Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

18 lutego 2014 r.
15:15
Edytuj ten wpis

PKS Puławy walczy o pasażerów. Kupują autobusy

1 8 A A

Przewoźnik ogłosił przetarg na zakup sześciu używanych autobusów. Zapowiada także rewitalizację kilku flagowych niegdyś połączeń - w tym kursu do Wrocławia.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Chcemy wymienić sześć kolejnych autobusów, musimy jednak poczekać na zgodę ministerstwa. Te pojazdy miałyby przede wszystkim wozić uczniów w Rykach i Puławach. Później, w zależności od potrzeb, chcielibyśmy oczywiście wymienić kolejne pojazdy. Wszystko będzie zależało od finansów, bo ze względu na naszą trudną sytuację cały czas dokładnie oglądamy każdą złotówkę - mówi Andrzej Goraj, prezes PKS Puławy. Firma chce wziąć sześć autobusów w leasing. Pojazdy mają mieć od 30 do 61 miejsc i mają być wyprodukowane między 1998 a 2005 rokiem. - Najpierw zapłacimy 180 tys. zł opłaty wstępnej, resztę w ratach przez pięć lat - wyjaśnia prezes Goraj. Autokary pojawią się na drogach najwcześniej w czerwcu. PKS Puławy chce również zapewnić swoim pasażerom lepszą jakość podróży w trasach dalekobieżnych, jak Wrocław, czy Kłodzko.
- Planujemy rewitalizację tych połączeń. Chodzi o wymianę taboru, aby warunki jazdy były bardziej komfortowe. Dzięki temu moglibyśmy być bardziej konkurencyjni i powalczyć o pasażerów - przekonuje Andrzej Goraj, za którego kadencji udało się już wymienić kilkanaście pojazdów. Plany były jednak ambitniejsze. Kiedy dwa lata temu PKS w Puławach dostał ponad 5,2 mln zł rządowej dotacji na ratowanie zadłużonego przedsiębiorstwa, mówiło się nawet o zakupie 46 nowych autobusów. Sporo pieniędzy trzeba było jednak przeznaczyć na spłatę wierzycieli. - Nadal mamy część pieniędzy z pomocy publicznej, ale na razie skupiamy się na walce o przetrwanie i utrzymanie się na rynku - zapewnia prezes Goraj.
Czytaj więcej o:

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gucio / 26 lutego 2014 o 20:41
A skad wezmiesz pieniadze panie prezesie na te autobusy
Avatar
jy / 19 lutego 2014 o 06:41

Prawda, ale nie popadajmy w skrajności. 120 za dużo, 50 za mało. Jeśli można 90km/h - niech tyle jadą. Niestety, kierowcy PKS żeczywiście jadą 50-60km/h. Wiem. Kiedyś, gdy był jeszcze kurs do Warszawy z Puław, myślałem, że szlag mnie trafi jak jecghał 60km/h całkiem nowym autosanem. Niejednokrotnie słyszałem na CB jak kierowcy wściekali sie na takie zawalidrogi (to było akurat na trasie Żyrzyn-Puławy, wykrzykując "zepchnąć to rebro do rowu".... gdy jechał stary autosan z prędkościa furmanki, a za nim sznur tirów i osobówek)... Nie wiem, może wina kierowców, którzy pamiętaja czasy PRL i przyzwyczaili się do prędkości "zwiedzającej"...

Popieram więc myśl przedmówcy - czas to pieniądz panie prezesie.

Przepisy pozwalają jechać autobusem 70 km/h poza terenem zabudowanym!!!

Przepisy pozwalają jechać autobusem 70 km/h poza terenem zabudowanym!!!

rozwiń
Avatar
olo / 19 lutego 2014 o 06:23

Wole jechac 50 km/h bezpiecznie niz 120 z wariatami z busów nie wspomne ze pol busow jest nie sprawnych 

Prawda, ale nie popadajmy w skrajności. 120 za dużo, 50 za mało. Jeśli można 90km/h - niech tyle jadą. Niestety, kierowcy PKS żeczywiście jadą 50-60km/h. Wiem. Kiedyś, gdy był jeszcze kurs do Warszawy z Puław, myślałem, że szlag mnie trafi jak jecghał 60km/h całkiem nowym autosanem. Niejednokrotnie słyszałem na CB jak kierowcy wściekali sie na takie zawalidrogi (to było akurat na trasie Żyrzyn-Puławy, wykrzykując "zepchnąć to rebro do rowu".... gdy jechał stary autosan z prędkościa furmanki, a za nim sznur tirów i osobówek)... Nie wiem, może wina kierowców, którzy pamiętaja czasy PRL i przyzwyczaili się do prędkości "zwiedzającej"...

Popieram więc myśl przedmówcy - czas to pieniądz panie prezesie.

Prawda, ale nie popadajmy w skrajności. 120 za dużo, 50 za mało. Jeśli można 90km/h - niech tyle jadą. Niestety, kierowcy PKS żeczywiście jadą 50-60km/h. Wiem. Kiedyś, gdy był jeszcze kurs do Warszawy z Puław, myślałem, że szlag mnie trafi jak jecghał 60km/h całkiem nowym autosanem. Niejednokrotnie słyszałem na CB jak kierowcy wściekali sie na takie zawalidrogi (to było akurat na trasie Żyrzyn-Puławy, wykrzykując "zepchnąć to rebro do rowu".... gdy jechał stary autosan z prędkościa furmanki, a za nim sznur tirów i osobówek)... rozwiń

Avatar
olo / 19 lutego 2014 o 06:16

PKS musi zacząć zarabiać. Inaczej to będzie worek bez dna. Niestety, busiarze zrobili swoje. Ludzie wolą na razie busy. Ale myślę, że może się to zmienić, bo każdy ma dosyć tej busowej cioasnoty.

Avatar
henryk / 18 lutego 2014 o 21:33

Najważniejsze -Bezpieczeństwo -tak tak  gościu?

Avatar
Gość / 18 lutego 2014 o 17:34

Wole jechac 50 km/h bezpiecznie niz 120 z wariatami z busów nie wspomne ze pol busow jest nie sprawnych 

Jeśli dojeżdżasz na targ handlować pietruszką to ci się nie śpieszy, co innego jeśli miałbyś jechać 2 dni z Puław do Wrocławia z taką prędkością :lol:

Avatar
Gość / 18 lutego 2014 o 17:08

Panie prezesie Goraj - autobusy są ważne, ale to nie wszytko. Nie będziecie konkurencyjni dopóty, dopóki będziecie jeździć z szybkością 50 km/h. Oszczędność paliwa oszczędnością paliwa, ale nikt nie ma czasu zwiedzać świata z PKS Puławy, tak możecie wozić babcie na targ. To samo zresztą PKS Ryki i PKS Garwolin. 

Czas to pieniądz Panie Prezesie.

Wole jechac 50 km/h bezpiecznie niz 120 z wariatami z busów nie wspomne ze pol busow jest nie sprawnych 

Wole jechac 50 km/h bezpiecznie niz 120 z wariatami z busów nie wspomne ze pol busow jest nie sprawnych 

rozwiń
Avatar
Gość / 18 lutego 2014 o 16:13

Panie prezesie Goraj - autobusy są ważne, ale to nie wszytko. Nie będziecie konkurencyjni dopóty, dopóki będziecie jeździć z szybkością 50 km/h. Oszczędność paliwa oszczędnością paliwa, ale nikt nie ma czasu zwiedzać świata z PKS Puławy, tak możecie wozić babcie na targ. To samo zresztą PKS Ryki i PKS Garwolin. 

Czas to pieniądz Panie Prezesie.

Avatar
Gucio / 26 lutego 2014 o 20:41
A skad wezmiesz pieniadze panie prezesie na te autobusy
Avatar
jy / 19 lutego 2014 o 06:41

Prawda, ale nie popadajmy w skrajności. 120 za dużo, 50 za mało. Jeśli można 90km/h - niech tyle jadą. Niestety, kierowcy PKS żeczywiście jadą 50-60km/h. Wiem. Kiedyś, gdy był jeszcze kurs do Warszawy z Puław, myślałem, że szlag mnie trafi jak jecghał 60km/h całkiem nowym autosanem. Niejednokrotnie słyszałem na CB jak kierowcy wściekali sie na takie zawalidrogi (to było akurat na trasie Żyrzyn-Puławy, wykrzykując "zepchnąć to rebro do rowu".... gdy jechał stary autosan z prędkościa furmanki, a za nim sznur tirów i osobówek)... Nie wiem, może wina kierowców, którzy pamiętaja czasy PRL i przyzwyczaili się do prędkości "zwiedzającej"...

Popieram więc myśl przedmówcy - czas to pieniądz panie prezesie.

Przepisy pozwalają jechać autobusem 70 km/h poza terenem zabudowanym!!!

Przepisy pozwalają jechać autobusem 70 km/h poza terenem zabudowanym!!!

rozwiń
Avatar
olo / 19 lutego 2014 o 06:23

Wole jechac 50 km/h bezpiecznie niz 120 z wariatami z busów nie wspomne ze pol busow jest nie sprawnych 

Prawda, ale nie popadajmy w skrajności. 120 za dużo, 50 za mało. Jeśli można 90km/h - niech tyle jadą. Niestety, kierowcy PKS żeczywiście jadą 50-60km/h. Wiem. Kiedyś, gdy był jeszcze kurs do Warszawy z Puław, myślałem, że szlag mnie trafi jak jecghał 60km/h całkiem nowym autosanem. Niejednokrotnie słyszałem na CB jak kierowcy wściekali sie na takie zawalidrogi (to było akurat na trasie Żyrzyn-Puławy, wykrzykując "zepchnąć to rebro do rowu".... gdy jechał stary autosan z prędkościa furmanki, a za nim sznur tirów i osobówek)... Nie wiem, może wina kierowców, którzy pamiętaja czasy PRL i przyzwyczaili się do prędkości "zwiedzającej"...

Popieram więc myśl przedmówcy - czas to pieniądz panie prezesie.

Prawda, ale nie popadajmy w skrajności. 120 za dużo, 50 za mało. Jeśli można 90km/h - niech tyle jadą. Niestety, kierowcy PKS żeczywiście jadą 50-60km/h. Wiem. Kiedyś, gdy był jeszcze kurs do Warszawy z Puław, myślałem, że szlag mnie trafi jak jecghał 60km/h całkiem nowym autosanem. Niejednokrotnie słyszałem na CB jak kierowcy wściekali sie na takie zawalidrogi (to było akurat na trasie Żyrzyn-Puławy, wykrzykując "zepchnąć to rebro do rowu".... gdy jechał stary autosan z prędkościa furmanki, a za nim sznur tirów i osobówek)... rozwiń

Avatar
olo / 19 lutego 2014 o 06:16

PKS musi zacząć zarabiać. Inaczej to będzie worek bez dna. Niestety, busiarze zrobili swoje. Ludzie wolą na razie busy. Ale myślę, że może się to zmienić, bo każdy ma dosyć tej busowej cioasnoty.

Avatar
henryk / 18 lutego 2014 o 21:33

Najważniejsze -Bezpieczeństwo -tak tak  gościu?

Avatar
Gość / 18 lutego 2014 o 17:34

Wole jechac 50 km/h bezpiecznie niz 120 z wariatami z busów nie wspomne ze pol busow jest nie sprawnych 

Jeśli dojeżdżasz na targ handlować pietruszką to ci się nie śpieszy, co innego jeśli miałbyś jechać 2 dni z Puław do Wrocławia z taką prędkością :lol:

Avatar
Gość / 18 lutego 2014 o 17:08

Panie prezesie Goraj - autobusy są ważne, ale to nie wszytko. Nie będziecie konkurencyjni dopóty, dopóki będziecie jeździć z szybkością 50 km/h. Oszczędność paliwa oszczędnością paliwa, ale nikt nie ma czasu zwiedzać świata z PKS Puławy, tak możecie wozić babcie na targ. To samo zresztą PKS Ryki i PKS Garwolin. 

Czas to pieniądz Panie Prezesie.

Wole jechac 50 km/h bezpiecznie niz 120 z wariatami z busów nie wspomne ze pol busow jest nie sprawnych 

Wole jechac 50 km/h bezpiecznie niz 120 z wariatami z busów nie wspomne ze pol busow jest nie sprawnych 

rozwiń
Avatar
Gość / 18 lutego 2014 o 16:13

Panie prezesie Goraj - autobusy są ważne, ale to nie wszytko. Nie będziecie konkurencyjni dopóty, dopóki będziecie jeździć z szybkością 50 km/h. Oszczędność paliwa oszczędnością paliwa, ale nikt nie ma czasu zwiedzać świata z PKS Puławy, tak możecie wozić babcie na targ. To samo zresztą PKS Ryki i PKS Garwolin. 

Czas to pieniądz Panie Prezesie.

Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

MUNDIAL 2018. Niemcy – Szwecja 2:1 Ucieczka spod topora

MUNDIAL 2018. Niemcy – Szwecja 2:1 Ucieczka spod topora 1 0

Sensacyjne prowadzenie, czerwona karka, gol w ostatnich sekundach. Tak w skrócie można podsumować mecz Niemców ze Szwecją. Obrońcy tytuły wrócili do gry pokonując Szwecję 2:1, a bohaterem meczu został Toni Kross

Ruiny zamku w Krupem w coraz gorszym stanie. Runęła jedna ze ścian

Ruiny zamku w Krupem w coraz gorszym stanie. Runęła jedna ze ścian 0 3

Runął kawałek ściany, prowadzącej na tzw. balkon zakochanych na zamku w Krupem w gminie Krasnystaw.

Mieszka w Tajlandii. Prowadzi firmę w Anglii. "To, co zarabiałem kiedyś w rok, teraz mogę zarobić w miesiąc"
Magazyn

Mieszka w Tajlandii. Prowadzi firmę w Anglii. "To, co zarabiałem kiedyś w rok, teraz mogę zarobić w miesiąc" 1 3

Jestem Polakiem. Mieszkam w Tajlandii. Prowadzę firmę w Anglii. Mam brokera w Singapurze. Mogę być w dowolnym miejscu, do pracy potrzebny mi jest tylko telefon i komputer. To, co zarabiałem kiedyś w rok, teraz mogę zarobić w miesiąc. A jak mnie kiedyś dziecko zapyta, jak wygląda słoń, to go po prostu zabiorę na plażę i pokażę. A nie tylko na obrazku, bo taty nie stać.

MUNDIAL 2018 Korea – Meksyk 1:2. Idą jak burza

MUNDIAL 2018 Korea – Meksyk 1:2. Idą jak burza 0 0

Javier Hernandez i jego koledzy pokonali Koreę Południową 2:1 i zapewnili sobie awans z grupy F. W drugim dzisiejszym spotkaniu Szwecja zagra z Niemcami

Cerata, aluminiowe sztućce i kwitek w okienku. To tam zajadano się w czasach PRL
Magazyn

Cerata, aluminiowe sztućce i kwitek w okienku. To tam zajadano się w czasach PRL 31 8

Popularne w latach PRL-u były liczne bary mleczne. Nie są one jednak domeną tej epoki. Powstawały jeszcze przed wojną. W 1957 r. otwarto jeden z pierwszych tego typu lokali w mieście – bar „Fabryczny” przy ul. Armii Czerwonej 6 (obecnie Fabryczna)

MUNDIAL 2018 Belgia – Tunezja 5:2. Kanonada w Kaliningradzie

MUNDIAL 2018 Belgia – Tunezja 5:2. Kanonada w Kaliningradzie 2 0

Aż siedem bramek padło w meczu pomiędzy „Czerwonymi Diabłami”, a „Orłami Kartaginy”. Belgia zdeklasowała rywali, a świetne spotkanie w jej barwach rozegrał duet Eden Hazard i Romeu Lukaku

Centrum Nałęczowa etapami w przebudowie. Zabrakło funduszy na rondo

Centrum Nałęczowa etapami w przebudowie. Zabrakło funduszy na rondo 3 2

Nie w dwóch dużych przetargach, ale etapami - tak mają być przeprowadzane zmiany na placu w centrum popularnego miasteczka. Władze Nałęczowa musiały zrezygnować z budowy ronda w tym roku

Samochód na chodniku, pieszy na ulicy. Mieszkańcy narzekają na kierowców

Samochód na chodniku, pieszy na ulicy. Mieszkańcy narzekają na kierowców 11 32

Puławy Mieszkańcy osiedla Norwida narzekają na kierowców, którzy parkują auta na chodnikach, uniemożliwiając bezpieczne poruszanie się po osiedlowej drodze w kierunku Przedszkola nr 7. Spółdzielnia nowych miejsc jednak nie zbuduje. Brakuje miejsca

Młody trener za młodego trenera w Stali Kraśnik

Młody trener za młodego trenera w Stali Kraśnik 30 6

Jeszcze przed zakończeniem sezonu było jasne, że Daniela Szewca w roli trenera Stali Kraśnik zastąpi Jarosław Pacholarz. Już pod okiem nowej miotły niebiesko-żółci rozpoczną przygotowania 5 lipca

Malarstwo Rafała Strenta na KUL-u
23 czerwca 2018, 18:00

Malarstwo Rafała Strenta na KUL-u 2 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Sztuki Sceny Plastycznej KUL (Rynek 8) zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Rafała Sternta. Wydarzenie odbędzie się 23 czerwca o godz. 18.

Przed żużlowcami Speed Car Motoru Lublin najcięższa część sezonu

Przed żużlowcami Speed Car Motoru Lublin najcięższa część sezonu 7 2

W niedzielę o godzinie 16.15 ROW Rybnik podejmie Speed Car Motor w ramach 11. Kolejki Nice 1. Ligi Żużlowej. Lublinianie tym spotkaniem rozpoczynają najtrudniejszą dla siebie część sezonu

Starsi ludzie mu wierzyli. Czy pseudoksiądz poniesie karę?
film

Starsi ludzie mu wierzyli. Czy pseudoksiądz poniesie karę? 0 3

Jego ofiarami byli ludzie starsi, schorowani i bezradni. Pod pozorem niesienia chrześcijańskiej pomocy pozbawiał ich wolności, okradał z dorobku życia. Czy pseudo-ksiądz Marek N. poniesie karę za swoje czyny? - pytają dziennikarze Uwagi TVN

Endless Party w klubie Helium
23 czerwca 2018, 21:00

Endless Party w klubie Helium 1 0

Co Gdzie Kiedy. Helium Club (ul. Hempla 5) zaprasza na imprezę pożegnalną Martina Tone'a. Wydarzenie odbędzie się 23 czerwca o godz. 21.

Świdnik: Plantacja konopi indyjskich na działce, dwie osoby aresztowane

Świdnik: Plantacja konopi indyjskich na działce, dwie osoby aresztowane 6 1

Ponad 60 roślin konopi indyjskich i ponad 170 g suszu roślinnego zabezpieczyli policjanci na działce w Świdniku. Aresztowano dwie osoby

Policjant z Lublina zginął w wypadku na motocyklu

Policjant z Lublina zginął w wypadku na motocyklu 73 24

Sierż. sztab. Marek Wójcik z Lublina zginął w wypadku w miejscowości Radków w woj. dolnośląskim - informuje lubelska policja

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!