piątek, 23 marca 2018 r.

Puławy

Poważne opóźnienie w budowie. Kiedy pojedziemy obwodnicą Puław?

Dodano: 13 marca 2018, 06:45

Pod koniec lutego opóźnienie względem przyjętego harmonogramu budowy wynosiło ok. 5-6 procent. Wykonawca prosi inwestora o więcej czasu na dokończenie prac. Na zdjęciu: poszerzony wiadukt nad linią kolejową oraz nowa droga prowadząca do ZA
Pod koniec lutego opóźnienie względem przyjętego harmonogramu budowy wynosiło ok. 5-6 procent. Wykonawca prosi inwestora o więcej czasu na dokończenie prac. Na zdjęciu: poszerzony wiadukt nad linią kolejową oraz nowa droga prowadząca do ZA

Pierwotny termin zakładał, że budowa 12-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S12 zakończy się 30 kwietnia tego roku. Opóźnienie jest jednak na tyle poważne, że wykonawca poprosił inwestora o więcej czasu.

Do końca kwietnia zostało tylko półtora miesiąca. Zgodnie z harmonogramem, pod koniec lutego trasa powinna być gotowa w prawie 99 procentach. Realnie wykonano niecałe 94. Brakuje m.in. ostatniej, ścieralnej warstwy nawierzchni, montażu ekranów akustyczych, barier, czy oznakowania. Cały czas trwają także prace przy moście na drodze dojazdowej do Zakładów Azotowych.

O to, kiedy ostatecznie pojedziemy nową obwodnicą w całości, zapytaliśmy Emila Ochnio, inżyniera kontraktu. – Jeśli warunki atmosferyczne na to pozwolą, wykonawca szybko nadrobi opóźnienie. Potwierdzam natomiast, że Energopol Szczecin złożył roszczenia czasowe i finansowe. Jako powód wniosku o zmianę terminu zakończenia prac wskazano niekorzystne warunki pogodowe, z jakimi mieliśmy do czynienia w ubiegłym roku, szczególnie jesienią.

Zgodę na zmianę terminu zakończenia prac może wydać Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. – Analizujemy to na bieżąco, ale obecnie jest jeszcze za wcześnie, żeby można było mówić o konkretnych datach. Jeśli podejmiemy decyzję i podpiszemy z wykonawcą odpowiedni aneks do umowy, poinformujemy o tym – zapowiada Krzysztof Nalewajko, rzecznik GDDKiA w Lublinie.

Jak uzupełnia Emil Ochnio, przewidywany termin rozpatrzenia złożonych roszczeń to koniec marca lub początek kwietnia. Wtedy powinniśmy poznać ewentualny drugi termin zakończenia prac oraz koszty związane z przedłużeniem robót. Inżynier kontraktu przyznaje, że nadal realne jest oddanie obwodnicy Puław, czyli fragmentu S12, w pierwszej połowie roku. – Chciałbym, żeby udało się to jeszcze przed wakacjami – mówi.

Przypominamy, że nowa droga ekspresowa połączy most im. Jana Pawła II na Wiśle z węzłem „Kurów-Zachód” w okolicach miejscowości Sielce. Jest to tzw. drugi etap obwodnicy Puław, który poprawi komfort i czas podróży z Lublina do Radomia. Nowy fragment S12 uwolni od ciężarówek szereg mniejszych miejscowości oraz wyłączy ruch w stronę ZA.

Budowa obwodnicy Puław

Czytaj więcej o: obwodnica budowa Puławy
dl
zainteresowany
miras
(27) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

dl
dl (14 marca 2018 o 07:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
38 milionow ekspertow od skokow narciarskich alpinizmu i polityki  o budowie drog nie mowiac... o archeo grzebiacym sie pol roku dluzej niz powinno i blokujacym budowe to juz zapomnieli  o kilku innych sprawach tez... o budowie kilku dodadatkowych rzeczy ekstra chocby ostatnie rondo przy Azoty II to tez bedzie kiedy bedzie  licze ze przed wakacjami pojedziemy  zostalo troche asfaltu do wylania i dokonczyc most reszta to kosmetyka dadza rade 
Rozwiń
zainteresowany
zainteresowany (14 marca 2018 o 04:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
No tak,logicznie na to spojrzeć to by się zgadzało.Rozwiałeś moje wątpliwości.W kwestii ścieżek rowerowych to połączenie komunikacyjne jest bardzo dobre jesli chodzi o drogi  lokalne należące do ZDM-u,tam gdzie jest to możliwe są budowane,a czas pokaże,bo w końcu obwodnica ma na celu rozładować natężenie ruchu tranzytowego w mieście.Tyle w tej sprawie.Pozdrawiam.
Rozwiń
miras
miras (13 marca 2018 o 20:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Polemizowałbym czy poważne. Zaostało tylko 6% robót, niestety pod koniec tygodnia powróci zima. Gorzej jest na LK7, gdzie dopiero trwa demontaż torów. Tam o półrocznym opóźnieniu mówią tylko optymiści...
Rozwiń
nie członek piSS
nie członek piSS (13 marca 2018 o 18:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
WINA TUSSKA !!
Rozwiń
obywatel gorszego sortu
obywatel gorszego sortu (13 marca 2018 o 18:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
undefined napisał:
Te ekrany akustyczne to potrzebne jak zęby w d..e! Nawet mieszkańcy ich nie chcą, bo po prostu nic nie dają a szpecą. Jak nie skończą do końca maja to po portfelu pożądnie pociągnąć i nauczą się organizacji pracy. Do montażu znaków i barier pięknej pogody nie potrzeba.
 Dziękuj szysce, to jego lobby ze stodoły.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (27)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!