piątek, 19 stycznia 2018 r.

Puławy

Powiat puławski ma 150 lat. Wręczyli odznaki za zasługi

Dodano: 11 czerwca 2017, 17:41

Z okazji okrągłej rocznicy w Sali Kongresowej Pałacu Czartoryskich w Puławach w piątek zorganizowano jubileuszową uroczystość, w trakcie której po raz pierwszy wręczono odznaki za zasługi dla powiatu puławskiego. Odebrali je m.in. samorządowcy, nauczyciele, ludzie kultury i działacze sportowi.

Wśród pierwszych odznaczonych nowym wyróżnieniem, odznaką "zasłużonego dla powiatu puławskiego", znalazło się 16 osób. Są to: Bożena Furtak, Mirosław Grzęda, Sławomir Kamiński, Wanda Konopińska-Michalak, Barbara Miluska, Paweł Nakonieczny, Irena Pilaszewska, Aleksandra Rolska, Małgorzata Sadurska, Krzysztof Szulowski, Tadeusz Szyszko, Edward Ślusarczyk, Henryk Wieczorek, Jerzy Witaszek, Bohdan Zadura i Marian Żaba. Więszkość z nich w piątek pojawiła się w pałacu i odebrała z rąk starosty Witolda Popiołka pamiątkowy dyplom i odznakę.

Głos w imieniu nagrodzonych zabrała Bożena Furtak, która w przeszłości pełniła funkcję dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Końskowoli. Na początku lat 90-tych była także radną rady powiatu puławskiego.

– Nigdy nie myślimy o tym, że to co robimy zostanie zauważone i docenione, ale skoro tak się dzieje, ogarnia nas wielka radość. (...) Nadaną mi dzisiaj odznakę traktuję jako wielki zaszczyt, wielki honor i z całego serca dziękuję – mówiła, przyznając, że nadal miło wspomina pierwszą kadencję w radzie powiatu, podczas której sesje trwały nawet do godziny 3 nad ranem.

Krótkie przemówienie w imieniu radnych Rady Miasta Puławy wygłosił także wiceprzewodniczący  Ryszard Ścibior. Podkreślił, że współpraca pomiędzy obydwoma samorządami układa się bardzo dobrze i pogratulował zarządowi powiatu jubileuszu.

O uroczystości mówił także starosta. – Nasz powiat ma już 150 lat, w swojej historii przechodził różne etapy, ale ciągle trwał, nawet gdy kraj znajdował się pod zaborami. Od ostatniej reformy funkcjonuje wspólnie z 11 gminami, z którymi tworzymy dzisiaj wspaniałą społeczność – mówił Witold Popiołek.

Zgromadzeni w Sali Kongresowej mieli okazję obejrzeć także film o historii i współczesności powiatu, poznać jego dzieje oraz posłuchać recitalu Basi Stępniak-Wilk pt. "Muzyczna Bombonierka".

...
rtf
Gość
(34) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

...
... (14 czerwca 2017 o 17:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Gość napisał:
"Do Pełnomocnika Wojewody: drogi Panie -nie czas i nie miejsce! Polecam lektórę savoire vivre." Chyba Sikora zepsuł wam uroczystość... a wszyscy byli tacy zadowoleni, nawet jak śmierdziało to  wszyscy udawali że tak ładnie pachnie...
  idioto przecież to było uzgodnione z pisowcami że tak zrobi... PiS sam podcina gałaź na której siedzie, przecież to głosami godlińskiego i gorogla odwołali smyrgałe
Rozwiń
rtf
rtf (14 czerwca 2017 o 17:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Smyrgała dogadał sie z PiSem radze sprawdzić gdzie pracuje syn pana smyrgały. a potem to już poszło, Wojewoda i te sprawy... cały PiS... hipokryzja i jeszcze raz hipokryzja
Rozwiń
Gość
Gość (14 czerwca 2017 o 13:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"Do Pełnomocnika Wojewody: drogi Panie -nie czas i nie miejsce! Polecam lektórę savoire vivre." Chyba Sikora zepsuł wam uroczystość... a wszyscy byli tacy zadowoleni, nawet jak śmierdziało to wszyscy udawali że tak ładnie pachnie...
Rozwiń
.
. (14 czerwca 2017 o 13:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Mów za siebie, Sikora miał odwagę przeciwstawić się temu układowi...
Rozwiń
.
. (14 czerwca 2017 o 13:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Smyrgała zwyciężył, mam nadzieje że to początek końca tego zslu
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (34)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!