poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Puławy

Pracownicy Domu Chemika pytają o przebudowę ośrodka

  Edytuj ten wpis
Dodano: 17 lutego 2015, 16:26

Część pracowników Domu Chemika twierdzi, że nie konsultowano z nimi projektu przebudowy Puławskiego Ośrodka Kultury. Mają wiele obaw, którymi w poniedziałek podzielili się z radnymi. Na ich pytania mają odpowiadać przedstawiciele urzędu miasta.

Swoje ostatnie obrady komisja rady miasta zajmująca się m.in. kulturą postanowiła zorganizować w Domu Chemika. Głównym punktem spotkania miała być dyskusja dotycząca planu funkcjonowania ośrodka w trakcie planowanej, wielomiesięcznej przebudowy. Radni chcieli się dowiedzieć od pracowników jak wygląda ich sytuacja oraz na jakim etapie jest plan rozlokowania działalności kulturalnej Domu Chemika w inne miejsca na terenie Puław.

Tymczasem wielu pracowników ośrodka kultury na komisję przyszło z nadzieją, że właśnie od radnych poznają ważne z ich punktu widzenia informacje. Instruktorzy przyznali, że do dzisiaj nikt oficjalnie nie przedstawił im nowego projektu przebudowy Domu Chemika. Część z nich o założeniach architektonicznych dowiedziała się z internetu, a do zaprezentowanej w mediach koncepcji mają wiele uwag. Ich obawy dotyczą m.in. ilości sal do ćwiczeń, czy lokalizacji poszczególnych pomieszczeń w budynku. Zaplanowanie ich na nowo powinno według nich uwzględniać specyfikę poszczególnych zajęć. Innymi słowy - nie może być tak, że w jednej sali trwa ciche przedstawienie teatralne, a obok ćwiczy kapela, czy zespół taneczny.

Brak rozmów urzędu z pracownikami krytykowali radni. Zdaniem przewodniczącego komisji kultury Ireneusza Rzepkowskiego władze miasta zaniedbały konsultację z pracownikami Domu Chemika w sprawie jego modernizacji.

Obaw swoich pracowników nie podziela dyrektor ośrodka, Aleksandra Kozak-Kotowska, która przyznała, że ma zaufanie do twórców projektu. - Nie jestem architektem. Ufam projektantom, którzy odpowiadają za nowy Dom Chemika. Jeżeli mówią, że użyją materiałów wygłuszających, to one mają spełniać swoją rolę - podkreślała dyrektor Puławskiego Ośrodka Kultury.

Radni z komisji kultury postanowili na kolejne obrady zaprosić przedstawicieli urzędu, m.in. Jolantę Wróbel z Wydziału Kultury i Promocji oraz Krzysztofa Szczepańskiego z Zarządu Inwestycji Miejskiej. Na pytania pracowników Domu Chemika mają też odpowiadać architekci z pracowni MARKA.
  Edytuj ten wpis
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!