środa, 21 lutego 2018 r.

Puławy

Pow. puławski: 6 ośrodków zdrowia bez kontraktów. Negocjacje trwają

  Edytuj ten wpis
Dodano: 5 stycznia 2015, 22:00

Sześć ośrodków zdrowia w powiecie puławskim nie podpisało kontraktów z NFZ i nie udziela pomocy zdrowotnej swoim pacjentom. Ci kierowani są do szpitala i przychodni w Puławach. Negocjacje z dyrektorami ośrodków trwają.

Od początku nowego roku mieszkańcy gmin: Kazimierz Dolny, Kurów, Janowiec, Markuszów, Góra Puławska i Wąwolnica nie mogą dostać się do swoich przychodni. Ich dyrektorzy dołączyli do ogólnopolskiego strajku i zamknęli drzwi przed chorymi.

Żeby nie doszło do zagrożenia ich życia i zdrowia zainterweniował puławski SP ZOZ. Mieszkańcy gmin, którzy potrzebują pomocy lekarskiej, a nie mają takiej możliwości we własnych, nieczynnych ośrodkach zdrowia, całodobowo przyjmowani są na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym oraz w Przychodni SP ZOZ przy al. Partyzantów w Puławach.

Na tę nietypową sytuację zareagowały władze powiatu. Starosta Witold Popiołek w poniedziałek wezwał do siebie wójtów i burmistrzów. To właśnie na nich spoczywa obowiązek zapewnienia mieszkańcom dostępu do opieki zdrowotnej. Według nieoficjalnych informacji dostali oni instrukcje, wedle których mają doprowadzić do przywrócenia tej opieki za wszelką cenę jeszcze w tym tygodniu.

- Teraz prowadzone są negocjacje, rozmowy z dyrektorami tych przychodni. Uświadamiamy im, że to pacjent jest najważniejszy - mówi Anna Połowska, kierownik Wydziału Zdrowia i Spraw Obywatelskich w Starostwie Powiatowym w Puławach.

Jeżeli dyrektorzy nie posłuchają, wójtowie będą mogli zastosować różne możliwości awaryjne, z natychmiastowymi wypowiedzeniami umów dzierżawy gminnych ośrodków włącznie. Według Anny Połowskiej sytuacja zmierza w dobrym kierunku.

- Ten problem jest rozwiązywany. Jeszcze przed weekendem mieliśmy o dwa POZ-ty (jednostki Podstawowej Opieki Zdrowotnej - przyp. red.) więcej , które nie podpisały kontraktów

Urzędnicy, podobnie jak Ministerstwo Zdrowia z takich zachowaniem dyrektorów POZ-tów spotkali się po raz pierwszy. Dotychczas nawet przedłużające się negocjacje w sprawie nowych kontraktów z NFZ nie łączyły się z zamykaniem drzwi przed chorymi.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: NFZ zdrowie Puławy
epic
as rabbits
Adela
(14) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

epic
epic (7 stycznia 2015 o 07:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Ciekawe jak jakaś starsza osoba by pomarła bo na leki nie miała recepty, a na przejazd do Puławy nie byłoby szans, bo okres świąteczny, auta nie ma, i wogóle problemy z poruszaniem się? Kto będzie odpowiadał?

Rozwiń
as rabbits
as rabbits (6 stycznia 2015 o 17:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
dobra wiadomość!!  wszyscy zostaniecie wyleczeni, musicie tylko dokładnie zdefiniować, z czego należy was wyleczyć!!
Właśnie ministerstwo podpisało stosowne porozumienie z Kaszpirowskim, tym od:adin, dwa, tri, czetire, pjać.Będziecie bzykać jak
króliki!
Rozwiń
Adela
Adela (6 stycznia 2015 o 15:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Redaktorek utworzył nową gminę w powiecie puławskim "Góra Puławska". Profesjonalizm na najwyższym poziomie:)
Rozwiń
ken
ken (6 stycznia 2015 o 15:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Z jednej strony bardzo źle się stało, że nie podpisano umów z NFZ-tem. Bo zwykli obywatele Kurowa czy Markuszowa muszą jechać do Puław 20 kilometrów do lekarza. Z drugiej strony lekarze nie mogą połowy swojego czasu w gabinecie spędzać na papierkowj robocie, bo robimy z nich księgowych a nie lekarzy. Tylko że w tym wszystkim jest pacjent, którego te sprawy nie interesują bo to NFZ i lekarze mają ze sobą rozmawiać. Przypominam jako obywatel zgodnie z art. 68 § 2 Obywatelom niezależnie od ich sytuacji materialnej, WŁADZE PUBLICZNE ZAPEWNIAJĄ równy dostęp do świadczeń opieki zdrowotnej finansowanej ze środków publicznych. Art. 68 § 3 WŁADZE PUBLICZNE SĄ OBOWIĄZANE do zapewnienia SZCZEGÓLNEJ OPIEKI ZDROWOTNEJ dzieciom, kobietom ciężarnym, osobom niepełnosprawnym i OSOBOM W PODESZŁYM WIEKU!!! Skoro tego władze nie robią to za naruszenie Konstytucji RP są przewidziane konkretne sankcje, które w tym przypadku w pełni są uzasadnione. Mam nadzieję, że Wojewoda Lubelski jako przedstawiciel rządu w terenie będzie wiedział co w tym przypadku zrobić.

obecny system jest usprawniony, poprzedni był do du -y

nie narzekaj

Rozwiń
ludwik
ludwik (6 stycznia 2015 o 15:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

czegoś takiego jak negocjacje - czyt. biurokracja - w PRL nie było.

czy teraz w zakresie opieki zdrowotnej  jest lepiej ?

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (14)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!