy (jechałem z Nałęczowa do Puław - było to dnia 08.04.2009 godz. 19.13 z Nałęczowa). Drugi przypadek to kierowca, w busie PKS-u na trasie Lublin - Puławy (było to dnia 06.07.2012 r.) to nawet pokazał mi środkowy palec, tak się odgrażał, bo śmiałem mu zwrócić uwagę dlaczego pali papierosy w czasie jazdy. Od tej pory nie jeżdżę PKS-em Puławy. Dziękuję za taką ofertę. Zapłaciłem za bilet i co dostałem w zamian. Wysiadłem cały roztrzęsiony i zdenerwowany. Nigdy więcej!

Widzę że forum dorobiło się pierwszej pasty. Brawo!

Widzę że forum dorobiło się pierwszej pasty. Brawo!

rozwiń
Avatar
Gość / 13 grudnia 2015 o 16:44
W artykule jest mowa o 9 sprzedawanych autobusach. Nie są to stare Autosany H9-21 (takie jak te ze zdjęcia), lecz wzięte ostatnio w leasing kilkuletnie pojazdy. Są to: Mercedesy Sprintery (roczniki 2007, 2012 i 2013), Setra S315 GT (rocznik 1997), Mercedes Tourino (rocznik 2004), Omnibus Trading Sundancer (rocznik 2003) oraz MAN Lion's Coach (rocznik 2005).
Avatar
Gość / 13 grudnia 2015 o 12:59
Faktycznie złomy, ale dość duży przedsiębiorca z Michowa ma jeszcze gorsze samochody i wozi nimi uczniów, bo pcha się na każdy przetarg na dowóz uczniów. I jego samochody to dopiero dużo do życzenia pozostawiają. Jeździ takim busem bordowym, który wygląda jak do przewozu bydła i jest OK.
Avatar
aron / 13 grudnia 2015 o 07:56

W PPKS Kraśnik też palili faje w autobusie a potem dziwne że bankructwo 

Avatar
Gość / 13 grudnia 2015 o 00:25
Kierowcy sami zgotowali sobie taki los .Zero kultury i poszanowania klienta przez kierowców, którym teraz tak źle Miałem wielokrotnie (nie)przyjemność korzystać z usług PKS Puławy. Często kierowcy palili papierosy w czasie jazdy. Np.: jeden z przypadków to kierowca palił papierosy w czasie jazdy w autobusie relacji Lublin - Puławy (jechałem z Nałęczowa do Puław - było to dnia 08.04.2009 godz. 19.13 z Nałęczowa). Drugi przypadek to kierowca, w busie PKS-u na trasie Lublin - Puławy (było to dnia 06.07.2012 r.) to nawet pokazał mi środkowy palec, tak się odgrażał, bo śmiałem mu zwrócić uwagę dlaczego pali papierosy w czasie jazdy. Od tej pory nie jeżdżę PKS-em Puławy. Dziękuję za taką ofertę. Zapłaciłem za bilet i co dostałem w zamian. Wysiadłem cały roztrzęsiony i zdenerwowany. Nigdy więcej!
Kierowcy sami zgotowali sobie taki los .Zero kultury i poszanowania klienta przez kierowców, którym teraz tak źle Miałem wielokrotnie (nie)przyjemność korzystać z usług PKS Puławy. Często kierowcy palili papierosy w czasie jazdy. Np.: jeden z przypadków to kierowca palił papierosy w czasie jazdy w autobusie relacji Lublin - Puławy (jechałem z Nałęczowa do Puław - było to dnia 08.04.2009 godz. 19.13 z Nałęczowa). Drugi przypadek to kierowca, w busie PKS-u na trasie Lublin - Puławy (było to dnia 06.07.2012 r.) to nawet pokazał mi środkowy pale... rozwiń
Avatar
Gość / 12 grudnia 2015 o 22:07
Przecież ten złom nadaje się raczej do utylizacji niż na sprzedaż
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 czerwca 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 czerwca 2018 roku 0 0

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta 0 0

Świetna pierwsza połowa, ale z fatalną skutecznością. A w drugiej wielkie męczarnie. Anglia ostatecznie wygrała jednak z Tunezją 2:1 po dwóch golach Harry’ego Kane’a. Ta druga padła w doliczonym czasie gry,

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją 0 0

Centrum Kultury Filmowej Stylowy zostało wyróżnione za najlepsze wyniki frekwencyjne w rozpowszechnianiu filmów europejskich i światowych. Nie pierwszy raz CKF ma się czym chwalić

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne"

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne" 0 9

O 545 zł brutto mniej będzie zarabiał od 1 lipca marszałek województwa lubelskiego. To efekt rządowego rozporządzenia, którego celem było zmniejszenie zarobków samorządowców o 20 proc. Ale obniżka w przypadku naszego marszałka będzie niższa niż zakładał PiS

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić 0 2

Zmienione mają być zasady przyznawania mieszkań od miasta. Ratusz chce wpuścić do kolejki po lokal osoby o nieco wyższych dochodach. Sama kolejka rządziłaby się nieco innymi prawami niż obecnie. Osoby, które samowolnie zajęły inny lokal, trafiałyby na dalsze miejsca, przez co dłużej czekałyby na klucze

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach 0 0

MKS Perła Lublin nie zagra w fazie grupowej. Podopieczne Roberta Lisa do elity będą musiały przebijać się przez turniej kwalifikacyjny. Losowanie eliminacji jest zaplanowane na 27 czerwca.

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna 0 2

Jedna osoba trafiła do szpitala po wypadku w Czemiernikach (pow. radzyński).

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy 1 0

MUNDIAL 2018 W pierwszym meczu grupy G Belgia nie bez problemów pokonała na stadionie w Soczi Panamę 3:0

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19 35 7

W poniedziałek podpisano trzy umowy na prawie 25-kilometrowy odcinek S19 Lasy Janowskie – Nisko Południe. Tym samym ekspresowe połączenie Lublina z Rzeszowem nabiera coraz bardziej realnych kształtów

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku"
20 czerwca 2018, 21:00

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku" 1 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 20 czerwca o godz. 21 w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) w ramach cyklu Miasto movie analogowo zobaczymy film Ucieczka z Nowego Jorku.

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą 0 9

Będzie więcej kontroli owoców miękkich, w tym malin wjeżdżających do Polski zza wschodniej granicy – zapowiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej wojewoda lubelski Przemysław Czarnek. To reakcja na fatalną dla producentów malin sytuację na rynku i niskie ceny skupu tych owoców, które są zdecydowanie poniżej kosztów produkcji.

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca 0 5

Kolejny sezon i kolejne rozczarowanie w Lublinie. Motor po raz czwarty z rzędu nie wywalczył awansu do upragnionej II ligi. W lecie znowu zanosi się na zmiany w klubie. Wydaje się, że najbardziej prawdopodobny jest wariant z odmłodzeniem kadry zespołu

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia]
galeria

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia] 0 0

Za nami kolejna edycja Wielkiego Testu Języka Angielskiego „Challenge Accepted”.

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna
Lubelskie Ekstra

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna 0 0

Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna, aktualnych mistrzyń Polski.

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom
zdjęcia
galeria

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom 7 7

Ponad 4 tysiące kilometrów, kilkuset uczestników – peleton złożony z funkcjonariuszy policji i straży pożarnej przemierza Polskę, aby pomóc rannym kolegom. W poniedziałek dotarł do Lublina, a lubelska sztafeta wyjechała w trasę do Opola Lubelskiego.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!