sobota, 20 stycznia 2018 r.

Puławy

Przebudowa Domu Chemika. Niech animatorzy nie pouczają budowlańców

  Edytuj ten wpis
Dodano: 8 marca 2015, 13:42

Czy wyciszenie stropów w nowym Domu Chemika będzie wystarczające? Część pracowników POK miała uwagi co do przyjętego już projektu przebudowy i proponowała spotkanie z architektem. Prezydent wniosek odrzucił.

Dyrekcja Domu Chemika i władze miasta Puławy mówią jednym głosem: konsultacje z pracownikami odnośnie projektu przebudowy ośrodka już były. Kto chciał, mógł wziąć w nich udział, a jeżeli kogoś wtedy zabrakło - to trudno. Innego zdania jest część pracowników, która kontestuje przyjęte założenia architektoniczne, nadal ma wiele pytań i czuje się niewystarczająco poinformowana.

Pracowników popierają radni z komisji kultury, którzy złożyli w ich imieniu wniosek do prezydenta Janusza Grobla o organizację spotkania z architektami z pracowni odpowiadającej za projekt nowego Domu Chemika. Chodziło o to, żeby wyjaśnić wszelkie wątpliwości. Zaczęły pojawiać się także głosy o nowych poprawkach do przyjętego już projektu. Cała ta dyskusja zaskoczyła prezydenta, dla którego etap dotyczący tego, jak ma wyglądać przebudowany POK jest już zamknięty.

- Były spotkania w Domu Chemika kilkukrotnie. Jeśli ktoś jest nieobecny, to wybaczcie państwo, ja naprawdę nie jestem dyrektorem Domu Chemika - stwierdził Janusz Grobel.

Prezydent odniósł się także do stawianych przez część pracowników ośrodka uwag budowlanych. - Przypuszczam, że budowlańcy nie będą pouczali animatorów kultury, jak oni mają tę kulturę animować. Z drugiej strony trudno żeby animatorzy mieli zastrzeżenia co do tego, czy da się wyciszyć strop. Jeżeli na świecie sale taneczne organizowane są na przykład na 6 czy 7 piętrze, to znaczy, że takie możliwości są. Propozycje wysuwane przez niektóre osoby są chyba tylko z chęci zaistnienia - skwitował Janusz Grobel, który do zabrania głosu został wywołany przez radnego Ignacego Czeżyka. Ten przypomniał prezydentowi o propozycji komisji.

Pracownicy Domu Chemika, którzy obserwowali obrady nie zabierali głosu podczas. Dyrektor placówki poparła punkt widzenia prezydenta. - Takie stanowisko powinno wszystkim wystarczyć. Konsultacje odbyły się. Pracownicy są poinformowani, wiedzą jak wygląda projekt. W tej chwili nie będzie żadnych zmian, bo to nie jest etap na zmiany - stwierdziła Aleksandra Kozak-Kotowska.

W nowym Domu Chemika ma powstać również mediateka, czyli nowoczesna biblioteka multimedialna. Pomysł zaakceptowali na sesji radni.
  Edytuj ten wpis
aso
asdg
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

aso
aso (9 marca 2015 o 21:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

O jej, jaka arogancja władzy? Parking na marinie przecieka po 2 latach uzytkowania, budowlańcy wiedza lepiej od animatorów, jak fuszerkę zrobić.

Rozwiń
asdg
asdg (8 marca 2015 o 15:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
I znów będą niedoróbki. Na stadionie zapomnieli o monitoringu, nad Wisłą miała być ścieżka od mostu do mostu, błoto na skwerze itp. itd. No ale budowlańcy wiedzą
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!