Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

7 maja 2015 r.
8:44

Prezydent Puław: miasto w super kondycji

0 7 A A
Gratulacje dla prezydenta po otrzymaniu absolutorium (fot. Radosław Szczęch)
Gratulacje dla prezydenta po otrzymaniu absolutorium (fot. Radosław Szczęch)

Radni przyjęli sprawozdanie z wykonania budżetu za 2014 rok i udzielili absolutorium prezydentowi Puław, Januszowi Groblowi.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Po otrzymaniu pozytywnej opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej dotyczącej sprawozdania z wykonania ubiegłorocznego budżetu oraz braku uwag ze strony miejskich komisji, radni jednomyślnie przyjęli dokument sprawozdawczy.

Podobnym wynikiem zakończyło się głosowanie nad udzieleniem absolutorium dla prezydenta miasta, Janusza Grobla. Na 21 obecnych na sali radnych, 20 było „za”. Od głosu wstrzymał się jedynie radny klubu Prawo i Sprawiedliwość, Mieczysław Turski, który nie chciał komentować tej decyzji.

Tuż po głosowaniu prezydent otrzymał kwiaty oraz gratulacje od swoich pracowników i od radnych. Absolutorium to kredyt zaufania, sygnał, że rada miasta pozytywnie ocenia wykonanie ubiegłorocznego budżetu. Nie chodzi przy tym o celowość poszczególnych inwestycji, ile po prostu o prawidłowe gospodarowanie publicznymi pieniędzmi.

– Uważam, że jeśli chodzi o nasze miasto, jesteśmy w super dobrej kondycji finansowej. Możemy spokojnie patrzeć w przyszłość i spokojnie aplikować o kolejne fundusze europejskie – mówił tuż po sesji prezydent Janusz Grobel. – Poziom naszego zadłużenia to około 40 procent, gdzie limitowany jest do 60. A to, że chciałoby się więcej - na pewno tak, ale pamiętajmy, że budżet ma to do siebie, że wydatki muszą się zbilansować z dochodami – dodał.

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 7 maja 2015 o 22:28
W ramach ciekawostki jeszcze zostawię takie dane: Najwyższy poziom zadłużenia w 2014 r. ponownie odnotowały dwie zachodniopomorskie gminy: Ostrowice (304%) i Rewal (267%). Do najbardziej zadłużonych dołączyły samorządy największych miast: Torunia (95%, wzrost o 9 pkt proc.) i Łodzi (78%, wzrost o 19 pkt proc.). Swoje długi w porównaniu z 2013 r. powiększyły także Wrocław (64%, wzrost o 6 pkt), oraz Lublin (63%, o 8 pkt).
Avatar
Gość / 7 maja 2015 o 22:15
Pana nie trzeba przekonywać, bo Pan już "wszystko wie", szkoda, że tak wybiórczo... Mimo wszystko spróbuję: Podatki i opłaty w Puławach są na realnym poziomie i daleko im do górnych limitów narzucanych przez Ministerstwo Finansów. Proszę zwrócić uwagę jak krzyczano, że jest drogo za śmieci, a teraz wszyscy dookoła drastycznie podnoszą opłaty bo nie wyrabiali, a w Puławach ustalono prawidłową cenę. Jako drugi przykład proszę sobie porównać opłaty za wodę w Puławach i innych miastach województwa lubelskiego- dane są dostępne w internecie, na tej stronie też był artykuł na ten temat: Serwis cena-wody.pl przeanalizował stawki dla gospodarstw domowych obowiązujące w prawie 900 gminach w całej Polsce. Z zestawienia wynika, że wśród gmin w województwie lubelskim najmniej za wodę płacą mieszkańcy Tomaszowa Lubelskiego (2,26 zł za 1 m3), a zaledwie o gorsz więcej mieszkańcy Puław. Na drugim biegunie są Kraśnik (gdzie jest najdrożej - 4,19 zł) oraz Ludwin - 4,09 zł. Z tego co czytałem Parking w Marinie rzeczywiście nie jest użytkowany, bo został wykonany wadliwie. Uprzedzając pytanie: nie każdą wadę da się wykryć przy odbiorze, duża część wychodzi podczas użytkowania- tak było w tym przypadku. Wykonawca dokona naprawy w ramach obowiązującej gwarancji. Co do stadionu, nie wiem o jakim sypaniu się Pan mówi. Puławski obiekt jest wysoko ceniony i zbiera nagrody w ogólnopolskich konkursach i regularnie rozgrywane są na nim mecze II lig, co znaczy, że spełnia wymogi PZPN. Ostatnio czytałem, że jeśli Euro U-21 odbędzie się w Lublinie, to jedna z drużyn może mieć bazę w Puławach. Skwer nie jest za 20 baniek, w ramach jednego projektu była też rewitalizacja i termomodernizacja pobliskiej szkoły, boiska i placu zabaw, co znacznie rozkłada kwotę, którą Pan przypisuje skwerowi. Faktycznie- na alejkach po deszczu robi się błoto, podobnie jak w Wilanowie, czy Ogrodzie Saskim, gdzie zastosowano mineralne podłoże. Dodatkowo u nas może mieć znaczenie warstwa gliny, która jest głębiej pod ziemią i utrudnia odprowadzanie wody. Zastosowanie podłoża mineralnego to wymóg konserwatora zabytków poza tym i mieszkańcy z tego co pamiętam bardzo nie chcieli żeby na skwerze była kostka. Co do PPNT- to nie hala, gdzie każdy kto chce może sobie wynająć miejsce na sklepik po preferencyjnej cenie tylko specjalistyczny obiekt przeznaczony do wdrażania innowacji. Nie pamiętam ile dokładnie kosztował coś ok. 70 mln, z czego 10 to wkład własny miasta. Obecnie już pracują w nim naukowcy- wynaleźli między innymi opakowania na żywność, które są biodegradowalne i taką samą folię do przeznaczeń rolniczych. Poza tym w najbliższym czasie zostaną otwarte kolejne laboratoria. Miasto wkładając 10 baniek ma obiekt za 70- nie opłacało się? W tej perspektywie już nie będzie na takie obiekty kasy z Unii, ale będą głównie na innowacje. My dzięki PPNT możemy zaoferować inwestorom i naukowcom miejsce, gdzie będą mogli nad tym pracować. Poza tym w PPNT regularnie odbywa się wiele konferencji i Uniwersytet Dziecięcy, który uczniowie z puławskich szkół uwielbiają. Co do wyludniania odsyłam do prognoz GUS- jak pisałem wcześniej. w 2050 r. będzie nas w Polsce 33 mln 951 tys. Województwo opolskie skurczy się w 2050 r. z miliona mieszkańców do 744 tys., łódzkie z 2,5 mln do niespełna 2 mln, a śląskie będzie miało o 904 tys. mieszkańców mniej niż teraz (aktualnie to 4,6 mln). To wielki problem, na który władze centralne nie potrafią znaleźć recepty. Niestety z poziomu gminy nie ma możliwości zatrzymać tego procesu, choć można i trzeba próbować.
Pana nie trzeba przekonywać, bo Pan już "wszystko wie", szkoda, że tak wybiórczo... Mimo wszystko spróbuję: Podatki i opłaty w Puławach są na realnym poziomie i daleko im do górnych limitów narzucanych przez Ministerstwo Finansów. Proszę zwrócić uwagę jak krzyczano, że jest drogo za śmieci, a teraz wszyscy dookoła drastycznie podnoszą opłaty bo nie wyrabiali, a w Puławach ustalono prawidłową cenę. Jako drugi przykład proszę sobie porównać opłaty za wodę w Puławach i innych miastach województwa lubelskiego- dane są dostępne w inter... rozwiń
Avatar
gośc / 7 maja 2015 o 20:30

Przed emocjonalnym wpisem o czerwonej lampce warto się najpierw zapoznać z poziomem zadłużenia innych samorządów (wiele z nich chciałoby być na miejscu Puław), zapoznać się ile kasy dostaje miasto na wykonywanie zadań zleconych, a ile jej potrzeba na zrealizowanie takich zadań, zapoznać się z konstrukcją budżetu i wieloletnią prognozą finansową. Co do wyludniania- polecam ostatnią prognozę GUS i uczciwe spojrzenie jak to wygląda w skali kraju, i czy tylko Puławy mają ten problem.


Proszę nas zatem oświecić, jak to wygląda z tym puławskim budżetem. Wieloletnia Prognoza Finansowa jest tylko prognozą. Co w niej pisze.? Będą podwyżki opłat i podatków lokalnych aby spłacić długi na mega pomniki z funduszy unijnych, które niedawno zbudowane, a już się sypią? Parking w marinie za blisko 50 baniek zamknięty, stadion fuszerka, skwer za 20 baniek z błotem zamiast alejek, no i największy hicior Park Naukowy.

A ja się pytam ile w związku z tymi gigantycznymi wydatkami na puławskie inwestycje powstało miejsc pracy? i dlaczego Puławy skoro jest tak rewelacyjnie liczą zgodnie z deklaracjami śmieciowymi niewiele ponad 40 tys. Mieszkańców?


Proszę nas zatem oświecić, jak to wygląda z tym puławskim budżetem. Wieloletnia Prognoza Finansowa jest tylko prognozą. Co w niej pisze.? Będą podwyżki opłat i podatków lokalnych aby spłacić długi na mega pomniki z funduszy unijnych, które niedawno zbudowane, a już się sypią? Parking w marinie za blisko 50 baniek zamknięty, stadion fuszerka, skwer za 20 baniek z błotem zamiast alejek, no i największy hicior Park Naukowy.

A ja się pytam ile w związku z tymi gigantycznymi wydatkami na puławskie inwestycje powstało... rozwiń

Avatar
Gość / 7 maja 2015 o 14:23
Przed emocjonalnym wpisem o czerwonej lampce warto się najpierw zapoznać z poziomem zadłużenia innych samorządów (wiele z nich chciałoby być na miejscu Puław), zapoznać się ile kasy dostaje miasto na wykonywanie zadań zleconych, a ile jej potrzeba na zrealizowanie takich zadań, zapoznać się z konstrukcją budżetu i wieloletnią prognozą finansową. Co do wyludniania- polecam ostatnią prognozę GUS i uczciwe spojrzenie jak to wygląda w skali kraju, i czy tylko Puławy mają ten problem.
Avatar
Gość / 7 maja 2015 o 13:27
Ja pitole. 40% zadłużenia i niby jest ok? Tu powinna palić się czerwona lampka, a radni powinni bić na alarm zastanowić się jak inwestować pieniądze w tej kadencji, aby nie dopuścić do max zadłużenia przewidzianego prawem. Tylko czy ktoś się na tym zna? Czy ktoś wie jakie będą konsekwencje obecnego i przyszłego zadłużenia? Zobaczymy jak skończą się fundusze unijne i budżet Puław znacznie się skurczy - ile wtedy będzie wynosiło zadłużenie? Ale co tam, na razie jest. A co będzie w przyszłości, za trzy, cztery lata i później - a co nas to obchodzi. Nie dziwne zatem, że Puławy się masowo wyludniają.
Ja pitole. 40% zadłużenia i niby jest ok? Tu powinna palić się czerwona lampka, a radni powinni bić na alarm zastanowić się jak inwestować pieniądze w tej kadencji, aby nie dopuścić do max zadłużenia przewidzianego prawem. Tylko czy ktoś się na tym zna? Czy ktoś wie jakie będą konsekwencje obecnego i przyszłego zadłużenia? Zobaczymy jak skończą się fundusze unijne i budżet Puław znacznie się skurczy - ile wtedy będzie wynosiło zadłużenie? Ale co tam, na razie jest. A co będzie w przyszłości, za trzy, cztery lata i później - a co nas to obch... rozwiń
Avatar
Gość / 7 maja 2015 o 09:12
Przeciez prezydent dwoi i sie troi zeby robic nowe miejsca pracy urzędników :) hellol
Avatar
Gość / 7 maja 2015 o 08:54
Tylko dlaczego mieszkańcy wyjeżdżają za granicę? - bo pracy nie ma tak jest w większości miejscowości woj. lubelskiego i Polski. Taka trochę propaganda sukcesu....
Avatar
Gość / 7 maja 2015 o 22:28
W ramach ciekawostki jeszcze zostawię takie dane: Najwyższy poziom zadłużenia w 2014 r. ponownie odnotowały dwie zachodniopomorskie gminy: Ostrowice (304%) i Rewal (267%). Do najbardziej zadłużonych dołączyły samorządy największych miast: Torunia (95%, wzrost o 9 pkt proc.) i Łodzi (78%, wzrost o 19 pkt proc.). Swoje długi w porównaniu z 2013 r. powiększyły także Wrocław (64%, wzrost o 6 pkt), oraz Lublin (63%, o 8 pkt).
Avatar
Gość / 7 maja 2015 o 22:15
Pana nie trzeba przekonywać, bo Pan już "wszystko wie", szkoda, że tak wybiórczo... Mimo wszystko spróbuję: Podatki i opłaty w Puławach są na realnym poziomie i daleko im do górnych limitów narzucanych przez Ministerstwo Finansów. Proszę zwrócić uwagę jak krzyczano, że jest drogo za śmieci, a teraz wszyscy dookoła drastycznie podnoszą opłaty bo nie wyrabiali, a w Puławach ustalono prawidłową cenę. Jako drugi przykład proszę sobie porównać opłaty za wodę w Puławach i innych miastach województwa lubelskiego- dane są dostępne w internecie, na tej stronie też był artykuł na ten temat: Serwis cena-wody.pl przeanalizował stawki dla gospodarstw domowych obowiązujące w prawie 900 gminach w całej Polsce. Z zestawienia wynika, że wśród gmin w województwie lubelskim najmniej za wodę płacą mieszkańcy Tomaszowa Lubelskiego (2,26 zł za 1 m3), a zaledwie o gorsz więcej mieszkańcy Puław. Na drugim biegunie są Kraśnik (gdzie jest najdrożej - 4,19 zł) oraz Ludwin - 4,09 zł. Z tego co czytałem Parking w Marinie rzeczywiście nie jest użytkowany, bo został wykonany wadliwie. Uprzedzając pytanie: nie każdą wadę da się wykryć przy odbiorze, duża część wychodzi podczas użytkowania- tak było w tym przypadku. Wykonawca dokona naprawy w ramach obowiązującej gwarancji. Co do stadionu, nie wiem o jakim sypaniu się Pan mówi. Puławski obiekt jest wysoko ceniony i zbiera nagrody w ogólnopolskich konkursach i regularnie rozgrywane są na nim mecze II lig, co znaczy, że spełnia wymogi PZPN. Ostatnio czytałem, że jeśli Euro U-21 odbędzie się w Lublinie, to jedna z drużyn może mieć bazę w Puławach. Skwer nie jest za 20 baniek, w ramach jednego projektu była też rewitalizacja i termomodernizacja pobliskiej szkoły, boiska i placu zabaw, co znacznie rozkłada kwotę, którą Pan przypisuje skwerowi. Faktycznie- na alejkach po deszczu robi się błoto, podobnie jak w Wilanowie, czy Ogrodzie Saskim, gdzie zastosowano mineralne podłoże. Dodatkowo u nas może mieć znaczenie warstwa gliny, która jest głębiej pod ziemią i utrudnia odprowadzanie wody. Zastosowanie podłoża mineralnego to wymóg konserwatora zabytków poza tym i mieszkańcy z tego co pamiętam bardzo nie chcieli żeby na skwerze była kostka. Co do PPNT- to nie hala, gdzie każdy kto chce może sobie wynająć miejsce na sklepik po preferencyjnej cenie tylko specjalistyczny obiekt przeznaczony do wdrażania innowacji. Nie pamiętam ile dokładnie kosztował coś ok. 70 mln, z czego 10 to wkład własny miasta. Obecnie już pracują w nim naukowcy- wynaleźli między innymi opakowania na żywność, które są biodegradowalne i taką samą folię do przeznaczeń rolniczych. Poza tym w najbliższym czasie zostaną otwarte kolejne laboratoria. Miasto wkładając 10 baniek ma obiekt za 70- nie opłacało się? W tej perspektywie już nie będzie na takie obiekty kasy z Unii, ale będą głównie na innowacje. My dzięki PPNT możemy zaoferować inwestorom i naukowcom miejsce, gdzie będą mogli nad tym pracować. Poza tym w PPNT regularnie odbywa się wiele konferencji i Uniwersytet Dziecięcy, który uczniowie z puławskich szkół uwielbiają. Co do wyludniania odsyłam do prognoz GUS- jak pisałem wcześniej. w 2050 r. będzie nas w Polsce 33 mln 951 tys. Województwo opolskie skurczy się w 2050 r. z miliona mieszkańców do 744 tys., łódzkie z 2,5 mln do niespełna 2 mln, a śląskie będzie miało o 904 tys. mieszkańców mniej niż teraz (aktualnie to 4,6 mln). To wielki problem, na który władze centralne nie potrafią znaleźć recepty. Niestety z poziomu gminy nie ma możliwości zatrzymać tego procesu, choć można i trzeba próbować.
Pana nie trzeba przekonywać, bo Pan już "wszystko wie", szkoda, że tak wybiórczo... Mimo wszystko spróbuję: Podatki i opłaty w Puławach są na realnym poziomie i daleko im do górnych limitów narzucanych przez Ministerstwo Finansów. Proszę zwrócić uwagę jak krzyczano, że jest drogo za śmieci, a teraz wszyscy dookoła drastycznie podnoszą opłaty bo nie wyrabiali, a w Puławach ustalono prawidłową cenę. Jako drugi przykład proszę sobie porównać opłaty za wodę w Puławach i innych miastach województwa lubelskiego- dane są dostępne w inter... rozwiń
Avatar
gośc / 7 maja 2015 o 20:30

Przed emocjonalnym wpisem o czerwonej lampce warto się najpierw zapoznać z poziomem zadłużenia innych samorządów (wiele z nich chciałoby być na miejscu Puław), zapoznać się ile kasy dostaje miasto na wykonywanie zadań zleconych, a ile jej potrzeba na zrealizowanie takich zadań, zapoznać się z konstrukcją budżetu i wieloletnią prognozą finansową. Co do wyludniania- polecam ostatnią prognozę GUS i uczciwe spojrzenie jak to wygląda w skali kraju, i czy tylko Puławy mają ten problem.


Proszę nas zatem oświecić, jak to wygląda z tym puławskim budżetem. Wieloletnia Prognoza Finansowa jest tylko prognozą. Co w niej pisze.? Będą podwyżki opłat i podatków lokalnych aby spłacić długi na mega pomniki z funduszy unijnych, które niedawno zbudowane, a już się sypią? Parking w marinie za blisko 50 baniek zamknięty, stadion fuszerka, skwer za 20 baniek z błotem zamiast alejek, no i największy hicior Park Naukowy.

A ja się pytam ile w związku z tymi gigantycznymi wydatkami na puławskie inwestycje powstało miejsc pracy? i dlaczego Puławy skoro jest tak rewelacyjnie liczą zgodnie z deklaracjami śmieciowymi niewiele ponad 40 tys. Mieszkańców?


Proszę nas zatem oświecić, jak to wygląda z tym puławskim budżetem. Wieloletnia Prognoza Finansowa jest tylko prognozą. Co w niej pisze.? Będą podwyżki opłat i podatków lokalnych aby spłacić długi na mega pomniki z funduszy unijnych, które niedawno zbudowane, a już się sypią? Parking w marinie za blisko 50 baniek zamknięty, stadion fuszerka, skwer za 20 baniek z błotem zamiast alejek, no i największy hicior Park Naukowy.

A ja się pytam ile w związku z tymi gigantycznymi wydatkami na puławskie inwestycje powstało... rozwiń

Avatar
Gość / 7 maja 2015 o 14:23
Przed emocjonalnym wpisem o czerwonej lampce warto się najpierw zapoznać z poziomem zadłużenia innych samorządów (wiele z nich chciałoby być na miejscu Puław), zapoznać się ile kasy dostaje miasto na wykonywanie zadań zleconych, a ile jej potrzeba na zrealizowanie takich zadań, zapoznać się z konstrukcją budżetu i wieloletnią prognozą finansową. Co do wyludniania- polecam ostatnią prognozę GUS i uczciwe spojrzenie jak to wygląda w skali kraju, i czy tylko Puławy mają ten problem.
Avatar
Gość / 7 maja 2015 o 13:27
Ja pitole. 40% zadłużenia i niby jest ok? Tu powinna palić się czerwona lampka, a radni powinni bić na alarm zastanowić się jak inwestować pieniądze w tej kadencji, aby nie dopuścić do max zadłużenia przewidzianego prawem. Tylko czy ktoś się na tym zna? Czy ktoś wie jakie będą konsekwencje obecnego i przyszłego zadłużenia? Zobaczymy jak skończą się fundusze unijne i budżet Puław znacznie się skurczy - ile wtedy będzie wynosiło zadłużenie? Ale co tam, na razie jest. A co będzie w przyszłości, za trzy, cztery lata i później - a co nas to obchodzi. Nie dziwne zatem, że Puławy się masowo wyludniają.
Ja pitole. 40% zadłużenia i niby jest ok? Tu powinna palić się czerwona lampka, a radni powinni bić na alarm zastanowić się jak inwestować pieniądze w tej kadencji, aby nie dopuścić do max zadłużenia przewidzianego prawem. Tylko czy ktoś się na tym zna? Czy ktoś wie jakie będą konsekwencje obecnego i przyszłego zadłużenia? Zobaczymy jak skończą się fundusze unijne i budżet Puław znacznie się skurczy - ile wtedy będzie wynosiło zadłużenie? Ale co tam, na razie jest. A co będzie w przyszłości, za trzy, cztery lata i później - a co nas to obch... rozwiń
Avatar
Gość / 7 maja 2015 o 09:12
Przeciez prezydent dwoi i sie troi zeby robic nowe miejsca pracy urzędników :) hellol
Avatar
Gość / 7 maja 2015 o 08:54
Tylko dlaczego mieszkańcy wyjeżdżają za granicę? - bo pracy nie ma tak jest w większości miejscowości woj. lubelskiego i Polski. Taka trochę propaganda sukcesu....
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pseudokibice Legii zdemolowali dworzec w Kutnie [wideo]
film

Pseudokibice Legii zdemolowali dworzec w Kutnie [wideo] 0 0

Miało być święto piłki nożnej, skończyło się walkowerem. Finał ekstraklasy został przerwany po chuligańskich wybrykach pseudokibiców Lecha Poznań. Jednak to co działo się na boisku, miało także swoją kontynuację poza nim

Tylko 20 proc. towarów z Chin przechodzi przez Małaszewicze. "Omijają nasz kraj"

Tylko 20 proc. towarów z Chin przechodzi przez Małaszewicze. "Omijają nasz kraj" 0 0

Małaszewicze przyjmują tylko 20 proc. kontenerów z Chin w ramach Nowego Jedwabnego Szlaku. Takie informacje otrzymał z Ministerstwa Infrastruktury poseł Stanisław Żmijan

Krzysztof Żuk oczyszczony z zarzutu ws. biurowca

Krzysztof Żuk oczyszczony z zarzutu ws. biurowca 46 12

Krzysztof Żuk został ostatecznie oczyszczony z zarzutu w sprawie wynajęcia biur w nieistniejącym budynku. Chodzi o głośną sprawę biurowca przy Wieniawskiej. Korzystny dla Żuka werdykt wydała dziś Główna Komisja Orzekająca przy ministrze finansów

Leszek Bartnicki prezesem Motoru przynajmniej do końca sezonu

Leszek Bartnicki prezesem Motoru przynajmniej do końca sezonu 0 5

Po sobotniej porażce z Wisłą Sandomierz (0:1) prezes Motoru Lublin Leszek Bartnicki podał się do dymisji. W poniedziałek Rada Nadzorcza zdecydowała jednak, że szef klubu zostanie na swoim stanowisku przynajmniej do końca sezonu 2018/2019.

AZS AWF Biała Podlaska – Ostrovia Ostrów Wielkopolski 35:33

AZS AWF Biała Podlaska – Ostrovia Ostrów Wielkopolski 35:33 0 0

I LIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH W przedostatnim meczu sezonu bialscy akademicy pokonali Ostrovię Ostrów Wielkopolski

Wykopał w ogrodzie pocisk artyleryjski

Wykopał w ogrodzie pocisk artyleryjski 3 1

Niewybuch wykopał w ogrodzie właściciel działki w Wólce Gołębskiej.

Lublin: Krwawa bójka po pracy. Zaatakował kolegę swojej byłej dziewczyny

Lublin: Krwawa bójka po pracy. Zaatakował kolegę swojej byłej dziewczyny 4 6

Miał grozić swojej byłej dziewczynie śmiercią, a potem zaatakował nożem jej kolegę. Niewiele brakowało, aby bójka zakończyła się tragedią. 24-letni Przemysław S. odpowie za to przed sądem

Noc Muzeów w Zamościu. Ciężko obejrzeć wszystko jednego wieczora [zdjęcia]
galeria

Noc Muzeów w Zamościu. Ciężko obejrzeć wszystko jednego wieczora [zdjęcia] 1 0

Od godziny 18 do 24 można było w sobotę wziąć udział w nocnym zwiedzaniu zbiorów muzealnych w Zamościu.

25. Święto Roweru w Lubartowie. Spodziewają się 15 tys. uczestników
24 czerwca 2018, 9:00

25. Święto Roweru w Lubartowie. Spodziewają się 15 tys. uczestników 1 0

Nawet 15 tysięcy uczestników spodziewają się organizatorzy jubileuszowego, 25. Święta Roweru w Lubartowie. Wśród uczestników zostanie rozlosowanych 25 rowerów.

24 godziny z mangą i anime
26 maja 2018, 11:00

24 godziny z mangą i anime 3 0

Co Gdzie Kiedy. Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki Cytadela Syriusza (ul. Lwowska 12) zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu 24h z... W sobotę, 26 maja o godz. 11 rozpocznie się wydarzenie 24 godziny z mangą i anime.

Ruski balet ponownie w Lublinie
30 maja 2018, 21:00

Ruski balet ponownie w Lublinie 0 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Graffiti (al. Piłsudskiego 13) zaprasza na drugą odsłonę imprezy Ruski balet. Wydarzenie odbędzie się 30 maja o godz. 21.

Szkoła przerabia dawny magazyn. Baza dla nowego kierunku kształcenia
Magazyn
galeria

Szkoła przerabia dawny magazyn. Baza dla nowego kierunku kształcenia 0 0

W szkole rolniczej w Korolówce (pow. włodawski) gospodarskim sposobem dawny magazyn, a jeszcze wcześniej obora adaptowana jest na stajnię. Już niedługo będą tam cztery hucuły. W ten sposób powstaje baza dla nowego kierunku kształcenia, jakim jest hodowla koni.

Żurawie 2018: Kto dostanie Lubelskie Wyróżnienia Kulturalne?
26 maja 2018, 20:00

Żurawie 2018: Kto dostanie Lubelskie Wyróżnienia Kulturalne? 0 0

Poznaliśmy nazwiska 12 osób nominowanych do tegorocznych Żurawi – Lubelskich Wyróżnień Kulturalnych. Wśród nich są m.in. Aleksandra Cieślik – dziennikarka Radia Centrum, Jan Wąsak z tria „Pasażer”, z którym zdobył m.in. nagrodę publiczności na Open Stage oraz Jakub Bodys – fotograf kultury, portrecista.

Ewa Farna przeciw uzależnieniom - koncert w hali MOSiR
25 maja 2018, 20:00

Ewa Farna przeciw uzależnieniom - koncert w hali MOSiR 0 1

Co Gdzie Kiedy. Już 25 maja o godz. 20 w Hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli (al. Zygmuntowskie 4) wystąpi gwiazda polskiej sceny muzycznej - Ewa Farna! Artystka wystąpi w ramach akcji profilaktycznej przeciw uzależnieniom.

Zderzenie toyoty z rowerzystą. Czy kierowca w ogóle w miał szansę wyhamować? [wideo]
film

Zderzenie toyoty z rowerzystą. Czy kierowca w ogóle w miał szansę wyhamować? [wideo] 43 44

Do wypadku doszło w niedzielę około godziny 18:30 na ulicy Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!