Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

3 lutego 2018 r.
12:59

Powiat puławski: Ważna droga do kapitalnego remontu

43 15 A A
Mieszkańcy Baranowa mają powody do zadowolenia. Drogę, która łączy ich miejscowość z krajową 17-stką i Puławami, czeka gruntowny remont
Mieszkańcy Baranowa mają powody do zadowolenia. Drogę, która łączy ich miejscowość z krajową 17-stką i Puławami, czeka gruntowny remont (fot. Radosław Szczęch)

Jeszcze w tym roku podróż samochodem od ronda w Żyrzynie do Woli Czołnowskiej stanie się znacznie przyjemniejsza. 11,5 kilometra drogi powiatowej będzie wyremontowane. Prace mają potrwać do jesieni.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Powiatowy Zarząd Dróg w środę ogłosił długo oczekiwany przetarg na przebudowę drogi powiatowej Żyrzyn – Baranów – Wola Czołnowska. Oprócz nowej nawierzchni o szerokości od 6 do 6,5 metra, powstaną kilometry chodników, a także perony przystankowe i zatoki autobusowe. Przeprofilowany na łagodniejszy zostanie także jeden z zakrętów w ciągu projektowanej drogi.

Nowa droga ma być gotowa w połowie września. To część tzw. megaprojektu, w którym uczestniczy wiele samorządów z województwa lubelskiego. Dzięki niemu, powiat puławski może liczyć na 4,4 mln unijnej dotacji. Szacowana wartość przedsięwzięcia to około 7 mln złotych, ale dokładny koszt poznamy po podpisaniu umowy z wykonawcą. Oferenci czas na składanie dokumentów mają do 8 marca.

Co ciekawe, władze powiatu przy okazji tego projektu chciały poprawić główne skrzyżowanie w Baranowie łączące ulice: Puławską, Rynek, Michowską i Zagrody. Zaproponowano rondo, co wymagałoby przejęcia przez powiat części gminnych działek. Baranowski samorząd zgodził się na ich przekazanie, ale nie za darmo. Warunkiem miał być remont innych dróg powiatowych na terenie gminy o wartości kilkudziesięciu tys. złotych. Do porozumienia ostatecznie nie doszło.

Ronda więc nie będzie, ale kierowcy jesienią i tak nie powinni mieć powodów do narzekań. Na remont tej ponad 11-kilometrowej drogi od kilkunastu lat czekają mieszkańcy Puław, Żyrzyna, Baranowa i Michowa w powiecie lubartowskim. Wśród nich był także Jan Ziomka z zarządu powiatu puławskiego, który od lat zabiegał o to przedsięwzięcie.

– Dla mnie to najważniejsza inwestycja od początku mojej działalności w samorządzie. Można powiedzieć uwieńczenie mojej pracy, podejmowanych przez lata starań o to, żeby ona doszła do skutku. Teraz, gdy ogłosiliśmy już przetarg, widzę jak spełnia się moje marzenie – mówi samorządowiec.

Warto dodać, że w planach puławskiego PZD jest także remont kolejnego odcinka, od Woli Czołnowskiej do granicy powiatu puławskiego. Urzędnicy posiadają już stosowną dokumentację. Według informacji władz powiatu, będzie to jedno z zadań nowej kadencji samorządu.

Żyrzyn - Kotliny

Pod koniec stycznia PZD otworzył oferty w przetargu na ponad 3-kilometrowy odcinek drogi powiatowej z Żyrzyna do miejscowości Kotliny. Zainteresowanie tym zadaniem wykazało 8 firm, z czego najtańsza okazała się kraśnicka PBI Infrastruktura (1,97 mln zł), która wyprzedziła m.in. PRD Lubartów (1,99 mln zł), czy PRD Zwoleń (2,06 mln zł). Ceny mieszczą się w założonym budżecie. Połowę kosztów, czyli ok. milion złotych wyniesie w tym przypadku rządowe wsparcie z tytułu programu wsparcia lokalnej infrastruktury drogowej.

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 9 lutego 2018 o 21:41
Pani Dyrektor zartudni swoich kolesi po zanajomosci i da radę.
Avatar
gość / 4 lutego 2018 o 12:03
Powinna być przebudowa  tego skrzyżowania na rondo lub coś innego, zobacz ile tam jest kolizji. 
Avatar
mar / 4 lutego 2018 o 10:38
undefined napisał:
a kto znaczący mieszka w niezabitowie albo chociażby tam jeździ?
 to jest bardzo dobra droga alternatywna z lublina do kazimierza ale jest tak nierowna ze można stracic zawieszenie.
Avatar
Gość / 4 lutego 2018 o 10:05
A na ch..j ci rondo w Baranowie? Tam jest znikomy ruch! Byłeś kiedykolwiek w jakimś większym mieście? Miałbyś porównanie.
Avatar
Gość / 4 lutego 2018 o 09:10
Trzeba walczyć o bezpartyjnych radnych i odebranie wszystkim radnym nieopodatkowanych pensji dla żartu zwanych "dietami". Radni powinni pracować z potrzeby serca, a nie na polecenie partyjne i dla forsy.
Avatar
Czlowiek gorszej kategorii / 4 lutego 2018 o 08:00
Mieszkam 5km od Kazimierza Dolnego. Do mojego domu prowadzi droga powiatowa 1,3km, ktora jest drogą polną! Droga od jesieni do wiosny jest nieprzejezdna. Ostatnio sasiadka spadla ze schodow. Miala wiele obrazeń w tym otwarte złamanie. Karetka nie mogla dojechac! Musieliśmy wyjeżdzać do drogi głównej. Pani Anna Niziol powiedziala nam ze o drodze: ,,mozemy pomarzyc" oczywiscie na kazde pismo jest jedna odpowiedź: ,,nie zabezpieczono srodkow na ten cel w tegorocznym budzecie". Krew sie we mnie gotuje jak slysze o wspanialych planach inwestycyjnych Powiatowego Zarzadu Drog. To jedna wielka sciema. Zastanawia mnie jakie kryteria decyduja o waznosci remontow? A chyba juz wiem... ☺p.s.: doradzcie mi do ktorej opcji politycznej powinnam sie zapisac zeby wreszcie zyc jak czlowiek? 
Mieszkam 5km od Kazimierza Dolnego. Do mojego domu prowadzi droga powiatowa 1,3km, ktora jest drogą polną! Droga od jesieni do wiosny jest nieprzejezdna. Ostatnio sasiadka spadla ze schodow. Miala wiele obrazeń w tym otwarte złamanie. Karetka nie mogla dojechac! Musieliśmy wyjeżdzać do drogi głównej. Pani Anna Niziol powiedziala nam ze o drodze: ,,mozemy pomarzyc" oczywiscie na kazde pismo jest jedna odpowiedź: ,,nie zabezpieczono srodkow na ten cel w tegorocznym budzecie". Krew sie we mnie gotuje jak slysze o wspanialych planach i... rozwiń
Avatar
Gość / 3 lutego 2018 o 20:49
Sprawdźcie, czy ci z Kraśnika potrafią.
Avatar
Gość / 3 lutego 2018 o 16:51
Firma z Kraśnika remontuje drogi w innych powiatach, a tymczasem powiat kraśnicki popada w drogową ruinę w tempie błyskawicy.
Avatar
Gość / 3 lutego 2018 o 16:29
Szkoda, że władze Baranowa nie oddały tych działek i nie pozwoliły zrobić bezpiecznego porządnego ronda.
Avatar
Gość / 3 lutego 2018 o 15:06
a kto znaczący mieszka w niezabitowie albo chociażby tam jeździ?
Avatar
Gość / 9 lutego 2018 o 21:41
Pani Dyrektor zartudni swoich kolesi po zanajomosci i da radę.
Avatar
gość / 4 lutego 2018 o 12:03
Powinna być przebudowa  tego skrzyżowania na rondo lub coś innego, zobacz ile tam jest kolizji. 
Avatar
mar / 4 lutego 2018 o 10:38
undefined napisał:
a kto znaczący mieszka w niezabitowie albo chociażby tam jeździ?
 to jest bardzo dobra droga alternatywna z lublina do kazimierza ale jest tak nierowna ze można stracic zawieszenie.
Avatar
Gość / 4 lutego 2018 o 10:05
A na ch..j ci rondo w Baranowie? Tam jest znikomy ruch! Byłeś kiedykolwiek w jakimś większym mieście? Miałbyś porównanie.
Avatar
Gość / 4 lutego 2018 o 09:10
Trzeba walczyć o bezpartyjnych radnych i odebranie wszystkim radnym nieopodatkowanych pensji dla żartu zwanych "dietami". Radni powinni pracować z potrzeby serca, a nie na polecenie partyjne i dla forsy.
Avatar
Czlowiek gorszej kategorii / 4 lutego 2018 o 08:00
Mieszkam 5km od Kazimierza Dolnego. Do mojego domu prowadzi droga powiatowa 1,3km, ktora jest drogą polną! Droga od jesieni do wiosny jest nieprzejezdna. Ostatnio sasiadka spadla ze schodow. Miala wiele obrazeń w tym otwarte złamanie. Karetka nie mogla dojechac! Musieliśmy wyjeżdzać do drogi głównej. Pani Anna Niziol powiedziala nam ze o drodze: ,,mozemy pomarzyc" oczywiscie na kazde pismo jest jedna odpowiedź: ,,nie zabezpieczono srodkow na ten cel w tegorocznym budzecie". Krew sie we mnie gotuje jak slysze o wspanialych planach inwestycyjnych Powiatowego Zarzadu Drog. To jedna wielka sciema. Zastanawia mnie jakie kryteria decyduja o waznosci remontow? A chyba juz wiem... ☺p.s.: doradzcie mi do ktorej opcji politycznej powinnam sie zapisac zeby wreszcie zyc jak czlowiek? 
Mieszkam 5km od Kazimierza Dolnego. Do mojego domu prowadzi droga powiatowa 1,3km, ktora jest drogą polną! Droga od jesieni do wiosny jest nieprzejezdna. Ostatnio sasiadka spadla ze schodow. Miala wiele obrazeń w tym otwarte złamanie. Karetka nie mogla dojechac! Musieliśmy wyjeżdzać do drogi głównej. Pani Anna Niziol powiedziala nam ze o drodze: ,,mozemy pomarzyc" oczywiscie na kazde pismo jest jedna odpowiedź: ,,nie zabezpieczono srodkow na ten cel w tegorocznym budzecie". Krew sie we mnie gotuje jak slysze o wspanialych planach i... rozwiń
Avatar
Gość / 3 lutego 2018 o 20:49
Sprawdźcie, czy ci z Kraśnika potrafią.
Avatar
Gość / 3 lutego 2018 o 16:51
Firma z Kraśnika remontuje drogi w innych powiatach, a tymczasem powiat kraśnicki popada w drogową ruinę w tempie błyskawicy.
Avatar
Gość / 3 lutego 2018 o 16:29
Szkoda, że władze Baranowa nie oddały tych działek i nie pozwoliły zrobić bezpiecznego porządnego ronda.
Avatar
Gość / 3 lutego 2018 o 15:06
a kto znaczący mieszka w niezabitowie albo chociażby tam jeździ?
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem"

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem" 3 12

To jest igranie z panem Bogiem. To komentarz jednego z kraśnickich radnych odnośnie odległości, w jakiej mają być usytuowane punkty sprzedaży i podawania alkoholu od kościołów. W Kraśniku odległość ta musi być co najmniej 20-metrowa. Dyskusja w temacie sprzedaży alkoholu w mieście i ewentualnego nocnego ograniczenia tej sprzedaży była burzliwa. Ostatecznie żadne decyzje nie zapadły. 

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent 83 43

Nowa droga na przedłużeniu ul. Bohaterów Monte Cassino otrzyma imię Tadeusza Mazowieckiego. W Lublinie będzie też skwer Władysława Bartoszewskiego

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie
galeria

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie 0 1

Był 9 września 1939 r., gdy na Lublin posypały się niemieckie bomby, jedna z nich wpadła do Ratusza i nie wybuchła. Ratuszowy woźny wyniósł ją z budynku i zmarł z wysiłku przed schodami. Jego imię nosi od wczoraj uliczka stykająca się z deptakiem. Tabliczkę z nazwą odsłaniała wzruszona rodzina

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję
galeria
film

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję 364 24

Jest zgoda na pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich obok Centrum Kultury. Na jego budowę zgodziła się dziś Rada Miasta. Nie pozwoliła jednak, by wykonać go według wizji radnej PiS, Małgorzaty Suchanowskiej. Większość rady zdecydowała, że projekt będzie wybrany w konkursie. Nalegali na to radni Wspólnego Lublina

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach
galeria

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach 17 15

Od 36 do 53 tys. złotych miesięcznie – tyle średnio zarabiali w państwowych spółkach trzej radni wojewódzcy PiS. Chodzi o Andrzeja Pruszkowskiego, Jana Franię i Grzegorza Muszyńskiego. Tak wynika z ich oświadczeń majątkowych za 2017 rok.

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta
wiersze między newsami

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta 0 0

Lektura obowiązkowa dla feministek. W końcu ktoś wyliczył, jakie obowiązki mają gospodynie domowe i określił miejsce poezji w ich życiu

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami
film

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami 213 44

W piątek ma dojść do decydujących rozmów w szpitalu przy alei Kraśnickiej w Lublinie. W czwartek już 130 pielęgniarek było na L4.

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami 7 16

- Polsko-ukraińskich relacji po prostu nie ma - w taki sposób przewodniczący PO podsumował relacje Polski z Ukrainą.

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia)
galeria

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia) 2 1

Otwarte jest już nowe centrum rehabilitacyjno-fizjoterapeutyczne "Werandki" w Nałęczowie. - To pierwszy tak nowoczesny ośrodek po wschodniej stronie Wisły. Wychodzimy na przeciw potrzebom pacjentów z całej Polski - tłumaczy jego dyrekcja. Będą tam mogli skorzystać z czterech "stref": kardiologii, ortopedii, treningu i diagnostyki.

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym
26 maja 2018, 16:00

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym 1 0

Co Gdzie Kiedy. Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki (ul. Lubelska 12) zaprasza na kolejną odsłonę Soboty Literackiej. 26 maja o godz. 16 odbędzie się spotkanie poświęcone Balladzie o pewnej panience Szczepana Twardocha.

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie 3 0

Gmina Biała Podlaska musi powtarzać przetargi na roboty drogowe. Wszystko dlatego, że wykonawcy swoją pracę wyceniają coraz drożej.

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie 0 17

Śledztwo w sprawie niegospodarności w stadninie koni w Janowie Podlaskim jest sztucznie przedłużane. Prokuratura powinna się zająć osobami, które obecnie tam rządzą, a dawny prezes Marek Trela powinien wrócić do pracy – przekonuje posłanka PO Joanna Mucha

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego
galeria

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego 0 2

We wtorek i środę odbyły się Juwenalia Państwowej Szkoły Wyższej im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS 0 4

Brianna Joelle Kiesel zasiliła szeregi Pszczółki Polski AZS UMCS Lublin. 24-letnia Amerykanka ma na swoim koncie występy w najlepszej lidze świata, WNBA. Ostatnio reprezentowała szwedzkie Umea Udominate

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł 0 16

Nie będzie w Lublinie ograniczeń nocnej sprzedaży alkoholu. Ich wprowadzenia chcieli radni PiS, ale większość Rady Miasta była temu przeciwna. W czwartek uchwalony został za to zakaz sprzedaży trunków m.in. obok szkół i kościołów. Radni ustalili też maksymalną liczbę zezwoleń dla sklepów i lokali gastronomicznych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!