Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

24 sierpnia 2017 r.
20:06

Połknął 8 żyletek, a potem tego żałował. Wyszedł już ze szpitala. "Operacja byłaby ryzykiem"

42 12 A A

Zakład Karny we Włodawie zapewnia, że 30-letni Adrian traktowany był dobrze i na nic się nie skarżył. Próba samookaleczenia osadzonego zaskoczyła funkcjonariuszy, choć miał on już swoim koncie próby samobójcze

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Pod koniec ubiegłego tygodnia do szpitala w Puławach trafił pacjent, który skarżył się na bóle brzucha i klatki piersiowej. Przyznał, że w trakcie odbywania kary w więzieniu połknął 8 żyletek (w większości połamanych). Nie wiedział o tym, że wychodzi na wolność już następnego dnia. Pytany dlaczego to zrobił, tłumaczył, że była to próba samobójcza oraz „forma buntu” przeciwko złemu traktowaniu przez wychowawczynię. – Miałaby mnie na sumieniu – mówił nam kilka dni po zdarzeniu.

O jego konflikt personelem zapytaliśmy funkcjonariuszy Zakładu Karnego we Włodawie. – Wszystkich osadzonych traktujemy zgodnie z obowiązującymi przepisami, w sposób humanitarny i praworządny – zapewnia ppor. Daniel Pręciuk, rzecznik prasowy dyrektora ZK we Włodawie. – Nie odnotowaliśmy żadnych skarg osadzonego dotyczących wychowawcy czy związanych z odbywaniem kary. Nie mieliśmy także żadnych sygnałów świadczących o tym, że może on dokonać samouszkodzenia 

Rzecznik przyznaje, że w przeszłości, przebywając w innych więzieniach, Adrian dokonywał prób samobójczych oraz samookaleczeń. Zdaniem funkcjonariusza nie było to jednak związane z „negatywnymi emocjami”.

– Wydaje się, że samookoleczenie miało charakter instrumentalny. Skazany doskonale znał procedury postępowania w przypadku zaistnienia takich zdarzeń – przekonuje podporucznik.

Dla pracowników więzienia takie historie nie są czymś wyjątkowym. Tylko w tym roku we włodawskim więzieniu odnotowano 9 przypadków samouszkodzeń poprzez połknięcie ciał obcych. – Wszystkie były zachowaniami celowymi. Dokładnych motywacji nie znamy, powody mogą być różne. Często jest tak, że osadzeni robią to, by zdyskredytować funkcjonariusza. Tacy więźniowie zawsze otrzymują opiekę psychologiczną i zwracamy na nich szczególną uwagę – dodaje rzecznik.

Żeby trafić do szpitala więźniowie czasami zmyślają różne historie, także te o połknięciach. Mówią, że połknęli jakiś duży przedmiot, narzekają na bóle brzucha, ale rentgen niczego nie wykazuje. Dlatego do opowieści o połykanych w całości żyletkach pracownicy zakładów karnych podchodzą z rezerwą.

– Tak naprawdę to nigdy nie wiemy czy skazany dokonał faktycznego połknięcia żyletek czy tylko tak twierdzi – mówi ppor. Pręciuk.

Posiadanie żyletek przez więźniów jest zabronione. W ZK dopuszczone są jedynie maszynki jednorazowe.
Badający Adriana lekarz w puławskim SP ZOZ powiedział nam, że na zdjęciu rentgenowskim widać było jedynie metaliczne cienie.

– Tak naprawdę nie wiemy, gdzie dokładnie. Wymacanie ich może spowodować perforację, dlatego operacja byłaby ryzykiem, którego nie powinniśmy obecnie ponosić. Liczę na to, że pacjent te żyletki po prostu wydali, pozbywając się ich bez medycznej ingerencji – stwierdził lekarz

W czwartek pacjent opuścił szpital. Najprawdopodobniej nie ma już w sobie ciał obcych, które – tak jak przewidzieli lekarze – opuściły organizm drogą naturalną.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 29 sierpnia 2017 o 00:30
Nie wiedzial,że następnego dnia wychodzi?
Avatar
Gość / 28 sierpnia 2017 o 10:36
Połykanie żyletek (oczywiście nic nie połknął, to blef) to stara metoda ta to żeby ostatniego dnie nie być wyru.chanym pod prysznicem bo nikt nie wsadzi ptaszka tam gdzie mogą być żyletki. Ot i cala filozofia.
Avatar
Gość / 25 sierpnia 2017 o 11:43
" w ostatecznych dniach nastaną trudne czasy.2 Ludzie bowiem będą samolubni, chciwi, chełpliwi, pyszni, bluźniący, nieposłuszni rodzicom, niewdzięczni, bezbożni;,3 Bez naturalnej miłości, niedotrzymujący słowa, oszczercy, niepowściągliwi, okrutni, niemiłujący dobrych;,4 Zdrajcy, porywczy, nadęci, miłujący bardziej rozkosze niż Boga;,5 Przybierający pozór pobożności, ale wyrzekający się jej mocy. Takich ludzi unikaj." - 2 list apostoła Pawła do Tymoteusza 3:1-5 NOWY TESTAMENT, Biblia ....... youtube : sens życia i prawda w 4 minuty
Avatar
Gość / 25 sierpnia 2017 o 08:44
Na deser powinien spożyć tubkę kremu do golenia!.
Avatar
Gość / 25 sierpnia 2017 o 08:38
Nic mu nie będzie , młody chłopaczek po odsiadce na tak powiększony dolny otwór wylotowy i brak zwieraczy że nawet nóż kuchenny by spokojnie przeszedł.
Avatar
Gość / 25 sierpnia 2017 o 08:35
Informacja godna pierwszej strony w Dzienniku ! To nie ma juz u nas WARTOŚCIOWYCH ludzi o których WARTO napisać ???
Avatar
Ja / 25 sierpnia 2017 o 08:24
Trzeba być twardym do końca! A ta miękka faja żałowała :)
Avatar
Gość / 25 sierpnia 2017 o 00:51
wysika je ptakiem, z którego zrobi się frędzel
Avatar
Gość / 25 sierpnia 2017 o 00:20
Już nie ma ciekawszych wiadomości?może jeszcze zdjecie kupy z żyletkami dodajcie. Czy naczelny ma urlop i nie ma kontroli nad artykułami?
Avatar
Gość / 24 sierpnia 2017 o 21:24
Niech startuje do pamiętników z wakacji lub innych tego typu seriali. Smacznego i na zdrowie !!
Avatar
Gość / 29 sierpnia 2017 o 00:30
Nie wiedzial,że następnego dnia wychodzi?
Avatar
Gość / 28 sierpnia 2017 o 10:36
Połykanie żyletek (oczywiście nic nie połknął, to blef) to stara metoda ta to żeby ostatniego dnie nie być wyru.chanym pod prysznicem bo nikt nie wsadzi ptaszka tam gdzie mogą być żyletki. Ot i cala filozofia.
Avatar
Gość / 25 sierpnia 2017 o 11:43
" w ostatecznych dniach nastaną trudne czasy.2 Ludzie bowiem będą samolubni, chciwi, chełpliwi, pyszni, bluźniący, nieposłuszni rodzicom, niewdzięczni, bezbożni;,3 Bez naturalnej miłości, niedotrzymujący słowa, oszczercy, niepowściągliwi, okrutni, niemiłujący dobrych;,4 Zdrajcy, porywczy, nadęci, miłujący bardziej rozkosze niż Boga;,5 Przybierający pozór pobożności, ale wyrzekający się jej mocy. Takich ludzi unikaj." - 2 list apostoła Pawła do Tymoteusza 3:1-5 NOWY TESTAMENT, Biblia ....... youtube : sens życia i prawda w 4 minuty
Avatar
Gość / 25 sierpnia 2017 o 08:44
Na deser powinien spożyć tubkę kremu do golenia!.
Avatar
Gość / 25 sierpnia 2017 o 08:38
Nic mu nie będzie , młody chłopaczek po odsiadce na tak powiększony dolny otwór wylotowy i brak zwieraczy że nawet nóż kuchenny by spokojnie przeszedł.
Avatar
Gość / 25 sierpnia 2017 o 08:35
Informacja godna pierwszej strony w Dzienniku ! To nie ma juz u nas WARTOŚCIOWYCH ludzi o których WARTO napisać ???
Avatar
Ja / 25 sierpnia 2017 o 08:24
Trzeba być twardym do końca! A ta miękka faja żałowała :)
Avatar
Gość / 25 sierpnia 2017 o 00:51
wysika je ptakiem, z którego zrobi się frędzel
Avatar
Gość / 25 sierpnia 2017 o 00:20
Już nie ma ciekawszych wiadomości?może jeszcze zdjecie kupy z żyletkami dodajcie. Czy naczelny ma urlop i nie ma kontroli nad artykułami?
Avatar
Gość / 24 sierpnia 2017 o 21:24
Niech startuje do pamiętników z wakacji lub innych tego typu seriali. Smacznego i na zdrowie !!
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nowa hala sportowa powstanie w Lublinie. W środku sala dla VIP-ów z lustrem weneckim
film

Nowa hala sportowa powstanie w Lublinie. W środku sala dla VIP-ów z lustrem weneckim 1 0

Nową halę sportową przy Głębokiej postawi Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej, który ogłosił właśnie przetarg na jej zaprojektowanie i budowę. Trochę to potrwa, bo pierwsze zajęcia w nowej hali mają się zacząć dopiero w roku akademickim 2020/21.

Puławy: Zderzenie czterech pojazdów na ul. Piaskowej
galeria

Puławy: Zderzenie czterech pojazdów na ul. Piaskowej 0 0

Do zdarzenia doszło przed godz. 15 w okolicach Biedronki przy ul. Piaskowej w Puławach.

„Puławy” nadal bez przedstawiciela w zarządzie Grupy Azoty

„Puławy” nadal bez przedstawiciela w zarządzie Grupy Azoty 1 6

Rada nadzorcza Grupy Azoty SA, w skład której wchodzi także puławska spółka, powołała nowy zarząd spółki. Ale w sześcioosobowym składzie nie ma ani jednego przedstawiciela ZA „Puławy”.

Ancestors Legacy: Mieszko I rusza do boju (wideo)
film

Ancestors Legacy: Mieszko I rusza do boju (wideo) 0 0

Podbój średniowiecznej Europy, cztery frakcje i wielkie bitwy. Dziś premiera gry Ancestors Legacy. W specjalnej edycji.

Pielęgniarki poszły masowo na zwolnienia lekarskie. Dyrektor szpitala poprosi ZUS o kontrolę
film

Pielęgniarki poszły masowo na zwolnienia lekarskie. Dyrektor szpitala poprosi ZUS o kontrolę 18 19

Nie było przyjęć na zaplanowane zbiegi, zawieszono planowe operacje, a karetki nie dowoziły nagłych przypadków – tak w poniedziałek wyglądała sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej w Lublinie. We wtorek zwołano konferencję prasową w związku z sytuacją.

Piotr Tomala został szefem programu Polski Himalaizm Zimowy 2016-2020
galeria
film

Piotr Tomala został szefem programu Polski Himalaizm Zimowy 2016-2020 76 0

Piotr Tomala, himalaista z Lublina został nowym szefem programu Polski Himalaizm Zimowy 2016-2020 im. Artura Hajzera.

Karty odkryte! Skład MKS Perły Lublin na nowy sezon

Karty odkryte! Skład MKS Perły Lublin na nowy sezon 9 3

PIŁKA RĘCZNA MKS Perła Lublin ma za sobą znakomity sezon, ale w klubie nadal praca wre. We wtorek na specjalnie zwołanej konferencji prasowej ogłoszono listę zawodniczek na nowy sezon. Do zespołu dołączą cztery Polki i Dunka

Chciała wyprzedzić skuter, ale jej auto dachowało

Chciała wyprzedzić skuter, ale jej auto dachowało 0 1

34-letnia kobieta trafiła do szpitala po dachowaniu Volkswagena w miejscowości Wilków (gmina Werbkowice).

Sam stracił nogę, chce pomagać innym. Rowerem pojedzie do Rzymu

Sam stracił nogę, chce pomagać innym. Rowerem pojedzie do Rzymu 7 2

Cztery kraje, 17 miast, 19 dni i 2800 km na rowerze. Po raz kolejny Kamil Misztal pokazuje, że chce i może pomagać osobom niepełnosprawnym. Choć sam stracił nogę

Zlot food trucków w Lublinie
26 maja 2018, 10:00

Zlot food trucków w Lublinie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Po raz kolejny do Lublina zawitają food trucki z całej Polski. To gratka dla wszystkich miłośników fast foodów. Na uczestników czekają wyjątkowe smaki z całego świata i zabawy dla najmłodszych.

Wege Festiwal po raz pierwszy w Lublinie
26 maja 2018, 12:00

Wege Festiwal po raz pierwszy w Lublinie 0 2

Co Gdzie Kiedy. Już 26 maja o godz. 12 w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15) rozpocznie się pierwsza lubelska edycja Wege Festiwalu. Impreza zrzeszy wegańskie i wegetariańskie restauracje z całej Polski.