Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

16 lutego 2016 r.
15:20

PKS Puławy wynosi się do Ryk

0 14 A A
Obecne zadłużenie firmy nie przekracza już wartości majątku przedsiębiorstwa <br />
Obecne zadłużenie firmy nie przekracza już wartości majątku przedsiębiorstwa

– Kondycja będącego w stanie likwidacji przedsiębiorstwa poprawia się – zapewnia prezes PKS Puławy. W ratowaniu firmy dużą rolę może odegrać samorząd Ryk

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Sytuacja puławskiego PKS-u zmienia się jak w kalejdoskopie. Upadająca firma w ubiegłym roku sprzedała dworzec w Puławach i decyzją swoich wierzycieli znalazła się w stanie likwidacji. Do jej przeprowadzenia zatrudniono Pawła Bińczyka, który na stanowisku prezesa firmy zastąpił Janusza Goraja.

Plan nowego prezesa był prosty – jak najszybciej sprzedać majątek i znaleźć inwestora, który przejąłby załogę i kontynuował działalność firmy. Było już bardzo blisko rozstrzygnięcia przetargu, którego zwycięzcą miała być wywodząca się z Michowa, a zarejestrowana w Jeziorzanach firma RAGO (jako jedyna złożyła ofertę).

Do transakcji jednak nie doszło. Powód? Na warunki umowy nie zgodzili się związkowcy. Po interwencji w Ministerstwie Skarbu Państwa udało im się przekonać warszawskich urzędników, by dali PKS-owi jeszcze jedną szansę.

W tym tygodniu przedstawiciele załogi pokazali decydentom z resortu nowy biznesplan. Zakłada on sprzedaż zbędnego majątku (np. część nieruchomości przy ul. Dęblińskiej w Puławach, część placu w Rykach), oddłużenie reszty i przejęcie całości przez Urząd Miasta i Gminy Ryki. Na ich korzyść przemawiają coraz lepsze wyniki finansowe spółki. Obecne zadłużenie nie przekracza już wartości majątku. Na poprawę złożyły się dwa czynniki. Pierwszy z nich to udane cesje leasingowe na ciężarówki i autobusy, drugi to deklaracja Ministerstwa Skarbu Państwa o tym, że PKS prawdopodobnie nie będzie musiał zwracać kilkumilionowej pomocy publicznej.

W ratowaniu firmy dużą rolę może odegrać samorząd Ryk. We wtorek na rozmowy do Warszawy udali się burmistrz Ryk, Jarosław Żaczek, prezes PKS-u Paweł Bińczyk oraz szef związków, Wojciech Giza. Żadne konkretne decyzje jeszcze nie zapadły, ale nastroje są coraz bardziej pozytywne.

Biznesplan będzie teraz analizowany przez ekspertów z resortu skarbu. Potrzeba jeszcze uchwały zgromadzenia wierzycieli PKS-u, która odwołałaby likwidację spółki lub zmieniła jej zasady. A także jasnej deklaracji ze strony burmistrza Ryk czy miasto przejmie puławskie przedsiębiorstwo.

– My wierzymy w to, że ten plan się uda – mówi Wojciech Giza, jeden z pomysłodawców nowego biznesplanu. Jego zdaniem PKS ma przed sobą przyszłość i jeśli spadnie z niego ciężar zadłużenia, firma będzie mogła odzyskać nie tylko finansową płynność, ale także pozycję na rynku.

Według najnowszych założeń, decyzje o tym, które nieruchomości zostaną sprzedane, jako przyszły właściciel powinien już podjąć burmistrz Ryk. Niestety w ostatnim tygodniu, mimo wielu prób, nie udało nam się z nim skontaktować.

Czytaj więcej o:

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 10 lipca 2016 o 12:56
autosany wroca konkurowac gdzie beda jezdzic na zlom i z powrotem
Avatar
Gość / 10 lipca 2016 o 12:55
he he autosany
Avatar
łobuz / 18 lutego 2016 o 17:07

PKS – Paląca Komunikacja Smrodząca PKS to nie tylko tabor, pracownicy, dworzec, ale także – najważniejsi - pasażerowie. Często korzystając z usług PKS Puławy, kierowcy często palili papierosy w czasie jazdy (trasy do Kazimierza, z Nałęczowa). Zrobili sobie palarnię na kółkach kosztem pasażerów. Teraz protestują bo im palarnię likwidują. Chcą mieć następną. Być może znajdą w Rykach. Brawo miasto Ryki. Fundujecie nową palarnię na kółkach kierowcom. Do dzisiaj mi się niedobrze robi na myśl o zdarzeniu, o którym ciężko zapomnieć. Jechałem z Lublina, odj. godz. 13.00 dnia 06.07.2012 r. – od Jastkowa kierowca zaczął palić w busie PKS-u Puławy. Kierowca ten pokazał mi środkowy palec, tak się odgrażał, bo śmiałem mu zwrócić uwagę dlaczego pali papierosy w czasie jazdy. Kto nie doświadczył takiego potraktowania to nie wie w czym rzecz. Zapłaciłem za bilet i co dostałem w zamian. Wysiadłem cały roztrzęsiony i zdenerwowany. Od tej pory nie jeżdżę PKS-em Puławy. Dziękuję za taką ofertę. Nigdy więcej!

Jak się tak zdenerwowałeś to trzeba sobie było zapalić. Trochę byś się uspokoił.

Jak się tak zdenerwowałeś to trzeba sobie było zapalić. Trochę byś się uspokoił.

rozwiń
Avatar
Fryderyk dużo lepszy / 17 lutego 2016 o 15:25
Fryderyk Lepszy
Ty leszczu
Avatar
Fryderyk Lepszy / 17 lutego 2016 o 14:45
PKS – Paląca Komunikacja Smrodząca PKS to nie tylko tabor, pracownicy, dworzec, ale także – najważniejsi - pasażerowie. Często korzystając z usług PKS Puławy, kierowcy często palili papierosy w czasie jazdy (trasy do Kazimierza, z Nałęczowa). Zrobili sobie palarnię na kółkach kosztem pasażerów. Teraz protestują bo im palarnię likwidują. Chcą mieć następną. Być może znajdą w Rykach. Brawo miasto Ryki. Fundujecie nową palarnię na kółkach kierowcom. Do dzisiaj mi się niedobrze robi na myśl o zdarzeniu, o którym ciężko zapomnieć. Jechałem z Lublina, odj. godz. 13.00 dnia 06.07.2012 r. – od Jastkowa kierowca zaczął palić w busie PKS-u Puławy. Kierowca ten pokazał mi środkowy palec, tak się odgrażał, bo śmiałem mu zwrócić uwagę dlaczego pali papierosy w czasie jazdy. Kto nie doświadczył takiego potraktowania to nie wie w czym rzecz. Zapłaciłem za bilet i co dostałem w zamian. Wysiadłem cały roztrzęsiony i zdenerwowany. Od tej pory nie jeżdżę PKS-em Puławy. Dziękuję za taką ofertę. Nigdy więcej!
PKS – Paląca Komunikacja Smrodząca PKS to nie tylko tabor, pracownicy, dworzec, ale także – najważniejsi - pasażerowie. Często korzystając z usług PKS Puławy, kierowcy często palili papierosy w czasie jazdy (trasy do Kazimierza, z Nałęczowa). Zrobili sobie palarnię na kółkach kosztem pasażerów. Teraz protestują bo im palarnię likwidują. Chcą mieć następną. Być może znajdą w Rykach. Brawo miasto Ryki. Fundujecie nową palarnię na kółkach kierowcom. Do dzisiaj mi się niedobrze robi na myśl o zdarzeniu, o którym ciężko zapomnieć. Jechałem z Lu... rozwiń
Avatar
Gość / 17 lutego 2016 o 12:34
A czy w Puławach będzie chociaż przystanek PKSu, bo o dworcu to już możemy chyba zapomnieć tak w centrum miasta jak i koło dworca PKP?
Avatar
Gość / 17 lutego 2016 o 10:55
Ryki są be.....
Avatar
Gość / 17 lutego 2016 o 07:27
Tak to jest jak się latami olewało biznes, a po latach nagle budzi się z ręką w nocniku i teraz "lata" za swoim. Komuna się dawno skończyła o czym zapomniano w PKS-ie gdzie "władza ludu" doprowadziła do tego co mamy dzisiaj. Mamy dziki kapitalizm i w takim ustroju trzeba podejmować pewne decyzje aby dostosować się do konkurencji na rynku. Monopol PKS-u dawno się skończył, o czym chyba ktoś zapomniał. Dopiero teraz to dociera do ludzi tam zatrudnionych, jak mają nóż na gardle. To tak samo jak z palaczem nałogowym. Całe życie palił mimo ostrzeżeń bo "dobrze się czuł", ale jak poszedł do lekarza i dowiedział się, że nie jest dobrze, to się przestraszył i dopiero wtedy rozważył rzucenie palenia....
Tak to jest jak się latami olewało biznes, a po latach nagle budzi się z ręką w nocniku i teraz "lata" za swoim. Komuna się dawno skończyła o czym zapomniano w PKS-ie gdzie "władza ludu" doprowadziła do tego co mamy dzisiaj. Mamy dziki kapitalizm i w takim ustroju trzeba podejmować pewne decyzje aby dostosować się do konkurencji na rynku. Monopol PKS-u dawno się skończył, o czym chyba ktoś zapomniał. Dopiero teraz to dociera do ludzi tam zatrudnionych, jak mają nóż na gardle. To tak samo jak z palaczem nałogowym. Całe życ... rozwiń
Avatar
henryk / 16 lutego 2016 o 22:55
wstyd dla Puław aby miasto nie umiało zatrzymać siedziby PKS to ryki mogąa Puławynie
Avatar
Gość / 16 lutego 2016 o 22:42
Trzeba zmienic prezydenta Pulaw i miasto odzyje nie na darmo sie wszyscy wynosza
Avatar
Gość / 10 lipca 2016 o 12:56
autosany wroca konkurowac gdzie beda jezdzic na zlom i z powrotem
Avatar
Gość / 10 lipca 2016 o 12:55
he he autosany
Avatar
łobuz / 18 lutego 2016 o 17:07

PKS – Paląca Komunikacja Smrodząca PKS to nie tylko tabor, pracownicy, dworzec, ale także – najważniejsi - pasażerowie. Często korzystając z usług PKS Puławy, kierowcy często palili papierosy w czasie jazdy (trasy do Kazimierza, z Nałęczowa). Zrobili sobie palarnię na kółkach kosztem pasażerów. Teraz protestują bo im palarnię likwidują. Chcą mieć następną. Być może znajdą w Rykach. Brawo miasto Ryki. Fundujecie nową palarnię na kółkach kierowcom. Do dzisiaj mi się niedobrze robi na myśl o zdarzeniu, o którym ciężko zapomnieć. Jechałem z Lublina, odj. godz. 13.00 dnia 06.07.2012 r. – od Jastkowa kierowca zaczął palić w busie PKS-u Puławy. Kierowca ten pokazał mi środkowy palec, tak się odgrażał, bo śmiałem mu zwrócić uwagę dlaczego pali papierosy w czasie jazdy. Kto nie doświadczył takiego potraktowania to nie wie w czym rzecz. Zapłaciłem za bilet i co dostałem w zamian. Wysiadłem cały roztrzęsiony i zdenerwowany. Od tej pory nie jeżdżę PKS-em Puławy. Dziękuję za taką ofertę. Nigdy więcej!

Jak się tak zdenerwowałeś to trzeba sobie było zapalić. Trochę byś się uspokoił.

Jak się tak zdenerwowałeś to trzeba sobie było zapalić. Trochę byś się uspokoił.

rozwiń
Avatar
Fryderyk dużo lepszy / 17 lutego 2016 o 15:25
Fryderyk Lepszy
Ty leszczu
Avatar
Fryderyk Lepszy / 17 lutego 2016 o 14:45
PKS – Paląca Komunikacja Smrodząca PKS to nie tylko tabor, pracownicy, dworzec, ale także – najważniejsi - pasażerowie. Często korzystając z usług PKS Puławy, kierowcy często palili papierosy w czasie jazdy (trasy do Kazimierza, z Nałęczowa). Zrobili sobie palarnię na kółkach kosztem pasażerów. Teraz protestują bo im palarnię likwidują. Chcą mieć następną. Być może znajdą w Rykach. Brawo miasto Ryki. Fundujecie nową palarnię na kółkach kierowcom. Do dzisiaj mi się niedobrze robi na myśl o zdarzeniu, o którym ciężko zapomnieć. Jechałem z Lublina, odj. godz. 13.00 dnia 06.07.2012 r. – od Jastkowa kierowca zaczął palić w busie PKS-u Puławy. Kierowca ten pokazał mi środkowy palec, tak się odgrażał, bo śmiałem mu zwrócić uwagę dlaczego pali papierosy w czasie jazdy. Kto nie doświadczył takiego potraktowania to nie wie w czym rzecz. Zapłaciłem za bilet i co dostałem w zamian. Wysiadłem cały roztrzęsiony i zdenerwowany. Od tej pory nie jeżdżę PKS-em Puławy. Dziękuję za taką ofertę. Nigdy więcej!
PKS – Paląca Komunikacja Smrodząca PKS to nie tylko tabor, pracownicy, dworzec, ale także – najważniejsi - pasażerowie. Często korzystając z usług PKS Puławy, kierowcy często palili papierosy w czasie jazdy (trasy do Kazimierza, z Nałęczowa). Zrobili sobie palarnię na kółkach kosztem pasażerów. Teraz protestują bo im palarnię likwidują. Chcą mieć następną. Być może znajdą w Rykach. Brawo miasto Ryki. Fundujecie nową palarnię na kółkach kierowcom. Do dzisiaj mi się niedobrze robi na myśl o zdarzeniu, o którym ciężko zapomnieć. Jechałem z Lu... rozwiń
Avatar
Gość / 17 lutego 2016 o 12:34
A czy w Puławach będzie chociaż przystanek PKSu, bo o dworcu to już możemy chyba zapomnieć tak w centrum miasta jak i koło dworca PKP?
Avatar
Gość / 17 lutego 2016 o 10:55
Ryki są be.....
Avatar
Gość / 17 lutego 2016 o 07:27
Tak to jest jak się latami olewało biznes, a po latach nagle budzi się z ręką w nocniku i teraz "lata" za swoim. Komuna się dawno skończyła o czym zapomniano w PKS-ie gdzie "władza ludu" doprowadziła do tego co mamy dzisiaj. Mamy dziki kapitalizm i w takim ustroju trzeba podejmować pewne decyzje aby dostosować się do konkurencji na rynku. Monopol PKS-u dawno się skończył, o czym chyba ktoś zapomniał. Dopiero teraz to dociera do ludzi tam zatrudnionych, jak mają nóż na gardle. To tak samo jak z palaczem nałogowym. Całe życie palił mimo ostrzeżeń bo "dobrze się czuł", ale jak poszedł do lekarza i dowiedział się, że nie jest dobrze, to się przestraszył i dopiero wtedy rozważył rzucenie palenia....
Tak to jest jak się latami olewało biznes, a po latach nagle budzi się z ręką w nocniku i teraz "lata" za swoim. Komuna się dawno skończyła o czym zapomniano w PKS-ie gdzie "władza ludu" doprowadziła do tego co mamy dzisiaj. Mamy dziki kapitalizm i w takim ustroju trzeba podejmować pewne decyzje aby dostosować się do konkurencji na rynku. Monopol PKS-u dawno się skończył, o czym chyba ktoś zapomniał. Dopiero teraz to dociera do ludzi tam zatrudnionych, jak mają nóż na gardle. To tak samo jak z palaczem nałogowym. Całe życ... rozwiń
Avatar
henryk / 16 lutego 2016 o 22:55
wstyd dla Puław aby miasto nie umiało zatrzymać siedziby PKS to ryki mogąa Puławynie
Avatar
Gość / 16 lutego 2016 o 22:42
Trzeba zmienic prezydenta Pulaw i miasto odzyje nie na darmo sie wszyscy wynosza
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

MUNDIAL 2018. Niemcy – Szwecja 2:1 Ucieczka spod topora

MUNDIAL 2018. Niemcy – Szwecja 2:1 Ucieczka spod topora 1 0

Sensacyjne prowadzenie, czerwona karka, gol w ostatnich sekundach. Tak w skrócie można podsumować mecz Niemców ze Szwecją. Obrońcy tytuły wrócili do gry pokonując Szwecję 2:1, a bohaterem meczu został Toni Kross

Ruiny zamku w Krupem w coraz gorszym stanie. Runęła jedna ze ścian

Ruiny zamku w Krupem w coraz gorszym stanie. Runęła jedna ze ścian 0 4

Runął kawałek ściany, prowadzącej na tzw. balkon zakochanych na zamku w Krupem w gminie Krasnystaw.

Mieszka w Tajlandii. Prowadzi firmę w Anglii. "To, co zarabiałem kiedyś w rok, teraz mogę zarobić w miesiąc"
Magazyn

Mieszka w Tajlandii. Prowadzi firmę w Anglii. "To, co zarabiałem kiedyś w rok, teraz mogę zarobić w miesiąc" 1 3

Jestem Polakiem. Mieszkam w Tajlandii. Prowadzę firmę w Anglii. Mam brokera w Singapurze. Mogę być w dowolnym miejscu, do pracy potrzebny mi jest tylko telefon i komputer. To, co zarabiałem kiedyś w rok, teraz mogę zarobić w miesiąc. A jak mnie kiedyś dziecko zapyta, jak wygląda słoń, to go po prostu zabiorę na plażę i pokażę. A nie tylko na obrazku, bo taty nie stać.

MUNDIAL 2018 Korea – Meksyk 1:2. Idą jak burza

MUNDIAL 2018 Korea – Meksyk 1:2. Idą jak burza 0 0

Javier Hernandez i jego koledzy pokonali Koreę Południową 2:1 i zapewnili sobie awans z grupy F. W drugim dzisiejszym spotkaniu Szwecja zagra z Niemcami

Cerata, aluminiowe sztućce i kwitek w okienku. To tam zajadano się w czasach PRL
Magazyn

Cerata, aluminiowe sztućce i kwitek w okienku. To tam zajadano się w czasach PRL 31 8

Popularne w latach PRL-u były liczne bary mleczne. Nie są one jednak domeną tej epoki. Powstawały jeszcze przed wojną. W 1957 r. otwarto jeden z pierwszych tego typu lokali w mieście – bar „Fabryczny” przy ul. Armii Czerwonej 6 (obecnie Fabryczna)

MUNDIAL 2018 Belgia – Tunezja 5:2. Kanonada w Kaliningradzie

MUNDIAL 2018 Belgia – Tunezja 5:2. Kanonada w Kaliningradzie 2 0

Aż siedem bramek padło w meczu pomiędzy „Czerwonymi Diabłami”, a „Orłami Kartaginy”. Belgia zdeklasowała rywali, a świetne spotkanie w jej barwach rozegrał duet Eden Hazard i Romeu Lukaku

Centrum Nałęczowa etapami w przebudowie. Zabrakło funduszy na rondo

Centrum Nałęczowa etapami w przebudowie. Zabrakło funduszy na rondo 3 2

Nie w dwóch dużych przetargach, ale etapami - tak mają być przeprowadzane zmiany na placu w centrum popularnego miasteczka. Władze Nałęczowa musiały zrezygnować z budowy ronda w tym roku

Samochód na chodniku, pieszy na ulicy. Mieszkańcy narzekają na kierowców

Samochód na chodniku, pieszy na ulicy. Mieszkańcy narzekają na kierowców 11 32

Puławy Mieszkańcy osiedla Norwida narzekają na kierowców, którzy parkują auta na chodnikach, uniemożliwiając bezpieczne poruszanie się po osiedlowej drodze w kierunku Przedszkola nr 7. Spółdzielnia nowych miejsc jednak nie zbuduje. Brakuje miejsca

Młody trener za młodego trenera w Stali Kraśnik

Młody trener za młodego trenera w Stali Kraśnik 31 6

Jeszcze przed zakończeniem sezonu było jasne, że Daniela Szewca w roli trenera Stali Kraśnik zastąpi Jarosław Pacholarz. Już pod okiem nowej miotły niebiesko-żółci rozpoczną przygotowania 5 lipca

Malarstwo Rafała Strenta na KUL-u
23 czerwca 2018, 18:00

Malarstwo Rafała Strenta na KUL-u 2 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Sztuki Sceny Plastycznej KUL (Rynek 8) zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Rafała Sternta. Wydarzenie odbędzie się 23 czerwca o godz. 18.

Przed żużlowcami Speed Car Motoru Lublin najcięższa część sezonu

Przed żużlowcami Speed Car Motoru Lublin najcięższa część sezonu 7 2

W niedzielę o godzinie 16.15 ROW Rybnik podejmie Speed Car Motor w ramach 11. Kolejki Nice 1. Ligi Żużlowej. Lublinianie tym spotkaniem rozpoczynają najtrudniejszą dla siebie część sezonu

Starsi ludzie mu wierzyli. Czy pseudoksiądz poniesie karę?
film

Starsi ludzie mu wierzyli. Czy pseudoksiądz poniesie karę? 0 3

Jego ofiarami byli ludzie starsi, schorowani i bezradni. Pod pozorem niesienia chrześcijańskiej pomocy pozbawiał ich wolności, okradał z dorobku życia. Czy pseudo-ksiądz Marek N. poniesie karę za swoje czyny? - pytają dziennikarze Uwagi TVN

Endless Party w klubie Helium
23 czerwca 2018, 21:00

Endless Party w klubie Helium 1 0

Co Gdzie Kiedy. Helium Club (ul. Hempla 5) zaprasza na imprezę pożegnalną Martina Tone'a. Wydarzenie odbędzie się 23 czerwca o godz. 21.

Świdnik: Plantacja konopi indyjskich na działce, dwie osoby aresztowane

Świdnik: Plantacja konopi indyjskich na działce, dwie osoby aresztowane 6 1

Ponad 60 roślin konopi indyjskich i ponad 170 g suszu roślinnego zabezpieczyli policjanci na działce w Świdniku. Aresztowano dwie osoby

Policjant z Lublina zginął w wypadku na motocyklu

Policjant z Lublina zginął w wypadku na motocyklu 73 24

Sierż. sztab. Marek Wójcik z Lublina zginął w wypadku w miejscowości Radków w woj. dolnośląskim - informuje lubelska policja

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!