piątek, 23 marca 2018 r.

Puławy

Powiat odwołuje dyrektora Regionalnego Centrum Kształcenia Ustawicznego

Dodano: 24 marca 2017, 13:48
Autor: rs

(fot. Radosław Szczęch)

Zarząd powiatu puławskiego w piątek podjął uchwałę o odwołaniu z funkcji dyrektora Regionalnego Centrum Kształcenia Ustawicznego, Wiesława Smyrgałę. To wynik trwającej od kilku miesięcy kontroli tej jednostki prowadzonej na zlecenie jej organu prowadzącego.

O tym, że przyszłość Wiesława Smyrgały, który od lat 90-tych prowadzi puławskie RCKU, jest niepewna, wiadomo było już od kilku tygodni.

Zaufanie do doświadczonego dyrektora centrum, w skład którego wchodzi kilka szkół, bursa oraz pięć stowarzyszeń, zostało nadszarpnięte po tym, jak placówka stała się przedmiotem zainteresowania władz powiatu puławskiego.

Na zlecenie zarządu już kilka miesięcy temu przeprowadzone zostały kontrole przede wszystkim kwestii organizacyjno-finansowych i przepływów pieniężnych pomiędzy RCKU, a działającymi przy nim stowarzyszeniami, na czele których stoją wicedyrektorzy centrum oraz członkowie grona pedagogicznego.

Wątpliwości władz powiatu budziło także podejrzenie łamania ustawy o działalności gospodarczej przez dyrektora RCKU, który pełniąc tę funkcję, był jednocześnie prezesem stowarzyszenia "Jagiellonia".

Jeszcze tydzień temu władze powiatu o przyszłości dyrektora Wiesława Smyrgały mówiły niewiele, podkreślając, że będą one uzależnione od wniosków z zakończonej już kontroli w centrum. W piątek 24 marca, czas na składania wyjaśnień i rozmowy pomiędzy organem prowadzącym i dyrektorem RCKU się skończył.

- Mogę potwierdzić, że w dniu dzisiejszym zarząd powiatu podjął uchwałę o odwołaniu pana dyrektora Wiesława Smyrgały - przyznała sekretarz Starostwa Powiatowego, Monika Zych.

Czytaj więcej o: Puławy RCKU Wieszław Smyrgała
princessa
Użytkownik niezarejestrowany
mms
(134) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

princessa
princessa (31 marca 2017 o 23:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
co tam pracownicy bursy? kasa na lewo się skończy? i teraz płącz haha pora się wziąść do uczciwej pracy gamonie
Rozwiń
Gość
Gość (30 marca 2017 o 19:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Naprawde jest mi cieżko zrozumieć te chore komentarze , pan Wiesław Smyrgała był i ejst i bedzie zawsze naszym panem dyrektorem
Rozwiń
mms
mms (30 marca 2017 o 18:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A jego włościanie pójdą teraz w niewole
Rozwiń
Gość
Gość (30 marca 2017 o 17:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Król w bursie jest i bedzie tylko jeden i bez znaczenia kto przyjdzie po jego kadencji. P. Smyrgała stworzył to miejsce i zawsze mówiąc o Bursie bedzie miało sie na myśli i mówiło sie o Nim . Jakby nie patrzeć P. Smyrgała jest częścią tego miejsca
Rozwiń
P
P (30 marca 2017 o 14:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A o czym tu pisać? Umarł król niech żyje król...
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (134)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!