piątek, 23 marca 2018 r.

Puławy

Powstanie piłkarski film i serial z Puławami w tle

  Edytuj ten wpis
Dodano: 28 stycznia 2010, 18:01

Na bardzo dobrej drodze do realizacji jest projekt filmu, którego akcja byłaby osadzona m.in. w Puławach. Miasto zapisało w budżecie na ten cel 200 tys. złotych. Za część z tych pieniędzy w najbliższych miesiącach powstanie zwiastun filmu.

– W tej chwili czekamy na rozpatrzenie wniosku z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej o dofinansowanie przygotowania produkcji. Wszystko rozstrzygnie się w marcu – zdradza Zbigniew Masternak, pomysłodawca i jeden ze scenarzystów filmu o roboczym tytule "Transfer”.

Pieniądze w wysokości 200 tys. złotych na wsparcie projektu zapisał na ten rok w swoim budżecie Urząd Miasta Puławy. Takie fundusze to jednak dopiero początek dopinania budżetu całej produkcji, który w sumie może wynieść ok. 3 milionów złotych. Po ewentualnym zdobyciu pieniędzy z PISF na przygotowanie produkcji następnym krokiem będzie wniosek do tej samej instytucji o dofinansowanie właściwej produkcji filmu.

Wiadomo już, że oprócz pełnometrażowego filmu o losach piłkarza przyjeżdżającego do Puław ma powstać również 13-odcinkowy serial. W tej chwili trwają prace nad rozszerzeniem scenariusza właśnie na cały serial. To pomoże zainteresować projektem telewizję. Sam film ma trafić do kin. – Film będzie miał walory artystyczne, ale to również przedsięwzięcie komercyjne. Liczę że w kinach obejrzy go pół miliona widzów – mówi Masternak.

Produkcją filmu zajmie się łódzkie Studio Filmowe N należące do znanego reżysera Grzegorza Królikiewicza. Jemu samemu projekt filmu o piłce nożnej z wątkiem korupcyjnym przypadł do gustu. – Silnie kontrastujący w filmie problem moralny to w gruncie rzeczy metafora tego co się dzieje we wszystkich sferach życia publicznego – mówi Królikiewicz.

Producenci szukają sponsorów wśród dużych firm z Lubelszczyzny. Będą też starali się zdobyć pieniądze z Lubelskiego Funduszu Filmowego, bo akcja filmu będzie się toczyć nie tylko w Puławach ale również w Lublinie. W planach są np. zdjęcia na stadionie Motoru Lublin.

– W tej chwili pracujemy nad zabezpieczeniem interesów Puław – mówi tajemniczo Grzegorz Królikiewicz.

Jak ustaliliśmy, chodzi o kilkuminutowy zwiastun produkcji, w którym mogłaby się pojawić jakaś scena z właściwego filmu nakręcona w Puławach. Zwiastun miałby powstać już w okolicach maja i czerwca.

– Sprawa jest w nieustannym ruchu. Na tego typu filmy są przeznaczane kwoty z telewizji publicznej czy ministerstwa kultury. Ale z tym wiąże się cała karuzela procedur – zaznacza Królikiewicz.

"Transfer” czyli współczeny "Piłkarski poker”
Akcja filmu będzie się toczyła wokół perypetiów piłkarza, który zostaje zakupiony przez klub piłkarski z Puław. W scenariuszu pojawiają się m.in. wątki korupcyjne związane z piłką nożną.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
lubelski
~wojtek~
mareckigp
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

lubelski
lubelski (28 stycznia 2010 o 22:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie ma czegoś takiego jak "stadion Motoru Lublin"
Rozwiń
~wojtek~
~wojtek~ (28 stycznia 2010 o 20:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A KTO MIAŁ BY GRAĆ KIBICÓW MANEKINY CZY KOSMICI ?
Rozwiń
mareckigp
mareckigp (28 stycznia 2010 o 20:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
u nas w szkole w Górze puławskiej był kiedys ten pan Masternak i mówił o tym filmie zapowiada się ciekawie wspominał tez on o tym że niektóre sceny mogą być kręcone na stadionie w górze puławskiej i że kibicami mają być zwykli ludzie
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!