środa, 21 marca 2018 r.

Puławy

Pobiegli z okazji 50-lecia puławskiego ZST

Dodano: 24 września 2017, 15:15

Wśród biegaczy nie brakowało absolwentów i pracowników ZST, jak i osób związanych z Zakładami Azotowymi, które od lat wspierają puławskiego "Chemika"
Wśród biegaczy nie brakowało absolwentów i pracowników ZST, jak i osób związanych z Zakładami Azotowymi, które od lat wspierają puławskiego "Chemika" (fot. Radosław Szczęch)

Kilkuset zawodników wzięło udział w niedzielnych biegach zorganizowanych w Puławach z okazji jubileuszu Zespołu Szkół Technicznych im. Marii Skłodowskiej-Curie. W tym na 10 kilometrów, sygnał do startu dała absolwentka szkoły, medalistka Mistrzostw Świata, Malwina Kopron.

Okrągła rocznica utworzenia puławskiego "Chemika" stała się okazją do organizacji imprezy promującej szkołę, a jednocześnie zdrowy styl życia. Patronem Biegu Sznurowadeł, którego start w kilku kategoriach miał miejscu tuż przy nowej hali sportowej ZST, została Fundacja BezMiar. Jej prezes, Maryla Miłek poinformowała, że do wszystkich młodzieżowych i dorosłych konkurencji biegowych zapisało się około 400 osób, wśród których znaleźli się zarówno uczniowie, absolwenci i pracownicy ZST, osoby związane z Zakładami Azotowymi, jak i sportowcy z całego regionu. 

- Tymi biegami świętujemy dzisiaj 50-lecie ZST, mamy bardzo wiele kategorii i 94 puchary m.in. dla najlepszych pracowników absolwentów i pracowników ZST, najlepszych pracowników Zakładów Azotowych i spółek zależnych oraz wszystkich zawodników, którzy osiągną wynik z piątką. Tym ostatnim dyrektor "Chemika" wręczy pamiątkowe medale z okazji 50-lecia szkoły - mówiła tuż po starcie głównego biegu prezes fundacji. 

Pierwsze miejsce na dystansie 10 km zdobył Andrzej Starzyński z Puław, który pokonał Marcina Głodka ze Stężycy i Kazimierza Kamolę (Puławy, ZAP). Wśród kobiet najszybsza była Natalia Mierzlikin z Warszawy, która przybiegła przed Olgą Zarzeczną z Lublina i Barbarą Rosińską z Milanówka. Wśród puławianek najlepszy czas osiągnęła Dorota Bachan zwyciężyła także w kategorii pracownic ZAP. Kategorię absolwentów ZST wygrał z kolei Michał Sikora. 

Na dystanie 5 kilometrów na mecie pierwszy zameldował się radomianin, Jakub Gałasiewicz, drugi był Michał Kosior z Łodzi, a trzeci Dawid Duda z Mirenia. Spośród puławian najlepszy czas osiągnął Krzysztof Polak. Najszybszym absolwentem ZST został Robert Łopuszyński, a pracownikiem ZAP - Robert Urbanek. Kategorię kobiet wygrała Kinga Kacuga z Bałtowa przed Iloną Kardas z Dęblina i Ewą Urbanek-Bachan (absolwentka ZST) z Leokadiowa. Najlpeszą puławianką została Joanna Kubiś, a pracownicą ZAP - Kamila Bochenkiewicz. 

Dla wszystkich wyróżnionych był uścisk dłoni puławianki, medalistki ostatnich Mistrzostw Świata, lekkoatletki, Malwiny Kopron, która wzięła udział w dekoracji najlepszych biegaczy. W organizacji imprezy pomagali wolontariusze, nad bezpieczeństwem czuwała Straż Miejska, spikerem zawodów był Michał Świderski, a głównym sponsoerem Grupa Azoty Puławy. 

Czytaj więcej o: biegi zawody Puławy ZST 50-lecie Chemik
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!