Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

8 lutego 2016 r.
14:36

Powstaje policyjna mapa zagrożeń. Spotkania w Puławach i powiecie puławskim

0 17 A A

Które miejsca w Puławach i innych gminach powiatu puławskiego są bezpieczne, a które lepiej omijać z daleka? Za kilka tygodni będziemy mogli zapoznać się z przygotowywaną właśnie mapą obrazującą najczęstsze przestępstwa popełniane na konkretnych osiedlach.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Policjanci pracują nad mapą zagrożeń, która w marcu ma się pojawić na stronie internetowej Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Gdy postanie, internauci będą mogli odszukać na niej swoje miasto lub gminę i sprawdzić, jakie niebezpieczeństwa czają się wokół. Z mapy dowiemy się m.in. o tym, gdzie i do jakich przestępstw dochodzi najczęściej, czy jaki jest średni czas dojazdu wezwanego na miejsce radiowozu. Zapoznamy się także z oceną poziomu bezpieczeństwa mieszkańców.

– Obywatele dzięki tej mapie będą mogli porównać stan bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania z innymi obszarami na terenie całego kraju. Dane będą aktualizowane co pół roku. Obecnie zbieramy informacje od mieszkańców podczas konsultacji społecznych. Zachęcamy do udziału w tych spotkaniach – mówi kom. Marcin Koper, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Puławach.

Część zebrań już się odbyło. W tym tygodniu spotkania z policjantami odbędą się w sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Puławach (w poniedziałek o godz. 17 oraz od wtorku do piątku w godz. od 10 do 12).

Konsultacje zaplanowano także w Janowcu (w poniedziałek o godz. 170, Urząd Gminy), Kazimierzu Dolnym (wtorek, godz. 9, sala OPS oraz piątek o godz. 10, posterunek policji), w Kurowie (czwartek, godz. 17, komisariat) oraz w Nałęczowie (piątek, godz. 9, posterunek).

Funkcjonariusze chcą częściej polegać na wiedzy obywateli i zachęcają do zgłaszania niepożądanych zachowań, z którymi spotykamy się na co dzień. Przepływ informacji w założeniu ma być dwustronny. Mieszkańcy mają informować o zaobserwowanych zagrożeniach, a policjanci nanosić te dane na mapę. Ta z kolei ma służyć poprawie skuteczności działania służb, ale także lepszej orientacji ludności dotyczącej zagrożeń. Dzięki temu, obywatele m.in. Puław mają być na nie lepiej przygotowani.

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 26 lutego 2017 o 17:06
ci policjanci pod wpływem szantaży mataczyli w poważnym przestepstwie osobiście ich szatażowałem ale prokuratura już mnie utwierdziła w przekonaniu że nie ma co ich powiadamiać bo jeszcze pójdę siedzieć na 8 lat do więzienia za to że oskarżam policie że niby zmyślam tym media powinny się bakowo zająć a ci zwyrole powinni być zamknięci w Gostyninie komeda w Kurowie jest miescem które pryrtowo powinno się znaleść na tej mapie
Avatar
Gość / 26 lutego 2017 o 16:58
pierwsze miejsce to komeda w kurowie to tam można zostać ofiarą przestepstwa seksualnego jak został jeden nie pełnosprawny umysłowo chłopak z markuszowa Łukasz przez dwóch policjantów z tamteejszej komedy robili mu to na służbie gwałt podobno jest zbronią ściyganą z urzedu ale nie w tym przypadku się okazuje iż jak opowiedziałem to pani prokurator rządkowskiej nic z tego nie wyszło jak opowiedziałem o tych zwyrolazh mojej kuratorce edycie b to z góry stwierdziła i próbowała mnie przekonać że ci policjanci napewno uprawiali sex z tym chłopakiem za pieniądze mogło tak być ten chłopak napewno rodzinie pomagał i pieniądze biednej matce oddawał a ci policjanci robili to z nim z dobroci serca i jeżeli to było jakiś czas temu to nie ma co tego rostrząsać bo sprawa jest pewnie przdawniona no ale to nic pózniej ci policjanci pod wpływem szataży mataczyli w powarznym przestepstwie raz osobiście ich szatażowałem dróga niebezpieczna okolica to komeda w puławach ale to już dla kobiet byłem świadkiem jak policia pijaną dziewczyne z połamaną nogą targała za włosy po korytażu bili ją wyzywali żucili do ,mnie pod nogi i powiedzieli do niej że jak mi zrobi loda to ją puszczą czy coś takiego w lublinie była swego czasu kawka a teraz policja z puław chce zabolysnąć a 3ecie miejsce to prokuratura idąc tam i składając o nadłużuciu policj lub popełnieniu przez nich przestepstwa prokuratura zacheca do złożenia skargi na piśmie po czym okazuje się i uświadamia przez prokurature że pan prokurator bedzie wszystko robił żeby okazało się że składamy fałszywe zeznania i nie warto bo grozi za to 8 lat umarza postepowanie nie przesłuc***ąc nawet a ni jednego świadka w sprawie tak że te 3y instytucie powinny się znaleść pryioretytowo na tej mapie a co do tych policjantów z kurowa to mogę nawet po nazwiskach ich tu wymienić wykolejeńców to się do mediów nadaje i tv powinna się za to wziąść bo prokuratura już mnie utwierdziła w przekonaniu że bedzie mataczyć i wyjdzie mi to tylko nbokiem
pierwsze miejsce to komeda w kurowie to tam można zostać ofiarą przestepstwa seksualnego jak został jeden nie pełnosprawny umysłowo chłopak z markuszowa Łukasz przez dwóch policjantów z tamteejszej komedy robili mu to na służbie gwałt podobno jest zbronią ściyganą z urzedu ale nie w tym przypadku się okazuje iż jak opowiedziałem to pani prokurator rządkowskiej nic z tego nie wyszło jak opowiedziałem o tych zwyrolazh mojej kuratorce edycie b to z góry stwierdziła i próbowała mnie przekonać że ci policjanci napewno uprawiali sex z tym chłopaki... rozwiń
Avatar
ML / 12 lutego 2016 o 13:36

Heniu masz całkowita racje. Dzielnicowy jak yeti słychać go ale nikt go nie widział. Tak nie powinno być! Jedyny dzielnicowy został trafiony jak miał prawie 2 promile. Pisano o nim i mówiono w polsacie.

Kazdemu się może zdażyć. Nie ma ludzi bez grzechu. 

Avatar
Gość / 12 lutego 2016 o 13:18
Heniu masz całkowita racje. Dzielnicowy jak yeti słychać go ale nikt go nie widział. Tak nie powinno być! Jedyny dzielnicowy został trafiony jak miał prawie 2 promile. Pisano o nim i mówiono w polsacie.
Avatar
Henio / 12 lutego 2016 o 09:50

Co to jest dzielnicowy ?

Kiedyś mówiono, że dzielnicowy jest jak Yeti. Wszyscy wiedzą, że jest, ale nikt go nie widział.

Avatar
Gość / 12 lutego 2016 o 09:13

Żyjesz w zaścianku i nic nie wiesz o świecie. Wejdź na portal dowolnego miasta w polsce i przekonasz sie że w innych jednostkach ludzie maja taka samą atmosferę. Np.
http://www.dziennikwschodni.pl/lublin/n,1000175774,jest-nowy-komendant-wojewodzki-policji-w-lublinie-z-cbs.html
Avatar
Gość / 12 lutego 2016 o 08:00
Właśnie widać ta atmosfere jak sie czyta komentarze. Mie ma co siebie oszukiwac-atmosfera jest tragiczna. W komentarzy=ach funkcjonariuszy nawet komendantom sie dostało a w szczegolności zastępcy. Najgorszy jest brak reakcji zer strony przełozonych. A teraz JSIEK dla ciebie najeazniejsze są jakieś mandaty. Widocznei tak musi być - po trupach.
Avatar
jasiek / 11 lutego 2016 o 20:36

Nie zgodzę się ze słowami  pana Jara. Atmosfera w komendzie jest ciągle ta sama już od 2010 roku. Od tego czasu komenda osiągała i osiąga najwyższe wskaźniki. Więc nie mam żadnej obawy, że nagle  spadnie ilość wystawianych mandatów czy innych oddziaływań restrykcyjnych.

Avatar
jara / 11 lutego 2016 o 15:24

Zamiast pracować nad mapami - to skoro mata tą wiedzę - poprawcie tam bezpieczeństwo. A nie - zrobią mapę w celu "unikaj tego", i pozamiatane..... w du*** mają.

Tak może być dlatego mapę można robić ale na potrzeby patrolówki i dzielnicowych. Jest jeden warunek, że będa to sumiennie realizowali. W takiej atmosferze jaka panuje w komendzie trudno w to uwierzyć. Ale może

Avatar
Gość / 11 lutego 2016 o 10:13
Mapa zagrożen jest tak potrzebna jak ............... Po wykonaniu tej mapy obywatelu - unikaj niejsc zagrożonych, nie wychodź z domu o określonych godzinach itd. Obywatele sami muszą dawać sobie radę bo patrole w godzinach nocnych śpia a tam gdzie jest bałagan omijają te miejca.
Avatar
Gość / 26 lutego 2017 o 17:06
ci policjanci pod wpływem szantaży mataczyli w poważnym przestepstwie osobiście ich szatażowałem ale prokuratura już mnie utwierdziła w przekonaniu że nie ma co ich powiadamiać bo jeszcze pójdę siedzieć na 8 lat do więzienia za to że oskarżam policie że niby zmyślam tym media powinny się bakowo zająć a ci zwyrole powinni być zamknięci w Gostyninie komeda w Kurowie jest miescem które pryrtowo powinno się znaleść na tej mapie
Avatar
Gość / 26 lutego 2017 o 16:58
pierwsze miejsce to komeda w kurowie to tam można zostać ofiarą przestepstwa seksualnego jak został jeden nie pełnosprawny umysłowo chłopak z markuszowa Łukasz przez dwóch policjantów z tamteejszej komedy robili mu to na służbie gwałt podobno jest zbronią ściyganą z urzedu ale nie w tym przypadku się okazuje iż jak opowiedziałem to pani prokurator rządkowskiej nic z tego nie wyszło jak opowiedziałem o tych zwyrolazh mojej kuratorce edycie b to z góry stwierdziła i próbowała mnie przekonać że ci policjanci napewno uprawiali sex z tym chłopakiem za pieniądze mogło tak być ten chłopak napewno rodzinie pomagał i pieniądze biednej matce oddawał a ci policjanci robili to z nim z dobroci serca i jeżeli to było jakiś czas temu to nie ma co tego rostrząsać bo sprawa jest pewnie przdawniona no ale to nic pózniej ci policjanci pod wpływem szataży mataczyli w powarznym przestepstwie raz osobiście ich szatażowałem dróga niebezpieczna okolica to komeda w puławach ale to już dla kobiet byłem świadkiem jak policia pijaną dziewczyne z połamaną nogą targała za włosy po korytażu bili ją wyzywali żucili do ,mnie pod nogi i powiedzieli do niej że jak mi zrobi loda to ją puszczą czy coś takiego w lublinie była swego czasu kawka a teraz policja z puław chce zabolysnąć a 3ecie miejsce to prokuratura idąc tam i składając o nadłużuciu policj lub popełnieniu przez nich przestepstwa prokuratura zacheca do złożenia skargi na piśmie po czym okazuje się i uświadamia przez prokurature że pan prokurator bedzie wszystko robił żeby okazało się że składamy fałszywe zeznania i nie warto bo grozi za to 8 lat umarza postepowanie nie przesłuc***ąc nawet a ni jednego świadka w sprawie tak że te 3y instytucie powinny się znaleść pryioretytowo na tej mapie a co do tych policjantów z kurowa to mogę nawet po nazwiskach ich tu wymienić wykolejeńców to się do mediów nadaje i tv powinna się za to wziąść bo prokuratura już mnie utwierdziła w przekonaniu że bedzie mataczyć i wyjdzie mi to tylko nbokiem
pierwsze miejsce to komeda w kurowie to tam można zostać ofiarą przestepstwa seksualnego jak został jeden nie pełnosprawny umysłowo chłopak z markuszowa Łukasz przez dwóch policjantów z tamteejszej komedy robili mu to na służbie gwałt podobno jest zbronią ściyganą z urzedu ale nie w tym przypadku się okazuje iż jak opowiedziałem to pani prokurator rządkowskiej nic z tego nie wyszło jak opowiedziałem o tych zwyrolazh mojej kuratorce edycie b to z góry stwierdziła i próbowała mnie przekonać że ci policjanci napewno uprawiali sex z tym chłopaki... rozwiń
Avatar
ML / 12 lutego 2016 o 13:36

Heniu masz całkowita racje. Dzielnicowy jak yeti słychać go ale nikt go nie widział. Tak nie powinno być! Jedyny dzielnicowy został trafiony jak miał prawie 2 promile. Pisano o nim i mówiono w polsacie.

Kazdemu się może zdażyć. Nie ma ludzi bez grzechu. 

Avatar
Gość / 12 lutego 2016 o 13:18
Heniu masz całkowita racje. Dzielnicowy jak yeti słychać go ale nikt go nie widział. Tak nie powinno być! Jedyny dzielnicowy został trafiony jak miał prawie 2 promile. Pisano o nim i mówiono w polsacie.
Avatar
Henio / 12 lutego 2016 o 09:50

Co to jest dzielnicowy ?

Kiedyś mówiono, że dzielnicowy jest jak Yeti. Wszyscy wiedzą, że jest, ale nikt go nie widział.

Avatar
Gość / 12 lutego 2016 o 09:13

Żyjesz w zaścianku i nic nie wiesz o świecie. Wejdź na portal dowolnego miasta w polsce i przekonasz sie że w innych jednostkach ludzie maja taka samą atmosferę. Np.
http://www.dziennikwschodni.pl/lublin/n,1000175774,jest-nowy-komendant-wojewodzki-policji-w-lublinie-z-cbs.html
Avatar
Gość / 12 lutego 2016 o 08:00
Właśnie widać ta atmosfere jak sie czyta komentarze. Mie ma co siebie oszukiwac-atmosfera jest tragiczna. W komentarzy=ach funkcjonariuszy nawet komendantom sie dostało a w szczegolności zastępcy. Najgorszy jest brak reakcji zer strony przełozonych. A teraz JSIEK dla ciebie najeazniejsze są jakieś mandaty. Widocznei tak musi być - po trupach.
Avatar
jasiek / 11 lutego 2016 o 20:36

Nie zgodzę się ze słowami  pana Jara. Atmosfera w komendzie jest ciągle ta sama już od 2010 roku. Od tego czasu komenda osiągała i osiąga najwyższe wskaźniki. Więc nie mam żadnej obawy, że nagle  spadnie ilość wystawianych mandatów czy innych oddziaływań restrykcyjnych.

Avatar
jara / 11 lutego 2016 o 15:24

Zamiast pracować nad mapami - to skoro mata tą wiedzę - poprawcie tam bezpieczeństwo. A nie - zrobią mapę w celu "unikaj tego", i pozamiatane..... w du*** mają.

Tak może być dlatego mapę można robić ale na potrzeby patrolówki i dzielnicowych. Jest jeden warunek, że będa to sumiennie realizowali. W takiej atmosferze jaka panuje w komendzie trudno w to uwierzyć. Ale może

Avatar
Gość / 11 lutego 2016 o 10:13
Mapa zagrożen jest tak potrzebna jak ............... Po wykonaniu tej mapy obywatelu - unikaj niejsc zagrożonych, nie wychodź z domu o określonych godzinach itd. Obywatele sami muszą dawać sobie radę bo patrole w godzinach nocnych śpia a tam gdzie jest bałagan omijają te miejca.
Zobacz wszystkie komentarze 17

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ceny paliw ostro w górę.  Przez "premię strachu"?

Ceny paliw ostro w górę. Przez "premię strachu"? 1 0

Przez rok ceny ropy Brent wzrosły o 61 proc., a benzyna 95 z PKN Orlen podrożała o 11 proc. – poinformował członek zarządu ds. sprzedaży PKN Orlen Zbigniew Leszczyński

Od wakacji budynek główny muzeum będzie zamknięty

Od wakacji budynek główny muzeum będzie zamknięty 0 0

Na początku wakacji Muzeum Południowego Podlasia zamknie swój budynek główny. Ma to związek z remontem Obecnie kończy się modernizacja pomieszczeń Oficyny Zachodniej.

Miasto unieważniło ważny przetarg. Ta decyzja dotyczy 40 tys. mieszkańców Lublina

Miasto unieważniło ważny przetarg. Ta decyzja dotyczy 40 tys. mieszkańców Lublina 0 1

Prawie 40 tys. osób dotyczy poniedziałkowa decyzja Urzędu Miasta, który unieważnił przetarg na odbiór śmieci od mieszkańców Czubów Północnych, Węglina Północnego i Węglina Południowego. Ratusz odrzucił ofertę jedynej firmy gotowej obsługiwać te dzielnice. Umowa z obecnym wykonawcą usługi wygasa 30 czerwca

Odebrał sobie życie na znak protestu. Uczcili 75. rocznicę śmierci Szmula Zygielbojma

Odebrał sobie życie na znak protestu. Uczcili 75. rocznicę śmierci Szmula Zygielbojma 0 3

Towarzystwo Jana Karskiego i Urząd Miasta Chełm uroczyście uczcili 75. rocznicę śmierci Szmula Mordechaja Zygielbojma.

Czarne płyty w dobrej formie. Zaoszczędzą 60 tys. zł

Czarne płyty w dobrej formie. Zaoszczędzą 60 tys. zł 1 0

Prawie 60 tys. zł oszczędzi na remoncie Sąd Apelacyjny dzięki użyciu rozbiórkowego materiału

Cofał śmieciarką, potrącił rowerzystkę
galeria

Cofał śmieciarką, potrącił rowerzystkę 0 0

22-letnia rowerzystka trafiła do szpitala po tym, jak potrąciła ją śmieciarka.

Ukradli z kapliczki figurkę Matki Boskiej. "To była dziwna kradzież"

Ukradli z kapliczki figurkę Matki Boskiej. "To była dziwna kradzież" 6 2

We wsi Mateuszowo (gm. Dubienka) z kapliczki wystawionej na prywatnej posesji zniknęła figurka Matki Boskiej. Zbulwersowani mieszkańcy wciąż mają nadzieję, że złodziej się opamięta i zwróci to, co było ważne dla całej społeczności

Nowa droga połączy wschodnią część miasta z ekspresówką

Nowa droga połączy wschodnią część miasta z ekspresówką 3 2

Lada dzień rozpocznie się budowa ul. Kusocińskiego. Miasto podpisało właśnie umowę z wykonawcą -Przedsiębiorstwem Robót Drogowych z Lublina. Prace przy nowej drodze liczącej blisko 2 kilometry mają potrwać do października 2020 r.

Miliony z UE na nowe warsztaty szkolne. Będą tu uczyć siedmiu zawodów

Miliony z UE na nowe warsztaty szkolne. Będą tu uczyć siedmiu zawodów 0 2

Jeszcze w tym roku ma stanąć budynek nowych Warsztatów Szkolnych przy Zespole Szkół nr 3 w Kraśniku. Na przyszły rok zostały zaplanowane zaś prace wykończeniowe i wyposażenie w sprzęt do nauki zawodów. W poniedziałek na miejscu, gdzie ma stanąć hala władze powiatu kraśnickiego podpisały umowę z wykonawcą

Złoto Malwiny Kopron na mistrzostwach Polski AZS

Złoto Malwiny Kopron na mistrzostwach Polski AZS 3 0

W weekend zostały rozegrane Mistrzostwa Polski Akademickiego Związku Sportowego. Z imprezy w Łodzi w dobrych humorach wracały przede wszystkim zawodniczki AZS UMCS: Malwina Kopron, Karolina Kołeczek i Paulina Guba

Rowerem z Lublina do Lasów Kozłowieckich. Nowa ścieżka

Rowerem z Lublina do Lasów Kozłowieckich. Nowa ścieżka 0 1

Trwa budowa ścieżki rowerowej, dzięki której będzie można dojechać z Lublina do Lasów Kozłowieckich. Inwestycja prowadzona przez sąsiadują z Lublinem gminę Niemce ma zakończyć się jeszcze w wakacje

Pseudokibice Legii zdemolowali dworzec w Kutnie [wideo]
film

Pseudokibice Legii zdemolowali dworzec w Kutnie [wideo] 0 2

Miało być święto piłki nożnej, skończyło się walkowerem. Finał ekstraklasy został przerwany po chuligańskich wybrykach pseudokibiców Lecha Poznań. Jednak to co działo się na boisku, miało także swoją kontynuację poza nim

Tylko 20 proc. towarów z Chin przechodzi przez Małaszewicze. "Omijają nasz kraj"

Tylko 20 proc. towarów z Chin przechodzi przez Małaszewicze. "Omijają nasz kraj" 1 3

Małaszewicze przyjmują tylko 20 proc. kontenerów z Chin w ramach Nowego Jedwabnego Szlaku. Takie informacje otrzymał z Ministerstwa Infrastruktury poseł Stanisław Żmijan

Krzysztof Żuk oczyszczony z zarzutu ws. biurowca

Krzysztof Żuk oczyszczony z zarzutu ws. biurowca 62 20

Krzysztof Żuk został ostatecznie oczyszczony z zarzutu w sprawie wynajęcia biur w nieistniejącym budynku. Chodzi o głośną sprawę biurowca przy Wieniawskiej. Korzystny dla Żuka werdykt wydała dziś Główna Komisja Orzekająca przy ministrze finansów

Leszek Bartnicki prezesem Motoru przynajmniej do końca sezonu

Leszek Bartnicki prezesem Motoru przynajmniej do końca sezonu 0 9

Po sobotniej porażce z Wisłą Sandomierz (0:1) prezes Motoru Lublin Leszek Bartnicki podał się do dymisji. W poniedziałek Rada Nadzorcza zdecydowała jednak, że szef klubu zostanie na swoim stanowisku przynajmniej do końca sezonu 2018/2019.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium
Uwaga czytelniku!
Nie teraz Przeczytaj i wyraź zgodę

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.