Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

3 listopada 2009 r.
19:05
Edytuj ten wpis

Podpisz się! Niech dokończą obwodnicę wokół Puław!

0 7 A A

Dlatego radni zaczęli zbiórkę podpisów pod apelem do ministra o kontynuowanie budowy obwodnicy Puław. Podpis będzie można złożyć także w naszej redakcji.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Wszystko przez to, że w państwowej kasie zabrakło pieniędzy na II etap niezwykle ważnej dla Puław inwestycji. W tej sprawie na ostatniej sesji puławskiej Rady Miasta pojawił się Zbigniew Szepietowski, zastępca dyrektora lubelskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Dyrektor poinformował, że jest już decyzja środowiskowa, która wytyczyła ostateczny przebieg drogi. Teraz GDDKiA będzie mogła wystąpić o wydanie decyzji prawnej. A potem już ostateczna decyzja wojewody. Wraz z nią drogowcy automatycznie przejmą grunty, na których droga powstanie.

– Ale złożenie tego wniosku będzie uzależnione od tego, czy w przyszłorocznym budżecie znajdą się pieniądze, bo decyzja zezwalająca na realizację inwestycji niesie za sobą określone wydatki – powiedział Szepietowski.

Drogowcy musieliby zapłacić właścicielom za przejętą ziemię. Druga część puławskiej obwodnicy ma powstać wyłącznie za krajowe pieniądze. A przy obecnym kryzysie w budżecie państwa ich brakuje. Pisaliśmy już o tym w Dzienniku Wschodnim.

– Kiedyś mówiło się, że środki unijne są wirtualne, a wygląda na to, że to pieniądze krajowe są wirtualne – mówiła na sesji radna Halina Jarząbek (PiS).

I przypomniała, jak dwa lata temu przed wyborami Platforma Obywatelska zbierała podpisy w sprawie obwodnicy do ówczesnego ministra w rządzie PiS.

Zaproponowała też, żeby teraz znowu zacząć zbierać podpisy. Taka lista szybko się znalazła, przygotowali ją radni… PO. – Jeżeli jest zagrożenie dla realizacji obwodnicy, to niezależnie od tego czy rządzi PiS, SLD czy PO, trzeba podejmować działania wspierające inwestycję – tłumaczy Michał Sadura (PO).

Lista szybko zapełniła się podpisami radnych ze wszystkich klubów, zarówno z koalicji rządzącej jak i opozycji. – Wkrótce rozpoczniemy publiczną zbiórkę podpisów. Osobna lista trafi też do każdego radnego – zapowiada Sadura.

My również w naszej redakcji będziemy zbierać podpisy w sprawie obwodnicy. Dlatego zachęcamy Państwa do odwiedzania naszej siedziby przy ul. Piłsudskiego 24 w Puławach. Pokażmy, że Puławom zależy na II etapie obwodnicy!

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
~adi~ / 7 listopada 2009 o 18:29
oo i pan Rejmak się załapał
Avatar
haryski / 4 listopada 2009 o 11:58
Jak to jest ministrze infrastuktury ze 1/2 obwodnicy zrobione a pozostale szkoda w topionyej kasy miasto nie dokonczone a czytam ze PRZEMYSL ma kase na obwodnice wschodnia ,dlatego mieszkancy pulaw powinni walczyc o dokonczenie obwodnicy i niech zbieraja podpisy.
Avatar
arni / 4 listopada 2009 o 07:01
A niech próbują - zaszkodzić, nikomu nie zaszkodzą. Najwyżej sobie PO-mogą
Avatar
igor / 4 listopada 2009 o 07:00
Ale próbować trza....
Avatar
kolos / 4 listopada 2009 o 07:00
Też wydaje mi się, że nawet jak rzucą listę z podpisami na stół "kaso"-dawcy, ten spojrzy na nią i powie: "Fajno chłopaki, rozumiem.... ale kasy ni ma....".
Avatar
Marcel / 4 listopada 2009 o 06:50
Podejrzewam, że te podpisy nic nie dadzą Wszyscy politycy, z jakie patrii by oni nie byli mają Wschodnią Polske w d... . Przecież są programy zrównowazonego rozwoju, program dla Polski wschodniej itp. itd i co ?? I nic !!! Wszystkie pieniadz epakowane są w bogaty zachód i pólnoc kraju a wschód jest pomijany. Tak będzi ei tym razem i żadne podpissy nic tu nie zmienią. Politycy nie liczą się z ludzmi i mają ich daleko w d... i naprawde obojętne z jakiej sa partii wszyscy sa tak samo zakłamani i obłudni.
Podejrzewam, że te podpisy nic nie dadzą Wszyscy politycy, z jakie patrii by oni nie byli mają Wschodnią Polske w d... . Przecież są programy zrównowazonego rozwoju, program dla Polski wschodniej itp. itd i co ?? I nic !!! Wszystkie pieniadz epakowane są w bogaty zachód i pólnoc kraju a wschód jest pomijany. Tak będzi ei tym razem i żadne podpissy nic tu nie zmienią. Politycy nie liczą się z ludzmi i mają ich daleko w d... i naprawde obojętne z jakiej sa partii wszyscy sa tak samo zakłamani i obłudni. rozwiń
Avatar
k / 3 listopada 2009 o 21:42
Czysta platfromowska propaganda. Puste gesty. Tu trzeba działać panowie, a nie się PO(d)PIS- ywać!
Avatar
~adi~ / 7 listopada 2009 o 18:29
oo i pan Rejmak się załapał
Avatar
haryski / 4 listopada 2009 o 11:58
Jak to jest ministrze infrastuktury ze 1/2 obwodnicy zrobione a pozostale szkoda w topionyej kasy miasto nie dokonczone a czytam ze PRZEMYSL ma kase na obwodnice wschodnia ,dlatego mieszkancy pulaw powinni walczyc o dokonczenie obwodnicy i niech zbieraja podpisy.
Avatar
arni / 4 listopada 2009 o 07:01
A niech próbują - zaszkodzić, nikomu nie zaszkodzą. Najwyżej sobie PO-mogą
Avatar
igor / 4 listopada 2009 o 07:00
Ale próbować trza....
Avatar
kolos / 4 listopada 2009 o 07:00
Też wydaje mi się, że nawet jak rzucą listę z podpisami na stół "kaso"-dawcy, ten spojrzy na nią i powie: "Fajno chłopaki, rozumiem.... ale kasy ni ma....".
Avatar
Marcel / 4 listopada 2009 o 06:50
Podejrzewam, że te podpisy nic nie dadzą Wszyscy politycy, z jakie patrii by oni nie byli mają Wschodnią Polske w d... . Przecież są programy zrównowazonego rozwoju, program dla Polski wschodniej itp. itd i co ?? I nic !!! Wszystkie pieniadz epakowane są w bogaty zachód i pólnoc kraju a wschód jest pomijany. Tak będzi ei tym razem i żadne podpissy nic tu nie zmienią. Politycy nie liczą się z ludzmi i mają ich daleko w d... i naprawde obojętne z jakiej sa partii wszyscy sa tak samo zakłamani i obłudni.
Podejrzewam, że te podpisy nic nie dadzą Wszyscy politycy, z jakie patrii by oni nie byli mają Wschodnią Polske w d... . Przecież są programy zrównowazonego rozwoju, program dla Polski wschodniej itp. itd i co ?? I nic !!! Wszystkie pieniadz epakowane są w bogaty zachód i pólnoc kraju a wschód jest pomijany. Tak będzi ei tym razem i żadne podpissy nic tu nie zmienią. Politycy nie liczą się z ludzmi i mają ich daleko w d... i naprawde obojętne z jakiej sa partii wszyscy sa tak samo zakłamani i obłudni. rozwiń
Avatar
k / 3 listopada 2009 o 21:42
Czysta platfromowska propaganda. Puste gesty. Tu trzeba działać panowie, a nie się PO(d)PIS- ywać!
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum"

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum" 0 0

Władze puławskich Zakładów Azotowych odpowiadają na zarzuty wysuwane przez związkowców o wysokich kosztach utrzymania menedżerów nowego pionu handlowego. Kopiowanie „bizantyjskich zwyczajów”, jak zapewnia zarząd firmy, to nieprawda

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie 0 0

Tylko wnikliwy obserwator, a takim był pan Larkin, potrafi określić pozycję społeczną patrząc w kieliszek. W czyjś kieliszek. I w swój kieliszek

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia] 6 0

Drugiego dnia Kulturaliów w Lublinie zobaczyć można było m.in. Kamp!, The Dumplings i Myslovitz

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana 1 1

PIŁKARSKA NICE I LIGA Do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwie kolejki. W niedzielę o godzinie 12:45 łęcznianie zagrają na swoim stadionie z Rakowem Częstochowa. Aby zachować szanse na utrzymanie łęcznianie muszą zwyciężyć i liczyć na to, że w dwóch ostatnich meczach punkty zgubi Stomil Olsztyn

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej
27 maja 2018, 15:00

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej 4 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 27 maja o godz. 15 w szkole podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej odbędzie się Piknik Charytatywny na rzecz Kingi Bartoszcze i Weroniki Przybycień. W programie m.in. Kabaret PKS.

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu 30 2

Brutalny napad w Kraśniku. Aresztowano dwóch mężczyzn, którzy w Kraśniku wtargnęli do domu 20-latka, zabrali do lasu i dotkliwie pobili. Mężczyzna trafił do szpitala.

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty 0 0

Ponad 1,5 metra miały niektóre z roślin konopi które zabezpieczyli policjanci w domu 20-latka

Skacze z okna i odjeżdża, wszystko nagrała kamera. Kto podpalił przedszkole? [wideo]
film

Skacze z okna i odjeżdża, wszystko nagrała kamera. Kto podpalił przedszkole? [wideo] 21 1

Lubartowscy policjanci ustalają okoliczności, w jakich doszło do pożaru będącego w budowie przedszkola w Kamionce. Spaleniu uległa część poddasza

Festiwal "W krainie pierogów w Bychawie". Wystąpią Universe i Bajm

Festiwal "W krainie pierogów w Bychawie". Wystąpią Universe i Bajm 1 0

Kto odwiedzi Bychawę w dniach 26-27 maja, będzie mógł spróbować pierogów z trzech województw: lubelskiego, podkarpackiego i podlaskiego. A to za sprawą imprezy „Na Kulinarnym Szlaku Wschodniej Polski”. Pierogi lubelskie będą kulinarną gwiazdą XIX Ogólnopolskiego Festiwalu „W Krainie Pierogów”. Gwiazdą muzyczną jest Beata i Bajm

Życzenia na Dzień Mamy 2018. Wierszyki, śmieszne życzenia sms, zabawne rymowanki
galeria

Życzenia na Dzień Mamy 2018. Wierszyki, śmieszne życzenia sms, zabawne rymowanki 0 0

Dziś 26 maja, czyli Dzień Mamy. Przygotowaliśmy dla Was wierszyki i życzenia, które mogą Wam się dziś przydać

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć 5 4

Zostały już tylko dwa mecze, szanse na utrzymanie są bardzo małe, a na dodatek Wisła gra z zespołami, które mogą mieć jeszcze nadzieje na awans. Mimo wszystko puławianie chcą jeszcze powalczyć. W sobotę o godz. 17 czeka ich wyjazdowy mecz z Radomiakiem

Wybiegł łoś. Poważny wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82

Wybiegł łoś. Poważny wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82 7 3

Do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło w Dominiczynie na drodze krajowej nr 82 między Łęczną a Włodawą

Kiermasz Klubu Twórców Ludowych w Puławach
27 maja 2018, 10:00

Kiermasz Klubu Twórców Ludowych w Puławach 0 0

W niedzielę, 27 maja o godz. 10 na Skwerze Niepodległości w Puławach odbędzie się Wiosenny Kiermasz Klubu Twórców Ludowych.

Dziecko zginęło na przejściu wracając ze szkoły, ojciec chce poznać opinie o dyrektorze

Dziecko zginęło na przejściu wracając ze szkoły, ojciec chce poznać opinie o dyrektorze 50 18

Grzegorz Małys, ojciec 12-letniego Rafała, który zginął na przejściu dla pieszych wracając z zajęć na basenie, będzie mógł poznać opinie dotyczące pracy byłego już dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Zamościu. Sam domagał się ich ujawnienia. Prezydent Zamościa będzie musiał udostępnić te dokumenty

Lublin: Trwają Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce [zdjęcia]
galeria

Lublin: Trwają Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce [zdjęcia] 3 0

W ten weekend Lublin będzie gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski. Uroczyste otwarcie zaplanowano na sobotę, o godz. 17.30. Zawody oczywiście odbędą się na nowym stadionie przy Al. Piłsudskiego 22

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!