czwartek, 22 marca 2018 r.

Puławy

Pracownia designu w Puławskim Parku Naukowo Technologicznym? Oferty za drogie


Problem z budową pracowni designu w Puławskim Parku Naukowo-Technologicznym. Przetarg na jej wykonanie został unieważniony z powodu zbyt wysokiej ceny zaproponowanej przez firmę, która złożyła ofertę. Miasto ogłosiło kolejny.

Pracownia miała być jedną z ostatnich inwestycji w ramach projektu rozbudowy potencjału PPN-T. Miasto na cały ten projekt otrzymało gigantyczne środki, około 30 milionów złotych. Część z nich ma trafić na powstanie nowej pracowni do cyfrowego projektowania np. produktów przemysłowych, części maszyn, ubrań itp.

Inwestycję wartą około 4 mln złotych podzielono na dwie części. Pierwsza dotyczy wyposażenia pracowni, w której znajdzie się profesjonalny sprzęt komputerowy, drukarki 3D i 2D, skanery i oprogramowanie graficzne. Władze miasta szacowały, że będzie to kosztować około 750 tysięcy złotych. Po pierwszym przetargu okazało się, że wartość jedynej nadesłanej oferty przekracza tę kwotę o prawie pół miliona.

– Uznaliśmy, że ta cena jest zbyt wysoka i ponawiamy ten przetarg. Zależy nam na czasie, bo termin realizacji projektu mija w połowie grudnia – mówi Jarosław Pazik, kierownik Wydziału Rozwoju Wspierania Przedsiębiorczości w Urzędzie Miasta Puławy.

Udało się wyłonić wykonawcę drugiej części przetargu. Chodzi o rozbudowę serwerowni PPN-T, nowej sali konferencyjnej, montażu cyfrowego systemu przesyłu obrazu i dźwięku z konferencji na wszystkie monitory w budynku oraz do sieci, nowych podłóg, ścianek, stolarki okiennej itp. To wszystko będzie kosztować 3,2 mln złotych. Prace powinny ruszyć niebawem.

Do czego przyda się ta super-nowoczesna pracownia projektowa? W ciemno można założyć, że stanie się ona jednym z obowiązkowych punktów wycieczek szkolnych, które odwiedzają park w ramach Uniwersytetu Dziecięcego. Najważniejszym zadaniem władz PPN-T będzie jednak znalezienie innego rodzaju klientów. Takich, którzy potrzebują tak drogiego sprzętu projektowego i będą w stanie zapłacić za jego wykorzystanie. Z naszych informacji wynika, że park prowadzi już w tej sprawie rozmowy.

Czytaj więcej o: park technologiczny Puławy
Gość
Gość
Gość
(16) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (27 października 2015 o 14:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Na szczęście po wyborach idzie nowe i w Parku też będzie wymiana kadr na takie, które będą wiedziały co zrobić żeby nie przynosił strat i wstydu miastu.

Nikt nie słucha prezesa Jarka, który mówił że nie będzie zemsty. No ale jak widać jego zwolennicy gorliwsi niż sam guru.

Rozwiń
Gość
Gość (27 października 2015 o 10:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
@Guest - jest solą w oku ze zwykłej, polaczkowatej zawiści. Jak ktoś jest tępy, to będzie zazdrościł, że nie on koło wymyślił.
Rozwiń
Gość
Gość (26 października 2015 o 22:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
W Parku dziala aktualnie 26 firm + 2 duze laboratoria (tworzyw biodegradowalnych i zwiazkow bioaktywnych). Wycieczki z reguly nie zwiedzaja firm tylko korzystaja z centrum konferencyjnego albo sali wystawienniczej. Zastanawiam sie czemu Park jest taka sola w oku niektorych ludzi w miescie.
Rozwiń
jaro
jaro (26 października 2015 o 21:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jakieś firmy w ogóle działają w PNT? Wycieczki szkolne jak chcą pooglądać nowe technologie mogą się wybrać do media expert czy neonetu. W profesjonalnych pracach raczej wycieczki jedynie przeszkadzają.
Rozwiń
Gość
Gość (26 października 2015 o 20:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Na szczęście po wyborach idzie nowe i w Parku też będzie wymiana kadr na takie, które będą wiedziały co zrobić żeby nie przynosił strat i wstydu miastu.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (16)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!