Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

6 lipca 2015 r.
7:42

PKS Puławy upadnie? Mniej połączeń, opóźnienia w płatnościach

0 11 A A
Czy znajdzie się chętny, który zapłaci za dworzec w Puławach 5 mln zł? Jeśli nie, PKS prawdopodobnie będzie musiał ogłosić upadłość (fot. Paweł Buczkowski / archiwum)
Czy znajdzie się chętny, który zapłaci za dworzec w Puławach 5 mln zł? Jeśli nie, PKS prawdopodobnie będzie musiał ogłosić upadłość (fot. Paweł Buczkowski / archiwum)

Znikają kolejne połączenia, a większość pracowników swoje pensje odbierała 3 miesiące temu. W kasie PKS Puławy brakuje już prawie 10 milionów złotych. Coraz częściej słychać o możliwej upadłości przewoźnika.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W latach swojej świetności było to jedno z największych przedsiębiorstw przewozowych w regionie. Dzisiaj PKS Puławy nie ma pieniędzy na regularne wypłaty, a kilkumiesięczne opóźnienia stały się normą. Część z pracowników zawiadomiła inspekcję pracy, która na PKS nakłada mandaty. To nie ma jednak większego wpływu na działalność przewoźnika.

Ostatni rok PKS zakończył stratą w wysokości 1,2 mln złotych. W sumie w kasie spółki brakuje już prawie 10 milionów. Dlatego przewoźnik regularnie tnie swoje połączenia. Rezygnuje z tych, na które spada zapotrzebowanie, lub tych, gdzie wyraźnie przegrywa z konkurencją. W poprzednim roku zniknęło 8 kursów. W obecnym kolejnych 10.

Spada także zatrudnienie. – Zatrudniamy ponad sto osób, dwa lata temu mieliśmy 240 pracowników. Tniemy koszty, bo nie mamy innego wyjścia – mówi Andrzej Goraj, prezes puławskiego PKS-u, który przypomina, że mimo oporu związkowców musiał zmniejszyć wynagrodzenia, zrezygnować z nagród jubileuszowych i premii. – Bez tej restrukturyzacji PKS-u już dawno by nie było – dodaje prezes.

Andrzej Goraj podkreśla, że warunkiem koniecznym, żeby można było mówić o poprawie sytuacji spółki jest sprzedaż należących do PKS dworców w Rykach i Puławach. Niestety chętnych na położone w centrach miast tereny nie ma. Dworcem w Puławach był wprawdzie zainteresowany urząd miasta, ale ostatecznie zrezygnował z transakcji z powodu wysokiej ceny (5 mln złotych). Prezes nie chce jej jednak obniżać, bo jak mówi, każdy tysiąc z tych pięciu milionów jest teraz na wagę złota.

Sprzedaż nieruchomości poza jednorazowym zastrzykiem gotówki, byłby także pozbyciem się finansowego ciężaru ich utrzymania. Przykładowo podatek od nieruchomości tylko za puławski dworzec to ponad 70 tysięcy złotych rocznie.

Co prawda prezes Goraj zapewnia, że w tym roku kupcy się znajdą, że rozmowy trwają, ale efektów jak dotąd nie widać.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 8 lipca 2015 o 13:33
PKS już jest trupem. To co jeździ to nic w porównaniu z tym co kiedyś tu było. Konkurencja wykosiła PKS. Niestety brak inwestycji w tabor i mało elastyczna oferta się kłania rykoszetem.
Avatar
marek / 7 lipca 2015 o 19:45

pamiętam czasy jak kierowcy kolanami wypychali niedoszłych pasażerów z autobusów,a na dworcu stało kilkanaście pojazdów a pod dyżurnym ruchu siedziało kilkunastu kierowców do tych pojazdów i opowiadali sobie kawały.

Avatar
Krzysiek / 7 lipca 2015 o 09:32

przypomnijmy że pks puławy dostały 5 mln złotych w 2012 roku ...

Avatar
Kac / 7 lipca 2015 o 00:27

3 miesięczne spóźnienia z wypłatą dla mechaników były już w roku 2011 albo i nawet 2007 jak pamiętam. Fajni ludzie tam pracowali, większość ludzi odeszło, część zwolnili, ci co mieli już przejść na emeryturę to odeszli. Miło wspominam praktyki w PKS na Dęblińskiej, Pozdrawiam panów z silnikowni, i pana Kruze.
 

Avatar
Gość / 6 lipca 2015 o 20:41
Jebac ten syf i bandę zlodzieji ! Mam do nich żal bo zamówiłem dwa Busy i autokar na imprezę i jede przyjechał a dwa na ranem polecieli w chu. I domagają sie Pieniędzy za nie wykonana usługę żenada
Avatar
Gość / 6 lipca 2015 o 18:13
Kiedyś wielka firma, wozy były w miarę ok, siatka krajowych połączeń, a teraz trup... Smutna ta nasza demokracja... A wy krzyczcie dalej Solidarność!
Avatar
Gość / 6 lipca 2015 o 15:59
u mnie od 6 lat nie jeździ żaden autobus a mzk również leci sobie w kulki bo ani nie ma czym dojechać na pierwszą zmianę ani czym wrócić z drugiej pozostaje własny transport który nie jest tani, to może niech w końcu ktoś pomyśli i dostosuje się do potrzeb potencjalnych klientów a nie do własnych, ograniczając liczbę kursów sami kopią sobie grób
Avatar
Gość / 6 lipca 2015 o 15:51
Miałem wielokrotnie (nie)przyjemność korzystać z usług PKS Puławy. Często kierowca palił papierosy w czasie jazdy. Za nic mają podróżnych. Zero kultury i poszanowania klienta przez kierowców, którym teraz tak źle i narzekają. Jeden z kierowców, w busie PKS-u na trasie Lublin - Puławy (było to jakieś dwa lata temu) to nawet pokazał mi środkowy palec, tak się odgrażał, bo śmiałem mu zwrócić uwagę dlaczego pali papierosy w czasie jazdy. Od tamtej pory nie jeżdżę PKS-em Puławy. Dziękuję za taką ofertę. Zapłaciłem za bilet i co dostałem w zamian. Wysiadłem cały roztrzęsiony i zdenerwowany. Nigdy więcej!
Miałem wielokrotnie (nie)przyjemność korzystać z usług PKS Puławy. Często kierowca palił papierosy w czasie jazdy. Za nic mają podróżnych. Zero kultury i poszanowania klienta przez kierowców, którym teraz tak źle i narzekają. Jeden z kierowców, w busie PKS-u na trasie Lublin - Puławy (było to jakieś dwa lata temu) to nawet pokazał mi środkowy palec, tak się odgrażał, bo śmiałem mu zwrócić uwagę dlaczego pali papierosy w czasie jazdy. Od tamtej pory nie jeżdżę PKS-em Puławy. Dziękuję za taką ofertę. Zapłaciłem za bilet i co dostałem w zamian... rozwiń
Avatar
Gość / 6 lipca 2015 o 15:48
Trzeba było pomyśleć 26 lat temu i nie pozwolić zdystansować się konkurencji...Wiadomo solidaruchy liczyły na cud , więc opór był wielki przed restrukturyzacją. A cuda są domeną kościoła i wirtualnego świata, a nie realnego !!!
Avatar
Gość / 6 lipca 2015 o 13:07
A możne zmiana prezesa który nie radzi sobie z zarządzaniem firmy .Dać szanse młodym a nie stary komuch siedzi i pierdzi w stołek.
Avatar
Gość / 8 lipca 2015 o 13:33
PKS już jest trupem. To co jeździ to nic w porównaniu z tym co kiedyś tu było. Konkurencja wykosiła PKS. Niestety brak inwestycji w tabor i mało elastyczna oferta się kłania rykoszetem.
Avatar
marek / 7 lipca 2015 o 19:45

pamiętam czasy jak kierowcy kolanami wypychali niedoszłych pasażerów z autobusów,a na dworcu stało kilkanaście pojazdów a pod dyżurnym ruchu siedziało kilkunastu kierowców do tych pojazdów i opowiadali sobie kawały.

Avatar
Krzysiek / 7 lipca 2015 o 09:32

przypomnijmy że pks puławy dostały 5 mln złotych w 2012 roku ...

Avatar
Kac / 7 lipca 2015 o 00:27

3 miesięczne spóźnienia z wypłatą dla mechaników były już w roku 2011 albo i nawet 2007 jak pamiętam. Fajni ludzie tam pracowali, większość ludzi odeszło, część zwolnili, ci co mieli już przejść na emeryturę to odeszli. Miło wspominam praktyki w PKS na Dęblińskiej, Pozdrawiam panów z silnikowni, i pana Kruze.
 

Avatar
Gość / 6 lipca 2015 o 20:41
Jebac ten syf i bandę zlodzieji ! Mam do nich żal bo zamówiłem dwa Busy i autokar na imprezę i jede przyjechał a dwa na ranem polecieli w chu. I domagają sie Pieniędzy za nie wykonana usługę żenada
Avatar
Gość / 6 lipca 2015 o 18:13
Kiedyś wielka firma, wozy były w miarę ok, siatka krajowych połączeń, a teraz trup... Smutna ta nasza demokracja... A wy krzyczcie dalej Solidarność!
Avatar
Gość / 6 lipca 2015 o 15:59
u mnie od 6 lat nie jeździ żaden autobus a mzk również leci sobie w kulki bo ani nie ma czym dojechać na pierwszą zmianę ani czym wrócić z drugiej pozostaje własny transport który nie jest tani, to może niech w końcu ktoś pomyśli i dostosuje się do potrzeb potencjalnych klientów a nie do własnych, ograniczając liczbę kursów sami kopią sobie grób
Avatar
Gość / 6 lipca 2015 o 15:51
Miałem wielokrotnie (nie)przyjemność korzystać z usług PKS Puławy. Często kierowca palił papierosy w czasie jazdy. Za nic mają podróżnych. Zero kultury i poszanowania klienta przez kierowców, którym teraz tak źle i narzekają. Jeden z kierowców, w busie PKS-u na trasie Lublin - Puławy (było to jakieś dwa lata temu) to nawet pokazał mi środkowy palec, tak się odgrażał, bo śmiałem mu zwrócić uwagę dlaczego pali papierosy w czasie jazdy. Od tamtej pory nie jeżdżę PKS-em Puławy. Dziękuję za taką ofertę. Zapłaciłem za bilet i co dostałem w zamian. Wysiadłem cały roztrzęsiony i zdenerwowany. Nigdy więcej!
Miałem wielokrotnie (nie)przyjemność korzystać z usług PKS Puławy. Często kierowca palił papierosy w czasie jazdy. Za nic mają podróżnych. Zero kultury i poszanowania klienta przez kierowców, którym teraz tak źle i narzekają. Jeden z kierowców, w busie PKS-u na trasie Lublin - Puławy (było to jakieś dwa lata temu) to nawet pokazał mi środkowy palec, tak się odgrażał, bo śmiałem mu zwrócić uwagę dlaczego pali papierosy w czasie jazdy. Od tamtej pory nie jeżdżę PKS-em Puławy. Dziękuję za taką ofertę. Zapłaciłem za bilet i co dostałem w zamian... rozwiń
Avatar
Gość / 6 lipca 2015 o 15:48
Trzeba było pomyśleć 26 lat temu i nie pozwolić zdystansować się konkurencji...Wiadomo solidaruchy liczyły na cud , więc opór był wielki przed restrukturyzacją. A cuda są domeną kościoła i wirtualnego świata, a nie realnego !!!
Avatar
Gość / 6 lipca 2015 o 13:07
A możne zmiana prezesa który nie radzi sobie z zarządzaniem firmy .Dać szanse młodym a nie stary komuch siedzi i pierdzi w stołek.
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wypadek na al. Unii Lubelskiej w Lublinie. Wjechała na czerwonym świetle?

Wypadek na al. Unii Lubelskiej w Lublinie. Wjechała na czerwonym świetle? 4 0

Do wypadku doszło około godz. 9 na skrzyżowaniu ul. Zamojskiej i al. Unii Lubelskiej w Lublinie.

Zakończyli juwenalia na komisariacie. "Myśleliśmy, że atakują nas kibole. A to policja"
Alarm 24

Zakończyli juwenalia na komisariacie. "Myśleliśmy, że atakują nas kibole. A to policja" 11 4

Trzy osoby zakończyły juwenalia w komisariacie. Kolejna poddała się obdukcji lekarza sądowego. Studenci dęblińskie „Szkoły Orląt” oskarżają policję o bezpodstawną i zbyt brutalną interwencję. Policja twierdzi, ze młodzi byli pijani i agresywni.

Nie kupuj, wynajmij. O zaletach korzystania z wypożyczalni samochodowych

Nie kupuj, wynajmij. O zaletach korzystania z wypożyczalni samochodowych 0 0

Chcesz przetestować elektryczny pojazd, zanim w niego zainwestujesz kupę ciężko zarobionych pieniędzy? Potrzebujesz nowej floty transportowej dla swojej firmy spedycyjnej? Chcesz wybrać się na wakacyjną przejażdżkę, lecz nie posiadasz własnego auta? Zapraszamy do poczytania niniejszego tekstu, za pośrednictwem którego dowiesz się, jak cenna jest w dzisiejszych czasach atrakcyjna oferta godnej polecenia wypożyczalni samochodowej.

Wernisaż wystawy fotografii Tadeusza Rolke w CSK
26 maja 2018, 12:00

Wernisaż wystawy fotografii Tadeusza Rolke w CSK 2 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 12 w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) odbędzie się spotkanie z fotografem Tadeuszem Rolke połączone z wernisażem wystawy prac artysty.

Antylopa biegała pod Michowem? Pijany kierowca z Tanzanii trochę przesadził
galeria
film

Antylopa biegała pod Michowem? Pijany kierowca z Tanzanii trochę przesadził 54 6

Prawie 2 promile alkoholu miał zatrzymany pijany kierowca. Pochodzący z Tanzanii 34-latek, próbował uciekać przed policjantami po tym, jak rozbił pożyczone BMW.

"Zdarzają się nawet długotrwałe przyjaźnie". Ile zarobi opiekunka osób starszych w Niemczech?

"Zdarzają się nawet długotrwałe przyjaźnie". Ile zarobi opiekunka osób starszych w Niemczech? 0 1

Rozmowa z Maciejem Łastowieckim, właścicielem firmy iOPIEKA, która oferuje legalne zatrudnienie dla opiekunów i opiekunek osób starszych głównie na terenie Niemiec.

Chcą pobić rekord Guinnessa. W czytaniu

Chcą pobić rekord Guinnessa. W czytaniu 1 0

Chełmska Biblioteka Publiczna chce się zgłosić do bicia rekordu Guinnessa w ilości osób czytających jeden po drugim. Dotychczasowy rekord to 3071 czytelników.

Zadyma na meczu Lech Poznań - Legia Warszawa. Pseudokibice wtargnęli na boisko [wideo]
film

Zadyma na meczu Lech Poznań - Legia Warszawa. Pseudokibice wtargnęli na boisko [wideo] 2 0

Do zadymy doszło w drugiej połowie meczu Lecha Poznań z Legią Warszawa w 37., ostatniej kolejce Lotto Ekstraklasy.

Ile powinni zarabiać posłowie? Wyniki sondażu mogą zaskakiwać
film

Ile powinni zarabiać posłowie? Wyniki sondażu mogą zaskakiwać 0 6

Posłowie powinni zarabiać nie więcej niż 5 tys. zł brutto, czyli około 3550 zł "na rękę" - uważa prawie połowa ankietowanych w sondażu zamówionym przez portal Gazeta.pl

Padwa Zamość – Orzeł Przeworsk 36:29. Strzelecki popis rozgrywającego

Padwa Zamość – Orzeł Przeworsk 36:29. Strzelecki popis rozgrywającego 1 0

II LIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH W ostatnim spotkaniu sezonu Padwa Zamość pokonała przed swoimi kibicami Orła Przeworsk 36:29. Aż 13 bramek zdobył na pożegnanie z fanami Tomasz Fugiel

Sławomir i Zenek Martyniuk na Feliniadzie 2018. Muzyczne szaleństwo i tłumy fanów pod sceną
Zdjęcia
galeria

Sławomir i Zenek Martyniuk na Feliniadzie 2018. Muzyczne szaleństwo i tłumy fanów pod sceną 36 4

Niedziela na Feliniadzie 2018 należała do zespołów disco polo. Gwiazdą wieczoru byli Sławomir oraz Akcent z Zenkiem Martyniukiem. Przed nimi wystąpiły zespoły PowerBoy i Defis.

Puławy: Nowe pracownie dla szkół