niedziela, 25 lutego 2018 r.

Puławy

Polski, przyroda, matma i szach mat

  Edytuj ten wpis
Dodano: 21 stycznia 2015, 19:30

Zajęcia szachowe mają raz w tygodniu. Mimo, że są nieobowiązkowe - chodzą na nie prawie wszyscy. Dzieci poznają historię, zasady i figury tej królewskiej gry i już niedługo rozegrają swoje pierwsze partie.

Do programu zajęć szachowych weszło tylko kilka szkół w mieście. Wśród nich jest Szkoła Podstawowa nr 11 im. Henryka Sienkiewicza.

Dzieci do zajęć szachowych nie trzeba namawiać. - Szachy są bardzo fajne, pani jest fajna i do tego mogę się bardzo dużo nauczyć - mówi Michał. Podobnego zdania jest jego kolega z tej samej klasy, Olek.- Bardzo lubię szachy, ale nie dlatego, że ta gra jest fajna, tylko dlatego, że jest mądra - wyjaśnia chłopiec.

Zaczęło się od przygotowania nauczycieli, którzy przeszli specjalne kursy, później był dofinansowany przez Polski Związek Szachowy zakup sprzętu - nie tylko zestawów do gry, ale także podręczników. We wrześniu szachy trafiły do planu lekcji. Zajęcie zaproponowano klasom pierwszym. Ku zaskoczeniu dyrekcji, zapisały się na nie prawie wszystkie dzieci (a właściwie zrobili to ich rodzice).

- Najpierw dzieci poznawały historię szachów poprzez bajki i moje opowieści. Systematycznie poznają figury, pionki i zdobywają wiedzę o tej dyscyplinie - mówi Kinga Kapusta, nauczycielka szachów w SP nr 11.

- Zajęcia szachowe do bardzo dobry pomysł. Chciałbym, żeby był kontynuowany przynajmniej do końca szkoły podstawowej. Na pewno jest to lepsze od większości gier komputerowych nagminnie używanych zarówno na terenie szkoły, jak i w domu - mówi Mirosław Kamola, dyrektor SP nr 11.

Nauka historii powoli się kończy, a dzieci rozpoczną najciekawszą część zajęć - czyli samą grę. Na początku będą poznawać prawidłowy sposób ustawienia figur i pionków. W dalszej kolejności zakres ruchów, a później rozpoczną swoje pierwsze partie.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: szkoła edukacja szachy Puławy
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!