sobota, 24 lutego 2018 r.

Puławy

Przegrana dostała trudniejsze pytania? Nauczycielka skarży się na wyniki konkursu

Dodano: 18 czerwca 2016, 21:45

Komisja rewizyjna puławskiej rady miasta zamierza przyjrzeć się protokołom z konkursu na dyrektora Miejskiego Przedszkola nr 13. Uczestnicząca w nim nauczycielka podejrzewa, że procedury nie zostały zachowane, a głosowanie zostało ukartowane,

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

Sprawa dotyczy konkursu na dyrektora przedszkola przy ul. M. Curie-Skłodowskiej w Puławach. Jego dotychczasowa dyrektor, Maria Marczuk w tym roku przechodzi na emeryturę.

Zainteresowanie stanowiskiem wykazały trzy nauczycielki, w tym Anna Niespodziana z MP nr 16 i Justyna Jeżak z MP nr 18. Komisja konkursowa, której przewodniczyła wiceprezydent Ewa Wójcik zdecydowała o wyborze tej drugiej. Problem w tym, że według Niespodzianej, nie wszystko w tym konkursie przebiegało tak, jak powinno. Zaczęło się od plotek o tym, że stanowisko dyrektora zostało „przyznane” jeszcze przed przesłuchaniami kandydatek. Wątpliwości nauczycielki wzbudził także skład komisji, który to jej zdaniem nie był przypadkowy oraz różnice w trudności pytań kierowanych do poszczególnych kandydatek.

– Wydaje mi się, że wybór członków komisji nie był demokratyczny. Nie wiem także dlaczego moje kontrkandydatki nie musiały odpowiadać na część pytań, które skierowano w moją stronę. Uważam, że należy sprawdzić, czy zachowane zostały wszystkie procedury, dlatego zawiadomiłam komisję rewizyjną rady miasta – mówi Anna Niespodziana.

Radni nie kryją, że udowodnienie nieprawidłowości nie będzie łatwe, ale komisja zdecydowała o wszczęciu kontroli. Jeśli ta potwierdzi domysły przegranej kandydatki na dyrektora, konkurs może zostać unieważniony.

– Będziemy chcieli uzyskać dostęp do dokumentów konkursowych oraz porozmawiać o jego przebiegu z radnym, który pełnił w nim rolę obserwatora. Jeśli okaże się, że procedury zostały naruszone, będziemy musieli zawiadomić o tym fakcie odpowiednie służby, np. Najwyższą Izbę Kontroli. Niewykluczone, że konkurs trzeba będzie powtórzyć – mówi radny Artur Kwapiński, członek komisji rewizyjnej.

O komentarz w tej zapytaliśmy przewodniczącą komisji konkursowej. Wiceprezydent Ewa Wójcik stwierdziła, że konkurs na dyrektora MP nr 13 był zgodny z przepisami prawa, a zarzuty stawiane przez nauczycielkę nazwała jej subiektywnym poglądem, do którego nie zamierza się odnosić. Zdaniem wiceprezydent w tej sprawie istotne jest określenie właściwych kompetencji organów, które się do niej odnoszą.

Gość
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(24) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (28 czerwca 2016 o 19:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dlaczego ludzie nie umieją przegrać z godnością? Nie wygrała, bo była słabiej przygotowana!
Rozwiń
Gość
Gość (28 czerwca 2016 o 13:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
TO CO DZIEJE SIĘ W NASZYM MIEŚCIE JEST GODNE POŻAŁOWANIA, PANI WÓJCIK JEST ZDECYDOWANIE STRONNICZĄ OSOBĄ - NIE ZAUWAŻYŁAM W PRACY TEJ PANI, DZIAŁANIA DLA DORA MIESZKAŃCÓW, JEDYNIE UKRYWANIE BŁĘDÓW URZĘDNICZYCH I ICH CIĄGŁE KAMUFLOWANIE. SŁABE FESTYNY DLA DZIECI, KIEPSKA ORGANIZACJA OLIMPIADY, PREMIE DLA DYREKTORÓW !!!!
Rozwiń
Gość
Gość (20 czerwca 2016 o 22:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Juz widze jak lata podcina opony. I czywiscie stara baja ze albo ma uklady albo cos z tego ma. Takimi pomówieniami powinien sie ktoś zająć.
Rozwiń
Gość
Gość (20 czerwca 2016 o 18:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Odkąd pani Anna przegrała konkurs jej mąż regularnie przecina opony w samochodach i rowerach należących do pracowników przedszkola ale ma układy i policja w Pułąwach nie reaguje. W konkursie o żadnych układach nie było mowy więc pani Anna nie wygrała. Proste. Babka całe życie żyła układami, a tu nagle trzeba było się wysilić i coś pokazać, a ona poległa.
Rozwiń
Gość
Gość (20 czerwca 2016 o 16:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jednak naród ciemny w Puławach.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (24)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!