piątek, 19 stycznia 2018 r.

Puławy

Powstaje policyjna mapa zagrożeń. Spotkania w Puławach i powiecie puławskim

Dodano: 8 lutego 2016, 14:36

Które miejsca w Puławach i innych gminach powiatu puławskiego są bezpieczne, a które lepiej omijać z daleka? Za kilka tygodni będziemy mogli zapoznać się z przygotowywaną właśnie mapą obrazującą najczęstsze przestępstwa popełniane na konkretnych osiedlach.

Policjanci pracują nad mapą zagrożeń, która w marcu ma się pojawić na stronie internetowej Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Gdy postanie, internauci będą mogli odszukać na niej swoje miasto lub gminę i sprawdzić, jakie niebezpieczeństwa czają się wokół. Z mapy dowiemy się m.in. o tym, gdzie i do jakich przestępstw dochodzi najczęściej, czy jaki jest średni czas dojazdu wezwanego na miejsce radiowozu. Zapoznamy się także z oceną poziomu bezpieczeństwa mieszkańców.

– Obywatele dzięki tej mapie będą mogli porównać stan bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania z innymi obszarami na terenie całego kraju. Dane będą aktualizowane co pół roku. Obecnie zbieramy informacje od mieszkańców podczas konsultacji społecznych. Zachęcamy do udziału w tych spotkaniach – mówi kom. Marcin Koper, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Puławach.

Część zebrań już się odbyło. W tym tygodniu spotkania z policjantami odbędą się w sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Puławach (w poniedziałek o godz. 17 oraz od wtorku do piątku w godz. od 10 do 12).

Konsultacje zaplanowano także w Janowcu (w poniedziałek o godz. 170, Urząd Gminy), Kazimierzu Dolnym (wtorek, godz. 9, sala OPS oraz piątek o godz. 10, posterunek policji), w Kurowie (czwartek, godz. 17, komisariat) oraz w Nałęczowie (piątek, godz. 9, posterunek).

Funkcjonariusze chcą częściej polegać na wiedzy obywateli i zachęcają do zgłaszania niepożądanych zachowań, z którymi spotykamy się na co dzień. Przepływ informacji w założeniu ma być dwustronny. Mieszkańcy mają informować o zaobserwowanych zagrożeniach, a policjanci nanosić te dane na mapę. Ta z kolei ma służyć poprawie skuteczności działania służb, ale także lepszej orientacji ludności dotyczącej zagrożeń. Dzięki temu, obywatele m.in. Puław mają być na nie lepiej przygotowani.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
ML
(17) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (26 lutego 2017 o 17:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
ci policjanci pod wpływem szantaży mataczyli w poważnym przestepstwie osobiście ich szatażowałem ale prokuratura już mnie utwierdziła w przekonaniu że nie ma co ich powiadamiać bo jeszcze pójdę siedzieć na 8 lat do więzienia za to że oskarżam policie że niby zmyślam tym media powinny się bakowo zająć a ci zwyrole powinni być zamknięci w Gostyninie komeda w Kurowie jest miescem które pryrtowo powinno się znaleść na tej mapie
Rozwiń
Gość
Gość (26 lutego 2017 o 16:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
pierwsze miejsce to komeda w kurowie to tam można zostać ofiarą przestepstwa seksualnego jak został jeden nie pełnosprawny umysłowo chłopak z markuszowa Łukasz przez dwóch policjantów z tamteejszej komedy robili mu to na służbie gwałt podobno jest zbronią ściyganą z urzedu ale nie w tym przypadku się okazuje iż jak opowiedziałem to pani prokurator rządkowskiej nic z tego nie wyszło jak opowiedziałem o tych zwyrolazh mojej kuratorce edycie b to z góry stwierdziła i próbowała mnie przekonać że ci policjanci napewno uprawiali sex z tym chłopakiem za pieniądze mogło tak być ten chłopak napewno rodzinie pomagał i pieniądze biednej matce oddawał a ci policjanci robili to z nim z dobroci serca i jeżeli to było jakiś czas temu to nie ma co tego rostrząsać bo sprawa jest pewnie przdawniona no ale to nic pózniej ci policjanci pod wpływem szataży mataczyli w powarznym przestepstwie raz osobiście ich szatażowałem dróga niebezpieczna okolica to komeda w puławach ale to już dla kobiet byłem świadkiem jak policia pijaną dziewczyne z połamaną nogą targała za włosy po korytażu bili ją wyzywali żucili do ,mnie pod nogi i powiedzieli do niej że jak mi zrobi loda to ją puszczą czy coś takiego w lublinie była swego czasu kawka a teraz policja z puław chce zabolysnąć a 3ecie miejsce to prokuratura idąc tam i składając o nadłużuciu policj lub popełnieniu przez nich przestepstwa prokuratura zacheca do złożenia skargi na piśmie po czym okazuje się i uświadamia przez prokurature że pan prokurator bedzie wszystko robił żeby okazało się że składamy fałszywe zeznania i nie warto bo grozi za to 8 lat umarza postepowanie nie przesłuc***ąc nawet a ni jednego świadka w sprawie tak że te 3y instytucie powinny się znaleść pryioretytowo na tej mapie a co do tych policjantów z kurowa to mogę nawet po nazwiskach ich tu wymienić wykolejeńców to się do mediów nadaje i tv powinna się za to wziąść bo prokuratura już mnie utwierdziła w przekonaniu że bedzie mataczyć i wyjdzie mi to tylko nbokiem
Rozwiń
ML
ML (12 lutego 2016 o 13:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Heniu masz całkowita racje. Dzielnicowy jak yeti słychać go ale nikt go nie widział. Tak nie powinno być! Jedyny dzielnicowy został trafiony jak miał prawie 2 promile. Pisano o nim i mówiono w polsacie.

Kazdemu się może zdażyć. Nie ma ludzi bez grzechu. 

Rozwiń
Gość
Gość (12 lutego 2016 o 13:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Heniu masz całkowita racje. Dzielnicowy jak yeti słychać go ale nikt go nie widział. Tak nie powinno być! Jedyny dzielnicowy został trafiony jak miał prawie 2 promile. Pisano o nim i mówiono w polsacie.
Rozwiń
Henio
Henio (12 lutego 2016 o 09:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Co to jest dzielnicowy ?

Kiedyś mówiono, że dzielnicowy jest jak Yeti. Wszyscy wiedzą, że jest, ale nikt go nie widział.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (17)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!