Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

4 lutego 2010 r.
8:35
Edytuj ten wpis

Prokuratura zarzuca rozbój, sąd przedłuża areszt. Rodzice: Osądźcie wreszcie naszego syna

0 32 A A

Jerzy Kopacz od 8 miesięcy czeka w areszcie na zakończenie śledztwa. Poczeka tam jeszcze do kwietnia – zdecydował właśnie lubelski sąd. – Tak długie postępowanie to skandal – ocenia karnista z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Nam tylko chodzi o to, by syn został jak najszybciej osądzony. I żeby skończył się ten koszmar – mówili nam wczoraj zrozpaczeni rodzice.

Była noc z 6 na 7 czerwca ub. roku. Jerzy Kopacz, świeżo upieczony absolwent geografii, wybrał się ze znajomym na piwo do centrum Lublina. Ulice były pełne ludzi, bo trwały imprezy Nocy Kultury. Na Starym Mieście nietrzeźwi Kopacz i jego kolega zadali się z Klaudiuszem W. Wcześniej go nie znali.

W tym samym czasie z pobliskiej restauracji wyszła kilkuosobowa grupa. Był w niej obywatel Niemiec i lubelski prokurator. Wtedy – twierdzi prokuratura – doszło do pobicia i próby rozboju.
Wychodzących z restauracji miał zaatakować Kopacz i dwaj towarzyszący mu mężczyźni. Policja zabrała Kopacza na przesłuchanie. Sąd go aresztował. Za kratki trafili też jego kompani.

Prokuratura zarzuciła im udział w pobiciu – jeden z zaatakowanych miał siniaki. Pojawił się też o wiele cięższy zarzut: cudzoziemcowi i jego znajomej napastnicy usiłowali zrabować pieniądze, kamerę i parasolkę. A za to grozi do 12 lat więzienia.

Śledztwo miało być szybkie. Ale Niemiec wyjechał z Polski i trzeba było przesłuchiwać go w ramach pomocy prawnej w jego kraju. Z kolei Klaudiusza W. skierowano na obserwację psychiatryczną do szpitala.

– Nie mogliśmy zakończyć postępowania bez przeprowadzenia tych czynności – tłumaczy Marek Zych, zastępca szefa prokuratury Rejonowej Lublin-Północ. I dodaje: Dowody świadczą, że była to próba klasycznego rozboju. Stąd wniosek o aresztowanie.

Trzeci z podejrzanych po kilku tygodniach wyszedł na wolność. Według prokuratury, miał najmniejszy udział w napadzie i odpowie z wolnej stopy.

Za Kopaczem ręczyli znajomi i pracodawca. Jego matka przez kilka dni protestowała przed gmachem prokuratury przy ul. Okopowej w Lublinie. Lubelska telewizja nakręciła reportaż o aresztowanym. Przez trzy tygodnie, w grudniu ub. roku, Kopacz był na wolności za zgodą sądu. Prokuratura skutecznie to zaskarżyła. Wrócił za kraty.

– Nam chodzi o sprawiedliwość – mówi Alina Kopacz, matka Jerzego. – Jeśli syn brał udział w bójce, niech stanie przed sądem. Ale nie można oskarżać go o rozbój! On nigdy nie wyciągnął ręki po cudze.

Rodzice Kopacza wierzą w wersję syna, według której to wyłącznie Klaudiusz W. zaczepił mężczyzn wychodzących z restauracji. Doszło między nimi do szarpaniny. To wszystko. Żadnego rozboju nie było.

W poniedziałek sąd znowu przedłużył Kopaczowi areszt. Tym razem do kwietnia. Prokuratura zapowiada, że do tego czasu powinna już zakończyć śledztwo. W tym tygodniu dobiegła wreszcie końca obserwacja psychiatryczna Klaudiusza W. Przyszedł też protokół przesłuchania Niemca.


Dr Piotr Kładoczny, karnista z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka

- Mimo że sprawa nie jest za bardzo skomplikowana, śledztwo trwa już od tylu miesięcy. Moim zdaniem to skandal, że człowiek tak długo musi czekać na zakończenie postępowania. Na podstawie informacji, które posiadam, uważam również, że nie ma tu przesłanek do stosowania aresztu. • not. pab

Wkrótce wideo: Rodzice wierzą, że ich syn jest niewinny

Komentarze 32

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 3 marca 2010 o 11:36
Zeznałaś to w prokuraturze ?
Avatar
folkatka / 5 lutego 2010 o 09:56
Na Starym Mieście nietrzeźwi Kopacz i jego kolega zadali się z Klaudiuszem W. Wcześniej go nie znali.

Nieprawda że byli nietrzeźwi. O ile Jurka nie znam, to tego drugiego - tak. To mój znajomy. Spotkałam go na Starym Mieście krótko po tym zajściu, i moge powiedziec że był na 100 procent trzeźwy.
Avatar
Gość / 5 lutego 2010 o 08:02
467 napisał:
sranie w banie.
Gnój po pijaku nawywijał. to teraz rodzice szukają wszędzie winnych. A jak zwykle najmniej winny jest własny syn...


O to chodzi że w obronie Jurka stają nie tylko rodzice ale cała masa znajomych, bo jest to wyjątkowo dobry człowiek. Czy za jakimś bandziorem ujmowałoby się tylu ludzi, podpisywałoby się swoim nazwiskiem?
Avatar
ziomal / 5 lutego 2010 o 02:21
Niestety Polska Wschodnia.Byłem świadkiem tzn. widziałem jak policjant koło Lublina spowodował wypadek będąc w stanie nietrzeźwym.I co ??I nic.Popracował jeszcze trochę i przeszedł na zasłużoną emeryturę w wieku mocno produkcyjnym.A my wszyscy płacimy mu niezłą kasę chociaż jest zdrowy jak wół i ma czterdzieści parę lat.To parę to może jest 5 może 7.Napewno nie więcej.Pozdrawiam.
Avatar
~karol~ / 4 lutego 2010 o 21:26
467 napisał:
sranie w banie.
Gnój po pijaku nawywijał. to teraz rodzice szukają wszędzie winnych. A jak zwykle najmniej winny jest własny syn...


A rzekomo napadnięci ludzie stali jak pokorne baranki, w szczególności laska która rozbiła butelkę na głowie chłopaka, aż zalał się krwią. Może kto inny nawywijał i próbuje odwrócić sytuację ?......
Avatar
~gość~ / 4 lutego 2010 o 21:22
No i jeszcze raz wódka stała się powodem nieszczęść młodego wykształconego chłopaka a przy okazji biednych kochających rodziców.
Avatar
~gość~ / 4 lutego 2010 o 21:16
czytelnik napisał:
tak to juz jest w tym kraju winny niewinny statystyki musza byc .dlaczego jak zlapia syna prokuratora czy sedziego ,albo policjanta na duzo gorszym przestepstwie nie zamykaja ich tylko tuszuja sprawy i bardzo szybko uniewinniaja.nawet zaklady karne to sa dla najbiedniejszych mieszkancow,bo z czegos musza zyc ci od wymierzania sprawiedliwosci.wiedza ,ze rodzice zrobia wszystko dla swoich dzieci i wydra ostatnia zlotowke bez skrupulow od rodzin , a jak wiedza ,ze rodzina juz zostala ogolocona ze wszystkiego to ich tekst , ze juz nic sie nieda zrobic.malo tego taki zatrzymany wsadzany jest z najgorzym bandziorem poto , aby go zmusic do przyznania sie do rzeczy ,ktorych tak naprawde nie zrobil i nikt w areszcie nie widzi co tam z nim wyprawiaja.wiem cos o tym bo mam nato dokumenty,ktore do mnie dotarly z za murow aresztu i caly zyciorys osoby , ktora miala za zadanie zmusic zatrzymanego do muwienia , a raczej do przyznawania sie do tego czego zadal prokurator.taka jest prawda o lubelskim wymiarze sprawiedliwosci.
mówienia bo mowa znajomości ortografii by się przydało.
mówienia bo mowa znajomości ortografii by się przydało. rozwiń
Avatar
~karol~ / 4 lutego 2010 o 21:14
y napisał:
tym kolejnym dwom wpisom chce zyczyc aby ktos z ich najblizszych musial przejsc to co przechodza ci ludzie pierwszy raz zatrzymani.moze nabiora troche pokory jak mozna zlamac , komus zycie .ale odszkodowanie zaplacimy wszyscy.


A może ten chłopak sam sobie złamał życie postępując tak lekkomyślnie?
Jakoś w swoim życiu nie spotkałem niewinnego siedzącego za kratkami kilka miesięcy


Jakoś ostatnio słyszeliśmy o kimś kto przesiedział 18 lat w celi śmierci w USA, a potem okazało się że jest niewinny morderstwa. Sądy i prokuratura niestety też są omylne lub szukają winnego na siłę.


Jakoś ostatnio słyszeliśmy o kimś kto przesiedział 18 lat w celi śmierci w USA, a potem okazało się że jest niewinny morderstwa. Sądy i prokuratura niestety też są omylne lub szukają winnego na siłę. rozwiń
Avatar
adriano / 4 lutego 2010 o 20:54
Moje zdanie jest w tej sprawie proste i jednoznaczne.dopuszczono się tutaj wszelkiego rodzaju zaniechań jeśli chodzi o prace prokuratury dochodzenie dowodowe trwa zbyt długo a co do samej winy Jerzego jest ściśle widoczne to iz nie był ona w stanie popełnic zarzucanego mu czynu gdyż jak jest napisane reczyło za nim wiele osób a on sam może być co najwyżej posadzony o udziałw bójce o co tez nie do końca wiemy czy możemy go oskarzyć.
Prokuraturze lubelskiej powinnien zostac postawiony zarzut za zaniechanie czynności dążacych do ustalenia waznych faktów w sprawie gdyż zachodzi domniemanie że osoba prokuratora stara się zatajić prawde jakoby chroniąc swoja prywatność.
Moje zdanie jest w tej sprawie proste i jednoznaczne.dopuszczono się tutaj wszelkiego rodzaju zaniechań jeśli chodzi o prace prokuratury dochodzenie dowodowe trwa zbyt długo a co do samej winy Jerzego jest ściśle widoczne to iz nie był ona w stanie popełnic zarzucanego mu czynu gdyż jak jest napisane reczyło za nim wiele osób a on sam może być co najwyżej posadzony o udziałw bójce o co tez nie do końca wiemy czy możemy go oskarzyć.
Prokuraturze lubelskiej powinnien zostac postawiony zarzut za zaniechanie czynności dążacych do ustaleni... rozwiń
Avatar
xx / 4 lutego 2010 o 15:15
ot mi nowosc. a to nie bylo juz przypadkow ze lubelska prokuratura trzymala ludzi po polora roku i wypuszczala? bo jednak to nie oni? choc przez kolejny rok nie zdjeli z nich zarzutow choc innego skazali?

albo szukala czegokolwiek aby dowalic innej osobie przez 2,5 roku? jak nie jedno to drugie, jak nie drugie to trzecie?

to nie nowosc. ale niestety - jakie rzady w prokuraturze takie jej dzialanie.

bo to ze wydzialem sledczym kieruje ktos zamieszany bardzo mocno w inne afery to kogo to obchodzi. prawda? co zreszta w swiatku jest glosnym ze stanowisko dzieki niej zreszta jest (patrz. Szczeklik)

ale co tam
panstwo w panstwie
ot mi nowosc. a to nie bylo juz przypadkow ze lubelska prokuratura trzymala ludzi po polora roku i wypuszczala? bo jednak to nie oni? choc przez kolejny rok nie zdjeli z nich zarzutow choc innego skazali?

albo szukala czegokolwiek aby dowalic innej osobie przez 2,5 roku? jak nie jedno to drugie, jak nie drugie to trzecie?

to nie nowosc. ale niestety - jakie rzady w prokuraturze takie jej dzialanie.

bo to ze wydzialem sledczym kieruje ktos zamieszany bardzo mocno w inne afery to kogo to obchodzi. prawda?... rozwiń
Avatar
Gość / 3 marca 2010 o 11:36
Zeznałaś to w prokuraturze ?
Avatar
folkatka / 5 lutego 2010 o 09:56
Na Starym Mieście nietrzeźwi Kopacz i jego kolega zadali się z Klaudiuszem W. Wcześniej go nie znali.

Nieprawda że byli nietrzeźwi. O ile Jurka nie znam, to tego drugiego - tak. To mój znajomy. Spotkałam go na Starym Mieście krótko po tym zajściu, i moge powiedziec że był na 100 procent trzeźwy.
Avatar
Gość / 5 lutego 2010 o 08:02
467 napisał:
sranie w banie.
Gnój po pijaku nawywijał. to teraz rodzice szukają wszędzie winnych. A jak zwykle najmniej winny jest własny syn...


O to chodzi że w obronie Jurka stają nie tylko rodzice ale cała masa znajomych, bo jest to wyjątkowo dobry człowiek. Czy za jakimś bandziorem ujmowałoby się tylu ludzi, podpisywałoby się swoim nazwiskiem?
Avatar
ziomal / 5 lutego 2010 o 02:21
Niestety Polska Wschodnia.Byłem świadkiem tzn. widziałem jak policjant koło Lublina spowodował wypadek będąc w stanie nietrzeźwym.I co ??I nic.Popracował jeszcze trochę i przeszedł na zasłużoną emeryturę w wieku mocno produkcyjnym.A my wszyscy płacimy mu niezłą kasę chociaż jest zdrowy jak wół i ma czterdzieści parę lat.To parę to może jest 5 może 7.Napewno nie więcej.Pozdrawiam.
Avatar
~karol~ / 4 lutego 2010 o 21:26
467 napisał:
sranie w banie.
Gnój po pijaku nawywijał. to teraz rodzice szukają wszędzie winnych. A jak zwykle najmniej winny jest własny syn...


A rzekomo napadnięci ludzie stali jak pokorne baranki, w szczególności laska która rozbiła butelkę na głowie chłopaka, aż zalał się krwią. Może kto inny nawywijał i próbuje odwrócić sytuację ?......
Avatar
~gość~ / 4 lutego 2010 o 21:22
No i jeszcze raz wódka stała się powodem nieszczęść młodego wykształconego chłopaka a przy okazji biednych kochających rodziców.
Avatar
~gość~ / 4 lutego 2010 o 21:16
czytelnik napisał:
tak to juz jest w tym kraju winny niewinny statystyki musza byc .dlaczego jak zlapia syna prokuratora czy sedziego ,albo policjanta na duzo gorszym przestepstwie nie zamykaja ich tylko tuszuja sprawy i bardzo szybko uniewinniaja.nawet zaklady karne to sa dla najbiedniejszych mieszkancow,bo z czegos musza zyc ci od wymierzania sprawiedliwosci.wiedza ,ze rodzice zrobia wszystko dla swoich dzieci i wydra ostatnia zlotowke bez skrupulow od rodzin , a jak wiedza ,ze rodzina juz zostala ogolocona ze wszystkiego to ich tekst , ze juz nic sie nieda zrobic.malo tego taki zatrzymany wsadzany jest z najgorzym bandziorem poto , aby go zmusic do przyznania sie do rzeczy ,ktorych tak naprawde nie zrobil i nikt w areszcie nie widzi co tam z nim wyprawiaja.wiem cos o tym bo mam nato dokumenty,ktore do mnie dotarly z za murow aresztu i caly zyciorys osoby , ktora miala za zadanie zmusic zatrzymanego do muwienia , a raczej do przyznawania sie do tego czego zadal prokurator.taka jest prawda o lubelskim wymiarze sprawiedliwosci.
mówienia bo mowa znajomości ortografii by się przydało.
mówienia bo mowa znajomości ortografii by się przydało. rozwiń
Avatar
~karol~ / 4 lutego 2010 o 21:14
y napisał:
tym kolejnym dwom wpisom chce zyczyc aby ktos z ich najblizszych musial przejsc to co przechodza ci ludzie pierwszy raz zatrzymani.moze nabiora troche pokory jak mozna zlamac , komus zycie .ale odszkodowanie zaplacimy wszyscy.


A może ten chłopak sam sobie złamał życie postępując tak lekkomyślnie?
Jakoś w swoim życiu nie spotkałem niewinnego siedzącego za kratkami kilka miesięcy


Jakoś ostatnio słyszeliśmy o kimś kto przesiedział 18 lat w celi śmierci w USA, a potem okazało się że jest niewinny morderstwa. Sądy i prokuratura niestety też są omylne lub szukają winnego na siłę.


Jakoś ostatnio słyszeliśmy o kimś kto przesiedział 18 lat w celi śmierci w USA, a potem okazało się że jest niewinny morderstwa. Sądy i prokuratura niestety też są omylne lub szukają winnego na siłę. rozwiń
Avatar
adriano / 4 lutego 2010 o 20:54
Moje zdanie jest w tej sprawie proste i jednoznaczne.dopuszczono się tutaj wszelkiego rodzaju zaniechań jeśli chodzi o prace prokuratury dochodzenie dowodowe trwa zbyt długo a co do samej winy Jerzego jest ściśle widoczne to iz nie był ona w stanie popełnic zarzucanego mu czynu gdyż jak jest napisane reczyło za nim wiele osób a on sam może być co najwyżej posadzony o udziałw bójce o co tez nie do końca wiemy czy możemy go oskarzyć.
Prokuraturze lubelskiej powinnien zostac postawiony zarzut za zaniechanie czynności dążacych do ustalenia waznych faktów w sprawie gdyż zachodzi domniemanie że osoba prokuratora stara się zatajić prawde jakoby chroniąc swoja prywatność.
Moje zdanie jest w tej sprawie proste i jednoznaczne.dopuszczono się tutaj wszelkiego rodzaju zaniechań jeśli chodzi o prace prokuratury dochodzenie dowodowe trwa zbyt długo a co do samej winy Jerzego jest ściśle widoczne to iz nie był ona w stanie popełnic zarzucanego mu czynu gdyż jak jest napisane reczyło za nim wiele osób a on sam może być co najwyżej posadzony o udziałw bójce o co tez nie do końca wiemy czy możemy go oskarzyć.
Prokuraturze lubelskiej powinnien zostac postawiony zarzut za zaniechanie czynności dążacych do ustaleni... rozwiń
Avatar
xx / 4 lutego 2010 o 15:15
ot mi nowosc. a to nie bylo juz przypadkow ze lubelska prokuratura trzymala ludzi po polora roku i wypuszczala? bo jednak to nie oni? choc przez kolejny rok nie zdjeli z nich zarzutow choc innego skazali?

albo szukala czegokolwiek aby dowalic innej osobie przez 2,5 roku? jak nie jedno to drugie, jak nie drugie to trzecie?

to nie nowosc. ale niestety - jakie rzady w prokuraturze takie jej dzialanie.

bo to ze wydzialem sledczym kieruje ktos zamieszany bardzo mocno w inne afery to kogo to obchodzi. prawda? co zreszta w swiatku jest glosnym ze stanowisko dzieki niej zreszta jest (patrz. Szczeklik)

ale co tam
panstwo w panstwie
ot mi nowosc. a to nie bylo juz przypadkow ze lubelska prokuratura trzymala ludzi po polora roku i wypuszczala? bo jednak to nie oni? choc przez kolejny rok nie zdjeli z nich zarzutow choc innego skazali?

albo szukala czegokolwiek aby dowalic innej osobie przez 2,5 roku? jak nie jedno to drugie, jak nie drugie to trzecie?

to nie nowosc. ale niestety - jakie rzady w prokuraturze takie jej dzialanie.

bo to ze wydzialem sledczym kieruje ktos zamieszany bardzo mocno w inne afery to kogo to obchodzi. prawda?... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 32

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta 0 0

Świetna pierwsza połowa, ale z fatalną skutecznością. A w drugiej wielkie męczarnie. Anglia ostatecznie wygrała jednak z Tunezją 2:1 po dwóch golach Harry’ego Kane’a. Ta druga padła w doliczonym czasie gry,

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją 0 0

Centrum Kultury Filmowej Stylowy zostało wyróżnione za najlepsze wyniki frekwencyjne w rozpowszechnianiu filmów europejskich i światowych. Nie pierwszy raz CKF ma się czym chwalić

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne"

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne" 0 8

O 545 zł brutto mniej będzie zarabiał od 1 lipca marszałek województwa lubelskiego. To efekt rządowego rozporządzenia, którego celem było zmniejszenie zarobków samorządowców o 20 proc. Ale obniżka w przypadku naszego marszałka będzie niższa niż zakładał PiS

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić 0 2

Zmienione mają być zasady przyznawania mieszkań od miasta. Ratusz chce wpuścić do kolejki po lokal osoby o nieco wyższych dochodach. Sama kolejka rządziłaby się nieco innymi prawami niż obecnie. Osoby, które samowolnie zajęły inny lokal, trafiałyby na dalsze miejsca, przez co dłużej czekałyby na klucze

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach 0 0

MKS Perła Lublin nie zagra w fazie grupowej. Podopieczne Roberta Lisa do elity będą musiały przebijać się przez turniej kwalifikacyjny. Losowanie eliminacji jest zaplanowane na 27 czerwca.

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna 0 2

Jedna osoba trafiła do szpitala po wypadku w Czemiernikach (pow. radzyński).

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy 1 0

MUNDIAL 2018 W pierwszym meczu grupy G Belgia nie bez problemów pokonała na stadionie w Soczi Panamę 3:0

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19 35 7

W poniedziałek podpisano trzy umowy na prawie 25-kilometrowy odcinek S19 Lasy Janowskie – Nisko Południe. Tym samym ekspresowe połączenie Lublina z Rzeszowem nabiera coraz bardziej realnych kształtów

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku"
20 czerwca 2018, 21:00

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku" 1 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 20 czerwca o godz. 21 w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) w ramach cyklu Miasto movie analogowo zobaczymy film Ucieczka z Nowego Jorku.

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą 0 9

Będzie więcej kontroli owoców miękkich, w tym malin wjeżdżających do Polski zza wschodniej granicy – zapowiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej wojewoda lubelski Przemysław Czarnek. To reakcja na fatalną dla producentów malin sytuację na rynku i niskie ceny skupu tych owoców, które są zdecydowanie poniżej kosztów produkcji.

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca 0 5

Kolejny sezon i kolejne rozczarowanie w Lublinie. Motor po raz czwarty z rzędu nie wywalczył awansu do upragnionej II ligi. W lecie znowu zanosi się na zmiany w klubie. Wydaje się, że najbardziej prawdopodobny jest wariant z odmłodzeniem kadry zespołu

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia]
galeria

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia] 0 0

Za nami kolejna edycja Wielkiego Testu Języka Angielskiego „Challenge Accepted”.

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna
Lubelskie Ekstra

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna 0 0

Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna, aktualnych mistrzyń Polski.

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom
zdjęcia
galeria

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom 7 7

Ponad 4 tysiące kilometrów, kilkuset uczestników – peleton złożony z funkcjonariuszy policji i straży pożarnej przemierza Polskę, aby pomóc rannym kolegom. W poniedziałek dotarł do Lublina, a lubelska sztafeta wyjechała w trasę do Opola Lubelskiego.

Kolejny remont w klasztorze dominikanów w Lublinie. Powstanie klub

Kolejny remont w klasztorze dominikanów w Lublinie. Powstanie klub 1 2

U dominikanów rozpoczął się kolejny remont – tym razem w zachodnim skrzydle klasztoru. W wyremontowanych salach ma działać od przyszłego roku klub samopomocy.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!