sobota, 17 marca 2018 r.

Puławy

Prezesi Zakładów Azotowych Puławy zawieszeni. Spółką pokieruje Mariusz Bober

Dodano: 6 kwietnia 2016, 10:01

Decyzją rady nadzorczej, dotychczasowy prezes Zakładów Azotowych, Marian Rybak oraz wiceprezes Zenon Pokojski, zostali zawieszeni w pełnieniu obowiązków. Spółką pokieruje Mariusz Bober, prezes całej Grupy Azoty.

Mariana Rybaka zastąpi szef grupy kapitałowej, Mariusz Bober, a jego zastępcami będą Zbginiew Gagat i Jacek Janiszek. Zmiany w składzie zarządu to efekt wtorkowego posiedzenia rady nadzorczej puławskich Azotów.

Dotychczasowi prezesi zostali zawieszeni w pełnieniu obowiązków. Ze starego zarządu został jedynie Wojciech Kozak, którego mandat wygaśnie podczas najbliższego walnego zgromadzenia akcjonariuszy puławskiej spółki. Tego ostatniego oficjalnie zastąpi wtedy Andrzej Skwarek. Zdaniem władz Grupy Azoty, decyzja o tym, by to właśnie Mariusz Bober stanął na czele Zakładów Azotowych przyniesie spółce same korzyści.

- To strategiczna decyzja, która usprawni sposób zarządzania Grupą Azoty oraz przyczyni się do jej głębszej integracji. „Puławy” to największa spółka w grupie o kluczowym znaczeniu, dlatego powierzenie prezesowi całej Grupy Azoty zarzadzania nią, przyczyni się głębszej integracji na drodze do celu, jakim jest dalszy rozwój grupy, zarówno na polskim, jak i europejskim rynku - oświadczył w komunikacie Grzegorz Kulik, rzecznik Grupy Azoty.

Po zmianach, jedyną nową osobą w zarządzie, która była związana z Zakładami Azotowymi jest nowy wiceprezes tej spółki, Jacek Janiszek. To m.in. były kierownik Centrum Energetycznego oraz dyrektor Departamentu Organizacji Korporacyjnej w tej firmie, które pełnił do 2008 roku. W ostatnich latach związany z branżą opakowaniową (HMP) oraz komputerową (SIM). Wcześniej był m.in. z-cą dyrektora do spraw ekonomiczno-administracyjnych w puławskim SP ZOZ.

Nowy prezes ZA, Mariusz Bober oraz wiceprezes Zbigniew Gagat to osoby, które nie legitymują się wykształceniem, ani doświadczeniem związanym z przemysłem chemicznym. Ten pierwszy dotychczas szefował m.in. należącą do KGHM-u firmą zajmującą się produkcją kruszyw drogowych, charytatywną fundacją Rosa, czy mało znanym przedsiębiorstwem organizującym wakacje. Produkcją kruszywa dla lubińskiej firmy przed laty zajmował się także Gagat, który był dyrektorem jednego z oddziałów Ecorenu. Wcześniej pracował m.in. jako konstruktor oraz inżynier do spraw remontów w Hucie Miedzi Legnica. Ostatnio pełnił funkcję dyrektora technicznego w legnickiej firmie Elsur, zajmującej się m.in. montażem maszyn i linii produkcyjnych.

Gość
Gość
Gość
(33) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (14 kwietnia 2016 o 14:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Kolejny któremu zbywa na słownik? Jeżeli w takim stylu chcesz dostać pracę czy piszesz CV, to nie dziwię się że później sfrustrowany narzekasz po forach. Zacznij od siebie zamiast tłumaczyć się klikami

Rozwiń
Gość
Gość (12 kwietnia 2016 o 13:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Szanowny panie prezesie mo że pań rozwali t a klik e w kadrach i skonczy przyjmowanie ludzi kierowników i wszystkich komuchow którzy wykorzystując stanowisko przyjmują osoby które nie mam a nic z chemia do czynienia.sztuczne robienie tlokuprzy rekrutacji pulawachzrobilosi e nudne
Rozwiń
Gość
Gość (8 kwietnia 2016 o 15:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Wyznawca pislamu który nie ma dystansu do siebie i nie wie co to jest posiadać poczucie humoru, żal mi takich ludzi. Jak nie mają argumentów to od razu widzą ataki personalne, jak nic jak Antoni.

Tak to własnie jest jak nie ma sie czego czepić to wycieczki personalne sie zaczynaja. Żenada. Piszący o marginalizacji Puław też nie mają za wiele pojęcia, bo przypominam że od teraz prezes Grupy Azoty będzie pełnił obowiązki prezesa Puław więc trudno o lepsze rozwiązanie we względzie na ich pozycję.

Rozwiń
kosa
kosa (8 kwietnia 2016 o 11:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Tak to własnie jest jak nie ma sie czego czepić to wycieczki personalne sie zaczynaja. Żenada. Piszący o marginalizacji Puław też nie mają za wiele pojęcia, bo przypominam że od teraz prezes Grupy Azoty będzie pełnił obowiązki prezesa Puław więc trudno o lepsze rozwiązanie we względzie na ich pozycję.

Rozwiń
iPAD
iPAD (7 kwietnia 2016 o 20:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

A dziś 7 kwietnia Dzień Bobrów!!

Bobry nie mówią:

– Dzień dobry!
Bobry mówią:
– Dzień bobry!
A gdy wieczorem
Nad wodą staną,
Zamiast:
– Dobranoc!
Mówią: – Bobranoc!

                  Wanda Chotomska

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (33)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!