niedziela, 18 lutego 2018 r.

Puławy

Pracownicy odkupią spółki od Azotów?

  Edytuj ten wpis
Dodano: 15 marca 2015, 20:00

Grupa Azoty "Puławy" zamierza sprzedać swoje trzy spółki-córki. Pierwszeństwo zakupu będą mieli ich pracownicy.

Na sprzedaż są przeznaczone Remzap, Stozap oraz Medical. Grupa Azoty "Puławy” jest w tej chwili ich właścicielem. Stozap to spółka zajmująca się świadczeniem usług gastronomicznych. Medical jest dobrze znany na puławskim rynku usług medycznych. W każdej z nich pracuje po około kilkadziesiąt osób. Największą z przeznaczonych do sprzedaży jest zaś Remzap, zajmujący się inwestycjami i utrzymaniem ruchu w przemyśle. W niej pracuje w tej chwili 460 osób.

Przedstawiciele Azotów tłumaczą, że plany sprzedaży spółek wynikają z procesu koncentracji Grupy Azoty na podstawowej działalności biznesowej. - W ramach działań porządkujących strukturę Grupy Kapitałowej, podjęliśmy kierunkowe decyzje o sprzedaży spółek, które nie są bezpośrednio związane z podstawową działalnością produkcyjno-handlową naszej firmy - wyjaśnia Grzegorz Kulik, rzecznik Grupy Azoty.

Azoty na razie nie szukają jednak inwestorów na zewnątrz. W pierwszej kolejności możliwość odkupienia udziałów będą miały spółki pracownicze lub bezpośrednio pracownicy spółki. - Takie rozwiązanie pozwoliłoby na wzięcie odpowiedzialności i współdecydowanie o losach spółki przez osoby, które przez lata pracowały na rzecz rozwoju przedsiębiorstwa, i które będą mogły dalej wspólnie je rozwijać - argumentuje Kulik.

Azoty przygotowały już specjalną procedurę oraz harmonogram realizacji tego procesu. Obecnie trwają spotkania z pracownikami w trzech spółkach.

- Na razie próbujemy rozpoznać nasze możliwości i zbieramy podpisy pracowników zainteresowanych wykupem udziałów. W tej chwili mamy zapisanych już około 190 osób - mówi Zbigniew Grzelak, dyrektor pionu ekonomiczno-handlowego w Remzapie.

Proces sprzedaży spółek-córek Azotów rozpoczął się już na początku 2000 roku, kiedy sprzedano Autozap, Kolzap, Energezap, Maszzap, Mezap. Spółka Prozap jako biuro projektowe pozostaje w strukturach grupy kapitałowej.
  Edytuj ten wpis
feler
pab
no nie mogę...
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

feler
feler (16 marca 2015 o 15:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Pracownicy? Okej. Byle się do tego nie dorwały związkowe pasożyty.

Już raz założyli spółkę pracowniczą która rzekomo miałaby przejąć zakłady.

Dobrze że nic z tego nie wyszło, poza tym że tak zwani wspólnicy swojej kasy na oczy już nie zobaczyli.

Kolejny sukces, dom wczasowy Jawor. W artykule Wręga opowiadał o zapasie z zysku i innych bajkach, a prawda była taka że wydrenowaliby spółkę do cna gdyby nie została zawczasu sprzedana.

Dostają po kilka-kilkanaście tysięcy miesięcznie (Wręga ze swoimi szerokimi biznesami jeszcze więcej) a jeszcze im mało, jak się zerwą z łańcucha to kamień na kamieniu nie zostanie.

Rozwiń
pab
pab (16 marca 2015 o 10:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Pawle! Takiego potworka językowego, jak "po około kilkadziesiąt" po Tobie bym się nie spodziewał. "Kilkadziesiąt" to już jest "około"...

Słuszna uwaga, dziękuję za zgłoszenie, poprawiam swój błąd.

Rozwiń
no nie mogę...
no nie mogę... (16 marca 2015 o 02:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Pawle! Takiego potworka językowego, jak "po około kilkadziesiąt" po Tobie bym się nie spodziewał. "Kilkadziesiąt" to już jest "około"...

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!