Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

8 lutego 2016 r.
14:36

Powstaje policyjna mapa zagrożeń. Spotkania w Puławach i powiecie puławskim

0 17 A A

Które miejsca w Puławach i innych gminach powiatu puławskiego są bezpieczne, a które lepiej omijać z daleka? Za kilka tygodni będziemy mogli zapoznać się z przygotowywaną właśnie mapą obrazującą najczęstsze przestępstwa popełniane na konkretnych osiedlach.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Policjanci pracują nad mapą zagrożeń, która w marcu ma się pojawić na stronie internetowej Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Gdy postanie, internauci będą mogli odszukać na niej swoje miasto lub gminę i sprawdzić, jakie niebezpieczeństwa czają się wokół. Z mapy dowiemy się m.in. o tym, gdzie i do jakich przestępstw dochodzi najczęściej, czy jaki jest średni czas dojazdu wezwanego na miejsce radiowozu. Zapoznamy się także z oceną poziomu bezpieczeństwa mieszkańców.

– Obywatele dzięki tej mapie będą mogli porównać stan bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania z innymi obszarami na terenie całego kraju. Dane będą aktualizowane co pół roku. Obecnie zbieramy informacje od mieszkańców podczas konsultacji społecznych. Zachęcamy do udziału w tych spotkaniach – mówi kom. Marcin Koper, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Puławach.

Część zebrań już się odbyło. W tym tygodniu spotkania z policjantami odbędą się w sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Puławach (w poniedziałek o godz. 17 oraz od wtorku do piątku w godz. od 10 do 12).

Konsultacje zaplanowano także w Janowcu (w poniedziałek o godz. 170, Urząd Gminy), Kazimierzu Dolnym (wtorek, godz. 9, sala OPS oraz piątek o godz. 10, posterunek policji), w Kurowie (czwartek, godz. 17, komisariat) oraz w Nałęczowie (piątek, godz. 9, posterunek).

Funkcjonariusze chcą częściej polegać na wiedzy obywateli i zachęcają do zgłaszania niepożądanych zachowań, z którymi spotykamy się na co dzień. Przepływ informacji w założeniu ma być dwustronny. Mieszkańcy mają informować o zaobserwowanych zagrożeniach, a policjanci nanosić te dane na mapę. Ta z kolei ma służyć poprawie skuteczności działania służb, ale także lepszej orientacji ludności dotyczącej zagrożeń. Dzięki temu, obywatele m.in. Puław mają być na nie lepiej przygotowani.

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 26 lutego 2017 o 17:06
ci policjanci pod wpływem szantaży mataczyli w poważnym przestepstwie osobiście ich szatażowałem ale prokuratura już mnie utwierdziła w przekonaniu że nie ma co ich powiadamiać bo jeszcze pójdę siedzieć na 8 lat do więzienia za to że oskarżam policie że niby zmyślam tym media powinny się bakowo zająć a ci zwyrole powinni być zamknięci w Gostyninie komeda w Kurowie jest miescem które pryrtowo powinno się znaleść na tej mapie
Avatar
Gość / 26 lutego 2017 o 16:58
pierwsze miejsce to komeda w kurowie to tam można zostać ofiarą przestepstwa seksualnego jak został jeden nie pełnosprawny umysłowo chłopak z markuszowa Łukasz przez dwóch policjantów z tamteejszej komedy robili mu to na służbie gwałt podobno jest zbronią ściyganą z urzedu ale nie w tym przypadku się okazuje iż jak opowiedziałem to pani prokurator rządkowskiej nic z tego nie wyszło jak opowiedziałem o tych zwyrolazh mojej kuratorce edycie b to z góry stwierdziła i próbowała mnie przekonać że ci policjanci napewno uprawiali sex z tym chłopakiem za pieniądze mogło tak być ten chłopak napewno rodzinie pomagał i pieniądze biednej matce oddawał a ci policjanci robili to z nim z dobroci serca i jeżeli to było jakiś czas temu to nie ma co tego rostrząsać bo sprawa jest pewnie przdawniona no ale to nic pózniej ci policjanci pod wpływem szataży mataczyli w powarznym przestepstwie raz osobiście ich szatażowałem dróga niebezpieczna okolica to komeda w puławach ale to już dla kobiet byłem świadkiem jak policia pijaną dziewczyne z połamaną nogą targała za włosy po korytażu bili ją wyzywali żucili do ,mnie pod nogi i powiedzieli do niej że jak mi zrobi loda to ją puszczą czy coś takiego w lublinie była swego czasu kawka a teraz policja z puław chce zabolysnąć a 3ecie miejsce to prokuratura idąc tam i składając o nadłużuciu policj lub popełnieniu przez nich przestepstwa prokuratura zacheca do złożenia skargi na piśmie po czym okazuje się i uświadamia przez prokurature że pan prokurator bedzie wszystko robił żeby okazało się że składamy fałszywe zeznania i nie warto bo grozi za to 8 lat umarza postepowanie nie przesłuc***ąc nawet a ni jednego świadka w sprawie tak że te 3y instytucie powinny się znaleść pryioretytowo na tej mapie a co do tych policjantów z kurowa to mogę nawet po nazwiskach ich tu wymienić wykolejeńców to się do mediów nadaje i tv powinna się za to wziąść bo prokuratura już mnie utwierdziła w przekonaniu że bedzie mataczyć i wyjdzie mi to tylko nbokiem
pierwsze miejsce to komeda w kurowie to tam można zostać ofiarą przestepstwa seksualnego jak został jeden nie pełnosprawny umysłowo chłopak z markuszowa Łukasz przez dwóch policjantów z tamteejszej komedy robili mu to na służbie gwałt podobno jest zbronią ściyganą z urzedu ale nie w tym przypadku się okazuje iż jak opowiedziałem to pani prokurator rządkowskiej nic z tego nie wyszło jak opowiedziałem o tych zwyrolazh mojej kuratorce edycie b to z góry stwierdziła i próbowała mnie przekonać że ci policjanci napewno uprawiali sex z tym chłopaki... rozwiń
Avatar
ML / 12 lutego 2016 o 13:36

Heniu masz całkowita racje. Dzielnicowy jak yeti słychać go ale nikt go nie widział. Tak nie powinno być! Jedyny dzielnicowy został trafiony jak miał prawie 2 promile. Pisano o nim i mówiono w polsacie.

Kazdemu się może zdażyć. Nie ma ludzi bez grzechu. 

Avatar
Gość / 12 lutego 2016 o 13:18
Heniu masz całkowita racje. Dzielnicowy jak yeti słychać go ale nikt go nie widział. Tak nie powinno być! Jedyny dzielnicowy został trafiony jak miał prawie 2 promile. Pisano o nim i mówiono w polsacie.
Avatar
Henio / 12 lutego 2016 o 09:50

Co to jest dzielnicowy ?

Kiedyś mówiono, że dzielnicowy jest jak Yeti. Wszyscy wiedzą, że jest, ale nikt go nie widział.

Avatar
Gość / 12 lutego 2016 o 09:13

Żyjesz w zaścianku i nic nie wiesz o świecie. Wejdź na portal dowolnego miasta w polsce i przekonasz sie że w innych jednostkach ludzie maja taka samą atmosferę. Np.
http://www.dziennikwschodni.pl/lublin/n,1000175774,jest-nowy-komendant-wojewodzki-policji-w-lublinie-z-cbs.html
Avatar
Gość / 12 lutego 2016 o 08:00
Właśnie widać ta atmosfere jak sie czyta komentarze. Mie ma co siebie oszukiwac-atmosfera jest tragiczna. W komentarzy=ach funkcjonariuszy nawet komendantom sie dostało a w szczegolności zastępcy. Najgorszy jest brak reakcji zer strony przełozonych. A teraz JSIEK dla ciebie najeazniejsze są jakieś mandaty. Widocznei tak musi być - po trupach.
Avatar
jasiek / 11 lutego 2016 o 20:36

Nie zgodzę się ze słowami  pana Jara. Atmosfera w komendzie jest ciągle ta sama już od 2010 roku. Od tego czasu komenda osiągała i osiąga najwyższe wskaźniki. Więc nie mam żadnej obawy, że nagle  spadnie ilość wystawianych mandatów czy innych oddziaływań restrykcyjnych.

Avatar
jara / 11 lutego 2016 o 15:24

Zamiast pracować nad mapami - to skoro mata tą wiedzę - poprawcie tam bezpieczeństwo. A nie - zrobią mapę w celu "unikaj tego", i pozamiatane..... w du*** mają.

Tak może być dlatego mapę można robić ale na potrzeby patrolówki i dzielnicowych. Jest jeden warunek, że będa to sumiennie realizowali. W takiej atmosferze jaka panuje w komendzie trudno w to uwierzyć. Ale może

Avatar
Gość / 11 lutego 2016 o 10:13
Mapa zagrożen jest tak potrzebna jak ............... Po wykonaniu tej mapy obywatelu - unikaj niejsc zagrożonych, nie wychodź z domu o określonych godzinach itd. Obywatele sami muszą dawać sobie radę bo patrole w godzinach nocnych śpia a tam gdzie jest bałagan omijają te miejca.
Avatar
Gość / 26 lutego 2017 o 17:06
ci policjanci pod wpływem szantaży mataczyli w poważnym przestepstwie osobiście ich szatażowałem ale prokuratura już mnie utwierdziła w przekonaniu że nie ma co ich powiadamiać bo jeszcze pójdę siedzieć na 8 lat do więzienia za to że oskarżam policie że niby zmyślam tym media powinny się bakowo zająć a ci zwyrole powinni być zamknięci w Gostyninie komeda w Kurowie jest miescem które pryrtowo powinno się znaleść na tej mapie
Avatar
Gość / 26 lutego 2017 o 16:58
pierwsze miejsce to komeda w kurowie to tam można zostać ofiarą przestepstwa seksualnego jak został jeden nie pełnosprawny umysłowo chłopak z markuszowa Łukasz przez dwóch policjantów z tamteejszej komedy robili mu to na służbie gwałt podobno jest zbronią ściyganą z urzedu ale nie w tym przypadku się okazuje iż jak opowiedziałem to pani prokurator rządkowskiej nic z tego nie wyszło jak opowiedziałem o tych zwyrolazh mojej kuratorce edycie b to z góry stwierdziła i próbowała mnie przekonać że ci policjanci napewno uprawiali sex z tym chłopakiem za pieniądze mogło tak być ten chłopak napewno rodzinie pomagał i pieniądze biednej matce oddawał a ci policjanci robili to z nim z dobroci serca i jeżeli to było jakiś czas temu to nie ma co tego rostrząsać bo sprawa jest pewnie przdawniona no ale to nic pózniej ci policjanci pod wpływem szataży mataczyli w powarznym przestepstwie raz osobiście ich szatażowałem dróga niebezpieczna okolica to komeda w puławach ale to już dla kobiet byłem świadkiem jak policia pijaną dziewczyne z połamaną nogą targała za włosy po korytażu bili ją wyzywali żucili do ,mnie pod nogi i powiedzieli do niej że jak mi zrobi loda to ją puszczą czy coś takiego w lublinie była swego czasu kawka a teraz policja z puław chce zabolysnąć a 3ecie miejsce to prokuratura idąc tam i składając o nadłużuciu policj lub popełnieniu przez nich przestepstwa prokuratura zacheca do złożenia skargi na piśmie po czym okazuje się i uświadamia przez prokurature że pan prokurator bedzie wszystko robił żeby okazało się że składamy fałszywe zeznania i nie warto bo grozi za to 8 lat umarza postepowanie nie przesłuc***ąc nawet a ni jednego świadka w sprawie tak że te 3y instytucie powinny się znaleść pryioretytowo na tej mapie a co do tych policjantów z kurowa to mogę nawet po nazwiskach ich tu wymienić wykolejeńców to się do mediów nadaje i tv powinna się za to wziąść bo prokuratura już mnie utwierdziła w przekonaniu że bedzie mataczyć i wyjdzie mi to tylko nbokiem
pierwsze miejsce to komeda w kurowie to tam można zostać ofiarą przestepstwa seksualnego jak został jeden nie pełnosprawny umysłowo chłopak z markuszowa Łukasz przez dwóch policjantów z tamteejszej komedy robili mu to na służbie gwałt podobno jest zbronią ściyganą z urzedu ale nie w tym przypadku się okazuje iż jak opowiedziałem to pani prokurator rządkowskiej nic z tego nie wyszło jak opowiedziałem o tych zwyrolazh mojej kuratorce edycie b to z góry stwierdziła i próbowała mnie przekonać że ci policjanci napewno uprawiali sex z tym chłopaki... rozwiń
Avatar
ML / 12 lutego 2016 o 13:36

Heniu masz całkowita racje. Dzielnicowy jak yeti słychać go ale nikt go nie widział. Tak nie powinno być! Jedyny dzielnicowy został trafiony jak miał prawie 2 promile. Pisano o nim i mówiono w polsacie.

Kazdemu się może zdażyć. Nie ma ludzi bez grzechu. 

Avatar
Gość / 12 lutego 2016 o 13:18
Heniu masz całkowita racje. Dzielnicowy jak yeti słychać go ale nikt go nie widział. Tak nie powinno być! Jedyny dzielnicowy został trafiony jak miał prawie 2 promile. Pisano o nim i mówiono w polsacie.
Avatar
Henio / 12 lutego 2016 o 09:50

Co to jest dzielnicowy ?

Kiedyś mówiono, że dzielnicowy jest jak Yeti. Wszyscy wiedzą, że jest, ale nikt go nie widział.

Avatar
Gość / 12 lutego 2016 o 09:13

Żyjesz w zaścianku i nic nie wiesz o świecie. Wejdź na portal dowolnego miasta w polsce i przekonasz sie że w innych jednostkach ludzie maja taka samą atmosferę. Np.
http://www.dziennikwschodni.pl/lublin/n,1000175774,jest-nowy-komendant-wojewodzki-policji-w-lublinie-z-cbs.html
Avatar
Gość / 12 lutego 2016 o 08:00
Właśnie widać ta atmosfere jak sie czyta komentarze. Mie ma co siebie oszukiwac-atmosfera jest tragiczna. W komentarzy=ach funkcjonariuszy nawet komendantom sie dostało a w szczegolności zastępcy. Najgorszy jest brak reakcji zer strony przełozonych. A teraz JSIEK dla ciebie najeazniejsze są jakieś mandaty. Widocznei tak musi być - po trupach.
Avatar
jasiek / 11 lutego 2016 o 20:36

Nie zgodzę się ze słowami  pana Jara. Atmosfera w komendzie jest ciągle ta sama już od 2010 roku. Od tego czasu komenda osiągała i osiąga najwyższe wskaźniki. Więc nie mam żadnej obawy, że nagle  spadnie ilość wystawianych mandatów czy innych oddziaływań restrykcyjnych.

Avatar
jara / 11 lutego 2016 o 15:24

Zamiast pracować nad mapami - to skoro mata tą wiedzę - poprawcie tam bezpieczeństwo. A nie - zrobią mapę w celu "unikaj tego", i pozamiatane..... w du*** mają.

Tak może być dlatego mapę można robić ale na potrzeby patrolówki i dzielnicowych. Jest jeden warunek, że będa to sumiennie realizowali. W takiej atmosferze jaka panuje w komendzie trudno w to uwierzyć. Ale może

Avatar
Gość / 11 lutego 2016 o 10:13
Mapa zagrożen jest tak potrzebna jak ............... Po wykonaniu tej mapy obywatelu - unikaj niejsc zagrożonych, nie wychodź z domu o określonych godzinach itd. Obywatele sami muszą dawać sobie radę bo patrole w godzinach nocnych śpia a tam gdzie jest bałagan omijają te miejca.